CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alqedahi

Aku Tidak Terangsang Melihat Wanita Seksi?

well cam nilah Dear Sirri Khafi ( apa maksud tu  - something about GUA? )

anyway ....pada I lah kan yg  horror ni , i would say kita tak leh takut you know nak venture into something, sebab macam mana yer ...takut pi Uk rosak Iman well masa tulah  it is good sebab nak tahu sejauh mana you could be stretched....sejauh mana jika u kat sini  macam mana perangai , makan minum etc etc  haa tang ni all the rukun tu yg  you kena pegang....but insya ALLAH if you think that ALLAh is watching you and what you do .....jgn takut sangat - cabaran yg ada  tu mmg ujian but you learn how beautiful Islam is you know and how GREAt GOD is

Balas #62 Mawlay\ catat

tak ingat nama novel tu tapi gambar depan dia gambar princess arab tutup mulut sekerat sampai hidung tu..very nice novel true story kisah anak raja ni dari kecil hingga dia kahwin...penah nak abort baby dia..bayangkan di arab tu ada klinik buat abortion??

orang arab masih lagi utamakan anak lelaki walau pun nabi sendiri telah menaikan darjat wanita...si princess ni ada sorang aja adik lelaki..adik dia penah kena tangkap tgk majalah playboy kalau ikut hukum kat sana tentu teruk kan tapi sbb dia orang royal family adik dia kena hukum kemaskan masjid aja

then ada lah story kisah isteri2 kena aniaya di kurung di loteng kalau melawan suami...macam2..menakutkan..suaminya yang juga royal family dijangkiti penyakit kelamin sehingga dia lari ke overc dgn anak2..siap bawa duit satu beg penuh..

kata ust nak jadi orang alim kena berkawan dgn orang yang alim...saya penah jumpa lelaki dan wanita yang tak ada keinginan langsung utk kahwin..sorang kawn sekerja saya pilih utk hidup seperti rabiatul adawiyah...

nafsu seseorang ni dikawa oleh akal...meh nak bagi lecture pasal roh dan jasad...jasad manusia ni adalah spt sebuah negara, hati memainkan peranan penting utk menggerakkan tingkah laku kita..hati pulak di bantu oleh menteri2 iaitu nafsu dan akal..nafsu akan mencetuskan sesuatu..let say nak makan ke..akal akan menyaring usul hati tadi kalau akal beri green light maka hati akan mengerakkan tubuh badan utk mencari makanan..
bagi orang2 yang alim mrk mempunyai hati yang bersih, akhlak yang mulia mrk tidak akan mmebiarkan nafsu mengatasi akal..bagi mrk yang memilh utk mengabdi diri pada pencipta nafsu mrk ni dpt di kawal dgn sempurna...
bukan kah ada saranan dlm agama kalau tak boleh lawan nafsu berpuasalah...

ada org kata lelaki ada satu nafsu perempuan 9..which is very mengarut....akal yang bijak akan berupaya mengatasi nafsu...so bergantung kpd individu itu bagaimana dia mengawal nafsu nya..

wallaualam

Balas #63 sirri_khafi\ catat

awak pun tak boleh buat generalisasi umum tentang lelaki...kat kg saya ada gak lelaki yang tak kahwin2 lagi...mak saya dulu x tunang dia tak kahwin2 sampai skrg..slps mak saya direbut oleh arwah ayah saya he he

sape kata lelaki suka poligami...saya dah offer 2x kat husband kawin dgn kawn baik saya...he said

i want my life simple.....bukan saaya aja yang ushar dia anak2 pun kawin lah daddy dgn auntie tu....he simply said sorang pun blm tentu blh jaga ...

saya berani kerat jari kalau ada perempuan naked depan husband saya dia tak akan peduli...

saya pun dah test dia suruh kawan pi ngorat dia hantar sms and everything....entah macam mana dia blh tau...balik keja masa makan..dia kata ish hari ni kan ada minah mana tah..nak ngorat abang...mesti ada orang suruh ni..saya wat dono aja sib baik ada jug air tinggi depan muka nyorok belakang juga tahan ketawa...bukan tak percaya pada dia...kawan2 saya saja nak test dia...sbb husband saya handsome....dan saya biasa aja(bukan complaint alhamdulillah syukur ats pemberian Allah ni)...nak tgk tergoda tak dia dgn wanita cantik...dan muda...

tapi tak dinafikan memang ada lelaki brutal giler sex ni...tgk si hanfiah yang rape suzaila dulu...si perogol canny ong tu...ada silapnya ni kata ust abu hassan..masa lahir walau pun disunatkan azan dan qamat tapi sebeanrnya dua perkara ni blh mematikan syaitan yang akan menggoda manusia bab sex ni lah...bila lahir anak adam maka lahir bersama beberapa ekor syaitan yang akan menggoadanya hingga akhir hayat kelak..jadinya amalan yang baik dlm islam tu eloklah di ikuti walau pun hanya sunat.

at a glance...

menarik kan apabila kita sangkakan  yg menerima ajaran Islam tu akan dapat mempraktiskannya like what have been taught tapi tu lah tu, teringat juga kata Ustaz  Ridhuan Tee Abdullah, Islam selalunya datang hadir di tempat tempat yg ad konflik spiritual dan aklhlak yg paling menuntut intervensi. Islam tak gi tempat yg sedia kala baik baik ok ok ....ntah lah anyone? any thoughts on this?

Cam bunyi orang sakit otak je