CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eyka

WhyWhyLove-Raine,MikeHe,KingOne-Msia Promo pg20(8tv abis dah skrg sesi borak)

Reply #1278 wbsJUE's post

好 早上 - Hao Zaoshang...

Jue.. tak silap dalam episode 12..
Masa tu lepas AM cakap pada gang dorang yang dia takmo arranged blind-date dengan MD then MD cakap dia pun dah ada dream boyfriend.. a few scenes forward.. AM tanya mana QY.. dorang cakap QY pergi beli Pizza... AM kata kenapa tak guna telefon jek..
Masa balik dari beli Pizza tulah QY.. buat booty dance.. gelek-gelek sebab syok sangat AM takmo kat MD..

Jue.. ko dah tengok citer BF tu tak?
Aku rasa aku takmo lah tengok citer tu.. macam tengok horror movie..  
hehehe.. sorry ye pada yang minat Mebe..
Aku cuma minat Mike pasangan ngan Rainie jek..
Aku ingat nak tengok citer Wish To See You again.. ada KingOne and Michelle Chen (Xiao Nan cute tu..)..

Hi Kak Hana.. Hi Eyka..

ni hao ma?

kalau tgk aku lama menghilang tu maknanya pc aku tak elok lagi... monitor sah2 dah rosak.. kena beli baru tunggu gaji le jawabnya... laptop pun tak elok lagi... ni kebas opis punya extra laptop bawak balik.... hehheheh kononnya kena buat keja.... kekkeke

@pacey...
aigoo...aku x ingat lsg la part tuh...omo, cam ni, x leh kata aku peminat setia DBY la...ekeke..lupe la plak...haha..al-maklum la, dah lama x marathon DBY balik..hahaha..ingat ingat lupa je..huhu..

hmm, BF eh...aku belum tgk lagi la...x cukup sumber inspirasi lagi...aku x berani la nak tgk pacey...haha..betul cam ko ckp la, aku pun rasa, klu aku tgk dengan perasaan aku sekarang ni, rasa cam tgk horror movie...sekarang ni pun, even mv/bts/apa2 klip pun aku x berani nak tgk..drpd spoil the mood, baik  x yah tgk lsg...tp aku x leh nak kata aku xkan tgk la sbb mana la tau tetiba dtg sumber inspirasi nak tgk..Mike tu sumber inspirasi la tp still not enough..ekeke..apa la yg aku merepek ni..tp rasanya klu aku tgk pun, sekadar tgk je kot...x moyan cam tgk DBY ngan WWL...haha..obviously bias kan...tp nak buat camne..even nak try to be open minded pun, but still cannot resist RM...haha..so, pacey, we are in the same boat la..ekeke

erm, cite Wish To See You Again tu dah kuar ke?? ke tgh filming??

@eyka...
hai eyka!! patut le da lama x nmpk ko..ekeke..rindu lak kat 'lao shi' kita nih...hehe..padahal aku pun rasanye dah lama x post kat sini...bz ngan keje..nway, good luck on ur pc..tu nak suruh ko berehat la tuh..ekeke..nnti bila dah ok, bleh sambung moyan balik...haha

btw..hai kak hana!! skang akak tgh layan cite pe?? dah sambung tgk BF balik ke?? hopefully akak x kena banned lagi..huhu..

Reply #1281 wbsJUE's post

Hi girls..
akak tak de tgk lg BF lepas tgk eps9 aritu.  Dah le seloww pas tu gambar blur aje.  La ni tak de nengok ape2.  Memalam kalau ada masa tengok which yoo hee kat tv.  But I managed to khatam both dby & wwl during CNY hols aritu   

Jue & Pacey, nanti bila BF dah complete eng sub, you guys kena tengok la, give it a try.  Baru ble buat comparison btween RM or HM, tak gitu.

eyka, sian dia, tapi consider it as a way for you to take a break away from online world.  Kalau my mom kan dia akan cakap apa tau, kalau comp tu bole cakap mesti dia merayu2 kat korang yg dia nak rehat.  Korang melenjan dia 24jam, tu yg dia mogok tu.  Biasa kalau adik2 akak balik kg cuti, ni la yg mak akak bebel.

jue, akak tak de kena banned la ni, org yg banned tu pon tak de, on oversea's trip.  Tapi akak tak bape sehat since last wk, so prefer tido je kalau ada masa lapang.

