CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mea

Pujukan Pak Nil selamat nyawa

baiknya paknil... jgn pasni ade org nk amik kesempatan lak..

aku rasa melayu. dlm era cuma ckp jejaka 'A'. tp dr bahasanya xde pelat pn. xrasa bukan me ...
seb_baik Post at 9-6-2011 13:26

proud of him.....
   lebih baik dr dato AC.....

aku pn ada utang kad kredit bykkk..paknil nk tolong xxx

Owh..bunuh diri sebab hutang along erk?Ingatkan tadi peminat Erul AF9 nak bunuh diri..

Bersabar yerk bagi yang meminati Erul AF9..Tak perlu bunuh diri..
Nanti,kalau dia dah mewarnai industri muzik Malaysia..Korang belilah album yang original..Yang ori!!
Jangan sekadar menyokong dari belakang je taw?

Sedikit gambar2 Erul pujaan ramai..

Alhamdulillah.... dalam keadaan dunia yg penuh dengan tipu muslihat ni masih ada insan mcm Pak Nil ni.... dia betul2 mengikut sikap dan sifat yg dimiliki oleh idola dia Allahyarham Sudirman... dan semoga sikap baik Pak Nil ni tak ada sesiapa yg ambil kesempatan.... semoga insan mcm Pak Nil sentiasa dipeliharaNya hati dan iman... dan sentiasa dilindungiNya.... amiiinnnn....

Reply 71# jazaa

jazaa...saya tulih mcm tu bkn bermakna saya tak pernah alami semua tu
awak sendiri citer, kawan awak tu berhutang ratusan ribu, ada dia terpikir nak bunuh diri ker? Kalau dia bunuh diri pun
mmg org  tak persoalkan kot sbb kronik dan sgt dasyat problem dia tuh. Tapi yang mamat ni  baru rm5000 dah pikir nak bunuh diri. Padahal masih boleh usaha lagi tu. Saya & hubby sendiri pernah drop bisnes sampai satu tahap saya terpaksa kutip duit2 syiling  sekeliling umah kot2 ada terjumpa 10sen ker 5 sen ker nak kumpulkan utk beli makan. Masa tu hutang ngan kontraktor, ngan bank lagi cecah belasan ribu jugak. Dgn suami yang tak kerja.... Sampai dapat surat tarik kereta. Cuma yg bagusnya kami tak pernah pinjam along. Dan bagusnya family tak adalah jauhkan diri. Sekurang2nya x dpt hulur RM pun dorang tetap bagi semangat

Follow Us
Syabas Pak Nil!

dgr hari tuh, budak tu ckp along nyer peraturan sehari RM150 dan mesti bank-in sebelum kul 3pm...lepas kul 3pm interest kira RM100 sejam....mmg cekik darah tul....bank pun takde laa melampau mcm nie....
bukan takat pak nil jerr kita harus puji tapi pd perunding yg berunding dgn along pun kita patut puji juga walaupun kita tak tau apa butiran rundingan dia org....sekurang2nya budak nie kena bayar RM1k jerr...

nak kol paknil jugak!!!!!!!!!!!!!

along ni if mengugut mmg extreme, saya tau sbb jiran sblah (bangsa asing) dia pinjam along...setiap stgh jam, org suruhan along tu dtg kutip utang, therefore dia bayo utang setiap jam..aje giler...bayar bank pn bulan2  :@...btw..tahniah paknil..

Aznil Nawawi (Pak Nil) Berjaya Selamatkan Mangsa Ah Long

KUALA LUMPUR, 9 Jun 2011: Pengacara nombor satu negara, Aznil Nawawi,48 atau lebih dikenali sebagai Pak Nik telah berjaya menyelamatkan seorang pemuda yang mahu membunuh diri akibat diburu hutang Ah Long sejak 8 bulan lalu.

Semuanya berlaku, selepas pemuda berusia 28 berkenaan mengirimkan pesanan terakhirnya melalui SMS kepada penyampai radio berkenaan menerusi program Meisik Khabar, Riuh Pagi di stesen radio Era FM, kelmarin.

SMS berkenaan dipercayai sebagai amanat terakhir lelaki berkenaan kerana buntu selepas ahli keluarga enggan membantunya menyelesaikan masalah hutang bernilai RM1,000 yang meningkat kepada RM5,000.

Bagaimanapun, kehadiran SMS berkenaan telah mendapat perhatian Aznil Nawawi yang lantas menghubungi mangsa berkenaan sebelum memujuknya supaya tidak melakukan perbuatan terkutuk itu.

