CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kalauandaceria

KENANGAN,PENGALAMAN YANG MISTERI/MISTIK KOWANG

aku ada beberapa kesah utk di kongsi bersama untuk peminat2 thread misteri..

ini kisah mak aku mase blom kawin..
meke ada 7 beradik..sorang je abg lelaki
masa tu meke sume dalam lingkungan umo 20 an hingga ke belasan tahun..
umah masa tu umah papan dan umah meke bleh dikatakan agak besar..
ruang tamu luas dan satu bilik je..
mak bapak meke salu tidur kat kebun sebab kebun ngan umah agak jauh dan berbukit bukau..
jadik tinggallah anak2 saja duduk dalam rumah tu...

kisahnya ..
ruma meke dlu memang sangat menyeramkan..
biasanya lepas je waktu maghrib..meke suma akan masuk dalam bilik..
sebab bermula waktu maghrib je .. umah meke akan terdengar bunyi2 yang pelik2
bunyi pelik tu mcm dengar orang cakar dinding..masak kat dapur..orang tengah mandi, sapu umah dan meke juga  dengar bercakap2 mcm rmai sangat orang..

eh

nanti aku sambung balik

uols...
kalau nampak mcm org tua pakai kain pelikat kilas kain tu sampai ke lutut dan tak berbaju jln mlm2 around 11pm gitu kira angker ker tak??

masa awal2 haku pindah rumah skang neh ada suatu mlm haku balik rumah dan perasan ada org sedemikian jln selari ngan rjln depan rumah haku lah...
tapi sampai kat area permainan kanak2 tuh dia lencong jln masuk situ.. tpt area kanak2 tu gelap la kalau mlm sbb takde lampu jln...
kiranye dia tak sempat lalu depan rumah haku lah....sbb dah melencong masuk area tmn permainan kanak2
for a second haku hengat nak pgi usha jer tgk org tua buat apa...tapi takut org giler jer...mana tau tiba2 dia bawak keluar pedangn...mampus haku kena penggal kepala..

time tu haku dah dlm pagar rumah so aku perati jer dghn penuh gigih sbb haku pikir kalau org tu org giler ke hapa..haku sempat masuk rumah kalau dia dtg serang sekalipun

time tu baru pindah dan kawasan lajuran rumah haku tak ramai lagi yg masuk pindah..
ini kawsan perumahan yg baru buka la kekdahnye...

nak kata hantu pun fizikalnye very the manusia biasa kecuali pemakaian dia jer yg very ala2 org kg nak pegi tambat lembu ke hapa cam gitu

Reply #82 ashna's post

tah2 indon tak yg ko nampak tu..?

sbb tmpt aku ni pun ada sorang mamat indon ni yg buat fesyen mcm ko ckp tu....sebelah rumah aku ni ada kawasan yg byk pokok2 ni..

dia ni satu family mmg duduk kat kawasan tu....selalunya memlm dia ni suka jln2 pakai kain pelikat tak pakai baju..satu taman dah tau peel mamat ni..

Reply #81 nasikayampedas's post

wei, cepat la sambung balik...

Reply #81 nasikayampedas's post

sambung balik cite mak aku...

setiap mlm meke akan dengar bunyik2 mcm tu..
tong air meke jenis zink..jadi nak buka memang bising..itula meke dengar..tong air di buka kemudian dengar air disimbah..dengar orang mandi..mcm ramai sangat kat rumah tu kat mak aku..
tapi anehnya bila waktu pepagi..
tade pape pon perubahan yang berlaku..
suma masih terletak mcm biasa..

tapi bila je masuk waktu maghrib..
bunyi2 tu akan berulang semula..
pernah jugak tombol bilik meke di gerak2 utk di buka..
masa tu mereka adek badek akan nanges ketakutan..
abg meke brani sikit duduk kat depan..

