CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyghost

Hantu di Tempat Kerja korang

haa aku pon nak citer jugak laa..

ni time kat off.lama laa...kebetulan level yg kitaorg duduk tu bekas tempat simpan abu mayat.so paham2 laa...mcm2 la bunyi2 yang aku dengar....bunyik org berjalan...machine photostate berbunyik sendiri pehal mana ader org guna...

and the best part..ader sorang akak ni p toilet ..pas membuang hayat semua...buka jer pintu toilet...depan mata terpacak jek lembaga puteh!!! ....demam seminggu kawan.
then sebab tak tahan ngan ganguan, management off aku panggil ustaz tok halau benda2 tu semua...upanyer...port yg paling hantu2 ni suka kat bawah meja member...aku...
so kawan2 jgn pandang bawah meja k...!!!

kat opis zura pun bnyk kjadian yg blaku...ada mmber zura nie cite kan..dia p toilet pastu dia bsuh kaki kat tmpat org ambik wuduk...msa dia tgh bsuh kaki tu...dia dgr pintu toilet yg last skali terbukak...pdahal msa tu xda sapa yg brada dlm toilet slain dia then tiba2 dia rsa ada smthing yg bgerak...dr ekor mata dia...dia terlihat pmpuan pakai baju ptih rmbut pnjang n mngerbang sdang mrangkak2 ke arah dia... dgn tdak buang msa...apa lg dia pun trus lri kluar

salam saja je nak share citer
ini kisah di ofis lama, ofis ana ni terletak kat Desa Pandan, kat kawasan rumah kedai tapi bila  malam agak sunyi sebab jauh kebelakang dari area yg sibuk
masa baru join firm ni banyak dah dgr citer yg mmg kurang enak baik dari staff lelaki mahupun staff pompuan.
satu hari ni ana stay back sorang2 sebab kerja banyak dan date line pun dah makin hampir so mmg suka x suka kenalah buat walau terpaksa berseorangan. Jam baru menunjukkan 6.30 ptg tapi ofis dah kosong dan ana masih rancak buat kerja, bila masuk maghrib ana rasa sejuk semacam tapi cuba abaikan dan pujuk hati kata yg air cond x padam lagi walhal cuma air cond kat depan je yg terpasang manakala tempat lain dah dioffkan, sedang ana khusyuk menaip tetiba kat screen computer tu tertype dgn lajunya "berani betul ko dok sorang2 eh, x takut ke?" lebih kurang camtulah ayatnya.
Ana cam terpaku dan terkedu tgk ayat tu then x tahu kat mana kekuatan yg ana ada ana terus gi amik wudhu', solat maghrib dan masih bertelkung ana mengaji baca yassin dan bbrp ayat yg ayah pernah bagi, then bunyi angin mendesir kat dalam ofis, ana abikan dan terus mengaji, lps siap mengaji ana bertempik "Allahhuakbar" 3 kali dan cakap kat makhluk supaya segera tinggalkan ana dan jgn kacau klu x nahaslah .......... x lama lps tu suasana dingin tu kembali normal then dalam kul 8.30 malam housemate dtg temankan tapi ana x citer sebab x nak diaorg raas apa2 lak
next daynya ana beritahu bos dan bos panggil sorang ustaz ni dan kami buat baca yassin, mengaji, solat tobat, hajat sambil bertahlil. Accord to ustaz tu bilik bos dan ruang solat adalah tempat yang disukai oleh makhluk2 ni sebab ianya berdekatan dgn toilet dan ustaz tu berpesan kat semuar gegurl klu datang bulan supaya dapat basuh pad sblm buang dan kena balut elok2
alhamdulillah lps majlis tu dah xde gangguan lagi di samping apa yang disarankan oleh ustaz tu staff2 pompuan ikut

Rate

1

1st office tpt aku keje dulu memang giler babeng keras....
opis 2 tingkat.....opis lama aku tu kat TTDI KL.....shopoffice biasa
mcam2 le cara gangguan.....bukak tutup cabinet fail...jatuh2 kan barang
gerak2 kan kerusi..yg selalu kena...pekerja2 pompuan yg selalu ot la....
hahahahahhaa....

aku ada la 2-3 kali kena kaco.....siot jer....
nanti aku free aku cerita.....

ini kisah di ofis lama, ofis ana ni terletak kat Desa Pandan, kat kaw ...
fatehana Post at 21-10-2010 15:13

Yala kan ana..bende2 yg dtg menggangu kita kene kuat....
Akak pon salu gak kene usik kat opis takut gak.. lelame cam buat derk jek..kenkadang takut la gak...
Ni skang die dok men sorok document lak...

