CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

Yusof Haslam Anggap Wardina Tidak Matang Komen Isu Buli

setuju gak degn wardina..walau xbnyk sikit pun mesti ade bagi pengaruh kat bdk2 cite2 cam tu

dunia macam2..

aku lagi rela biar anak2 aku tengok kartun yang comel2, upin ipin, boboiboy, ogy n cockroach, spice ape nbenda ntah lelain tu, yang penyiasat tu,

tengok rancangan nasyid anak2, sebab filem2 melayu skrg makin seram

biarlah anak2 masa kecik2 ni  esok2 ckp dia nak jadi harimau ke singa ke, konon2 nak makan org, asalkan bukan nak jadi tailong la, abang long fadil la, mau nangis aku klu tgok anak aku belasah org lain kang.....

kita yang nak jadi mak bapak ni kene pantau sebenarnya rancangan TV anak2, nak pegri tengok wayang? ok boleh, tengok cerita ape yaang dia nak tengok, klu boleh ikut, biar ikut sekali

Yusof haslam patutnya gi tengok budak2 kat kampung2 yang cepat terpengaruh dgn filem gangster ni.

Dari segi percakapan dan adab mmg dah out.

Kalaulah jadi kat anak cucu yusof haslam baru dia sedar kot.

unoryah posted on 9-11-2014 09:01 AM
Naik geram sy membacanya. Ni ccontoh mak bapak yg haprak. Herannya ada parents yg biarkan je ank d ...

Munchkin tengok je. Geram jugak. Tapi anak orang. Kita dok takut budak tu jatuh tersepok je. Mak bapak dia buat tak tahu. Orang keliling pun tengok je. Anak dia sampai masuk kitchen lagi pun mak dia buat tak tahu. Memang kecik besar kecik besar je tengok perangai tak de disiplin cam tu.

aku setuju jer dgn wardina...dia ada point...x ke korang perasan bnyk filem Melayu mesti tntg bohsia, bohjan dan gangster...dah mcm xde modal lain....tu adalah pnyumbng terbesar kes2 mcm ni....

Follow Us
kontang posted on 9-11-2014 07:11 AM
terkejut aku ...  kecik2 baca komik lucah ... mak bapak kau buat apa? ...  oo rupa2nya komik dorea ...

Gila ko. Ingat aku hadap benda lucah macam novel Cikgu Suraya ka?

Wardina tak cakap pun antara faktor. Sebab tu aku argue dengan statement Wardina, sebab cara dia sampaikan pependapat seolah2 filem gangsterism ni jah penyebab budak asrama membuli.

Naru posted on 9-11-2014 06:50 AM
Nampaknya Ko tak baca habis...  Nampak gayanya Tok SElam, Tok SyamNOr pun 2x5tak baca habis!!!

...

Motif tetiba tambah statement lepas bagi statement asal dan dihencap?

Bukankah ini statement asal sheol? Aku komen berdasarkan statement ni yang lebih dulu keluar di CI.

Wardina Safiyyah OfficialPage
about an hour ago near Acacia Ridge, Australia · Edited

Kepada pembuat filem gangster ambil lah sedikit tanggungjawab kerana memberi "inspirasi" anak-anak MELAYU untuk membuli dan bertindak ala gangster.. Cubalah letak tepi sikit kerakusan mahukan keuntungan semata. Kita semua tahu anda mahukan untung dan anda untung kerana ramai yang mahu menonton filem gangster anda. Demand and supply bukan? Jangan salahkan anda tapi salahkan penonton yang mahukannya? Tapi fikir lah sikit kesan pada MINDA nak bangsa kalau ada secuit pun rasa tanggungjawab dalam diri. Atau anda tak peduli kesannya. Mengotori minda anak muda kita tak apa? Kononnya ada "pengajaran" di hujung cerita? Realitinya tidak ada yang belajar dari penghujung cerita anda...yang kadang kala saya rasakan cuma diletakkan supaya tidaklah rasa 'bersalah sangat'. Adalah alasan sebagai jawapan apabila ada yang bertanya kelak. Budak-budak ini, anak muda kita ini, cuma ingat sikap ala samseng dan gangster yang kononnya "hebat" dan "cool" itu ...aduh...dilakonkan pula oleh artis pujaan dan ternama. Anak muda mahu jadi seperti mereka. Bila ada peluang..nah keluarlah aksi yang telah dirakam dan disimpan dalam kepala. Jangan buat2 tak tahu. Marilah buat filem yang boleh memberi inspirasi. Yang menaikkan semangat dan jati diri. Yang mengajar empati dan realiti dunia ini. Bagaimana? Itu kerja anda kerana anda bekerja di dalam industri kreatif maka seharusnya anda kreatif dalam mencari jalan. Moga keuntungan bukanlah agenda mutlak anda semua. Kajian psikologi menunjukkan terdapat kesan melalui pengaruh media terhadap tahap keganasan seseorang.

Kepada semua pemimpin baik bapa, ketua atau mereka yang berkuasa yang terus "membuli" mereka 'dibawah' ini.. nah inilah hasilnya. Terima kasih. Tapi carilah sekelumit rasa dalam hati untuk mengasihi anak bangsa sendiri.

Dan bagi mereka yang merasa bahagia melihat kesengsaraan orang lain baik di alam nyata atau sebaliknya. Yang penuh dengan cacian, nista dan hina dialam maya. Apa bezanya?

