CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jac_diehard_fan

CARI IDOL 2 : Spectacular 3

Close [Copy link]

Balas #98 jac_diehard_fan\ catat

erk?.. setau aku ada yg rec spec sblom2 nih guna stereo-sound?   taperlah aku dgr kat gobblog

Ada orang PM aku suruh komen.... mungkin sbb kata2 aku laser sikit, jadi get ready. Jangan nak sentap bagai. Kalau sentap, baik keluar je. Tak payah bertanding.

Bakat-"Bila Nak Saksi"
Suara ko sangat typical penyanyi jalanan kat Central Market. Tone okay, tapi kenapa kalau jerit macam tak sampai jer? Ko nie ada masalah dengan pernafasan ker? Macam mengah bila ko nyanyi part tinggi. Entah berapa jam ko record benda nie aku pun tak tau. Bila suara ko tinggi, suara ko jadi flat. Jadi next time jangan bawak lagu bunuh diri. Baik nyanyi lagu P. Ramlee jer kalau tak reti nak jerit.
Rating: 1.5/5

Evildead78-"Warisan Wanita Terakhir"
Apa kobondo ni? Jerit ntah apa2. Gitar tu ko petik sendiri ker? Kalau iya, aku respek. Tapi kalau tak, aku tak nampak apa bakat ko. Tak silap aribulan, ko boleh out this week dengan bawak lagu macam orang sakit tekak macam ni. Kau betul2 bunuh diri dengan lagu ni. Please somebody call an ambulance! You're not getting my vote, dude.
Rating: 0.5/5

Fairuz_Hafeez-"Memburu Impian"
Apsal suara korang ni macam sama jer? Takder kelainan langsung. Kalau jerit pun macam sama jer. Tunjukkan sikit kelainan lah wei... tapi at least suara ko sedap lah sikit sbb ada dynamic. Jerit pun tak flat. Aku agak berbelah bagi nak vote kau, tapi apa ko boleh buat ialah berdoa banyak2 supaya terselamat minggu ni.
Rating: 2.5/5

iH8u2dEAth - "Ketulusan Hati"
Suara ko ada tone lain sikit, tapi belum cukup sedap di telinga aku. Ada lembut sikit macam nyah pun ada, tapi aku boleh terima lah. Tapi yang aku nak komen ialah pemilihan lagu. Dah tau ko punya suara tak sesuai bawak lagu tu, yang pergi bawak jugak tu apasal? Seolah2 macam buruh kasar binaan yang nak cuba design bangunan... begitulah aku boleh kata kau ni. Jerit pun tak sedap... bernanah telinga aku dengar. Ko tak akan dapat vote aku, tapi aku rasa ko terselamat minggu ni.

Miss_Anna-"Biarlah Rahsia"
Aku paling anti dengan pompuan yg turunkan key lagu. Kalau dah pompuan tu, suara mesti satu oktaf lebih tinggi daripada lelaki... jadi takder masalah lah kan? Suara sedap pun tak guna kalau key direndahkan. Luahkan semua suara ko... tengok kemampuan ko. Kalau ko tak larat nyanyi lagu tinggi, pilih lagu rendah sikit.. lagu Sheila Majid ker, Ogy Ahmad Daud ker, Noorkumalasari ker.. senang jer lagu2 diorang. Yang nak tunjuk hebat sangat nyanyi lagu Siti Nurhaliza tapi suara tak sampai buat apa? Tapi yang aku heran, ada part ko ikut key, ada part tak... ko tone deaf ek? Kat hujung2 lagu pun sumbang ya-amat! Sorry, no vote for you.
Rating: 1/5

Mizz_Ford-"Babe"
Aku ada masalah sikit pompuan bawak lagu nyanyi lelaki. Ko teringin nak ada misai dgn bulu dada ker? Lagu pompuan kat dunia ni tak banyak ker? Ini satu cara play-safe aku tengok. Ko langsung tak mencabar vokal kau. Entah2 strategi ko nak menang pertandingan ni kot? Suara ko tone boleh tahanlah... bagus sikit dari Miss_Anne... sumbang tu kurang, mungkin sbb lagu ni senang dibawak. Jadi aku rasa strategi ko play safe this week berjaya jugak lah. Jumpa minggu depan.