Cite wish to see u again tu yg Zaizai main tu ke.  Ada tgk 1 eps kat youtube cite Zai2 & KOne tu, tapi tak ingat tajuknya.

Reply #1281 wbsJUE's post

@Jue..
Hehehe.. best.. ada gang..
Same boat.. might as well make it a line cruise.. selesa maa..
Wish To See You Again tu tengah main kat sana..
Tapi aku belum tengok lagilah..
Aku tunggu abis download citer DBY ngan WWL dulu
Baru nak tengok..
Aku saje buat copy citer DBY & WWL sebab nanti kalau orang nak pinjam tak payahlah bagi yang ori punya..
Sayang ooo.. ada KRM punya siggieslah..

WTSYA currently bersaing ngan citer They Kiss Again, BF ngan So.. I'm Not Handsome..
Currently rating yang ke3  but slowly is picking up..
So I think it might be good..

@Kak Hana..
What can I say..
Sebenarnya kak Hana.. saya minat citer citer ni sebab RM le..
Kalau tidak memang saya tak tengok langsung citer cina.. seyesli..
Saya pelakun citer cina ni memang langsung saya tak kenal..
Gegara RM ni baru le tau sape Leehom, Jaychou ke.. tu pun tak sikit-sikit jek..
Saya ingat sumer artis cina tu datang dari Hong Kong...

So, nak kenal pelakun baru tu memang susah sikitlah nak masuk..
Saya minat RM pun secara tak sengaja, PC rosak.. so terpaksalah tengok TV..
Ntah apa kena agaknya citer kat TV semuanya either tak best atau reruns..
So, tertekanlah 708.. terpandang MH, tetiba teringat yang citer dia pernah main.. DBY..
Masa tu tak tau citer WWL ni wujud and sape pelakun dia.. so, saya pun harap sangat heroin dia that cute girl from DBY..
Bila terpandang aje JD.. alamak.. sukanya saya..
This is the girl from DBY.. I know that sweet mole of hers..
So lepas tu terus melekatlah..

Hehe.. tengok DBY tu cam tu juga kebetulan..
Masa channel surfing tu.. nampak couple ni cute sangat..
I never seen such an overwhelming and wonderful  chemistry since Kajol & SRK..
Since then on RM are always my fav couple..
So bila nak tengok MH berlakun dengan orang lain dah jadi susah..
Sebab kenal MH ngan RY jek.. so, kira I ni very fixated person..
So, citer Cina ni saya bukan kira sangat storyline dia.. tengok couple that can grab my attention
sebab as I told you b4 I ni kira bukan minat citer Cina pun memula tu.. hehehe..

Wuit.. panjangnya tulis..
Tulis novel ke apa..

@Eyka..
Aku pun dulu cam ko jugak.. 2 bulan babe.. life w/o PC at home..
PC aku conk pastu.. bila PC OK.. streamyx pulak buat hal...
Tapi ada blessing in disguise jugak..
Kalau tidak tak delah can lah aku tengok WWL.. tengok MH ngan RY berlakun sama lagi.. hehhe..

@kak hana...
hehe..sama la..lately ni, klu sempat layan la jugak witch yu hee tu..best gak..tambah2 esok da final epi...x sabar lak...klu ada masa nnti bleh la tgk full epi...bleh msk dlm waiting list...ekeke..cite coffee prince tu pun nmpk cam best jek..kak hana da tgk??lately ni baru layan balik cite korea...b4 nih cam xde cite yg menarik..haha..

haha..kak hana, as for me, hati tu mmg ada niat nak tgk..nak jugak give it a try..kena tgk mood dulu la..mn la tau nnti tetiba gatal tgn nak tgk..haha...tp cam saya ckp kat pacey la, bukan dlm ms terdekat ni kot..rasa cam nak tgk horor movie lak...ekeke...kitorang ni peminat RM sejati..wakaka..

