CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

baen ni dah jadi geng rimau kot
dia faham tak agaknya bahasa rimau

cop tapak rimo tu...
mesti leh link dgn rimo....

Reply 1199# nagaijau

hehehe... Terus terang aku kata, masa dia cerita semua nih ngan aku, mmg manjang meremang bila dia cerita tu.... Ada part2 yg dia citer tu aku jd teruja sgt.... Baen msh ada lg... Lama jg aku tak dgr khabar dia... Cuma ade jg lah aku tanye dr sedara2 dia kat cni psl baen... Kadang2 dia selalu blk kmpg kat indon jg.....hurmmm... Lama dah tak jumpa dia.......

Reply 1200# sofiera

with my pleasure......

Reply  nagaijau

hehehe... Terus terang aku kata, masa dia cerita semua nih ngan aku, mmg m ...
SangPertala Post at 18-5-2011 11:39

haruslah di jejak semula... agar perhubungan tak terputus....

Nich.....terus terang lagi bersuluk eh! bersuluh aku cakap.....kuil yg anda maksudkan tu x s ...
juragan_malam Post at 3-5-2011 00:57

salam.... selama ni saya just SR jer.. bila baca yang ni, rasa nak nyampuk plak....
mmg betul la, kalo kuil hindu, kena jaga sikit.... abang ipar sy dulu, ada bawa anak dia lalu dekat kuil hindu, nak g mana x tau, ijok la kot... balik tu, anak dia melalak2. sampai dia bawa gi jumpa doktor bagai.... doktor kata, x de sakit ape.... hubby saya tawarkan air untuk anak dia tu. anak dia ok la lepas tu..aleh2, malam tu, hubby mimpi, da hantu hindu, ghoper bughuk bebeno, kejor dia, berlawan ngan dia... saya yang belum tdo ni, leh nampak la tangan dia duk tumbuk sana tumbuk sini... pastu, hubby siap baca ayat Quran lagik... memang jelas sangat bacaannya... bila dia bangun, saya tanya la dia, nape bang? dia jawab, aku kena serang ngan hantu hindu, mana datang tah. dia nak amek anak kecik kita.... selidik ngan abang ipar, baru dia kabor, dia ada lalu depan kuil hindu sebelum anak dia duk melalak tu.....
hubby saya ni, ada la sikit ilmunya, walopun masih muda..... kawan dia panggil, tok moh muda... hahahha...

Rate

1

Follow Us
ku menunggu.... menunggu SP hapdet cerita.....(versi rossa)...

Sampailah masanya aku nak bercerita lagik...

Kisah baen yg mmg mistik nih bnyk, tp ade kebanyakkan berkaitan ngan sakti dan semasa dia bekerja sebagai penangkap buaya. Tp kali nih aku nak citer hal yg BENAR2 berlaku di rumah baen.

Suatu hari, baen dan isteri serta anak2nya hendak menetap semalaman di rumah mertuanye yg terletak tidak jauh dr rumahnya. Jadi baen pon tinggalkan lah rumahnya kosong tak berpenghuni utk semalaman. Nak jadi kesahnya nih, ada pulak kawan baen dtg dr jauh nak jumpa baen dan menetap dirumahnya.

Tanpa memaklumkan pd baen, kawannya dtg lah dgn yakin kononnya baen ada dirumah. Padahal baen dah pegi rumah mak mertuanya ngan isteri dan anak2nya. Jadi malam tuh, kawan baen nih sampai agak lewat sekitar pukul 11mlm. Sampai didepan rumah baen, kawannya nih tgk rumah baen terang ngan lampu sume terpasang.

Yg lebih meyakinkan kawan baen nih lagi, dia nampak kelibat org berjalan dlm rumah baen nih. Jadi, kawan baen nih pon berilah salam..." Assalammualaikum...."  tiba2 dr dalam rumah, ada seorang perempuan separuh umur jawab salam... "waalaikumussalam...." perempuan nih lbh kurang kata kawan baen, sekitar 40an umurnya.

