CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melinda_gordon

Apa sbnrnye?Gangguan jin ke or saka?(Kerasukan di kpg. pg 46,gangguan lagi pg60)

Reply 139# wardah75

cuba awk tanye abg edy or hantukiller suh scan awk..mana la tau kan ade bende..mcm mel nih..mula2 pun xpecaye..tapi makin lama makin teruk plak..baru la mel pecaye wujud bende2 mcm nih..jgn dibuat main wak..melarat nanti susah..

Reply 140# aries_cowboy

hehe..memang jenis ati kering la awk nih aries..hehehe

nih mel nak update cite apa yg jd kat mel mlm tadi..
time mel tido,mel ade mimpi tapi mel tak ingat ...
melinda_gordon Post at 17-6-2010 10:09

mel, mama kan ada gak mcm tu tp dia bukan menjerit
kdg2 dgr suara bagi salam
kdg2 dgr suara hasben panggil mama

kita pulak rasa mcm mamai2 aje
sbb masa tu tgh tdo
semua tu mesti jadi klu mama sorg2 kat umah

Reply 143# mamasaffiya

mama,org bagi salam tuh xpnah plak mel alami..tapi xnak la..mau seriau mel kalau tetibe ade org plak bg salam..
Tapi dgr org panggil nama tuh selalu..tuh pun time sorang2 gak..

saya cuba tak tido dalam bilik , dapat lah tido dalam 4 hari , sekarang tido kat ruang tamu pun kena juga tapi tak seteruk tido di bilik..alahai

akak pun nak ckp hanturaya bila abis baca cita...

kalo x silap ...hanturaya ni bole 'menyamar ...
latahzan Post at 17-6-2010 11:28

actually mak saya pun dh cakp hari thn lepas lagi 2009......masa insiden kena rape....selalunya benda2 macam nih hantu raya....tapi aku macam tak berapa concern masa tuh......fikir macam tak der apa2.... skang baru terfikir selepas segala2....insiden yang berlaku....

okey...kalau saya berubat....pergi darussyiffa sekali boleh ker.....masa berubat hati tuh kelam kabut sikit sebab dah senja.........so saya terlupa nak minta ayat2 yang patut amalkan......sekarang saya banyak baca ayat kursi dan bismillahilladzi......    macam mana nak tau benda tuh dah tak ada.....

Follow Us
actually mak saya pun dh cakp hari thn lepas lagi 2009......masa insiden kena rape....selalunya benda2 macam nih hantu raya....tapi aku macam tak berapa concern masa tuh......fikir macam tak der apa2.... skang baru terfikir selepas segala2....insiden yang berlaku....

okey...kalau saya berubat....pergi darussyiffa sekali boleh ker.....masa berubat hati tuh kelam kabut sikit sebab dah senja.........so saya terlupa nak minta ayat2 yang patut amalkan......sekarang saya banyak baca ayat kursi dan bismillahilladzi......    macam mana nak tau benda tuh dah tak ada......
white_daisy Post at 17-6-2010 16:25
Baca Ayat Suci AQ memang bagus, tapi bukan bertujuan menghalau jin, kalau menghalau pun kejap je, pun tak jauh mana perginya. lagipun, Setakat membaca tu sampai bila boleh tahan!, awak tertidur atau berhenti baca, dia datang balik!

Kalau dah pergi darulsyiffa baguslah, tapi minta mereka bunuh je jin/hantu tu, jangan setakat halau halau, kejap je datang balik, kalau mereka tak mampu bunuh, minta rantaikan dimana mana atau benam dimana mana (pinjam cara edy hehe)... jangan pulak dirantai, tapi rantainya alahai rantai cap ayam, 2 minggu dah terlepas! hehe

actually mak saya pun dh cakp hari thn lepas lagi 2009......masa insiden kena rape....selalunya  ...
white_daisy Post at 17-6-2010 16:25

kak,mel rase elok akak teruskan je g berubat kat darussyifa tuh..sampai pulih..disamping tuh akak bnykkan amalan spt zikir dan sbgainye..sbb nih da tahap nak rape2 org plak nih...eeeeeeeeeeeeeiiii xkuasa!!!
mel pnah dgr tau ade org yg kes lebih kurang mcm akak nih mengandungkan anak yg bkn hasil die dgn suami die..
maknenye anak jin tuh..btul atau tak wallahualam..tapi bende2 mcm tuh xmustahil akan blaku..kuasa allah kan sape yg tau..

