CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Trending Harga Semua Naik:Lelaki Lebih Suka Janda Berbanding Anak Dara?

scorpionkiki posted on 16-12-2014 11:44 AM
Aku nak setuju la dgn point ni....yg negative janda ni sbb dah di sentuh saja....tp anak Dara pun ra ...

Berapa kerat sangat la anak dara sekarang ni x pernah disentuh.....yang naif ja duk percaya. ..rata2 ramai yang bila remaja ja gatai berboipren dan terlampau2 perlakuan....

chazey posted on 16-12-2014 11:42 AM
Tu karna orangnya tak matang kot.

Mak kawan aku diceraikan masa ngandung adik bongsu kawan aku  ...

Adoi....ngerinya cerita...

chazey posted on 16-12-2014 11:42 AM
Tu karna orangnya tak matang kot.

Mak kawan aku diceraikan masa ngandung adik bongsu kawan aku  ...

cara seorg cikgu memberi penjelasan jelas dan terperinci..the point is..janda atau anak dara kalau kata dah suka..maka kekal la dia..kalau hati tak suka blah je la

ingat 10k boleh cover kos seumur hidup kerja rumah

nak kawin anak dara graduate yg berkerja, maskawin 15k pun bising
tapi pastu tau pulak nak pau gaji bini

scorpionkiki posted on 16-12-2014 11:52 AM
Adoi....ngerinya cerita...

Haha.

Dalam ngeri, ada hikmahnya.

Mak kawan akh ni, ramai orang respek. kat tempat aku. Sebab sheol mualaf, tapi tak pernah murtad pun walaupun ex dia buat memacam. Dia sorang jah Muslim dalam family tapi aku tengok hubungan meka adik beradik baik sangat.

rospinki posted on 16-12-2014 11:49 AM
jadi isteri rajin ni bukan kira jadi bibik..kalu dh jenis rajin tu susah nak ckp..memang segala ke ...

masalanya nak carik isteri rajin sebegitu tuh yang susah..

zaman2 iols yang dah kertu ne maybe senang la..

zaman sekarang?.. duhhhh.. buat apa pun tak reti.. (termasuk anak dara iols lah ne)..

kalau senang dapat isteri rajin buat kerja2 semua tuh, tak wujud lah thread ne..

Follow Us
janda, anak dara atau isteri orang...sama2 la kita bersatu di atas nama wanita...

vespa_oren posted on 16-12-2014 11:42 AM
Tempat kerja aku yg cun melecun dan pandai jaga badan semua bini org, anak dh 2,3 tapi yg anak dara  ...

Jgn kesian kat mana suami isteri yg tak show off dlm fb... I know for a fact seseorang ni yg sangat happily married tp tak pernah letak gambar keluarga atau mentioned keluarga dia sbb dia nak safeguard family tu dr hasad dengki orang yg melihat....bila balik rumah pantang tengok Bini...nak bersama sokmo

dulu aku penah terbaca kes 'pompuan yg kuat pendandan tu lah sbnrnye plg pemalas nk buat keje rumah'. and i agree sbb aku pun penah jumpe pompuan yg kalau nk keluar berjam2 solek, tp baju berendam berhari2 taknak basuh rendam softlan terus sidai je. since lelaki pun jenis cepat tertarik ngan kecantikan fizikal, toksah heranla kalau pas kawen bini harap je lawa tp tak reti buat keje rumah

chazey posted on 16-12-2014 11:48 AM
Aku nampak pompuan yang dah kawin otomatik jadi lebih lawa banding sebelum kawin. Muka berseri2 ja ...

Anak dara tu lawa2 gak, cuma yg dah kawen nie dia punya sifat keibuan tu menyerlah, cakap pun lembut jer, nmpk penyayang sbb dpn meja aku ada 2 hot mama, bru 30an tpi dia anggap aku mcm adik dia sendiri lah

rospinki posted on 16-12-2014 11:53 AM
cara seorg cikgu memberi penjelasan jelas dan terperinci..the point is..janda atau anak dara kalau ...

Choi sempat kenakan aku tuh.

Sebegitulah.

