CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Changa

maya karin cerca sinis ummah yg berangan hidup enggan naik public transport

fcl29 replied at 12-7-2015 08:18 PM
aunty.. HK punya mrt ada SLG- service level guarantee.. kalo ada problem, delay etc. dorg kene byr ...

kisahnya....idok la aunty tahu.

yang aunty tau, best

biarpon ada masa coach sesak, tapi sampai on time & whatsnot.

Tak semestinya tak naik public transport tu nak berlagak.... aku tak naik sbb aku tak boleh bersesak2 dgn org ramai... kejap mula la nak demam terjangkit selsema batuk segala..... jadi aku selalu elak tempat2 gini....

rata2 kt sini suka naik public transport nmpknye. bagos lah, siap MRT, LRT extension nt harap kurang byklah kereta atas jalanraya. senang aku nk merempit naik keta. sori lah..aku mmg xbole pegi keja ulang alik naik public transport. keja aku mmg syarat 'possess own transport'. nk ke sana sini, bukan terperuk dlm ofis 8 to 5.

kalo lah ditakdirkan one day aku keja duk dlm ofis 8 to 5, mungkin akan consider naik LRT or MRT. tapi komuter..nauzubillah

Cakap je lebih maya karin ni. Isu sebenar tak paham nak komen. Tak semua kawasan ada lrt bodo. Yg keje kena keluar dah sah kena ada transport. Setakat retis gred h nak komen pasal hidup marhaen.

becir replied at 12-7-2015 08:09 PM
Ada ex colleague aku dulu..apartment btul2 dpn lrt...tapi xpenah sampai on time...manjang lambat b ...

masalah attitude la tu...ada kereta atau naik lrt, kalo dah kebiasaan mmg susah nk diubah

Follow Us
Dulu saya gigeh jua naik LRT putra / STAR zaman2 dara masa tinggal di rumah kakak di flat bunga raya au3. Gigeh la tunggu bas rapid kl nak ke stesen. Semenjak pulang ke serambi mekoh, nakharom lah saya mahu naik LRT, kerna saya sudah slesa bergerak dgn kereta sendiri. Walau bagaimana pun kalau ke kl saya naik jua jika terpaksa. Naik jah lah kalau sudah tak ada choice dan lebih menjimatkan masa. Motip nak dinch sangat, walhal lrt kl tak lah sehauk mana pun. Tolerable jah walaupun kadang2 kimak berhimpit bagai

Edited by munchkin at 13-7-2015 02:15 AM

point zahra tu ada. tapi dia banyak menyimpang.

1) "terpaksa" naik lrt.

2) nak kawin orang kaya.
3) nak rumah ampang/melawati.
4) komplen rumah kat ampang/melawati tu dibina untuk siapa

Edited by Santeira at 13-7-2015 06:36 AM
Orix replied at 12-7-2015 01:49 PM
Yessssss exactly! Dekat fb ramai sokong zahra ni walhal isi dia tak kena lgsg dgan situasi.. pi la ...

Fb is full of moronic bimbos.

"zahra memberi harapan kepada kita semua dan anak2 kita yang kita tak perlu risau, ada yang nak bela mereka."

itu benda paling ridiculous aku baca kat FB pasal zahra, sampai nak kata BBNU tu penyelamat ummah bagai.

Uols memang tak tau negara kokesen tu ada 4 musim ka?

heheh WINNNNNN!!!!!

tp bila turun, aku satu stesen dgn dia. dia tau mana nak pegi, tak guna pun tongkat atau laluan org buta tu. dia tau lift kat mana. without any assistance. aku dan org sekeliling sgt bingung dgn kejadian tersebut.

Babe.. org buta ada diberikan anugerah deria lain yg kuat eg: pendengaran, instinct, bau.. etc.. Kalau dah tetiab hari naik ktm, mmg laa dah boleh tahu nak pegi mana. Plus, ade je org buta sebelah, or yg bukan buta penuh. Xyah nak bingung sangat sgt laaa.