tp kan pacey...aku rasa kita jadi cam ni sbb kita ni terlampau ske sgt tgk RM together2 kot...extremely ske...sbb tu kita susah sket nak terima derang ngan orang lain...rasanya klu kita minat derang biasa2 je, msti kita bleh je tgk cerita derang ngan org lain...not a big problem cam skang nih...haha..ni juz my own opinion..no offense to anyone...

alah, cian nye..x sihat ke?? take care tau..get well soon..byk sgt tgk drama nih..nak suruh kak hana rehat la tuh..cam eyka gak...ekeke..juz joking...hehe

@pacey...
line cruise?? sounds great.. ekeke..so, bila kita nak stat cruising nih??wakaka

wah, ko ni mmg dasat r..sampai donlot lagi nih..wat copy..ekeke..salute la kat ko..tp klu aku jadi ko pun...sayang le....tambah2 yg special cam tuh...huhu..jeles nye kat ko...ms raya cine aritu, akhirnye aku berjaya gak beli dvd ori wwl tuh...nothing special pun, juz dpt diskaun dr tokey tu jeh...ekeke   

hoho..thanks muchoz pacey for the WTSYA info...cam tuh eh...bunyik cam best jeh...bleh la msk dlm senarai menunggu..hehe..bertambah pjg la list aku...bukan apa, cam tertarik nak tgk lakonan Michele tuh...nak try tgk lakonan dia yg lain..ekeke..

hoho...ko minak SRK ngan Kajol gak ke???haha..sama la ngan aku...minat giler aku dulu ngan SRK...zaman ms cite2 Hindustan nih feymes...aku ni dulu minah tv...so sume cite aku layan..ekeke..tp seriously, chemistry kajol ngan SRK mmg undeniable la...ske aku tgk derang tuh...

huhu..pacey, kalau nak cite pasal RM related nih, mmg pjg berjela...ekeke..rasa nye masing2 ada cerita sendiri...aku pun perasan RM ni accidentally..long story jugak la...hehe..

huu..pjg gak aku taip...ekeke..dok kat ofis susah sket nak posting lately nih..byk sgt keje..time memlm ni la ada ms sket..heheh...

@eyka...
nnti pc da ok, jgn lupe melawat rumah kat sini ye...hehe..rindu nak blajo lesson baru...ekeke...btw, sementara pc ko nak ok tuh, enjoy ur sweet time..ekeke

Follow Us

Reply #1284 wbsJUE's post

@Jue..
Citer Yoo Hee tu memula aku tak layan.. tapi sebab satu hari tu aku terdengar lagu dia sedap sangat..
Alaa.. lagu Destiny tu aku tengok jugak le sikit.. tapi tak delah duduk mengadap gitu..
Tu lah aku cakap kalau hero heroin cam kureng jek, tak sizzle pun tu yang aku malas nak tengok.. hehehhe..

Hehehe

@pacey...
ckp pasal cite Yoo Hee tuh, smalam aku punye la excited nak tgk ending die arini...alih2 wat sakit ati je..nape la derang tuh mcm lalang..geram aku...ekeke..emo jap..

syok nye dengo ko sakan donlot2 nih..aku klu ada komp sendiri, mmg siap la..haha..sekarang ni pun, klu nak tgk drama online, kena tgk time gak..kadang2 laju je, tp mostly lama giler nak tunggu..x pun dah load separuh tp pastu alih2 x leh tgk...huhu..but nway, jia you jia you..donlot jgn x donlot..tambah2 bila ko dah ada external nye...hehe...

hmm, pasal cast WTSYA ni, aku x brape sure sgt..ko crite ni pun, baru la aku tau..tp  based on that Ken yg ko sebut tuh, rasanya Ken Zhu from F4 tu...x sure whether ko kenal ke x F4(ko penah ckp ko x kenal sgt artis cine ni kan)..tp derang ni mmg feymes gile2 r...n kiut too..esp sejak drama Meteor Garden...aku x tgk lagi cite MG nih..tp Rainie ada berlakon dlm MG..x silap aku dia kapel ngan Ken zhu dlm MG tuh..klu silap fakta aku nih sori ek..sesapa yg dah tgk MG, esp Kak hana n eyka, silap tlg betul kan ek..hehe...btw, since then, derang berdua ni jadi good friends...mmg dah lama la...tp bagi aku, aku nmpk derang ni mostly like bro-sis kinda r/ship...tp x kesah la...Rainie mmg kwn ngn ramai org..dia jenis yg setia gitu dlm bab2 friendship nih...huhu..pjg lak aku bercerite ye..ekeke