ini kisah di ofis lama, ofis ana ni terletak kat Desa Pandan, kat kaw ...
fatehana Post at 21-10-2010 15:13

Mula2 baca tadi aku ingat ko nak jerit "ultraman!!!" atau "bertukaaaa!!!" nanti boleh la ko ajak lawan dgn resaksa tuh
aku rasa hantu tu taktau lagilah yg sebenanye ko adalah ultraman perempuan yg dtg dari planet zargus tu yg berani dia kacau ko

Follow Us
Akak pon salu gak kene usik kat  ...
bterflylah Post at 21-10-2010 17:04

Yang mengganggu sebelum nie x ckup kuat lagi ke cik adek? kalau nak yg kuat kena la keja kat gym.. nanti hantunye pon mesti berketul2 siap ada pack2 lagik baru teruja sikit cik adek tgk
lps ni cuba laa selitkan kertas yg bertulis FU*K YOU kat celah2 document tu.. biar terkedu si pembacanya

Akak pon salu gak kene usik kat  ...
bterflylah Post at 21-10-2010 17:04

semangat kita mmg kena kuat bila berdepan camni
apa kata letak ayat2 al-qur'an @ ayat kursi mana tahu "Dia" x kacau mahupun usik mengusik camtu

Mula2 baca tadi aku ingat ko nak jerit "ultraman!!!" atau "bertukaaaa!!!" nanti boleh la k ...
deadforce Post at 21-10-2010 17:29

ko ni kan mmg nak kena
suka suki je kata aku ni ultraman pompuan

nak sambung lg..
ini kat plant baru. dlm ofis tu aku n sorang kawan tgh buat keje. meja kami bertentangan. di sblh tepi meja ada kabinet paras pinggang n sblh kabinet tu kaw. laluan ktorglah.. waktu tu petang. lebih krg dlm kol 4 lebih. masa kami tgh buat keje tiba2 dengar dua org tgh berckap di sblh kabinet kecik tu. suara dua org lelaki. kami terdiam jap. pastu aku tanyer kwan aku.." ko dgr x apa yg aku dgr" n kwan aku ckp dia dgr jugak. tp masing2 buat x tau. kat sini sll dgr org berckp. cam kat sblh bilik aku nie ada conference room. aku sll dgr org ckp. bila bkk xde org...so buat x tau jer lah. cuma aku ckp jgn kacau aku sudah. aku nak buat keje n cari rezeki halal utk kuarga aku

Kiah pun ada pengalaman kat opis gakk....

Masa tu kiah keje shift malam masuk kul 4pm - 12mlm. Kiah keje kerani teknikal kat kilang telefon and tempat duduk kiah mmg mengadap line operator laa...masa tu hanya 2 line je yg ada pekerja... anyway, waktu tu pukul 10mlm masa tu operator keluar break and tinggal kiah n technical engineer je kat opis tu and tiba2 kiah nampak ada maksik ni lalu kat tepi cubicle kiah...and kiah tegurlah tak gi minum ke cik...dia tgh kiah n senyum je then dia jalan terus..lepas tu kiah sambung buat keje ..but dlm hati ni rasa pelik sbb maksik tu berjalan menuju ke kawasan line yg tak de operator and kawasan tu lampu mmg tak pasang..n kiah toleh tgh maksik tu ada lagi masih tghberjalan tp baru kiah perasan yg dia berjalan mcm pakai kasut roda...lajuuuu jeee...masa tu bulu roma kiah dah meremang sampai ke telinga..lidah kelu tak blh nak berkata2..kiah cepat2 duduk diam kat tempat duduk kiah baliik.... and masa tu engineer kiah tak perasan sbb dia tgh sibuk dok buat keje..and kiah rasa maksik tu macam tiba2 dtg dekat kat kiah....Ya Allah masa tu mcm tak blh nak baca ayat2 suci sbb terlalu takut..n tiba2 siren kilang bunyi and operator pun masuk balik dlm kilang...and perasaan takut tu pun tiba2 lenyap....

Masa balik kiah cepat2 capai beg and keluar n dok dlm van diam2...driver van tu tanya kenapa hari ni mcm pucat semacam je...then kiah citer laa..kiah nampak maksik...then driver tu kata owhh...maksik tu dah masuk kilang pulakk....maknanya...driver van tu mmg dah selalu nampak maksik tu berdiri kat guard house..tp malam tu diorg tak nampak maksik tu rupanya maksik tu masuk ke dalam kilang.....iisskk....seramm kiah dgr cerita tu....sejak hari tu kiah minta boss tukarkan kiah ke shift pagi .... tak berani laa nak keje malam...

