CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: no_el

bunohan..Kenape tak dapat sambutan..

saat paling membencikan bagi seorang peminat filem adalah apabila beliau mengalami mental block ketika menonton sesebuah filem tersebut.

dan aku akui aku mengalami mental block taktala melihat filem ini.

mungkin aku bukan penonton genius yang faham akan semua bahasa filem.

Reply 60# Yen_Aireena

aku suka sbb filem ni membawa sku ke dunia lain..aku euke cite yg membawa kita ke dunianya...

promotion free...keh kehi

Reply 80# chazey

patot la ade org jwb soklan aku sbb buaya...upenye bace sinopsis...aku pon pelik manenye ade kaitan ngan buaya...xkan kite kene bace sinopsi dulu br g tgk...

Reply 83# chenta_dewi

kalau aku tak baca tulisan ilmiah tentang filem ini, serius aku tak faham lansung karakter mek yah dan budak kecil itu. dah la aku tak tahu apa2 lansung tentang kelantan. sepanjang masa dalam panggung dok baca subtitle sahaja. tambah memeningkan ok. otak kena buat multi tasking gituh.

nak je aku bunoh watak mereka agar mereka tidak membunoh cerita ini.

la ni bila baca forum ni, baru aku tau budak tu saka. apeda susah sangat ke pengarah nak bagi hint tentang ni supaya aku tak sebok2 terpaksa carik bahan bacaan ilmiah semata mata nak faham filem ni secara keseluruhannya?

Reply  harisbee

atau yg tengok citer sampah, tak tengok citer mcm neh..itu pon salah satu faktor ...
alesandra Post at 17-3-2012 10:00

itu lain citer...ni mana pi pejuang2 film2 seni ni??? x kan havoc jer lebih sampah sana sampah sini....filem yg x sampah x der pulak  gigih nak tgk....sebok salahkan org lain yg bukan pejuang filem sejati kekdahnya

kalau x tahu sosiobudaya kelantan, jgn la gatal2 nk buat filem psl kelantan, kan org dah m ...
micha Post at 17-3-2012 13:34

bukan ke pengarah dia org kelantan ker

Follow Us
saya pernah nonton filem german yang menang award di festival filem antarabangsa..filem itu meme ...
C.K Post at 17-3-2012 13:44

ausentes....?  rasanya mcm pilem itulah.... yg menariknya die cuba bwk anaknya segala ke dlm dunianya..... sbb k sbut pasaraya.... pasaraya yg takde org gituh..... pdhl penuh je org....

harisbee Post at 17-3-2012 16:33

kalau org kelantan pd namanya, x smestinya kelantan pd akar umbinya.

ibarat mendendam unggas liar di hutan, jalan yg tggl jangan berliku, tilamku emas cadarnya intan, berbantal lengan tidurku ( apa kaitan ? )

kalau org kelantan pd namanya, x smestinya kelantan pd akar umbinya.

ibarat mendendam u ...
micha Post at 17-3-2012 17:54

kiranya hbis seni la micha nih
ingat pilem dokumentari ke ape... mari bljr sosiobudaya kelate....

harisbee Post at 17-3-2012 04:33 PM

Yes yes..correct2 dino...ausentes...maaf bukan filem german...filem ini dari spain or italy?...andai ummah2 bimbo yang tidak sukakan filem yang semacam slow dan berkonsepkan realistik segini..hampir pasti mereka tidak akan nonton...bosan katanya....saya suka corak cerita ini...ia buatkan kita tertanya2 kenapa dia begitu..kenapa suaminya begini...kenaa wujud dia dan anak2 serta suaminya sahaja bla bla bla....

Reply  chenta_dewi

kalau aku tak baca tulisan ilmiah tentang filem ini, serius aku tak faham lan ...
chazey Post at 17-3-2012 04:00 PM

Kerna itu filem ini diketegorikan sedikit berat..kerna memerlukan kamu memahami budaya, mitos , kepercayaan mistik dan tradisi tempatan yang ditonjolkan...nah lehat...bagaimana filem ini membuatkan kamu berinisiatif membuat sedikit kajian dan bacaan menerusi internet untuk memahaminya dengan lebih mendalam...ini bermkna filem ini berjaya meninggalkan kesan kepada kamu yakni penonton...tidak seperti filem2 hantu dalam botol kicap lah...senariolah...anak mami lah...ombak rindulah...yangbtidak memerlukan kamu membuat kajian sekaligus tidak memerlukan kamu menafsir dan hadam dgn lebih mendalam

Yes yes..correct2 dino...ausentes...maaf bukan filem german...filem ini dari spain or italy?...a ...
C.K Post at 17-3-2012 18:06

rasanya pilem spain... bg aku pilem ausentes ni tak slow... aku dpt feel dunia tuh.... scene paling menarik rasanya bile die heret anak larikan diri... sdgkn diri die yg patut diselamatkan....
utk pilem bunohan aku rasa puas menontonya.... takde la rasa aib kluar panggung...
ending pilem bunohan mmg aku terkesan jgk.... mcm tgk ending pan labyrinth.... kebahagian adlh kematian....

lagi penin dari inception ke?

ella. Post at 17-3-2012 18:32

inception lg pening.... ini celah gigi je... itu pun mengeluh keliru bagai....yg pelik prof pun leh keliru or die mewakili penonton mat rempit yg keliru...
agak2 tgk filem momento ade keliru tak?

inception lg pening.... ini celah gigi je... itu pun mengeluh keliru bagai....yg pelik prof pun le ...
dino Post at 17-3-2012 18:38

ape kate panggil nolan yg komen bunohan nih..

prof razak mohaideen mesti pengsan mulut kuar buih tengok bunohan nih kan..

ella. Post at 17-3-2012 18:44

nanti die suh student buat assignment psl bunohan utk die study balik...

ella. Post at 17-3-2012 18:32

never that complicated...

dan saya rasa cerita ini tak heavy.. pace pun cantik saja.. tak der lah slow yg amat...  bersesuaian dgn penceritaan...

seperti yg dah berulang kali saya nyatakan, you don't have to be a genius to understand the story and plotline...

some people are making it more complicated than it seems....

heheh..teringat aku masa nak ajak husband aku tgk citer nih.. aku warning dia.org kata citer ni kena pikir lebih sikit..awk ok ke?? pastu dia kata mana pening ngan inception?? aku kata susah inception lagi la kot..pastu dia kata ..kalau camtu confirm boleh handle...hehehe!

tapi 3 kali aku tgk pun mmg ajak org2 yg paham dialek kelantan..sbb kalau tak faham susah jugak kot nak faham..

ella. Post at 17-3-2012 18:44

keluar wayang terus menggelupur kene parkinson