p.caspian-"Izinkan Ku Pergi"
Lagu macam ni perlukan soul, perlukan suara yang lunak merdu gitu sedangkan suara ko tak lunak dan tak merdu pun. Cuma biasa2 jer bagi aku. Seolah2 aku suruh Harun Salim Bachik bawak lagu Anuar Zain.. boleh? Part chorus pun ada sumbang. Jadi jangan mengada2 nak buat lenggok bagai. Suara ko aku dengar cuma sesuai bawak lagu yang biasa2 macam Dafi ataupun Saiful jer. Pastu ko bawak lagu ni macam takder emosi jer... tak macam aku dengar Kaer ataupun Sahri bawak. Satu lagi, pakai mic elok sikit... ko jerit macam pecah jer. Berdoa lah ko supaya ko selamat minggu ni.
Rating: 1/5

reez54-"Hanya Kau Yang Mampu"
Aku puji langkah ko bawak lagu ni dgn gitar sendiri. Ala2 Jason Castro gituh. Suara ko pun sedap, jerit pun okay lah... walaupun telinga aku pun ala2 dah nak kuar nanah tapi tak jadi gituh. So far, u r the best lah. Yang lain macam tak boleh harap jer. Cuma ko kena cuba versatile sikit.. jangan asyik petik gitar jer. Cuba challenge diri sendiri bawak lagu rap ker, hard rock ker... kalau acoustic macam ni, jangan harap ler jual album nanti laku (macam ler album sekarang boleh jual.. hehe). Btw, good job, teruskan usahamu itu. Aku nak dengar ko nyanyi dengan minus one pulak nanti.. baru tau sedap tak sedap.
Rating: 3/5

Santeira-"Tak Bisa Memilihmu"
Ko ni asyik bawak lagu jantan jer dari minggu pertama.. ko ni pengkid ker lesbo ker aper? Suara ko okay lah... lunak jugak, tapi aku tak dengar belum betul2 challenged lagi. Cubalah cabar diri sendiri sikit... bawak lagu ladies sbb suara ko ladies. Okay? Nampak sangat nak play-safe. Aku benci orang yg tak step up. Apa pun, strategi ko play-safe minggu ni... good luck.

Underwoodrockz - "Joget Kenangan Manis"
Suara ko typical giler. Dah lah typical, tak sedap pun bawak lagu ni. Suara pun tenggelam timbul. Aku rasa nak loya pulak dengar.. ala2 mabuk laut gitu sbb sekejap timbul sekejap tenggalam. Satu lagi, suara ko takder lenggok dan very the sumbang sangat. Ada part lupa lirik pulak? Ini kan recorded version, bukan live version. Kalau lupa part waktu live tak apa... tapi recorded version pun problem? Memang ko problem lah beb... you out this week.
Rating: 0.5/5

Overall... kebanyakan failed. Hanya sorang jer yang bagus. Sorang lagi aku boleh kata memuaskan jer. Yang pompuan semua macam haram. Yang lelaki ada yang haram ada tak. Juara tahun ni jantan lah kot... harap2 lah...

Rate

1

Reply #101 ajami's post

biasela bung bkan rekod kat studio pong

Balas #104 jac_diehard_fan\ catat

yalah habang jedi.. kang i komen2 byk nnti penganjor ban aku lak

Reply #102 KenyahGuy's post

Reply #104 ajami's post

BUNG, free tak ptg neh..   nak chit chot2

Follow Us

Balas #103 KenyahGuy\ catat

Not playing safe, it was the only minus one i found in the internet. To each his own

Balas #106 jac_diehard_fan\ catat

skrg laaa...

p/s: cuba teka aku vote sapa?

Reply #105 jac_diehard_fan's post

Sentap ker? Komen aku kali ni agak toned down sikit... belum lagi aku kuarkan perkataan yang extra hot spicy tahap neraka gitu..

makseh komen kitak...

Reply #108 ajami's post

skrg nak tido   mestila anak ikan bung jami

Reply #109 KenyahGuy's post

arusla tak sentap kenyah, wa bkan peserta very the klubbkidd hokeh  

[ Last edited by  jac_diehard_fan at 21-7-2008 01:16 PM ]

Originally posted by jac_diehard_fan at 21-7-2008 12:42 PM

Naper Tuan Pengetua ?  
Santap ke ?

"Uraung Uluf Hatinye Tidak Luke Lagaih !"

Nak ucap tahniah pada semua peserta
Pemilihan lagu minggu ini semuanya bagus

yeah!!voted....most feveret reez54...keep it up dude..tak sangka dalam forum ni ramai yang berbakat..good luck to all!!:pompom: :pompom: :pompom:

Rate

1

Reply #115 houdini's post

yelakann sbb sume lagu melayu kekdahnya?

wow. im speechless.

it so easy kan nak slam slam org?

Balas #111 jac_diehard_fan\ catat

tak bek tau! i penaja ajer