CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Sham Kamikaze Dikecam Selepas Bicara Soal Agama?(Video di pg2)

Aku tak mo komen pasal betul ke salah sb ilmu aku pon tak cukup.
Cuma nak komen cara dia bercakap...
Memang klu jadi penceramah agama kena cakap stail slang2 dalam n sengau ke...cam ilmu jd ailmu, sedekah jd sedeqah.
Ramai ustaz2 kat tb cakap stail yg cam sama..dorang ni g berguru dgn orang yg sama ke jd slang sume sama

loilijas posted on 25-7-2013 12:23 PM
company wa punn ada jemputtt dia beri tazkirah baru2 nii.... ada seakan2 kerek sedikit dlm memberi t ...

company iolllss pon ada panggil dia gak... tp time tu ioolllsss x turun... malas... hehe...

puak2 yang sama juga melarang doa Qunut, tahlil & maulud Nabi..
hati2 la pilih tok guru..
jangan pukul rata semuanya di pandang sebagai ulama..

puak2 ni belajar tak abis lagi..
bukannya semua bidaah itu sesat, harom dan mesti masuk nuraka..

Last edited by capiloton on 25-7-2013 01:56 PM

jerukkedondong posted on 25-7-2013 01:24 PM
ko nmpk yg lawa je kann

sory ugly betty...find ur carlos somewhere else

SANKURIANG posted on 25-7-2013 10:45 AM
Anak2 duduk di dapur makan kuaci sambil bertanya sapa nak duduk kat rumah yg baru ditinggalkan ole ...

Sy setuju dgn statement ni.. Nak panggil org masjid datang baca yassin. Keluarga dan sedara mara sibuk kat dapur. Ada yg berborak2 sambil menghisap rokok sementara menunggu Yassin habis.. Apa ni? Tu belum lagi kenduri hari ke 7, ke 40, ke 100 hari..Arwah ayah saya pun dh pesan jgn buat benda2 mengarut ni. Dlm family kami yg besar ni, family sy je yg tak pernah buat kenduri kat rumah, lantakla org nak kata, buat apa membazir kalau satu pahala pun tak dapat, nabi pun tak suruh kita buat. Doa anak2 tu la yg kita buat lepas sembahyang beserta Ilmu dan sedekah jariah la yg tinggal utk simati. Itu pun akan terhenti mengikut situasi. Contohnya kalau si mati ada bina surau semasa hayatnya dan pada satu ketika perlu dirobohkan atas sebab seperti kawasan merbahaya atau nak buat bangunan/masjid di tapak tu, so terhenti setakat tu je lah amal jariahnya.. Kadang2 kelompok Melayu ni suka nak complicate things..

ffbeauties posted on 25-7-2013 01:38 PM
Cuma nak komen cara dia bercakap.. ...

itu bukan slang..itu menyebut perkataan arab dgn makhraj huruf yang betul...

sesungguhnya makhraj huruf itu penting dlm bahasa arab, salah sebut dgn cara menipis atau menebalkan huruf contoh kalb n qalb memberi 2 maksud berbeza...

sekian. Last edited by craduza on 25-7-2013 02:08 PM

Follow Us
ffbeauties posted on 25-7-2013 01:38 PM
Cuma nak komen cara dia bercakap.. ...

Cuba kita convert ejaan ilmu, sedakah dlm bahasa Arab...mmg begitulah sebutannya...bukan derang sj2 suka buat bunyi macam tu...

craduza posted on 25-7-2013 02:05 PM
itu bukan slang..itu menyebut perkataan arab dgn makhraj huruf yang betul...sekian.

Betul

mulutcomel posted on 25-7-2013 01:08 PM
meh setazah setepek sikit bahan bacaan..

AMALAN ORANG HIDUP UNTUK SI MATI

Bagus jugak info ini.

Camni lah jangan kita berbalah...Sham Kamikaze betul pun tidak, salah pun tidak.

Mengenai dalil2 dari mulutomel nie pun boleh dijadikan rujukan dan panduan.

Ape-apa pun jika ada dikalangan kamu berbantah-bantahan maka kembali lah kamu ke Al Quran dan Sunnah

Laaaa apa yg salahnya dia ckp?
Ada 2 pandangan psl benda nie. Ada ckp baca je alfatihah , kalau tak dpt dkt si mati, at least kita dapat pahala.
Tp mmg takde hadis sahih pun pernah ckp yg Nabi kita pernah bacakan alfatihah utk org yg mati.
Sahabat2 pun takde buat. Hanya doa anak yg soleh je boleh menolong si mati dan 2 lg iaitu sedekah n ilmu.