Dalam kenyataan yang dikeluarkan Pak Nil menerusi akhbar tabloid Harian Metro hari ini, Aznil atau Pak Nil berkata, lelaki itu mendakwa telah menyediakan racun dan ingin terjun dari bangunan kerana diburu Ah Long atas kegagalannya membayar RM5,000 mengikut masa yang telah ditetapkan.

Menyifatkan luahan rasa lelaki berkenaan sebagai benar-benar tulus, Aznil yang berhati mulia telah berjaya memujuk lelaki yang juga penganggur untuk mencari jalan penyelesaian dengan cara membuat laporan polis.

Namun menurut Aznil Nawawi , laporan berkenaan telah dihidu Ah Long yang terus menghubunginya selepas laporan polis dibuat.

Bagaimanapun, Aznil menasihatinya supaya datang ke stesen radio Era FM untuk berbincang dan dengan bantuan Ketua Biro Pengaduan Awam MCA, Datuk Micheal Chong sebagai perantaraan, barulah masalah itu diselesaikan.

Mangsa membuat pinjaman sebanyak RM1,000 kepada Ah Long terbabit kira-kira lapan bulan lalu dan dipaksa membayar RM150 setiap hari dan jumlah bayaran semula, termasuk pokok serta bunga melebihi RM5,000.

Simpati dengan nasib mangsa yang kesempitan wang, Aznil telah memberikan RM1,000 kepada lelaki berkenaan untuk menyelesaikan masalah itu.
Kini, mangsa tidak akan diganggu lagi kumpulan Ah Long terbabit selain dapat menjalani kehidupan secara normal.

credit to murai

bertambah pahala pak nil..
bersedekah n yg paling penting selamatkan 1 nyawa dr mati katak ajer..
err yg berhutang tuh melayu ker?? kalo smpai bunuh diri, mmg x bau syurga lah dia..

murah hati pak nil.harap2 pasni xdela yg mengade2 nk ambil kesempatan atas kebaikan org..belajarlah berusaha sendiri..sket2 nak bunuh diri..bahaya betul

Reply 86# Orange_7491

Itu lah Orange.....
org tu pinjam RM500 dah jadi RM5K......yang kawan saya ni hutang entah berapa puluh ribu, mesti dah jadi ratus ribu dah.....
Tapi yang nak marahnya, kita cuba nak tlg dia, tapi dia lak bila bercakap  tu...tone meninggi je....saya tak tau nak kata apa.....saya cuma pujuk diri, dia tu dalam keadaan tertekan, saya call untuk bertanya khabar je samada dia ok ke tak....mungkin pada dia masa dia susah, semua kawan lari....tapi saya yang tak lari ni pun, bila call dia asyik kena tengking aje...saya paham le dia tertekan, tapi muhasabah diri lah....mesti ada hikmah yang Allah nak tunjukkan...

Bila saya cakap, doa byk-byk....buat solat taubat, muhasabah diri, mesti Allah bagi jalan keluar....dia letak telefon.....
Entah lah...semalam ayat last dia - " kau tunggu je lah tak lama lagi adalah  keluar berita nanti"....
Saya pun buntu orange...nak call, nanti dia ingat saya nak menyibuk pulak....
Saya harap dia tak de buat perkara-perkara yang merosakkan aqidah.....

Reply 86# Orange_7491

Hutang dengan bank & Along jauh bezanya ....... Interest Along setiap jam .... sebab tu hutang RM500 bbrp hari je dah jadi 5000 .....  memang sakit jiwa dibuatnya ....... Lagi satu ... kalau hutang bank paling teruk pun diisytihar bankrap je... Tp dengan along .... Kalau tidak tak adalah kes satu keluarga bunuh diri  sbb tak tahan didesak Along.... Aku pernah dengar ada sorang makcik ni berhutang dgn along... tak lama lepas tu anak dara dia hilang.....

Semoga dimurahkan rezeki Aznil!

Tapi kene berhati2 takut ada yg suka mengambil kesempatan...

MAK AI UTANG 1K JER BUKAN 1j..MMG ALONG NI JAHAT...

kan lbh elok klu murai ni x mewar2kan kebaikan yg aznil buat tu..apapun, salute to him

Pujukan Pak Nil selamat nyawa

Oleh Wan Asrudi Wan Hassan, Mohd Firdaus Ibrahim dan Muhaamad Hafis ...
mea Post at 9-6-2011 07:21

bunuh diri berdosa besar...baik tunggu along tu yg bunuh..

Statistik kematian akibat bunuh diri kat Malaysia ni dah makin tinggi kat Malaysia ni sebab rakyat Malaysia takleh terima tekanan.Kalau kat barat sapa2 yg tertekan disarankan jmpa pakar psychology...tp rkyat malaysia xnak coz malu.takut di label gila...

Ape pn pak nil de best...{:1_152:}