CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: junkredish

All about ilmu pengasih/pemanis latest pengasih cenuai by wasntme

Originally posted by kupia at 29-5-2006 09:12 PM
Ina, nenek awak yang bagi ayat tu dulu mengubat orang jugak ke?  Mentera yang ada bahasa Melayu sekali tu jangan bagi kat orang dulu....

Banyak orang tak tau ni apa bencana dan akibat mainan ni kemudian nanti.  Balanya tu bukan pada orang yang terkena tu je, orang yang menghantar ni pun balanya lagi dahsyat.  Saya ada banyak cerita tentang orang dulu-dulu yang mengamal ilmu ni dan ada cukup banyak kes apa yang berlaku pada mereka sekarang ni.  Sesiapa yang amal tu pikir dulu 2 3 kali.

Antara kes-kes orang yang mengamal ilmu pengasih dulu dulu:-

Turun pada anak perempuan jadi saka  dihalang dapat jodoh.
Ada satu kes perempuan muka jadi terlalu hodoh, anak perempuan 2 satu gila dan satu lagi bercakap sorang-sorang.
Ada yang kena pendarahan berterusan
Lelaki kena cerut akal - tak boleh nak bersama dengan isterinya.
yang perempuannya kena cerut kepit.
Rumah tangga lintang pukang

Semuanya akibat ilmu pengasih yang pakai mentera Melayu satu waktu dulu.  Ada banyak lagi kes lagi.

aku setuju jgk dgn ko kupia. ilmu2 org dulu2 ni,,walaupun kdg2 dia ade ayat2 Quran, tapi bile tang jampi mentera tu, selalunya die seru bende2 saka/jin ni. tu yg zaman skrg ni ramai saka yg tak terbela

beramal lah dengan ayat-ayat Al-Quran sahaja. Insya-Allah, berkesan dan pastinya diredhai Allah.... seru-seru tu tak payahla....

aturcara This user has been deleted
betul..janganla amik mentera yang bukan2...walaupun dia ade ayat Al-Qur'an tapi bila dah bercampur ngan mentera semua tu dah jadi lain...jangan nampak sangat yang kita ni desperate nak bagi org sayang dan cinta kat kita...kita kena ingat...bila org sayang kita kerana Allah ..insyaAllah akan berkekalan utk selama2 nya...tapi kalau kenakan jampi mentera semua..elakkanla..memudaratkan kita nanti...

buat semua...

aku pun bukan pakai semua2 ayat tu.. aku tapis gak sebb aku tau aku ni bukannye tak lawo sgt... sedap gak mata memandang....  cuma ada ayat2 yg bagi ati kite tak panas dan org pun susah nak panas ati ngan kite( ni kes aku kuat gaduh ngan org la ni sampai tuk aku bagi ayat sebab tak sanggup org asik menyerang rumah), arwah tuk pompuan aku lebih pada pembawakkan diri, jiwa dan ati kite, pokoknye yg elok2 je la, yg opah aku lak lebih pada perasaan, kecantikkan dan keinginan..
ada gak mentera yg cume sebut pasal bunga2, air, bulan, nabi muhamad s.a.w dan Allah ta'ala.. so pilih je la mana yg elok...
ada mentera yg lansung tak boleh pakai, ayat yg suh si polan tu mimpikan kita, tepuk2 bantal tu semuanye mengarut.... byk ayat2 lucah.. aku tak kan bagi sesiapa pun..

Originally posted by inazurah at 30-5-2006 10:28 AM
aku pun bukan pakai semua2 ayat tu.. aku tapis gak sebb aku tau aku ni bukannye tak lawo sgt... sedap gak mata memandang....  cuma ada ayat2 yg bagi ati kite tak panas dan org pun susah nak panas a ...

bagus Inazurah, janganla bagi takut nanti ade yang salah gunakan..bimbang jugak kan..ilmu yang bukan2 ni dapat kat tangan org yang salah...susah jugak...

Reply #126 aturcara's post

tapi doa yg arwah tuk aku bagi bagi ati tenang tu mmg mujarap la, aku dah jadi mcm baik, jarang melawan, doa tu bukan nak mengenakan org tapi kite sendiri terkene same, contoh aku ni la.. dah jadi org baik, kalu ade org nak marah kite tak jadi nak marah sebab kite tak marah... hahahaa... kalu tak dulu ngan org lelaki ke ngan cina ke ngan india ke.... benggali lagi la mmg musuh aku je... org melayu tak kire tua ke muda ke janji jgn bagi aku panas, kalu tak abih semua yg dalam kain ke luar kain ke aku sebut.. doa ni aku selalu amalkan, bagi aman rumah tangga atau jiran tertangga.. gaduh tu gaduh jugak tapi tak de la sampai bergoyang flat umah aku ni... hahhaahaahh.. pokoknye melembutkan hati laaaa....

Follow Us
dasat ko ni ina..

atuk aku pun ada perturunkan beberapa ayat untuk diri sendir, be it penyeri muka, or pelindung diri.. um tapi aku kurang amalkan,.. kengkadang aje. sebab aku ni tak berapa nak yakin... atok aku selalu kata.. hati ni kena yakin dgn ayat2 tu.. tapi entahle...

fawabi

ala.... aku pun satu 2 je yg pakai pun..... penat la nak hafal... dulu pun aku sanggup berenti sekolah sebb malas nak hafal n belajo.... kahkahkah....

