CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safuan

SAKA - KISAH SAFUAN

Originally posted by mitai at 16-10-2008 10:52 AM
dulu aku pun tak tahu yang aku ada saka....ada satu pompuan ni yang pegang aku punya dahi bagitau kat aku...masa tu aku gi buat facial sebenarnya.....

nasib baik pakcik aku berjaya carikan ora ...

Mak angkat aku kat Kuala Pilah, anak2 dia ..dan sedara mara dia ramai tak kawin... rupa paras ada ..kerja bagus2..doktor ..engineer.. Bankers..tapi tak kawin..dah late 30... kebnyakan ada Saka keluarga... siap ada special bilik untuk SAKA tinggal... dulu aku tak ambik pot... sekarang aku kena jumpa dia org nasihatkan dia org

weh..korg call brother tu, nk ckp ape ek? hello, saya call nak mintak brother tolong detect saya ada saka ke x...camnie ke?

huhu...aku cam x brape pasti aku nie ade saka ke x..sbb bile aku baca cerita2 korg nie, korg sumer cam yakin jer korg ade saka..tapi aku cam xde pape tanda yg jelas pon..huhu..

Pada fff_cat,apa yang awak dan keluarga awak buat tuh sebenarnya boleh jatuh kepada syirik.bomoh yang awak jumpa tuh saya yakin bukanlah orang yang mengamalkan perubatan Islam,kerana kalau orang yang ikut perubatan Islam nih,dia tidak akan berkompromi dengan saka malah ditentangnya habis habisan.Lebih baik awak tinggalkan sahaja cara berubat bomoh tuh.Pada pandangan saya, bomoh nih tak boleh dipercayai.Pergilah berjumpa dengan orang yang selayaknya yang berubat dengan perubatan secara Islam.

Balas #121 safuan\ catat

sebelum nak nasihatkan dia orang...ko kena baca2 ayat2quran..buat pendinding...

taun lepas aku pernah nasihatkan seorang kenalan yang ada saka..aku
suh dia buang saka tu...saka nenek dia.pastu aku kena serang balik ngan jin saka dia...jin tu marah sebab aku duk memandai2 nak suh kenalan aku tu buang saka...jenuh jugak aku duk berubat nak buang jin..dari kenalan aku tu...

sampai sekarang kenalan aku tu tak buang2 lagi saka tu...

safuan...ko bg kat aku jugak no ustaz tu....aku pun nak tanya dia nape aku selalu mimpi ular jek....tapi aku tanya family aku ada tak keturan kitaorg bela saka....katanya takde..

Balas #125 kirei_wa\ catat

Bukan ke kalo slalu mimpi ular maknanya bakal temu jodoh..kikikiki

kalo x silap la..ikut buku tafsiran mimpi..sape mimpi nampak ular bakal temu jodoh  

[ Last edited by  tucci at 16-10-2008 01:32 PM ]

Follow Us
Originally posted by shahida14 at 16-10-2008 01:02 PM
sebelum nak nasihatkan dia orang...ko kena baca2 ayat2quran..buat pendinding...

taun lepas aku pernah nasihatkan seorang kenalan yang ada saka..aku
suh dia buang saka tu...saka nenek dia.past ...

Terima kasih dgn nasihat tu... betul gak.. sendiri punya pun tengah belawan..tambah dgn org lain punya... jadi lauk aku nanti ... nasihat pakai email je kot

Originally posted by tucci at 16-10-2008 01:31 PM

kalo x silap la..ikut buku tafsiran mimpi..sape mimpi nampak ular bakal temu jodoh  

Ada kemungkinan bertemu jodoh... tapi kena tengok jenis ular yang datang dalam mimpi tu.  Kalau takat yang datang tu ular lidi patuk ibu jari kaki ada kemungkinan orang dah bercita-cita nak masuk meminang...

Tapi kalau dah kepala ular yang datang tu dekat nak sama besar bilik dengan bilik tido tu bukan jodoh namanya yang bakal datang tapi bala....

Originally posted by kirei_wa at 16-10-2008 01:14 PM
safuan...ko bg kat aku jugak no ustaz tu....aku pun nak tanya dia nape aku selalu mimpi ular jek....tapi aku tanya family aku ada tak keturan kitaorg bela saka....katanya takde..

