CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

BOMOH PATAH

laki missy penah rawat kt bomoh patah ni kt kelantan..
die excident teruk..
kaki tempang..
lepas rawat je..kaki da elok..
xpyh pakai tongkat lg..
smooth je cara die berubat..xpyh pantang sume..die usap2 je..trus bole jalan...

kat gombak ni aku ada kenal dua tukang urut untuk patah2 ni:
1st bomoh mmang agak lama nak sembuh ..... sbb dia mmang urut ... and guna2 herba bagai ... and dia akan balut guna kayu utk tahan badan dr gerak ... somehow it works

2nd bomoh ni mmang agak mujarab gak ... xtau mcm mana urat yg putus bolehh smbung balik .... n tulang retak pun boleh smbung balik

kebanyakan bomoh yg buat magic cam nih ader belaan jin ker.kdg2 tengok takleh terima akal.lagi satu bomoh yg bedah secara ghaib.

wak_parjo posted on 16-9-2014 07:33 PM
kebanyakan bomoh yg buat magic cam nih ader belaan jin ker.kdg2 tengok takleh terima akal.lagi satu  ...

Assallamualaikum

Uncle tak pernah dengar/jumpa "bedah ghaib/batin" yg benar benar pesakitnya baik.
ada sesiapa pernah jumpa?

Isteri sahabat Uncle yg barah rahim, dibawa bedah ghaib ni, mulanya heboh kata dah baik, tapi tak lama barah datang balik & jadi terlampau teruk sampai Dr tak boleh buat apa dah! (dia dah meninggal)

Begitu juga yg bedah ghaib batu karang. Bedahnya dibetis (ini biras Uncle ). Mula bangga kata dah baik, katanya Dr pun pelik!. Tak lama, dia sakit balik teramat sakit, masa tu dia di Pekan Lipis,Pahang.. dia tak balik rumah, terus ambil teksi ke KL & terus paksa Dr buat operation! Kelam kabut isteri & anak2 dia ..tau2 dia kat hospital di KL ! (keluar breakfirst , tau2 kat KL! )

Tetang bomoh patah...memang Uncle biasa dengar , ramai yg betul2 pulih.

Sampaikan ada byk kes yg Dr sendiri advice pesakit jumpa bomoh patah!

Tapi, pengalaman Uncle sendiri, taklah patah..cuma terseliuh teruk. Tak p hospital pun, ingat boleh baik sendiri, tau2 bengkak sampai tak leh jln. Ada kawan yg kaki berbomoh paksa jumpa bomoh patah kawan dia ni. Katanya hebat sgt.

Keperluan berubatnya..daun sireh.  Kawan Uncle tu siap carikan daun sireh & drive Uncle jumpa bomoh patah tu...nak juga Uncle jumpa bomoh tu. (uncle memang tak biasa jumpa bomoh..tapi dah dia desak sgt..timbul pulak rasa teringin nak tengok apa yg bomoh tu buat )

Tiba rumah bomoh tu, hebat juga..depan pintu ada beruk dia tambat kat situ, agaknya jadi guard kot...hehe

Tapi, bomoh tu nampak malas nak rawat kaki Uncle, & asyik cakap dgn kawan Uncle kata "aku dah kata, kaki dia tak ada apa.." entah apa maksud dia, Uncle tak faham.

Tapi kawan Uncle paksa juga bomoh tu pulak..hehe

Lepas tu, dia bukan urut pun, cuma gosok pelan2 sambil sebut.."tau asal usul..bla bla bla.. "

Balik rumah..kaki Uncle jadi makin bengkak ..sampai tak boleh berjalan sudahnya!

hehe..haru bomoh ni!

burungantu replied at 17-9-2014 01:22 AM
Assallamualaikum

Uncle tak pernah dengar/jumpa "bedah ghaib/batin" yg benar benar pesakitnya ba ...

lps tu apa jd ngn kaki uncle? mcm mana bole sembuh? seriau jgk dengaq pasal bomoh guna jin ni...