Originally posted by inazurah at 30-5-2006 11:48 AM
tapi doa yg arwah tuk aku bagi bagi ati tenang tu mmg mujarap la, aku dah jadi mcm baik, jarang melawan, doa tu bukan nak mengenakan org tapi kite sendiri terkene same, contoh aku ni la.. dah jadi  ...

oo..doa pelembut hati ke?...yang tu bolehla kalau nak sharing...mana tahu kot2 ade forummer yang panas baran(:gado: )..atau pun berdepan dengan panas baran..boleh gak tenang bila baca doa tu...:love:

Originally posted by inazurah at 30-5-2006 12:37 PM
ala.... aku pun satu 2 je yg pakai pun..... penat la nak hafal... dulu pun aku sanggup berenti sekolah sebb malas nak hafal n belajo.... kahkahkah....

mak aih.. kamu sanggup benti sekolah, bior betol mek... aku ni berminat sebenarnye dgn benda2 ni semua, tapi ada satu part dalam diri aku menolak semua ni.. itu agaknye sebab kurang menjadik kot? so far memang menjadi la ye kat ko? sampai sekarang ke ko prektik? atok aku bagi yang takat 2, 3 baris aje.. senang sikit nak hafal...

Originally posted by Hana at 10-11-2005 09:43 PM

surah yusof tu..ayat ke-4.yg bermula..izkolla...(sorry ler if salah eja)

hana guna gak...tapi, tak jadi kawin pun dgn org yg hana cintai tu??
so, bergtg pada jodoh gak..if guna ayat2 a ...

aku pun amal ayat nabi Yusuf....ayat ke-4...tiap2 hari aku jadikan amalan....bkn utk org jatuh cinta...biar org suka tgk kita...takdela benci ke..dendam ke..nak buat khianat ke...

Originally posted by inazurah at 30-5-2006 11:48 AM
tapi doa yg arwah tuk aku bagi bagi ati tenang tu mmg mujarap la, aku dah jadi mcm baik, jarang melawan, doa tu bukan nak mengenakan org tapi kite sendiri terkene same, contoh aku ni la.. dah jadi  ...

inazurah, ayat yg ina amalkan tu ayat al-quran ke? ayat pelembut hati ek? boleh la share dengan member2 kat forum ni....:lebai:

Surah yusuf tu jangan baca ayat 4 aje, baca satu surah habiskan.  Cuba dengarkan macamana bacaan Sheikh Saad Said al Ghamidi baca.
Orang pempuan baca surath AlamNasrah banyak-banyak...
Orang pempuan yang nak bersalain banyakkan baca Surah Mariam....

Originally posted by kupia at 30-5-2006 04:57 PM
Surah yusuf tu jangan baca ayat 4 aje, baca satu surah habiskan.  Cuba dengarkan macamana bacaan Sheikh Saad Said al Ghamidi baca.
Orang pempuan baca surath AlamNasrah banyak-banyak...
Orang pemp ...

kupia, surah Alam Nasrah tu apa fadilatnya bagi or pompuan?

Alamnasrah tu untuk bagi orang tengok awak cantik, manis dan orang tak jadi nak marah.  Siapa-siapa yang dah kahwin tu tak de lah kena buli ngan hubby dia.  Lagi satu kalau nak mudah cari rezeki cari duit baca selalu surah alWaqiah dan alMulk.  Pesan dari ustaz yang layak dipercayai.  Yang cite ni fadilahnya aja kalau ikut tafsir maananya tak kena mengena... Wallahualam.

ye ke? surah alam nashrah tu? dulu ada pakcik tu penah kasik kat aku, suruh aku baca dan amalkan lepas subuh ngn lepas asar.. aku buat sekejapan aje.... lepas tu lalai balik

hhmmm, baru tahu fadilat surah Alam Nasrah ni... tima kasih kupia.... semua ayat Al-Quran ada fadilatnya. Kena selalu amalkan baru nampak kesan dan fadilatnya. betul tak?

Inazurah... tak online ke? share le dgn kitaorang doa yg tok ina amalkan bagi lembut tu...

Originally posted by kupia at 31-5-2006 02:47 PM
Alamnasrah tu untuk bagi orang tengok awak cantik, manis dan orang tak jadi nak marah.  Siapa-siapa yang dah kahwin tu tak de lah kena buli ngan hubby dia.  Lagi satu kalau nak mudah cari rezeki ca ...

yang pasal surah Al-Waqiah tu untuk cari rezeki tu pernah dengar..pernah jugak ade org yang suruh kita amalkan...

kalo mcm aku ni nak kena baca apa yg sesuai.  bos aku skrg ni mmg menyampah ngan aku.  mungkin aku buat silap tp dia tak penah nak diskus ngan aku.  tension oooo pegi keja mcm ni.  hati tak ikhlas wat sume keja.  selain alamnasrah ada lagi tak?  kupia boleh tolong?

err...lagi satu, surah ni kan kalo kita uzur boleh diteruskan tak?  sbb penah org kata coz kita dah niat kan dia satu doa boleh diteruskan.  anyone care to xplain?