Aku tengok dalam forum ni mahupun di luar sana, ramai perempuan memilih untuk bercerai kerana mahu buktikan meka mampu berdiri atas kaki sendiri dan boleh hidup tanpa laki yang bermasalah terutama masalah curang mencurangi.

scorpionkiki posted on 16-12-2014 11:57 AM
Jgn kesian kat mana suami isteri yg tak show off dlm fb... I know for a fact seseorang ni yg sanga ...

Xjugak sbb ada fb aku jumpa tulis sorg2 dlm labour room kawan dia jer temankan,

ada fb lain swmoga arwah tenang di sana... Biasalah cuti, xtahu nak buat apa stalker jer mna2 strangers

klu dah bercerai tu mest la ada salah silap kat mana2..xperempuan lelaki.bkn salah ppuan semata.mcm kelantan,byk kes bercarai pasal suami penagih.tp koang imagine sndr.klu org penagih ni,ms nak kawen,semenggah ke tak perangai?ada duit x?pastu bini level mana?jd hat jd janda mcm ni pun lebih kurang jgk sbnrnya.cm mulia sikit psl ada tanggungjawab nak pelihara anak.tpi dah jd janda,set ni jgk la wat perangai..klu muda dpt keje kedai mkn,abes plk laki org dia buat onar..x caya?tu janda set siam mari..punggung melentik dok langgar jantan.

aku xjnda.hopefully tak la psl aku xde la rajin.tp xde la mls.hehe...standard,sama2 keje kan..mati la klu ppuan semua nak buat.laki nak buat apa?tp,ppuan kn ada self confident gak la..ckp mest cerdik.ayat xyah pakai nk high note.biasa2 la ingatkan laki.i xde skandal.i syg u.i syg fmly kita.tp klu u buat hal,plis say good bye to me la..

NURMIMIE posted on 16-12-2014 11:56 AM
masalanya nak carik isteri rajin sebegitu tuh yang susah..

zaman2 iols yang dah kertu ne maybe  ...

atas sebab pendidikan tinggi dan dpt keje bagus maka tugas keje umah ni tk di prektis dari awal..bila kawen itu yg terbabas..tk macam zamn weols dulu kan..mak2 paling pentingkan pandai itu ini..seawal umo 8 tahun dh reti masak nasik..sama je ngan yg kat umah tu..tpi basic tu iol dh ajarkan..tkdela kekok sgt, yg penting jgn biarkan diorg terikut2 ngan kawan ke hulu ke hili..berpesen melawa bergaya ..elok je biar dia melengkor dirumah tengok katun 24 jam takpe..zaman skrg lain, masak makan kalu tk reti bole belajar asal rajin..jgn yg pemalas je..eh lari tajuk dah ni

tapi takpe..hrp tred ni dpt menaikan nama JANDA dan berikan mereka peluang utk memilih jalan mereka sendiri..sebab pengalaman masa lalu memberi mereka kelebihan utk memilih pasangan semula..pilihla sebaiknya.

ku tunggu jandamu hehehe

vespa_oren posted on 16-12-2014 11:58 AM
Anak dara tu lawa2 gak, cuma yg dah kawen nie dia punya sifat keibuan tu menyerlah, cakap pun lemb ...

point ni aku setuju...sifat keibuan tu sememangnya arr...sebab dah diaorg pun dah jadi seorg ibu...kalu takde sifat seorang ibu pelik la juga...

apa2 pun aku respect single mom nih....pada mereka yang layak arr tuk dihormati...semuanya terpulang pada diri sendiri macam mana nak jaga tingkah laku...

cuma kadang2 masyarakat ni yang suka benor pandang serong  kat single mom nih......

pokoknya....asal bahagia...

noor2 posted on 16-12-2014 11:04 AM
Orang bodoh piang ja ingat penceraian salah di pihak perempuan semata

Yup..org bodo je yg salahkn prmpn bila tjadinya pceraian..mne2 perempuan dlm dunia ni xnk bcerai..xde org suka bcerai

vespa_oren posted on 16-12-2014 11:42 AM
Tempat kerja aku yg cun melecun dan pandai jaga badan semua bini org, anak dh 2,3 tapi yg anak dara  ...

kann..mak2 biasa menentang..abang I bujang..kawin ngn ibu tunggal anak 3 ..awal2 mmg mak I muncung manjang..tp iyelah...akak ipar dah ada pengalaman nak handle rajuk mak mertua ni...lama2 lembut jugak hati mak I tu...