hoho..betul ke ni??ada cite baru kajol-srk?? huhu..klu betul la, mmg aku x sabar nak tgk...sekarang ni pun aku dah x tgk sgt cite Hindustan ni..pelakon baru2 ni x best la..cite ms zaman KKHH dulu aku ske la..haha..sori2, off-topic sat...

hmm, about my RM story, nnti la ku cite ek...weekend ni ke..xde la pjg berjela pun...tp seronok gak share kat sini..interesting topic..hehe..

Reply #1286 wbsJUE's post

Jue..
Kalau Ken tu alaaa.. tak hensem lah.. tak shuai macam abang Mike..
Siyess.. aku rasa Rainie cuma padan ngan Mike aje.. man man aje..
Bio le kalau Ken dengan pompuan lain pun..

Lagi satu aku pernah tengok gambo Rainie dengan Lee Hom..
Bole jugaklah..

Ko dah tengok clip vid masa Rainie sampai kat HK..
Fans jerit-jerit wo ai ni.. wo ai ni.. ada pulak sampuk Xiao Mei geng ai ni..
Hehehe.. boleh lagi tu selit nama Mike..
Masa Mike pi HK dulu.. fans tanya Mike pasal Rainie..
Ni bila Raini pi HK.. dia tanya pasal Milke pulak..
Hao kuh ai..

off topic jap..
Kajol & SRK
Tapi dorang cakap citer ni walaupun Karan Johar punya
Tapi skrip orang lain tulis.. so tak tau le best ke tidak
Rasanya gandingan Kajol, SRK ngan KJ jugak yang mantap gitu..

Macam gandingan Rainie, Mike ngan KingOne..
Piaoliang... piaoliang..

Ko jangan lupalak nak citer tu..

huhuhuhuhu mengumpat aku ye....   mahalnya monitor!!!!!!!

aku terjumpa mv ni....

(DBY+WWL) This I Promise You - Nsync

http://www.youtube.com/watch?v=a8kq0W-jo-k

(DBY+WWL) I Just Need A little light - Luz Sin Gravedad

http://www.youtube.com/watch?v=pitvq2NtB38

[DBY+WWL] So in love with two - Mikaila.

http://www.youtube.com/watch?v=xPfKCLXFhVQ

waaah..best nye..best nye..thanks eyka..mmuahh!! ekeke..esok misi aku nak melayan mv ni le..n reply post si pacey tuh...hahaha..weekdays mmg x sempat la..sempat post ringkas2 je..muahaha...ko ni eyka, sat g demam DBY+WWL aku dtg balik...lately dah kebah sket sbb dok demam kat tempat lain..hahaha..

off-topic..
eyka, ko jadi x g tgk wu chun tu??

Reply #1290 wbsJUE's post

wuchun ko takyah tanya pun aku confirm pegi

Originally posted by eyka at 29-2-2008 09:42 AM
wuchun ko takyah tanya pun aku confirm pegi

Peminat kipas susah mati

Reply #1291 eyka's post

Ko nak tunggu dorang kat Airport tu lagi ke?
7 hb tu Jumaat kan? Ko tak keje ke?

Aku nak gak pegi tengok dorang..
Semenjak dah kenal Taiwanese idol ni rasa teruja lak nak tengok dorang.
Dah lah terlepas nak tengok KRM dulu..
Tapi One Utama tu parking le pulak masalah..
Aku memang jengi kalau pegi One Utama ni tau..

Originally posted by hhhhh at 29-2-2008 11:26 AM

Peminat kipas susah mati

hahahahahaha...

@pacey... apa lagi aku amik cuti ler... tp skrg ni masalahnya semua org pun nak amik cuti nak balik kg mengundi

zai pun br abis tgk cd nih...episod yg last2 tu sedih bangat tgk pengorbanan huo da ni, terharunya. dhla encemmmm