Rate

1

kt office aku pon mcm2 adaa.. sblm ni pon aku da pnah cite kt benang yg aku bukak. yg the latest berlaku dlm 2 hari lepas. mase tu aku tinggal sorg2 kt office sambil menunggu drebar aku (adik aku) dtg amek. mase tu dlm pkl 7 pm. tiba2 aku rase sejuk semacam & meremang segala bulu yg ada di badanku. pastu aku terdengar bunyi muzik yg dtgnye dr bilik office mate aku.

aku jenguk la bilik tu kot2 office mate aku tu x balik lg. tp tade lak kelibat office mate aku. aku try amati bunyi muzik tu. mmg sah dr bilik tu. aku pon bngun n cek komputer dlm bilik tu. klot2 kwn aku x off komputer tu. kwn aku mmg kebiasaannye ske pasang lagu kt komputer tu. tp mase p tgk tu xde lak komputer tu on. pastu tros aku rase meremang.

aku pon balik la ke tempat aku.. tiba2 pintu pantry tertutup dgn sndri. terkujat gak ah aku. mase tu jugak aku rase cm ade mata yg  dok tenung aku. bpoluh kotiak gak ah maso tu. tp aku buat x layan je la. dlm ati abes segala surah yg aku taw aku baca. pastu terasa lak bnda tu bdiri kt belakang aku. mase tu mmg sumpah aku x berani nk toleh. x lama pas tu adik aku pon dtg.. berakhir la suda ketakutan yg aku alami..

Masa awal tahun 2000 aku masa tu bekerja di salah sebuah kilang elektronik di Jalan Padu, JB. Banyak gak kisah seram yang dilalui semasa sepanjang 4 tahun bekerja disitu. Masa mula-mula kena kacau bila waktu rehat. Lepas makan, aku ngan kawan aku masuk port tido, mengantuk la katakan. Baru jer nak terlelap, aku rasa semacam jer. Rasa macam badan kena hempap. Berat dan x leh nak gerak. Oleh kerana ngantuk sangat, dalam mamai aku berkata "janganla kacau aku, aku ngantuk. Malam kena dodoikan anak. kalau nak kacau juga, kacaulah member aku kat sebelah tu". Lepas tu, terus rasa ringan badan aku. Bangun jer dari tido, aku tengok kawan aku pucat dan berpeluh, aku tanya kenapa, dia kata kena tindih ngan hantu. Cian kat member aku, sebab aku, dia kena kacau.

Lepas kejadian itu, bermacam-maca cerita pelik terjadi kat situ, lebih-lebih lagi dekat dengan tiang No 15. Oleh kerana ini adalah kilang Jepun, maka, kebersihan amatlah dititik beratkan. Seminggu sekali, pada malam hari, cleaner ditugaskan untuk membersihkan seluruh kawasan lantai kilang itu. Dari cerita makcik-makcik cleaner, setakat gangguan, dah maca biasa dalam tugasan harian. Setakat jumpa pekerja tanpa kepala tu dah kira kebiasaan diaorang la. Jika masa rehat diaorang, biasanya mesin-mesin akan bergerak sendiri walaupun bekalan elektrik diputuskan. Pada mulanya, ada makcik yang pergi ambil dan pegang mesin tu. Lepas tu terus demam sampai seminggu dua. Atas nasihat seorang yang bijak-pandai, lepas kejadia tersebut, mereka akan membiarkan sahaja kalau ada mesin yang bergerak dengan sendiri. Bila nak muula kerja lepas berehat, mesin tersebut akan kembali normal. Kata yang bijak-pandai, anak-anak jin yang bermain alat tersebut.

Mungkin sesiapa yang dok area JB ni terdengar kisah paling menarik ni. Setiap bulan sepuluh, tingkat 3 di kilang tersebut akan terjadi ganguan. Biasanya hanya operator wanita sahaja yang akan meracau. Bermula dari seorang yang menjerit dengan tiba-tiba, akan berjangkit dengan cepat kepada operator-operator lain. Dalam masa yang singkat, hampir seratus orang yang akan menjerit dan meracau. Tugas kami pekerja lelaki, adalah mengangkat dan memindahkan pekerja yang dirasuk ke "in house clinic" ataupun kekawasan parking. Pada tahun 2001, 2002 dan 2003, tinggat 3 tersebut terpaksa di tutup sehari akibat dari gangguan tersebut. (tahun 2004 dsampai sekarang, x tahu cerita sebab dah berenti dari sana)