Perempuan nih pon jemput masuk ke dalam... Di dalam rumah, kawan baen nampak juga seorang lelaki lebih kurang sebaya ngan perempuan nih. lelaki tuh memakai baju seperti baru lepas solat. Siap berkopiah sumelah.. Kawan baen nih pon tanye lelaki tuh, "baen mana bang....?" jawab lelaki tuh..." baen, keluar sebentar...mungkin lewat kerna hari lagi hujan..."

lelaki tuh menyuruh perempuan td menyiapkan sedikit hidangan dan air kopi. Mlm tuh kawan baen nih bersembang ngan lelaki tuh di depan televisyen sambil duduk di sofa. Lama kelamaan, kawan baen nih dah mengatuk kerna hari sudah jauh malam. Jadi dia terlena di sofa.

Keesokkan paginya, kawan baen nih terjaga. Dia tgk dlm rumah, hening sunyi saje. Dlm fikirannya, mungkin lelaki dan perempuan tuh dah keluar ke pasar atau bercuti. Tak lama tuh, baen balik ngan keluarganya. Terperanjat lah baen tgk kawan dia ada dalam rumahnya. Oleh kerana baen rasa ada sesuatu yg tak kene, tambahan baen nmpk ada bekas cawan dan hidangan sume diatas meja, baen diamkan dulu.

Baen pon tanye kawan dia...." bila ko sampai amat(nama kawan baen)....?" amat pon jwb,..."dari mlm td aku sudah sampai...kata org gaji kamu, kamu lagi pergi ke rumah mertuamu, ntah bila pulang tak diberitahu pulak....langsung aku terlena..."

Baen pon saling berpandangan dgn isterinye. Baen pon tanye amat...." orang gaji...? bila aku menggaji org...? apa benar kamuu lihat dia itu manusia...?"..... kawan baen terperanjat,...." mlm tadi aku sampai depan rumah mu, mereka yg sambut aku, lalu siapa lagi yg buka pintu utk ku...?"

Baen dah tergamam, btul juga kata amat nih bisik hati baen. Dipendekkan cerita kat sini, baen cerita kat aku dan kemudian dia kata "mmg aku tergamam sbb perkara tu tak pernah berlaku. Tp bila aku ingat balik, aku memang ada ambil "penjaga rumah"......tp aku tak ingat langsung psl tuh...mungkin sbb kawan aku nih hatinya baik, langsung diberi penghormatan sebagai tetamu, lg pula,mlm itu hujan...mungkin penjaga itu mahu beri kemudahan pd amat sampai aku pulang.."

Baen ceritakan pada aku semua nih dan tambahnya, jemput2 lah dtg ke rumah ku dikampung.... hehehehehe... sempat dia perlawa aku ke rumahnya tuh.. hurmm... baen sgt baik hati..walaupon dia berilmu, tp dia tidak berkata dgn 'nada' yg tinggi. Dia tak pernah menceritakan ttg ilmu yg dimilikinya,melainkan sedikit......

Rate

1

ku menunggu.... menunggu SP hapdet cerita.....(versi rossa)...
nagaijau Post at 18-5-2011 20:45

Dengan ini saya memaklumkan pd semua......          yyyyyeeeeyyyyyyy....dah hapdet......

yeay..yeay.... kalo bleh nak lagi....

yeay..yeay.... kalo bleh nak lagi....
nagaijau Post at 18-5-2011 21:09

nanti2 ler eh... kalo boleh nak bg peluang kat yg lain2 kalo nak bercerita psl rumah berhantu nih...
kisah baen terkena santet tiga mata angin yg hampir2 meragut nyawanya sekeluarga.... nt2 lah ehh... hehehehehe...

nanti2 ler eh... kalo boleh nak bg peluang kat yg lain2 kalo nak bercerita psl rumah ber ...
SangPertala Post at 18-5-2011 21:16

aiii.....aiii....sir...menurut perintah...