Dulu ada kwn patah tulang peha.. Mcm tempang.ayahnyer bwk berubat dgn bomoh patah kt utara.mlm2 die rase sengal Sgt..bomoh Kate Ada yg Ada Urut mlm tu...eii seram

Follow Us
lutut kaki aku selalu lari dari tempatnya...dh inject dgn gel...rasa ok skit tp stil x kuat...nk jugak cari perubatan alternatif tp x nak bomoh2 guna jin...x nak buat benda khurafat...na'uzubillahiminzalik...klu korang tau ada tukang urut yang pandai tolong share info

lutut kaki aku selalu lari dari tempatnya...dh inject dgn gel...rasa ok skit tp stil x kuat...nk jugak cari perubatan alternatif tp x nak bomoh2 guna jin...x nak buat benda khurafat...na'uzubillahiminzalik...klu korang tau ada tukang urut yang pandai tolong share info

Kalau sakit pinggang jer..tapi x patah lah..boleh ke berubat kat bomoh patah tu?

Assalamuaikum...

Saya ingin mencari seorang bomoh atau ustaz di JB yang boleh mencantum tulang patah...
Tulang kiri saya patah dalam kemalangan dan saya terdesak untuk mencari seorang untuk membantu..
Ayah saya pernah melihat seorang arwah cikgu-nya membaiki tulang patah dalam masa 3 hari dengan siram air. Akan tetapi ilmu nya(takda jin) tidak diwarisi anaknya.
Teman-teman, tolong berikan saya saranan untuk bomoh yang baik di JB.... Salam

Edited by ayang77 at 24-4-2015 09:13 AM
alfisyah replied at 23-4-2015 11:34 PM
Assalamuaikum...

Saya ingin mencari seorang bomoh atau ustaz di JB yang boleh mencantum tulang p ...

Wslm,
Dekat Ungku Mohsin JB ada tabib cina yg terer bab urut saraf dan patah2 nie dik..
akk pernah bawa anak akk berubat ngn tabib cina nih...masa tuh umo ank akk 2..3 tahun,
main lompat2 kt sofa..skali salah landing..tulang siku tergalih sampi terbonjol..
bwk pi klinik..x-ray tp doktor ckp x de pe2...dktor bg ubat tahan sakit jek..
atas nasihat kawan akk try ler bwk jumpa tabib tuh..1st pegang tgn dia ckp..tulang retak..
then dia mntak gambo x-ray, tabib tuh letak kt x-ray tuh kt lampu kalimantang ..
"itu doktor manyak bodo...ini tulang ader retak" smbil tnjuk kt kami bahagian yg retak
bila kitaorg tgok bebetol ..mmg nmpk tulang tu crack..sabo jek laaaa.

cara perubatan dia simple jek..dia urut kt depan org ramai..kt bawah kolong umh dia jek,
masa dia urut kali pertama..rasanyer 1 kawasan taman tuh dengo sore anak akk meraung,
dah urut..nnt dia sapukan herba cina kt kwsn yg sakit..pastu dia balut..baunyer ya hampunnnn
mmg busuk ya amattttt...

akk bawak anak akk berurut ngn tabib tu 2 minggu berturut..alhamdulillah tgn nyer pulih dgn izin Allah,
cuma tgn x boleh kembali sempurna mcm asal..ade bengkok sikit la..

Selama 2 mnggu berubat ngn tabib tuh..hampir setiap ari akk tgok pesakit yg dtg..
semua nyer jenis kecederaan teruk..yg bertongkat..berbalut bagai..untuk pesakit wanita
kita boleh request nk mntak urut kt dlm bilik..bawah kolong tuh dia sediakan bilik..nnt dia
suh ahli keluarga temankn masa buat rawatan.

ayang77 replied at 24-4-2015 09:06 AM
Wslm,
Dekat Ungku Mohsin JB ada tabib cina yg terer bab urut saraf dan patah2 nie dik..
akk pern ...