Seminggu sebelum berhenti kerja disana, aku alami satu lagi ganguan. Oleh kerana ak orang yang terakhir balik malam tu, jadi aku kena tutup semua suis lampu utama yang terletak berhampiran tiang no 15 itu. Sebelum sampai tiang tersebut, aku melalui kawasan opis bos aku. Aku menoleh kemeja tersebut, aku lihat bos aku ada dimejanya sambil tersenyum padaku. Aku mengurnya "aii boss. belum balik lagi. tadi kata nak balik awal." dia hanya tersenyum tanpa menjawab. Aku terus ke suis utama dan tutup semua suiz utama. Masa melalui meja bos aku sekali lagi, bos aku dah x der. Masa tu, aku rasakan seperti udara sejuk bertiup menerjah leherku dari belakang. Berderau darahku.
Keesokkanya harinya ketika aku hendak keluar solat jumaat, aku sempat bertanyakan bos aku, apa hal semalam. Bos aku cakap "saya awal-awal lagi dah balik, bunyi loceng jer, terus cabut" Ades.......... abis tu dengan siapa aku tegur malam tu

Pernah juga seorang MD ada panggi kami semua bermasyuarat untuk menyelesaikan masalah tersebut. Kami orang isalm diminta buat sembahyang hajat, orang cina, india dan jepun diminta buat dengan cara ikut agama masing-masing. Tapi masalah tersebut tak pernah selesai. Lagipun jika kita x kacau "mereka", "mereka" hanya jadikan tempat itu sebagai tempat bermain sahaja. Lagipun mengikut cerita orang-orang lama, tempat tiang no 15 itu adalah kawasan kubur mangsa keganasa tentera jepun pada masa dahulu

Rate

1

benda ni baru terjadi semalam
tempat ni merupakan ofis keduaku
semalam dalam kul 7.30 pagi ana masuk tandas kat level 1
masa masuk tu ada sorang cleaner kat dalam then ada sorang lagi staff kat situ
bila kuar dari bilik kecik tu ana gi basuh tangan kat sinki
tap air tu jns yg kena tekan baru air kuar
yg pelik tu masa tu mmg xde org tapi tap air kiri kanan ana kuar air
yg buat ana seriau tu air yg kuar tu bukannya warna jernih
tapi warna air tu merah cair,
cam klu kita luka kita basuh darah tu jadi cair sikit
masa tu bulu roma ana meremang
tanpa fikir panjang ana terus blah
bila dah kat luar tu, sorang polis ni tegur
"cik kenapa"
ana cuma geleng kepala tapi muka ana masa tu agak pucat gaklah
then ada sorang staff kat situ kata bilik air tu xde org masuk sebelum kul 8 pagi sebab ramai yang dah kena usik
kiranya dia kata ana ni benda tu usik xdelah teruk sangat coz sblm ni ada sorang tu kena usik bila benda tu memunculkan diri kat depan mata

Rate

1

benda ni baru terjadi semalam
tempat ni merupakan ofis keduaku
semalam dalam kul 7.30 pagi ana ma ...
fatehana Post at 29-10-2010 09:52

Seram nya....

aku keje kat satu bangunan tinggi di Batu caves...semalam tengahari time org lelaki pi semayang jumaat..aku tinggal sorang2 kat ofis sebab aku x berapa sihat. staff pompuan lain semua keluar. tepat jam 1.30 ..time tu aku tengah layan forum cari.. tetiba aku dengar org bejalan. bunyi cam org pakai selipar jamban. pastu aku dengar org tu cam mencari-cari dokumen kat meja (selang 3 partition ngan aku)..pastu last skali aku dengar cam dia hempas satu bundle kertas kat atas meja. pastu dengar lagi bunyi slipar berjalan dlam a few langkah je..pastu senyap..aku tak berani nak tengok..sebab time tu memang confirm aku sorang je kat situ. nak kata ada org masuk aku tak dengar lak bunyi teepteep pintu dibuka (pakai access card)..lepas beberapa minit aku rasa tengkuk aku meremang pastu aku dengar bunyi teepteep...alhamdulillah kawan2 aku dah balik...

Reply 113# rayyanrafael

rayyan, KENWOOD ehh?

alhamdullilah aku tak pernah kena atau nampak... tapi pernah dengar orang bercakap (time tu memang sejuk gila la badan!)

security guard opis aku sampai kurus sebab terkejut nampak pocong belakang tangki bomba. baru ni badan dia gemuk balik. lama gak dia cuti sakit sebab terkejut....

pastu kawan aku plak...kena sakat. time tu dia berdua jek dgn budak dia... ada orang panggil nama dia (dia lupa yang kat dalam kilang tu dah takde orang kecuali dia berdua) bila teringat, lintang pukang dia lari balik sampai x sempat nak tutup lampu...

Reply  rayyanrafael

rayyan, KENWOOD ehh?
nazurah Post at 13-11-2010 11:53

YA

Reply 119# rayyanrafael

antara sempadan kilang2 kat situ menuju ke BBU... kat konar tu pun orang kata keras dan banyak momok berkeliaran