I dah PM..... mimpi ular tak gigit takpe... hehehehe

Originally posted by tucci at 16-10-2008 01:31 PM

Kena gigit ular... tanda ada org nak masuk minang ... ular kalau jeling je... tanda ramai kawan ngechat je...kekkekekek

Originally posted by kupia at 16-10-2008 01:49 PM

Ada kemungkinan bertemu jodoh... tapi kena tengok jenis ular yang datang dalam mimpi tu.  Kalau takat yang datang tu ular lidi patuk ibu jari kaki ada kemungkinan orang dah bercita-cit ...

kalau besau kepala ular...sah yg nak minang tu org besau2...datuk2 gitu

Reply #123 adwim79's post

Masa jadi tu saya umur 19thn n tak tau apa-apa sangat pun. Nenek dan makcik aje yang biasa buat benda tu. Kebetulan masa tu saya balik bercuti n nenek sakit.

Memang saya tengah nak usahakan cari orang yang pandai untuk buang setan2 ni. Dah boring rasanya. Balik melaka minggu depan nak cakap dgn makcik suruh buang aje saka2 yang duduk kat dia.

Kebetulan saya pun ada saka tapi yang ni sebelah mak pulak . Apa nak jadi tak tau. Kebetulan benda ni datuk pada mak saya yang dulu masa hidup bomoh besar. Saya dah tanya pada pakar saka yang safuan cakap tu.

Dia ckp kdg2 benda ni hisap darah period... Halamak... seriau sungguh. Dah lah saya tinggal sorang2...

aruah nenek aku pon ade saka..trun dr moyang aku..mmg dasat la....

Originally posted by safuan at 10-10-2008 10:39 PM

Aku tak pernah nampak benda2 tu.. tapi aku jenis.. takut dgn mayat or kematian.. kalau ada org mati aku elak pergi.. nak hantar ke kubur jauh sekali... gerun yg teramat sangat ... ini salah s ...

betul ke tanda2 ni ada SAKA???? tanda2 ni ada pada aku ....

Kalau dah kahwin kena patut ular mcm mana ni  hari tu teman mimpi di patuk ular   tak kan kena pinang lagi kut

Originally posted by isnelfiqwa at 16-10-2008 02:51 PM
aruah nenek aku pon ade saka..trun dr moyang aku..mmg dasat la....

selepas ni adakah ko yang akan mewarisinya plak..

boleh pm no brother tu ...

Originally posted by safuan at 16-10-2008 01:55 PM

kalau besau kepala ular...sah yg nak minang tu org besau2...datuk2 gitu

Originally posted by intandanial at 13-10-2008 02:24 PM

Moyang intan dia buka kampung tu sorang diri je..sampaikan nama kampung tu diambil sempena nama dia..dan juga seorang Juragan hebat citenya...waktu laut bergelora dia sorang diri gi laut tang ...

salam intan, ustaz yg kat kedah tu ustaz sharhan ke?

btw, kaum2 lain pon ade jugak saka. last week aku sembang2 dgn bf aku, dia from UAE. ayah dia keturunan Afghan.
aku rase tak sehat, demam, batuk2 n tulang2 belakang n shoulder aku rase sakit2.belakang telinga aku rase berdenyut2.dah la dgn exam week lagi, aku dah risau. psl aku baru balik dari kampung nenek aku ari raye ari tu. dah la tgh dtg bulan..aku mmg takut nk balik kg..aku rase lain sgt time kt sane.tapi nk bwt mcm ne, dh nenek aku kat sane,kesian pulak kalu tak balik kan raye2 neh. mase balik tu, mlm raye tu kakak n abg ipar, n abg n kakak ipar aku ngan adec aku pegi tidur kat tingkat atas, umah kayu dua tingkat. sblm ni kene abandon lame pastu nenek aku pindah situ balik. n tingkat atas tu mmg tak der sape yg naik.. seram beb...psl dh tak muat kat bwh nk tidur, tu yg derang naik tido atas. after all this years, dierang dh manusia2 yg first tidur kat atas. meremang n pening kepala aku time naik atas. aku bwt bodoh je, lepak ngan derang pastu aku turun. mlm tu, aku mimpi bukan2. seram tapi tak berape ingat. pastu pagi aku bgn..kakak ipar aku cete subuh tadi before azan, dengar 'anjing' nangis kt luar umah. aku rase kakak ipar aku nak menyedapkan ati die ckp anjing. psl mane ade anjing kat area situ macik aku ckp. abg aku n abg ipar aku pon dgr time dgr kt tingkat atas. rupe nye mak aku pon dgr time dier tgh solat sunat kt tingkat bwh. bunyi dr depan bilik nenek aku, which is kat dpn tingkap2 dia. bunyi mcm pompuan nangis kate mak aku. esok nye, di hari raye aku demam. mlm esok nye aku dah tak leh tido. n 2nd raye kiterang balik kl. aku bawak balik ngan sakit2 bdn skali.every time balik kg, musti aku balik ngan sakit skali. tension psl raye ke 6 aku dh nk exam! terseksa zahir n batin aku time exam.. kepala aku mkin lame mkin blur. mate makin sakit.( dlu aku sakit misteri, mate aku mcm bute for awhile) so aku dh risau, byk2 solat,mintak2 kalu ade bende..bende tu rase 'panas' ngan aku n mintak jauh dari sakit balik.
aku taw tok aku dlu ade saka. jage tanah, sembunyi dari jepun atas pokok kelape berminggu2 psl takut kene bunuh smue dari bantuan saka tu la, ikut cete mak aku. psl atuk aku ketua kampung dlu kat baling. so, komunis n jepun slalu la cari dia. aku slalu la membebel2 psl saka ni kt bf aku. aku kadang2 rase tension ngan tok aku kalu btul la saka dia duk kaco2 anak cucu die. tension psl dia amek saka sampai anak cucu sakit2. kesian cousin aku yg duduk kg, sampai sekarang duk black out black out tetibe.especially waktu kt masjid, evry 5 sec shut down.sian dia malu... tgh masak, imagine..tetibe shut down! kalau lah minyak panas jatuh atas dia.. ish.. tu belum lagi tgh angkat pingan, dia shut down. nasib baek pinggan nenek aku tak pecah n dia landing atas tu. berubat pon..mcm tu gak...

