CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply  nagaijau

Kalo sy cerita kat org nih, rasanya tak ramai yg nak percaya... Tp ini mmg ...
SangPertala Post at 21-5-2011 20:49

ingatkan kena kejo sbb kena sakat.....rupanya mslh dr dia sendiri...

Reply 1206# mamapu3

hai...
memang betullah, kuil2 ke, tokong ke, janganlah bawak main..janganlah kita nak perlekehkan..ISLAM pon melarang penganutnya memperlekehkan ajaran lain kan...ada certain2 orang, memang suka main2kan benda2 ni...alang2 dah ada cerita ni, nak share jugak..

makcik aku dulu pernahlah pergi melawat batu cave...aku dengar cerita, batu cave ni, memang banyak lah penunggunye...maksud aku, bukan penunggu sami tu......adalah sekali tu, dia pergi, ntah mulut dia ni mungkinlah tercelupar sikit, dia pergi ejeklah orang india ni...aku xingat dia ejek apa...tapi dia macam buat bunyi pelik2 yang ada sangkut paut ngan orang india kot...

then, masa nak balik, mak aku lah cerita, because mak aku pon ada ikot jugak...mak aku kata, dalam bas lagi, aunt aku perangai dah pelik2...asyik sebut 'wel.wel..wel..wel..wel..wel..wel..wel..wel..'dah macam sami dorang tengah semayang pulak... then, mak aku kate, antalah berubat, barulah elok...aku xsurelah kenapa, but menurut mak aku, tu sebab ajuk2 masa kat kuil tu...

p/s:momod, aku harap x OT because aku anggap batu cave tu macam rumah untuk penganut agama hindu..tolkan..tolkan..

abis jugak aku bace thread nih lepas 2 hari berturut-turut merempit.. cite korang memang sangat best... sblm ni aku silent reader je.. tp tak nak silent pulak kali nih.. aku tak banyak sngt cite.. tp aku kalau stakat 1,2 cite tu ade la.. nnti bile2 aku blh share kat sini..

Reply 1263# midory

ngeh ngeh ngeh.... tah niah tahniah tah niah.... miahahahaha... credit tuh SR sbb khatam...hehehehe...

sila cerita secepat mungkin....

siluman buaya pun ada buat lawatan jugak....dahsyattttt.

Reply 1262# feyo

Dulu pernah pergi batu cave,besar tempat tu....org india kat situ tanya berapa tangga,tak dapat kiralah,banyak sangat lagipn ada monyet selalu bertenggek kat tangga.......memang betullah tempat itu bila diperhatikan banyak patung2 ,seram pulak bila ingat balik....

Follow Us
citerlah lagi sang pertala.....apa citer kat sarawak tu,nak jugak dengar....

Reply 1267# nigerna

1st, yg pasal siluman wat 'lawatan' tuh ialah derang nih mmg kekadang ade 'hijrah' kawasan.. saling berdatangan..mcm pihak istana nih antar rombongan ke istana nih...camtuh lerr.. itu cara mereka...kita mana tau....tp, kita nih pon kan kekadang suka wat kenduri kendara gitu...camtuh lah kekdahnye ngan derang nih...

yg psl kat sarawak tuh aku ingat sket jek.... nih pon kisah seorang ayah yg anaknya dibawak larik hantu sungai... anak dia hilang depan mata dia.... tp, org nih pon bukan sebarangan lah... dia ada keris yg sakti.... dia geram ngan hantu sungai tuh, dia balik umah pg amik keris sakti tuh pastu pg kat sungai balik...

sampai jek kat sungai, dia bg amaran kat hantu sungai tuh soh pulang anak dia hidup2... tetiba mcm air sungai tuh naik tinggi... dia pon ape lagik, dia tusuk keris tuh ke dalam tanah dlm sungai tuh sambil menjerit..... terus air sungai tuh reda.... bila reda tu, anak dia di hanyutkan air ke tepi sungai.... lepas dr kejadian tuh, sungai tuh jd busuk sgt2.... seminggu lepas tuh ade hujan lebat dan menghilangkan bau busuk tuh....

mcm tuh lah kisahnya.... membe aku ckp, sepanjang hantu sungai tuh nak mkn mangsa, tak pernah lagik fail sampailah kejadian org yg tusuk keris nih.... lepas tuh terus hilang hantu sungai tuh...mcm dah di bunuh.... itulah saje kisahnya....

Rate

1

Reply 1268# SangPertala

Kalau lah masih ada orang yang ada keris itu memang dipersila ke Tanjung Batu,tempat saya ni selalu ada mati lemas,setiap tahun ada je mangsa,ada yang dijumpa ada yang tak nampak langsung berkubur di lautan.Kalau dah bergelora ombak sentiasa menganas je...takut nye......walau bagaimanapun citer SP memang best,korek2lah citer dengan kawan lain atau si baen tu.

