CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 1190# SangPertala

SP... pasal citer siluman harimau ni.. masa twins kecik2 dulu selalu gak dengar citer ni ... pakcik twins kata memang wujud masyarakat ni.. pakcik (dah arwah) twins tu memang suka merantau menuntut ilmu (dunia)... tapi masa tu kecik.. hanya sekadar mendengar sebagai sebuah cerita la.....  tapi tak sangka la pulak ada wujud kampung di sana yg masyarakatnya bercampur dari dua komuniti berbeza cam gini....  ada tak Baen tu citer kat SP.. dalam hidup bermasyarat 2 komuniti ni.... adakah 'manusia' yg selalu kena beralah untuk menjaga keharmonian kampung ?....   hanya curious saja.....

Reply 1220# SangPertala

ingatkan lepas masuk waktu maghrib jer baru 'dorang' ni kuar... hinggala masuk waktu subuh.... rupa2nya lebih awal dari tu pun dah kuar jalan2....   ckp pasal bawak anak kecik2 jln waktu senja ni.... memang parents skrang ni cam tak kesah... cam kat tempat twins ni... petang2 selalu gak twins gi jogging kat taman riadah kat bandar twins ni... taman tu betul2 sebelah ngan jirat cina yg besar... tapi tak angker rasanya sbb tak rasa aper2 pun walaupun jogging track tu cuma dlm 5 meter jer dr jirat tu... tp mak/bapak yg ada anak2 kecik pun relaks jer bawak anak2 dorang..kekadang baby jalan2 kat situ....  tengah belum kena la seharusnya beringat ye tak.....

tengahari pun pontianak dah start kacau.. tak payah tunggu mlm
member aku pernah dgr pontianak mengilai kt dlm kebun kelapa sawit waktu tengahari

Reply 1217# SangPertala

aku xbaca benda2 ni memalam...kalau ada pon, yang biasa2 punya jek aku berani baca...ntahlah..aku senang terjaga kol 2 lebih, kol 3 lebih....kalau dah terjaga, tu yang susah nak lelap balik bile dah teringat cerita mengkome semua ni..haish!!..lagi pulak, area rumah aku tu memang scary...member aku pernah pulak nampak 'aku' tetiba tidur sebelahd dia masa dia terjaga tengah2 malam...padahal bukan aku...lagilah scary...tapi nak jugak aku bace page2 ko nih..hihi..
anyway, 3qul tu aku percaya kita kena baca dengan yakin kan....maksud ko, kalau kita baca, then rasa berdebar, adelah tu er>???

Reply 1221# twins

mmg manusia lbh bnyk beralah... Tp, walaupon mcm tu, mereka tetap ada garisan perundangan. Mcm perjanjian kota lah mcm tu... Lgpon manusia yg dok kat ctu pon bknnye 'kosong' saje..

Reply 1222# twins

mmg aku pelik sgt2 ngan parents skarang nih... bior anak main beskal smpai tgh mlm.. ade aku tgk bdk umur lbh kurang 8 tahun main basikal kol 11.30 mlm.... adoyyyaaiii... kalo aku dulu, dah kene rembat dah ngan bapak aku.... hahahahaha.... bukan ape, kita nih hidup 'bergaul' ngan makhluk yg kita tak nmpk... so, kenelah amik tau hal pantang larang waktu2 yg tak sepatutnya anak2 kecil berkeliaran...

masa aku pg honeymoon kat pulau lagik best... ade ker patut bawak budak dlm pantang pegi tepi pantai.....hmy3: nak aku tegur, tgk mak bapak dia mcm alim ngan bertudung berkopiah... hurmmmm... camner tuh...?? kat tepi2 pantai tulah tempat jin 'mendarat'....hadoooyyyyaaaiii... kalo korang tak caye, cuba dok tepi pantai mlm2...pastu cuba try baca 3Qul senafas(tahan nafas di perut,bukan ditekak)....ko tgk, kalo tak meremang, taktaulah aku nak ckp... tp aku pernah try...aku tau....