so, sering la aku meluahkan rase tak puas hati n benci ngan saka kat bf aku.marah aku kat jin n syaitan yg jahat tak abes2 menyakitkan n memutar belitkan anak2 adam. bf aku senyap jek mcm berpikir, pastu dier ckp, kat family dia pon pernah time kat Qatar cousin dia..umur 13 thn, bende tu duk ikut cousin dia,berckp melalui cousin dia.bf aku ckp bende tu admit diri as wali2 Allah dari keturunan dia. pastu bapak bf aku pun tanye la soalan2 cepuk emas nk test.. bende2 tu dpt jawap ngan betul. psl mustahil la budak umur 13 thn ni leh taw story2 psl nenek moyang dia yg hanye bapak bf aku je taw. soalan mcm mane datuk bf aku meninggal. datuk bf aku kene amek ngan Russia time afghan kene serang dlu, pastu datuk bf aku kene bunuh. ayah bf aku cari bertahun2 tak jumpe..rupe2 nye dah kene bunuh ngan Russia... soalan tu pon bende tu leh jawap n jawapan dia btul. pastu bende tu ckp, dia dh dlm family dierang dh lama dah.pastu ckp, biarkan la budak2 perempuan tu nk kuar etc. pakai seluar pendek, tak pe..bdk2 lagi.. tu yg bwk pegi jumpe mualij tu nk berubatkan cousin dia, psl bende tu mcm duk memutar belit kan agama dlm agenda dia yg slow2 nk mensyirikan  manusia.bende tu meroyan2 kate nanti budak ni mati aku bwt kalu dierang still gi jumpe org alim tu, dlm kete time otw nk gi berubat ngan sorang mualij yg bf aku ckp duduk about jauh dlm perkampungan. tapi mmg org alim.. sampai je depan umah mualij tu,budak tu trus pengsan, bende tu lari! sejak tu, tak masuk2 dh kacau budak tu. punya la takut ngan org alim tu.. ape2 pon, benar la..sehebat2 jin, hebat lagi manusia bila berilmu n berakal..

pastu tu yg bf aku ckp, maybe ape yg terjadi kt cousin dia tu.. sebenar nye saka from datuk moyang dia ke. psl kite from different culture kan.. jin tu memutar belit teknik berbeza pada satu goal, nak merosakkan akidah umat Muhammad. lagi pun jin kan ada bangsa berbeza2.. so, dia ikut mentality bangsa yg dia nk manipulate tu. kalu bangsa rempit, dia guna lah tactics rempitzz giteww

[ Last edited by  stokin at 16-10-2008 06:56 PM ]

Originally posted by amira_safia at 16-10-2008 03:21 PM

betul ke tanda2 ni ada SAKA???? tanda2 ni ada pada aku ....

Pergi le scan..

Originally posted by mata_bulat at 16-10-2008 03:32 PM
Kalau dah kahwin kena patut ular mcm mana ni  hari tu teman mimpi di patuk ular   tak kan kena pinang lagi kut

yeke... tu makna...nak dapat madu... hehehhe