Baca komen komen sini rasa jelak sikit rupanya ramai 3rd class minded citizen yg koya seperti 1st wold country citizen. Masalah bau lah , masalah sesaklah  

well said.... uol dah tulis ape yg iol nak ckp. kikiki

kesian zahra terpaksa.... naik lrt
mungkin pengaruh rakan sekerja yg macam "OHHHH What ?? U naik LRT pagi ni... Ewwwww "
mungkinlahhh yg buat zahra rasa 'terpaksa'

entah... iol pikir, kalau nak comfort kat rumah n opis pon boleh dapat. Yg iol pikir boleh jimat. Iol tetiap hari pegi balik just RM2 jer.. sebulan baru RM 48 je duit transport. at the end sampai jugak ke dsetinasi. kalo takut lambat, adjust laa jadual nak kuar dari rumah.

bukan x suka naik public trasport
tp..aduhhhh..
kalau nk gi keje kejar masa ni...lbih senang ada transport sdiri
nak harapkan public transport..payah
cam duk kt negara mana ntah.. da la x banyak ikut laluan yg kita nak
kena kluar pagi2 buta pulak ..
x psal2 nnti terserempak dgn penjenayah yg sentiasa ada mencari mangsa

xpdckelate replied at 12-7-2015 11:45 AM
ucapan zahra tu nak mengadu damba nasib orang melayu tapi isinya banyak yang kurang tepat terutama b ...

betul..betull.. nak ngadu tapi isi tak tepat dari sudut pandangan dia..
baru jerkk grad dik.. bebawak lahh bersabar erkk... org lain yg keje bertahun ni pun semput jugak nak beli rumah..
jgn kata "terpaksa" utk naik lrt.. ahkak bertahun2 dah naik lrt okey jerkkk tak koser nak mendrive kan diri..

umur macam budak zahra ni baru grad baru nak start real life..bebawak bersabar.. panjang lagi perjalanan insyaALLAH..

ellejo replied at 12-7-2015 09:53 AM
I gi keje naik ktm. kalo KTM delay, nek moto. sgt menenangkan, boleh sambung tdo, boleh hencap org x ...

ouh kau jgn salah faham. buta yang dapat pengiktirafan OKU ni ada 3 tahap tahap 1,2,3.  1 dan 2 ni diorang masih lagi nampak sebenarnya.. samar2 atau tunel view, atau nampak jauh etc.. banyak jenis. yang tahap 3 ni pun ada yang ley nampak bayang2 atau totally buta. diorang ni semua dapat kad OKU blind, dan memang dapat tongkat.

yang perempuan tu,

1. mungkin dia blind tahap 1/2
2. dia blind tahap 3 yang boleh nampak samar jadi dia boleh pegi terus sebab tempat dah biasa
3. mungkin dia blind tu setelah dia dewasa. bukan kanak2 jadi dia dah biasa keadaan kat situ dan dia boleh jangka dan agak suasana tmpt tu.

tapi kalau la dia menipu wallahua'lam.. tapi kalau dia menggunakan kekurangan dia tu hanya untuk dapatkan seat sedangkan ada yang lebih..lebih memerlukan.. ia memang agak melampau,kalau dia berkudrat sihat.

Tak kesah la kat opis ni iolls sorang yang naik LRT.
Yg penting iolls mampu bjimat bila naik LRT.
Walaupun penat sikit sebab nak kena jalan kaki dari umah--lrt station & lrt station-- opis tp iolss tetap tabah!
Lantak apa theyoll nak kata.. bukan theyoll yg bayaq duit minyak & toll kalau iolls drive pegi keja..

yg duk komen kate ktm/lrt tak menepati mase mesti dah lame tak naik kan?
setahu iols la..kalau waktu waktu kemuncak putra/star lrt..tunggu tak sampai 10 minit pun..iols rase mcm dalam 4/5 minit sekali..tapi tu la..still bersesak jugak..nak buat macam mane..rase nye mane2 negare pun same jugak kesesakan waktu2 org nak pergi kerja and balik kerja..
ktm pulak 4 tahun lepas time iols berulang bts-bangi..10-15 minit mase menunggu..and alhamdulillah mase iols tunggu tak de delay/lambat..takat lambat seminit 2 tu adela..
baru-baru ni kawan iols kate mase menunggu lagi cepat..and sekarang pun train dah selesa..banyak train baru..lagi selesa bila ade koc untuk wanita..

untuk public transport yang lain macam bas..memang kene baiki lagi sistem perkhidmatan

maya karin lagi suke naik lrt sebab die tak suke asap kereta yang mencemarkan alam sekitar ni kot...die pencinta alam sekitar

lorrr..kt obersea pun menunggu juga public transportnya..idokla ko cegat situ terus sampai ketapi nya..menunggu subway di heathrow pun sempat sengal2 kaki berdiri menunggu..pastu bukan murah sgt pun public transport sana..tp aku percaya kalau capaian kawasan bertambah, maka kita akan pilih public transport, nnti mrt siap, meriah ler..