Reply 710# SangPertala

TT, tumpang tanye er...ape maksud dicerobohi tu??ada yang menghuni ke ape??how nak halau benda yang ceroboh tu?/

Post Last Edit by SangPertala at 19-5-2011 19:59
Reply  SangPertala

TT, tumpang tanye er...ape maksud dicerobohi tu??ada yang menghuni ke ape??how nak halau benda yang ceroboh tu?/
feyo Post at 19-5-2011 15:57

yg den da citer psl baca 3Qul sambil menatap mata dalam cermin tanpa berkelip tu lah cara nak tau samada kita nih 'bersih' dr gangguan atau tidak.... tak caya....?? cuba lah ekau sume try tenung mata ekau sambil baca 3Qul tanpa berkelip..... kalo tak meremang bulu roma ekau tuh, bersih lah tu... kalo meremang.......hehehehe.....jumpa tok kadi.... hahahaha... memain jek tuh.... kalo meremang tu, ade kemungkinan ekau dah di 'cerobohi' makhluk tak berlesen.... hehehehehe....

lbh kuranglah tuh....ade yg ceroboh... kita nih selalu sgt diceroboh tp tak perasan. Senang jek nak bg hilang sebenarnye, ambil wudhu dan solat. Itulah cara yg paling baik. Jika ade lagik. Sila rajin membaca Al Quran pula. Jika ada lagi, sila rajin berzikir dan tahajjud mlm pula. Cuma yg cara sy bg kat atas tu, utk kes yg berat2 sket.... Itu biasanya kalo kita ada rasa meremang ke masa lalu kat mana2, bacalah 3Qul tuh.... selebihnye, saya hrp tanye yg lbh arif ok....

Reply 1214# SangPertala

ok!got it!tenkiu TT...nasihat yang bernas!!

p/s:malam tadi sirius aku xboleh tido dok hengat cerita2 kat thread TT ni..sikalang, mata segaris jek...

wahhhhhhh besh2.. sile citer lagik TT.........

Reply 1215# feyo

.......sampai tgh mlm ker membacanye......?hmy3: .....hehehe... Pelan2 je baca..... Psl wat 3Qul, tu slh satu cara kita nak 'scan' sendri samada ada gangguan atau tdk..... Dan lg kalo kita nak solat kan selalu kne rajin baca al falaq atau an nas atau al ikhlas atau baca ketiga3nye sekali....itulah fungsinye....utk halau jika ada pen'cerobohan' atau gangguan semasa mengerjakan solat....secara otomatiknye segala pencerobohan akan tersingkir.....insyaallah

Reply 1186# SangPertala

SP... pelik la plak menoreh lepas asar ? bukan ke selalu orang menoreh waktu subuh???  
dan lg satu... belum maghrib pun pocong tu dah kuar jalan2 ker ?? amik angin petang kerr....

Reply 1188# elyzee

sesetengah orang wat 'pagar rumah' pun pantangnya sama jugak... selepas orang memagar tu selesai wat kejer... untuk malam tu orang di luar tak leh masuk dan orang di dalam tak leh keluar..... kalau buat jugak.. pagar tak menjadik....wallahu'alam...

Reply 1218# twins

jgn pelik.....waktu menoreh nih bknnye waktu lpas subuh je... Tak pernah tgk org menoreh kol 3 pagi ker...?? Hurmmm... Asal ade masa terluang, mmg derang menoreh atau kutip mangkuk getah tuh.... Psl tgk pocong waktu maghrib tu, takyah heran ler....waktu nak senja nih la paling bnyk makhluk halus beriadah... Aku nih da diajar dr kecik jgn dok luar rumah pkl 6ptg.... Sampai sekarang nih kalo jam dah pkl 6 ptg pon aku da tutup pintu/tingkap sume.... Org skrang nih mana tau....main belasah je... Lintasan tu ape pon derang taktau.... Lintasan nih, waktu sbelom matahari terbit dan matahari terbenam.... Jika dilihat dr luar angkasalepas, kita akan nmpk garisan pemisah siang dan mlm...itulah LINTASAN.....waktu yg paling bnyk makhluk halus berkeliaran....

Paling menakotkan skrang aku tgk ramai org suka bwk anak2 kecil beriadah waktu senja.....hurmmmmm.... Heran......lagi aku heran..... Kalo kita yg besar2 nih mungkin boleh kata dlm perjalanan ke rumah dr tmpt kerja ker... Nih, pi dok kat tgh2 jalan bior budak2 merayau main waktu lintasan....... Itu mmg pelik bagi aku........