Follow Us
Reply 1224# feyo

haaaa...hmy3: ko sering terjaga mlm2...??? huhuhuhuhu...sah mmg ade bende2 tuh... sbb kalo dlu masa aku dok umah yg berhantu tu, mmg kerap sgt terjaga mlm2... kadang2 sampai takleh tido balik... kalo ko baca 3Qul tuh, ko akan meremang dr belakang tengkuk ke kepala... then, ko rasa muka ko cam kembang jek... pastu rasa cam panas sket kat muka... kalo camtuh, sila ambil wudhu dan beramal supaya yg ade2 tuh 'tersingkir' ngan sendirinya...

tengahari pun pontianak dah start kacau.. tak payah tunggu mlm
member aku pernah dgr pontianak ...
immortallez Post at 20-5-2011 10:31

hahahahaha... mmg pon... takyah tunggu mlm baru setan nak kuar nih... lagi2 kalo kat kawasan kebun2 atau hutan... jembalang mmg merayau saje.....

ala....dah terlepas byk page............

naness...

ok....nak bersiap2..... jumaat....

Reply 1226# SangPertala

adooyyyyy..... tak tergamak teman nak mencuba nyerrr..... bukannyer aperrr.... kesian kat diri sendiri.....

Reply 1227# SangPertala

benda tu memang ada kat mana2 pon kan....(sedapkan hati jek)...kawan2 aku pon memang selalu je terjaga2 jugak...kawasan rumah tu memang ada macam2 ceritalah...tinggal macam ko cakaplah kan...wat amal banyak2...akan aku cuba amalkan baca 3 qul tu kalau terjaga...tapi aku memang xberani lagi nak bukak mata kalau terjaga..fobia2.......dahlah kawan2 aku yang kena kacau, semuanya, ada kaitan ngan aku...haih.,..lomah benor iman den gamaknye...

Reply 1229# idakamaruddin

Sila gigih membaca....hikhik

mcm tak seram.....
Tapi seram2 kuku gak la...

Reply 1231# twins

So, pengajarannye ialah jgn abaikan pantang larang waktu2 yg 'angker' utk mengelakkan anak2 kita 'terejal' tak tentu psl bila dah semakin membesar. Kalo budak2 bnyk degil dr dgr ckp tu, ada la tu yg menepek. Anak adek2 aku kalo nakal2 tu, mak dia sebut jek nama aku gerenti dia dok diam. Aku ngan bdk2 nih mmg aku garang sket. Bila aku dtg je rumah dia, anak2 dia berebut nak bersalam... Siap tanye...''acik da mamam....?'' sbb aku selalu kalo dtg, aku tanye derang da mkn blom.... Bior dia tau hormat ngan kita dr kecik. Sok da besar, dia ingt pengajarannye tu.....

Reply 1235# SangPertala

nasib baikla anak2 aku tak der yg degil2 sangat.... larang mulut tak lut..larang ngan rotan gerenti lut punyerrrr....   itupun kira ok la kan.....

Reply  twins

mmg aku pelik sgt2 ngan parents skarang nih... bior anak main beskal smpai tg ...
SangPertala Post at 20-5-2011 12:37

Ala....apa nak riso.....skang tetiap umah dah banyak pasang ioniser...so kalau ada cas2 ion negatip yang melekat kat budak2 tu....bila derang balik...cas2 tu akan jadi neutral...yang selalu terkena tu, rumah xde pasang ioniser lah tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....hahahahhhahha......
dulu kecik2 kalu aku balik meremang senja mesti kena suh duk kat luar umah barang 10 menet, siap2 mandi kat teaga baru boleh masuk umah....ye lah umah kampung mana pasang ioniser!....hahhahhahha

hantu sekrang dah tak t unggu malam...adik aku nampak pocong pukul 3 petang bawah  tangga umah kakak aku...siang2 pun nak overtime..

Reply 1234# CariKnow

hehehehe..... suam2 kuku pon jd lah... Tp kalo kita dok kat tmpt amat (kwn baen) tu, amacam......??? Tak ko seriau ker......hahahaha........

Reply 1237# juragan_malam

jaman dulu, yg jd ioniser tu bapak2 kita lah wak......ori punye ioniser........!!! Hahahaha......anak2 dia balik jah dah terkezut bende menepek tu....... Larik lintang pukang lah mende2 tu...... Pastu, haaa...siap ko kene perambat ngan batang ubi satu umah....... Hehehehehe....