kata mak aku..penah juga waktu meke ketakutan dalam bilik...
pintu bilik meke di ketuk2
dan tetiba ada suara pelik sangat berkata " mana korang nih..kami ada kat luar"
menggigil2 meke kata mak aku

walupun mcm tu..meke tetap tinggal umah tu sebab tade umah lain..
dan meke juga tak penah nak ceritakan hal nih pada mak bapak meke ( datuk dan nenek aku-dua2 dah tade )
kerana tamau meke susah hati.

setiap mlm pun memang sangat menggerikan kat mak aku..

adoii...dah 245 pagi...seram plak aku

nanti la aku sambung

haa.. nie first time aku nak cerita, cerita yg x pernah aku cerita kat sesaper.. masa tu aku kecik lagi darjah 1@2 kot..

kat bukit melawati, kuala selangor.. aku suka lepak kat meriam tu. tengok laut.. masa tu x de renovation lagi kat bukit tu.. curam sesangat.. so, one day, aku lepak sebelah meriam tengok laut.. saujana mata memandang.. aku khayal dlm keindahan ciptaan tuhan..

aku berdiri betul2 kat tebing.. tetiba hilang keseimbangan.. aku dah nak jatuh.. split second aka 0.05 saat.. ada tangan grab tangan aku kratas... bila masa ada brader duk blakang aku? setau aku time tu kul 4ptg - weekdays. x de orang kat situ..

aku x cam muka beliau sama ada tua atau muda tapi aku sure beliau lelaki.. aku x cakap apa2 sbb terkejut. aku lari balik rumah. sekiranya beliau online kat cari.com.my, aku nak ucap terima kasih bebanyak...

aku x bagitau sesaper esp mak bapak aku - takut kena marah. sbb aku mmg suka lepak tempat x de orang (aka angker).

note: aku takut kena marah ngan mak bapak aku.

Follow Us
tuan rumah, boleh tumpang rumah tak? kira setinggan la nih.. tak per kan tuan rumah... tak kesahkan.
cayang tuan umah!

Ni saya nak citer pasal misteri yang saya alami tidak lama dulu. Kisahnya tak delah seram ke apa, cuma misteri nusantara je la. (Kenalah dgn tajuk thread ni). Kisahnya bermula selepas saya pantang bersalin anak bongsu 2 tahun lps.
Sewaktu dlm pantang tu, sikecik ni baik aje, siang malam tido je manjang. Tak ada ragam ke apa. Nyenyak la mak dia ni tido. Lega la sebab anak2 yg lain tu masa pantang selalu gak nangis malam2.

Tapi selepas 40 hari gitu, sikecik mula meragam, menangis tak henti2. Bila malam dalam kul 11 atau 12 je dia start wat konsert. Mula2 ingatkan biasa2 aje. Ingatkan sakit perut ke apa. Tapi bila dia nangis tu, mandang je ke atas. Mata dia besar bulat, sampai terteleng2. Puas saya lurutkan kelopak mata dia. Nak baca ayat2 pun, saya blm suci lagi. Meremang gaklah bulu roma akak ni time dia nangis tuh. Bergilir2lah dgn hubby. Hubby baca ayat2 pun tak jadi.

Setelah beberapa mlm macam tu, barulah saya perasan... bila maghrib je ada bunyi benda berlari2 kat siling rumah. Bunyinya macam budak berlari. Sebelum2 ni dah perasan, tapi ingatkan kucing atau musang (sebab jiran pernah nampak ada musang besar selalu panjat bumbung (saya tinggal kat rumah teres). Jadi, mula2 tu tak kesah sangat dgn benda yg berjalan/berlari tu.
Sehinggalah satu hari... waktu tu baru nak masuk maghrib. Saya n suami kat ruang keluarga. Si kecik tgh tido. Tiba2, kami terdengar bunyi mcm benda terseret/menyelunsur.. Sssstttt bunyinya. Serentak kami saling berpandangan dengan mata membulat, tapi tak ckp apa2. Dlm hati saya, 'eh, macam ular besar jek...'