Baca Ayat Suci AQ memang bagus, tapi bukan bertujuan menghalau jin, kalau menghalau pun kejap je, pu ...
hantukiller Post at 17-6-2010 16:38

brader hantukiller..ada sorang ustaz pnah bgtau,baca ayat 6 surah yassin sambil niat dlm ati untuk bunuh jin yg mengganggu dlm bdn nih..mel dah pnah buat..tapi nape x mati2 lagi jin nih ye?nih bapak jin ke atuk jin nih?argggggggggghhhh!!tension2..sesuka ati jerk nak numpang bdn org..

siapa kata hanya baca ayat 6 surah yassin boleh bunuh JIN... mana ada.... ayat Al-Quran nihh ibarat mcm air acid jerr..... kena air acid meraung laa JIN tuhh.... tapi namanya pon JIN kan.... takkan mati semudah tuhh dengan hanya membaca petikan Al-Quran......

brader hantukiller..ada sorang ustaz pnah bgtau,baca ayat 6 surah yassin sambil niat dlm ati untuk bunuh jin yg mengganggu dlm bdn nih..mel dah pnah buat..tapi nape x mati2 lagi jin nih ye?nih bapak jin ke atuk jin nih?argggggggggghhhh!!tension2..sesuka ati jerk nak numpang bdn org..
melinda_gordon Post at 17-6-2010 16:48
Ustaz tu sendiri pernah ke guna ayat 6 surah yassin tu untuk membunuh jin? takut dia pun tak pernah guna..... kalau nak guna surah yassin, baca ulang ulang ayat 18, baru power... tapi itu pun tak sampai membunuh jin kalau yg membacanya jarang guna. (baca baca ni jarang leh bunuh jin!)

Kalau nak sangat bunuh, ko PM je info ko tu kat aku, nanti aku bunuhkan... tapi aku tunggu ko settle dulu dgn ustaz yg ko kata tengah berubat tu, nanti dia pulak yg claim dia yg bunuh..hehe ..... banyak juga aku kene cam tu

kak,mel rase elok akak teruskan je g berubat kat darussyifa tuh..sampai pulih..disamping t ...
melinda_gordon Post at 17-6-2010 16:42

hahhhhhhhhhh biar betul......nauzubillah........menyesal plak....ingat dulu2...bukan ada apa2 insiden2 yang berlaku....

lagi satu kalau campur adukkan perawat nihh nanti bila tgh merawat ngn ustaz, tukar perawat BSS, bila ulang dgn ustaz, nanti ustaz tuhh kata kita pakai JIN pulakk.... heheh... bukan tak terjadi perkara mcm nihh.. timbulnya FITNAH.... pesakit mula keyakinan kurang.... lama2 tak baik2.....

tuhh laa kalau boleh jgn campur adukkan perawat.... kalau dah steady ngn sorang perawat, just teruskan, kalau tak, tinggalkan perawat yang lama, baru tukar pada perawat yang baru,.......

kalau stakat ayat Quran tak bunuh jin ek
abih tu korang bunuh jin pakai apa??

Reply 150# edy137

Abg mel yg suruh sbb ade ustaz yg die pnah shooting tuh bgtau kat die..
mel cuba jela sbb tak salah ikhtiar selagi bole..mel pk nak sihat je..tuh yg penting..sbb tak larat la skang nih die suke attack time mel nak solat..especially time nak solat maghrib..

Reply 151# hantukiller

Nanti mel habiskan dulu dgn ustaz nih..sbb mel kdg2 fedup gak sbb die asyik busy jerk..tiap kali dah janji nak g umah die,die call blik ckp die ade hal..hurm..sabar jela..

kalau stakat ayat Quran tak bunuh jin ek
abih tu korang bunuh jin pakai apa??
seeri_7843 Post at 17-6-2010 17:19

Tu kene baca balik blog saya: Bunuh jin dlm badan

Reply  hantukiller

Nanti mel habiskan dulu dgn ustaz nih..sbb mel kdg2 fedup gak sbb die a ...
melinda_gordon Post at 17-6-2010 17:22

tak pe kalau ko tahan tunggu ustaz tu..teruskan... hehe

oooo...da ade ek
tk perasan plak
nnti baca balik

Reply 153# edy137

bkn nak campur aduk abg edy,
mel kdg2 naik fed up jgk sbb ustaz tuh selalu sgt busy..
ni patutnye mgu nih selasa mlm arituh g jmpe die tapi last minute cancel..
janji mlm nih pun last minute cancel..tuh yg boring tuh..
sakit mel ni makin menjadi2..tapi berubatnye asyik postpone jer..
tension mcm nih...