Kepada warden dan guru di asrama. Ini amanah dan taggungjawab anda. Kami merayu. Buatlah sesuatu. Hentikan budaya jijik ini selamanya. Kita boleh lakukan dan mengubahnya bersama.

Buat ibu bapa kenali lah anak anda. Kenalilah mereka.

Moga keturunan saya, anda dan kita dijauhkan dari menjadi pembuli yang merasa hebat tersenyum melihat air mata dan kesengsaraan saudara seagama. Kita semua manusia. Saya, anda dan dia. Menyakitkan manusia dengan kata-kata atau perbuatan anda bukanlah sesuatu untuk anda banggakan.... kerana sabda Nabi saw yang anda akui anda sayangi dan turuti berbunyi begini

Dari Abdullah bin Umar r.a. Nabi SAW bersabda, "Seorang Muslim adalah orang yang tidak menyakiti semua orang muslim lain baik dari lisan dan tangannya"

Maaf kalau ada tersilap dan terkasar bahasa.

https://www.facebook.com/WardinaSafiyyah

Tidak dapat dinafikan filem gangster membawa imej negatif yang tidak baik kepada masyarakat

chazey posted on 8-11-2014 06:38 AM
Wait,

Pembuat filem yang salah,

btol2... i setuju ngn uols..
skrg ni tk tgk filem pn  kalo perangai mmg dh haram jadah same je laaa

dah memang betul pun apa wardina ckp tu..
mcm dah xde cite lain nak buat

arira_arora posted on 10-11-2014 05:28 PM
btol2... i setuju ngn uols..
skrg ni tk tgk filem pn  kalo perangai mmg dh haram jadah same je l ...

Kan?

Orang lemah IQ jah boleh terpengaruh ka terikut-ikut dengan adegan dalam filem.

aku memang xsuke dgn film gangster ganas rempit mcm film pak selam dll yg seangkatan dgnnya...ckp pun 'lu gua lu gua'...apedahhh...tolak tepi je film2 spesis nie...

PPRT sangat tengok movie melayu gengster sampah macam ni

Kalau usop selam tak buat movie2 gengster pun berlambak je movie2 HOLLYWOOD yang tak tapis langsung pasal violent semua nih. Just youtube it, you can watch it FOR FREE!

Memang salah parents pun tak filter dan pantau anak2 tengok movie macam ni. Game PS XBOX ada GTA semua tu pun violent tak tapis so takleh salahkan MOVIE PPRT MALAYSIA JAHH

Saya rasa rosyam noor and yusof haslam x faham maksud wardina.. kan wardina dah mention filem berunsur gangters bukan SEBAB tapi FAKTOR.. bagi saya Rosyam and Dato x leh terima kritikan drp Wardina.. saya pun pelik Malaysia sekarang macam ketandusan buat filem.. Filem sekarang ni pun kalau filem seram untung sikit berderet semua buat filem  seram.. filem gangsters untung, semua berderet buat filem gangters..rindu filem2 macam Istabul Aku Datang, Kami Hestiria, Pisau Cukur, KIL, CEO, Magika, Duyung, Dollah Superstar, Pasrah, Gila2 Pengantin, Senario (yg Aziz M.Osman buat) Bintang Hati, Trauma, Gerak Khas versi Abby Abadi and AC Mizal.. macam Mami Jarum pun best w/pun ramai ckp filem bodoh tp saya rasa filem ini mengiburkan.. MX3, Pontianak Harum Sundal Malam, Pontianak Menjerit.. byklah.. kebanyakkan filem yang best2 semua keluar tahun 2000-2010, lepas tu semua sama.. hantu.. gansters.. hantu... gangters..

Personally mmg geli dgn filem2 Malaysia yg mengangkat masalah masalah sosial kt Malaysia ni ke layar perak.

Dr elok orang tak tahu jadi tahu apa benda benda tak elok, clubbing drifting semua tu.

Keji lah alasan nak bagi moral dalam filem.

Actually drama drama kt TV yg tengking mak bapak semua tu pun tak perlu actually.

Klu budak kecik yg tertengok adegan tu, yang masih belum matang. Uols rasa what would the impact?

So as most of you would say, I pun tak suka Perang Dina, but in this case, I am on her side.

Huhu..

Memang tak suka filem gangster. apa kemangkuknya dalam kl gangster 2 ketua samseng India cakap slang cina.

Wardina cakap filem gangster wp bukan punca utama tapi turut menyumbang. Sebab watak gangster tu sgt heroic digambarkan dalam movie. Kalau Malik kena hukum pun cuma tunjuk scene penjara, tak tunjuk apa Malik rasa. Lan Todak tu apa kesudahannya? Tak tunjuk apa impak kejhtn dia. Bagi orang dewasa memang sbg hiburan. Tapi budak yang meningkat naik tu? Aku x arif bidang hiburan ni tapi mmg la Hollywood, Tamil dan Hong Kong kaya dgn movie gangsterisme. Sbb tu kalau PDRM list kongsi gelap kat Malaysia ni tengoklah siapa paling ramai ahlinya. Tak lama lagi kongsi gelap melayu pun ikut bercambah.

this time #teamWardina ........ walaupun xleh blame 100% film ... tp somehow menyumbang ....

Maharaja Lawak pun selalu buat lawak gangster, terus aku tukar station.