Terima kasih atas saranan Akak ...
Buat masa ini saya takut kalau dia salah urut terkena urat radial yang terletak di tangan humerus yang patah..
Saya inginkn perubatan alternatif yang dapat cantum tulang dalam secepat mungkin kerana pekerjaan dan pelajaran saya

alamak..cite korang best. tp aku baca rasa ngilu3 plk.. xblh tahan

ternampak thread ni..teringat kes abg aku..
dulu abg aku pernah accident kat Klang..kes langgar lari...
tulang kat pergelangan tangan die terkeluar...
then after dah discharge sume pakcik aku sarankan bawak g jumpe bomoh patah tapi aku xingat kat mane..
yela..time tu aku kecik lagi...
yang aku ingat...lepas dari g umah pakcik tu..malam tu start la segala kisah yang xpernah aku tgk selama aku hidup...
disebabkan tulang tu patah, so memang kena simen la kt tangan abang aku tu..
malam tu lepas dah dinner sume kitorang lepak2 jela depan tv..
time tu abang aku tido...tetibe dengar bunyi suara die mengeluh2....
terkejut kitorang tengok die tido tapi die koyakkan simen tu gune tangan die sendiri...
mak aku yang kalut tengok ni g la konon2 nak kejut die ingat die mngigau...
tetibe kena sound ngan suara yang lain dari suara abg aku...
"jangan kacau atuk buat keje"
seram aku malam tu...tak plak kitorang pikir macam tu sekali atuk tu ubatkan tngan abang aku...

ade keje..t aku sambung lagi..itupon kalau ade orang nak tahu..hehe

fuh...setakat ni belum penah gi jumpa bomoh patah..
setakat urut badan biasa2 tuh penah la..

hantukiller replied at 20-3-2014 02:01 PM
Perlu di fahami, makna syirik : menyekutukan Allah dengan lainnya, maksudnya mengganggap tuhan tu  ...

keh keh keh

harap pencerahan..meminta bantuan dengan menganggap si pemberi bantuan berupaya untuk membantu boleh dikira syirik tak?
kerana kita percaya hanya Allah yang berkuasa...
kalau si pemberi bantuan pun meminta pada Allah, boleh lah dikira tiada syirik
tapi...kalau tidak..wa kira tetap syirik.

keh keh keh

keh keh keh

kesimpulan wa...
itu bomoh sudah taruk jin dalam badan itu amy...

perkara biasa..yang dapat secara luar biasa dipanggil istihdraj..
bila jin sudah masuk dalam badan itu amy...maka amy boleh melihat jin lain ..tumpang penglihatan itu jin dalam badan...

kalau buang itu jin...maka akan patah riuklah dan lumpuh  itu amy semula...
kasihan itu budak...

keh keh keh

mia_25 replied at 4-8-2015 09:38 AM
ternampak thread ni..teringat kes abg aku..
dulu abg aku pernah accident kat Klang..kes langgar lar ...

keh keh keh

wa ingat cerita wa punya kawan..
bomoh suruh  balik lepas tepuk2 kejap tempat patah..
itu malam kawan wa rasa ada orang pegang2 kaki dia..
dia terus tampar sekuat hati..ikut dan dia..entah kena ka tak..tatau  (dia cerita la.)
esok itu bomoh jumpa kawan dia ..tanya..apsal ko tampar jin aku
omg....

keh keh keh

Edited by samperit at 4-8-2015 02:00 PM

bomoh patah / tabib ni boleh rawat kucin x? kucin aku eksiden,kaki patah. alignment tulang punggung dah lari. soalan serius ni

tapi aku xnak bomoh yg main2 jin suma naa

Ah_Kwan replied at 4-8-2015 01:02 PM
keh keh keh

wa ingat cerita wa punya kawan..

hahahahha..skali jin die marah ye x..kekekeke
tapi abg aku ni just marah camtu jela...
so kitorang biarkan jela..takot padahal..hahaha