TT, buaya yg digelar Bujang Senang tu buaya jadian jugak ke?
ada yg kata Bujang Senang dah mati kena bunuh
kalau tak silap ada tengkorak dia dorang simpan kat muzium Sarawak

Reply 1270# immortallez

yang kat muzium sarawak tu tecit jekkk.....

Reply 1270# immortallez

bujang senang tak mati lagi setahu aku... taktaulah kalo ade forumers lain yg tau psl citer bujang senang nih... nt aku try soh membe aku citer dan email aku....hehehehehe...kalo dia sudi ler khenn.....

Assalammualaikum.....Hari nih aku baru teringat nak cerita suatu kesah rumah berhantu di temerloh, pahang. Bila ingat2 balik dah lama jg kejadian nih berlaku. Asalnya, org nih nak berubat. Jadi, kawan aku nih yg kebetulan mmg dok berdekatan ngan rumah nih, bgtau lah yg dia nak tolong satu keluarga nih.

Mujur pulak dia dapat tahu ada org yg mampu utk menangkap hantu/syaitan nih. Jadi, selepas keluarga nih sendiri pergi jumpa ngan perawat tua nih, maka berjanjilah mereka sekian2 waktu utk melaksanakan hajat keluarga nih.

Kawan aku nih plak ajak aku sekali utk pergi ke sana sambil2 singgah rumah dia di temerloh juga. Perjalanan dr sini(klang) selepas zohor. Kami bertolak dgn sebuah kereta. Sampai di temerloh lbh kurang jam 5ptg. Langsung singgah di surau utk berjemaah. Dan selepas itu perawat tua minta utk pergi ke rumah keluarga nih utk memantau rumah tersebut.

Kami pon bertolak lagik. Perjalanan hanya 1/2 jam dr surau tersebut. Rumah nih terletak di tepi sungai pahang. Bila kami sampai di rumah tersebut, aku tgk rumah nih besarnya... rumah kayu lama. Rumahnya rumah atas. Sebab rumah derang kan tepi sungai, so mmg kebanyakan rumah kat situ rumah atas.

Tgk dr luar, rumah nih mcm nmpk usang dan sedikit terbiar. Ketua rumah nih plak dah uzur sket. Anak laki2 takde. Cuma ada anak perempuan yg sudah cukup matang utk berkahwin tp masih blom kahwin. huhuhu...-tang nih jd bahan gurauan aku ngan membe aku..hehehehe...tp tak berkenan dihati plak...hurmmm...

Kami pon masuk ke rumah tersebut. Bila aku melangkah masuk, aku tgk rumah nih mcm takde perabot. Lapang jek.. Cuma ade satu kerusi lama yg ada tiga tempat duduk tuh je. Itu pon dah tua sgt dah kerusi tuh. Keadaan dlm rumah sedikit mengganggu nafas kami. Tp kami tak tunjuk pd tuan rumah...mungkin dia dah terbiasa...padahal ini kerja si hantu selekeh nih...

Syaitan nih dah bersarang dlm rumah nih mengikut kata perawat nih. Tambahnya lagi, syaitan nih dah beranak pinak sampai 'mengaburi' setiap perbuatan keluarga nih. Aku tanak cerita bnyk2 ape yg syaitan nih dah buat,cukup aku ceritakan yg bila aku turun ke dapur nak ambil wudhu ketika maghrib, punyalah aku terkejut....bersepah dah macam rumah tinggal....!!!

Ini bukan ckp bohong nih.... Aku sanggup bersumpah kalo korang tak caye.... Dapur rumah nih, kalo korang tengok bersepah ngan sampah atas meja. Yg aku tgk real, kulit telor yg dah berkulat tuh bersepah2. Dgn tin2 makanan dan plastik2 sume mcm dah bertahun tak di kemas.

Dalam hati aku, "btul ker nih rumah manusia...?"....ish mmg tak masuk akal....tp oleh kerana aku tanak terlalu bnyk bercakap dlm hati, aku zikir je utk buat hati aku tawar nak pk bende yg negatif... Bila aku nak masuk bilik air utk berwudhu, tetiba bulu roma aku meremang....tang nih mmg bende kat dapur tuh mcm marah kat aku sbb aku tukar 'mode' zikir tuh... tp aku wat tak pot jek...

Terus aku amik air wudhu, kemudian membe aku pon amik wudhu jg... Aku berlalu ke ruang tamu. Dlm perjalanan nak ke ruang tamu nih, barulah aku perasan ape yg menyebabkan nafas kami terganggu... rupanye keluarga nih bela kucing... tp sekor je... kucing nih kencing bersepah.... sampai baunya dah menyerap ke lantai rumah nih....