Malam tu, sikecik menangis tak henti2. Lebih teruk dari mlm2 sebelumnya. Kami dah berpeluh. Saya pulak rasa mcm nak baling je sikecik (alhamdulillah, saya masih waras. Tak sampailah buat macam tu. tapi perasaan tu ada. Macam nk marah, nak menjerit. Gitu jgk ngan hubby.) Bunyi benda menyelusur tu dah tak ada tapi benda berlari tu makin galak. (waktu ni, kami tak perasan benda ni yg menyebabkan sikecik menangis. Kami perasan bila dah lepas. Sendiri buat korelasi. )

nnt sambung... panjang sangat ni

[ Last edited by  aida2121 at 5-8-2008 11:51 AM ]

neh haku ada misteri nusantara lagi...........

ada raya cina lepas..parents haku turun KL and weols pegi PD....
tapi yg musykil nye...
kenapa bapak aku kejutkan aku dari tido 2 kali kejadiannye,,,

kejadian pertama kat rumah...time tu haku bangun lewat la...tiba2 bapak haku ketuk pintu bilik....
hengat kan nak suruh pegi kedai ke hapa..rupanye nak check aku tak mati keras dlm bilik

kejadian kedua kat PD...
weols stay kat apartment TNB..
time tu peak season so dpt apartment 2 bilik jah..so some tido kat ruang tamu...
tapi ruang tamu very the luas lah...

tiba2 tgh tido bapak aku kejutkan aku dari tido..time tak sure kul berapa yg pastinye sebelum subuh..
haku hengat kan kejut utk solat subuh ke hapa...
bapak aku kejutkan..lepas aku jaga dia tido balik...

misterinya....kenapakah tiba2 bapak aku runsing sgt takut haku mati time tido

ke haku tido ala2 org dah mati ke hapa?
or is it bapak haku ada mimpi aku mati?

sbb sebelum neh dlm hidup tak pernah pun dia lagu tu

Reply #88 ashna's post

ko tanyalah bapak ko tu..

kenapa dia gerak ko masa tido..

Reply  #85 nasikayampedas's post

aduhhh...seramnya..siap ketuk bilik lagi tanya..

Reply  #86 mziskandar's post

beraninyer hang pi sana sensorang...tempat tu mmg seram pun, tu mungkin guardian angel kot..

Reply  #87 aida2121's post

sambung...jgn tak sambung..

mati la hada lagi pengalaman katanya

pasa satu tgh malam neh tgh haku dok surf internet tiba2 dgr suara pompuan mengilai...
cuak giler time tuh...dah la timing nye tgh mlm....

haku dgr elok2..rupanya2 budak pompaun rumah belakang neh...bilik haku belah belakang so dgr jelas la...
tapi dia mengilai tu very the pontianak hokay...
si alll sgt budak tuh...buat aku cuak jerk :@ :@

budak pompuan rumah belakang neh mmg hanjeng sgt,..suka sgt bersuara tgh2 mlm...'hari tu pun cuak lite2 sbb tiba2 jer dgr tgh mlm dok panggil kakak dia or something...

[ Last edited by  ashna at 6-8-2008 11:37 PM ]

jangan biarkan hidup anda diselubungi misteri

Originally posted by UnicornBerapi at 4-8-2008 04:49 PM
kalauandaceria : citer la lagi... kampung ayah tu kat terengganu belah mana? saya pong orang ganu gok....

orang dolu dolu mmg biasa la dgn pendamping2 ni... konon nak jaga harta benda la... ce ...