Sama lah mcm org ckp baca yassin mlm jumaat.
Nabi baca al kahfi malam jumaat.
Tp kalau nak baca yassin gak, baca jea la. Cuma lebih elok baca al kahfi sbb ikut sunnah nabi

capiloton posted on 25-7-2013 01:43 PM
puak2 yang sama juga melarang doa Qunut, tahlil & maulud Nabi..
hati2 la pilih tok guru..
jangan  ...

Bida'ah ni ada yg blh dibuat n ada yg x blh dibuat. Yg boleh dibuat tu...nak buat, buatlah x berdosa pun. Cuma mcm tahlil tu kbykn ust x pergi sbb takut termakan harta anak yatim. Yg talkin tu adalah lebih kpd nasihat utk org yg masih hidup. Doa qunut klu lupa nak buat xpe ia tidak mmbatalkan solat...tp kenala buat sujud syahwi. Cuma kena berhati2 dng fahaman syiah....syiah aplikasinya totally lain. Wahabi ikut apa yg ada dlm alQuran n Hadith. Sunni ni yg berpegang pd alQuran, Hadith n pandangan ulama'. Wlallahualam.

SailorMercury posted on 25-7-2013 02:11 PM
Laaaa apa yg salahnya dia ckp?
Ada 2 pandangan psl benda nie. Ada ckp baca je alfatihah , kalau tak ...

Betul kita ni patutnya kena ikut sunnah Nabi.

hanggukhangguk posted on 25-7-2013 02:15 PM
Betul kita ni patutnya kena ikut sunnah Nabi.

Igtkan apa lah yg sham kamikaze ni buat. Aku pun tak setuju pasal dia kawen lain tu.
tp melihat article nie, nmpk sgt org yg menulis tak buat research langsung psl agama dulu. What a shame.
Lepas tu ramai plak bash sham memandai buat cerita. Adoi. Apakahhhhhhh?
Apa yg sham ckp tu tak salah. Aku yg umur 21 tahun pun tahu pasal nie . Aiyoolo sedihnyaaa alahai. Geram pun ada.
Korang nak baca alfatihah tu baca je lah. InsyaAllah dpt pahala. Tp isunya dkt sini, kita tak tahu si mati tu dpt pahala ke tak. Sbb kalau ikut hadis sahih, bg aku si mati takkan dpt pahala al fatihah kecuali yg mendoakan anak dia sendiri yg soleh.
Konkusinya, bagi aku takde isu sgt pun haaa benda nie -___________-

fauziah_aba posted on 25-7-2013 01:13 PM
BETUL. Ada TIGA perkara yg dibawa lepas kita mati:

1. Sedekah jariah. iaitu sedekah yg berpanja ...

bagus untuk newbie yang muda remaja yang kenal ramlah ram melaui sleeq jah bukan melalui baju lampu lip lap masa final anugerah lagu

azmil mustapa yg dah berpuluh tahun berhijrah tu pun jarang beno kasi ceramah..yg TV al hijrah ni berani sgt panggil sham tu apekeheyyyy...kadang2 yg salah stesen TV ni gak..memandai cop org tu ostad padahal baru 1-2 tahun berhijrah

kalau begitu untungla sapa yg terkenal sbb ramai org sedekah alfatihah ek? cth: sultan, menteri n artisss... camna?

psl tahlil tu yg sy heran...keluarga yg ditimpa musibah pulak yg sediakan makanan... walhal bkn x boleh ke kita makan makanan dirumah org yg sakit atau ditimpa musibah? logik kan ustaz2 x mo pi tahlil sbb takut termakan harta anak yatim..

SANKURIANG posted on 25-7-2013 10:45 AM
Anak2 duduk di dapur makan kuaci sambil bertanya sapa nak duduk kat rumah yg baru ditinggalkan ole ...

Sebab itu, dalam keluarga aku, kami tak buat kenduri yasin 3 hari 3 malam.
Malam pertama je, selepas menigal, sebab ramai orang kat rumah dan
jiran tetang ingin, bersedekah. Selepas itu, kami membaca yasin sendirian
berhad...............

NAT_11 posted on 25-7-2013 03:26 PM
Sebab itu, dalam keluarga aku, kami tak buat kenduri yasin 3 hari 3 malam.
Malam pertama je, sele ...

Saya mmg tak ikut la kalau diaorng buat kenduri hari2 lps meninggal tu....jatuhnya dah mcm kaum cina pulak...bezanya org cina buat makan2 sebelum htr mayat utk bakar tapi kita buat selesai aja tanam jenazah. Ni kalau saya cakap......bukan saja saya dipulaukan......mungkin akan tak ngaku saya ni adik mereka........selain dari tu, ibadat kita adalah urusan kita dgn ALLAH, selalunya apa yg kita buat, kita tak perlu nak heboh minta org endorse yg kita ni alim.......alim taik kucing....