Patut ler, bau hapak dan hancing nih dah bercantum dan menjadi bau yg sgt perit.. hurmmm... kalo nak bela kucing pon takkan ler kucing nih kencing pon derang tak ajar kan...? boleh ajar tuh...tp aku heran nape keluarga nih mcm tak endah ngan situasi mcm tuh...dah terlampau kebiasaan...

So, masuk jek waktu maghrib, kami berjemaah lagi. Aku paham 'signal' perawat nih, sbb ape dia nak berjemaah dulu. Ada hikmahnye berdoa dlm jemaah nih.... Selepas habis jek solat, anak perempuan tuan rumah nih pengsan. Dah kene dah... nih baru anak syaitan jek nih yg wat hal... perawat nih pon amik masa yg singkat utk merawat sbb bimbang perempuan nih 'makin parah'....

Klimaks penangkapan hantu/syaitan nih bermula pukul 11.30 mlm... Ketika nih kedengaran bunyi2an di dapur semakin rancak.. Keluarga nih telah dikumpulkan dan 'diselimutkan' oleh perawat bg mengelak dr menjadi bahan permainan hantu/syaitan nih dan akan menyukarkan lagi proses utk menangkap hantu/syaitan nih.

Nih aku nak bgtau lah eh.. sebenarnya yg mengganggu keluarga nih adalah sekumpulan banian yg kasar. Mereka dah terlalu lama bersarang dlm rumah nih dan memporak perandakan rumah nih dgn cara menghasut keluarga nih utk cenderung menjadi pengotor dan sering bercakap kasar yg sgt2... kalo bercakap, suara keluarga nih cam kasar sket dan suka meluahkan 'sakit hati' itu ini...

Ini jelas sekali bila kami bercakap dgn isteri tuan rumah yg sedikit menunjukkan keangkuhan tp malangnya, keadaan rumahnya tidak menunjukkan seperti yg dia cakap...( dia cakap dia pembersih dan menjaga aurat, padahal, dapur dah mcm rumah tinggal, kalo kata tutup aurat, dia keluar nak pg mandi, lalu depan kitorang selambe jek berkemban...)

hurmmm....ade gak org mcm nih...< itu ungkapan korang kan kan kan... mmg ada... tp, harus korang fikirkan positifnya. Keluarga nih bergelumang dgn jenis syaitan yg kasar dan pengotor. Bukan sikit2....banyak...

Lepas bunyi kat dapur tuh berhenti. Perawat nih pon mulakan tugasnya. Panggggggg.....bumbung dapur rumah tuh mcm roboh. Huissshhh...aku punye lah terperanjat... Bunyi tuh mmg kuat tp tak berlaku pape pon kat dapur bila aku pergi tgk.. hantu tuh mengamuk kat dapur ler tuh. Perawat nih pon mulakan pembersihan. Dia tarik syaitan yg bersembunyi segenap rumah tuh termasuk yg ada di halaman rumah tuh depan dan belakang...

Dan termasuklah jugak sihir2 yg lama tertanam kat belakang rumah tuh.. perghhh...aku taktau nak cakap lah... mmg dahsyat rumah nih... hantu tuh kisah lain..nih siap ngan sihir2 nih...tp yg diberitahu oleh perawat nih, sihir nih tak kuat sbb jin penyihir nih takleh lawan ngan 'penghuni' rumah tuh yg dah monopoli tmpt tuh...

Selepas berjaya habiskan semuanya dan dikumpulkan dlm satu bekas, perawat nih soh membe aku sangkut kat luar rumah. Tujuannya nak bg keluarga nih tau perbezaan selepas ditangkap dan sebelom. Tgh2 sembang lepas tuh,tiba2 perawat nih tanye membe aku..." udin, engkau letak kat mana bekas tuh...?" membe aku jwb.."kat anjung depan nih.."

Perawat tua nih ckp lagik..." sekarang, ko pergi amik balik bekas tuh, ko pergi sangkut kat pokok besar tepi jalan tuh yg hala ke sungai.." membe aku pon pergilah amik bekas tuh sangkut kat pokok besar tuh... Nak tau ape jadik...????

Mlm tuh, masa kitorang sume tido kat umah tuh, tak ujan tak ribut sume...bila nak subuh tuh, tiba2 ribut petir suma...huhuhu.. seram gak aku masa tuh...dah ler umah lama camtuh....ngan bunyi ribut petirnya... tp aku dgr bunyi petir yg sekali tuh cam dekat jek.. bunyinye kuat sgt....

Esok pagi lepas subuh, tuan rumah nih bukak ler pintu rumah dia ni...terperanjat dia tgk pokok tuh dah pecah kene petir... Aku pon tgk...hishhh...dah hangus separuh pokok tuh... bekas yg berisi hantu tuh pon dah terletak kat atas tanah tuh...mungkin jatuh masa hujan ribut tuh... Perawat nih pon ckp, "kalo letak kat anjung rumah nih mlm td, mmg berdentum ler bumbung rumah nih mlm td..."