unicorn..tempat accident yg ko cakap tadi tuh..kat bukit bauk ek..yg dekat politeknik dungun tuh ke..sebab dulu jalan tuh sempit yg amat dan selekoh tajam..selalu sangat berlaku accident kat situ..kerap.tuh pasal depa perluas jalan tuh..dora duduk area tuh juga..ikutciter orang kat situ..bukit bauk tuh keras..banyak benda penunggu sebab orang lama dulu kuat membela n ada yg buang ke kaw tuh..selalunya sape yg survive masa accident tuh..citer..diorang kalau lalau kaw tuh jadi konpius..jalan tetiba ada 3 lorong..salah pilih jalan..langgar letebing bukit or masuk dalam paya sebelah tuh..

aida2121 ,mana sambungannyer

aku nak cerita pasal hantu kum-kum

sekitar tahun 1983-84, ada seorang wanita hodoh nak cantik. dia pegi jumpa bomoh sebab nak cantik. pantangnya, jangan lihat cermin

namun, hari ke 29, dia telah melanggar pantang itu

akhirnya, dia kembali hodoh. namun dia tak berputus asa. dia kembali berjumpa dengan bomoh itu kembali

belum sempat proses mengubat selesai, dia meninggal dunia.

oleh kerana sewaktu hidupnya, dia suka memberi salam, maka, disetiap malam akan kedengaran seperti orang memberi salam yang kita pasti terdengar dipenghujungnya perkataan kum

oleh hal yang demikian, dia digelar, hantu kum kum

Ohoo... member aku ada petua pasal Hantu Kum Kum nih
dia kata ko kne dialog ngan dia.

Hkk (Hantu Kum Kum) KO (KORANG)

HKK: .........Kum
KO : Kom Ape?
HKK: Kombat
KO : Bat apa?
HKK: Batman
KO : Man apa?
HKK: Mentol
KO : Tol apa?
HKK: Tolak
KO : Lak apa?
HKK: Laksa

Dari sini ada 2 pilihan

Pilihan Pertama

KO : Sa apa?
HKK: sapi
KO : Pi apa?
HKK: Pinang
KO : Nang apa?
HKK: Nangka
KO : Ka apa?
HKK: Kayu?
KO : Yu apa?
KO :You Bodoh (waktu ni biasanya dia akan BENGKEK dan terus blah..!!)

Pilihan ke Dua

KO : Lak apa?
HKK: Laksa
KO : Sa apa?
HKK: Satu, Dua, Tiga, Pat, Lima, Enam, Tujuh......
(Nescaya disini dia akan bilang sampai dia boring... dan terus blah)

warning: Result may be Vary

Gurau aa tuan tanah, tgh buhsan nih terigt lawak lama.
Credit tu member aku ngan HKK (Jgn datang carik aku pasnih dah...)

[ Last edited by  atreyudevil at 5-11-2008 03:25 PM ]

hahaha. tak boleh blah weh. elok2 nak seram terus gelak bagai

pengalaman 1:
masa form 1, SBP kat melaka... terjumpa 1 bungkusan kecik bawah bantal, masa jumpa, dah mlm, time tido so simpan dulu bawah bantal, esok pagi baru check, rupa2 mcm bantal kecik, besar ibu jari. warna hitam, dok bukak la jahitan dia, tgk ada lapisan kain warna kuning, bukak lagi, lapisan kain warna putih, lam tu ada kemenyan... erk! apa tu...? masa tu x paham ape, so lips buang je lam tong sampah.. sampai la ni x tahu pebenda tu? mcm tangkal pun ada...

pengalaman 2 :
2,3 tahun lepas gi Pulau BEsar, Melaka... ngan kawan2, tiba 1 area ni mmg bau wangi bangat tapi sume sonyap je, till balik ke Umbai, baru story. since x nampak apa2 so sume pun wat x tau je, balik rumah, malam tu ada ular hitam masuk umah, x tau dari mana dia masuk... , ada kena mengena ke lips ke Pulau Besar tu? ntah...

xder la misteri mana ek.... just kongsi cerita...

nasikayampedas : sambung citer

we want more...

(rasa cam ketagih je nk baca citer seram2 ni..) best wo....