Dan akhirnya kami pon berangkat lah balik semula...sebelom tuh, kawan aku ngan abg dia sempat jamu makan ikan patin sungai...huhuhu...pedas gila masakannya......tp mmg sedap ler.... masak tempoyak cili api....hehehehe... pastu singgah umah membe aku kat temerloh dan kami meneruskan perjalanan pulang........

p/s: cerita ini adalah kisah benar. Nama tmpt ada sedikit ditukar dan nama disebut adalah palsu. Jika bersamaan dgn sesiapa, sy anggap ini kebetulan shj dan maaf dr saya juga.

Rate

1

Reply 1272# SangPertala

ye..mmg bujang senang belum mati lagi..tengah bertapa kat lubuk sebuah kampung..kampung tu mmg tempat buaya2 tinggal..buaya dekat dengan batang lupar ni mmg besar2 belaka..lebih besar dari 2 buah lori besar kalau di cantumkan..nak percaya ke tidak terpulang..he3..

ada sebuah bandar kecil dekat dgn batang lupar ni setiap tahun bila air pasang tinggi akan mengadakan keramaian..so akan ada pawang yang akan membersihkan sungai..supaya nanti bila keramaian tengah diadakan xada la buaya2 tu mengamuk..tapi memang la best pesta tuh..he3...

bujang senang tu sekarang dah tumbuh akar2 kayu dekat badan dia..sbb dah lama hidup kan..so kalau pg kat sungai2 tu jgn la ngat kayu yang hanyut  tu kayu buruk...naya nnti...ho3

Reply 1274# gedang2

nasib baik ko da ckp....btul ape yg ko ckp tuh.... aku malas gak nak ckp saiz bujang senang nih...nt org tak caye.... lebar badan dia nih penuh satu sungai tuh... panjang taktaulah.... tp dia mmg tak kuar punya.... yg kuar2 nih pon yg kira kecik2 jugak....kisah pesta sungai nih mmg real kalo tgk.... mcm lagik cerita pasal buaya di sungai rajang nih... kalo ade sesapa yg rajin nak cerita tuh, sila2 lah rajin bukak thread bujang senang nih..... boleh jd perkongsian dan pengetahuan tp jgn pulak disalahertikan sudah ler...

Reply 1275# SangPertala

haaa..tau x pe..mmg org xakan percaya saiz dia..sbb org yg mengalami nya shja yg akan percaya...x semua dalam sungai rajang ada buaya..yang paling banyak buaya kat asia or dunia nih..he3..kat sungai batang lupar..hatta yang sapa tu omputih yang suka binatang tu pun mengakui buaya batang lupar memang x boleh di jinakkan..dan dia terkejut buaya kat batang lupar ni lebih besar dari alligator kat sungai negara dia..mmg surrender..ketua kampung dah cakap jangan turun ke sungai..nasib dia x mati kena ngap..hek2....

keramaian kat sungai ni mcm2 yang dibuat..yang dimaksudkan tu pesta..contoh nya lumba perahu..dan mcm2 lagi la..

hantu sekrang dah tak t unggu malam...adik aku nampak pocong pukul 3 petang bawah  tangga umah kakak ...
haticantik Post at 20-5-2011 15:59

brutal gilerr pocong tu.... matahari terpacak kat kepala dia dah kuar.... pakai cermin hitam gamaknya pocong tu... ingatnya hari dah malam.....

Reply 1256# anahana

wahhh.... brutal betul belaan makcik tu..... selalunya menda2 ni tak berani nya nak ganggu2 orang kat surau bagai..... yer lah dengan bacaan2 ayat suci semua....takkan dia tak lut pulak kuttt....???   abis tu aper kesudahannya ngan belaan makcik tu..?? lepas bebas jer cam gitu sampai sekarang ker atau ada yg menyanggupkan diri nak membelanya pulak....

Reply 1274# gedang2

kalau bujang senang ni tengah bertapa.. dia tak makan ker ? kalau mengikut saiz badannya yg awak cakap tu... maknanya selama ni yg dok serang2 orang kat sungai2 tu bukan la dia sbb nya dari apa yg dorang explain tak ada yg sampai sebesar saiz yg awak cakap tu...  

wsalam macit.....

yer....sila membaca dan bercerita plss... aku dah ketandusan cerita n ...
SangPertala Post at 21-5-2011 11:48

ilah tak cukup tangan,,huwaaaaaaa...tu yg takleh hapdet citer..huwaaaaaaaa...teringat masa anak dara dulu....selalu tul ada waktu senggang