CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

eksplorasi seram dan mistik yg meremangkan bulu roma...

Close [Copy link]
wahh... byk gak tmpat2 angker yg ko tau ni.. bole wat ekplorasi ni.. ko ada experince ke dgn fla ...
skeezotone Post at 24-11-2010 11:54

dah penah citer kot...tapi tak ingt kat mana la...hahahhahahahaalahhh ni citer yg sama sekali time ai p redah umh mona fendy lepas tu p lawat flat tinggai tu......

Oo tak pernah tengok hehehe
pu3_rania Post at 24-11-2010 11:55

aku rs baik ko xyah tgk sbb tahap keseraman dia agak berat.. bole trganggu emosi tu..

korg gi explore la, pastu cerita kat sini. aku sudi jadi pembaca setia. join korg explore?hmm,ma ...
hakunamatata Post at 24-11-2010 11:58

eleh.. jom ar.. sesekali cabar diri.. hikhik

dah penah citer kot...tapi tak ingt kat mana la...hahahhahahahaalahhh ni citer yg sama seka ...
syahoney Post at 24-11-2010 11:58

aku rs aku blom baca pape crita flat dr ko ni sya.. hehehe

aku rs baik ko xyah tgk sbb tahap keseraman dia agak berat.. bole trganggu emosi tu..
skeezotone Post at 24-11-2010 12:00

Kalau macam tu baik aku layan cerita2 & gambar2 kat thread hang & thread2 yg ada kat MPS ni hehehe

aku rs aku blom baca pape crita flat dr ko ni sya.. hehehe
skeezotone Post at 24-11-2010 12:02

..baiklahhh ai citer ye.kesah ni berlaku lepas kitaorg balik dari umh mona fendy (kott) kat kajang nun...tempat nya atas skit dari giant saujana prima tak salah sungai ape tah lupe.....
dengar kata tapak flat tu asalnya perkuburan cina...so derang buat flat....yg bestnya keliling flat tu ada perumahan - teres 1tingkat yg berpenghuni. cuma umh flat tu je org tak duduk.....kalo ada pun 2 rumah je yg berlampu...wakil setiap blok barangkali.
so malam tu kami pegi la sana....3 kereta..2 kereta asal 1 kereta yg tetibe join.
bila pai sana..ai cakap...TAK SEDAP HATI la.....mmg tak sedap hati pun taime tu....sebab rumah flat tu nampak macam hollow giler2....last2 exbf ai cakap..KALO U TAK NAK PEGI..U DOK SINI NGAN MELOR .....

Last2 derang semua pegi..yang tinggal adalah..ai...melor ngan asfa (lelaki) ...kitaorg dok kat bawah flat tu dekat ngan keta...enjin tak padam...prepare kot3 ade benda jadik....

so mereka2 ini tadi pegi adalah dalam 7-8 org tak salah......
kami yg kat bawah ni tak sembang apa pon..diam je masing2 memerhatikan suasana keliling....ai dalam hati mmg rasa berat sangat....berpeluh3 padahal hari baru lepas hujan...sejukkk dalam kul 3++ rasanya
tetibe kitaorg kat bawah ni nampak cahaya dari hujung flat tingakt paling atas....siap nampak azza kuar pala kat tingkap sambil suluh kami ngan torchlight sambil lambai3....lambai la balik...lega skit dalam hati..tak de menda kott....

tetibe......

Rate

1

Follow Us
Kalau macam tu baik aku layan cerita2 & gambar2 kat thread hang & thread2 yg ada kat MPS ni hehe ...
pu3_rania Post at 24-11-2010 12:14

ok.. aku rs thp keseraman kt sini mgkin lbih sng utk diterima.. hehehe

..baiklahhh ai citer ye.kesah ni berlaku lepas kitaorg balik dari umh mona fendy (kott) kat ...
syahoney Post at 24-11-2010 12:16

Wah suspennya cerita ni
Cepat Syah sambung lagi

..baiklahhh ai citer ye.kesah ni berlaku lepas kitaorg balik dari umh mona fendy (kott) kat ...
syahoney Post at 24-11-2010 12:16

... ok then.. suspen ni..

wah,sya sudah bercerita...saspen..saspen nk tggu sambungan...

tetibe.....
kitaorg yg kat bawah ni nampak cahaya datang dari blok sebelah pulak....kitaorg pandang sesama sendirik..ye la cenggana dengan sekejap je derang leh pindah dari blok A ke blok B????

ai ni mata kadang3 gatal...dah la gatal dalam hati pun kadang3 ske mintak2.....hati gedik la katakan..mata merayap je kat kawasan lapang depan rumah flat yg gelap tu...tapi mmg pelikss sbb kawasan tu sangat sunyi even ada umh org...tak de moto lalu lalang dan tak de kedai beger....

ok berbalik kita pada citer tuh.....time ni angin dah stat geletek3 muka kitaorg semua....asfa tetibe cuit2 ai....macam bagi isyarat 'aku nak duduk dalam kereta buleh????'
melor buat muka toye dia...dalam hati Allah je tau...

tetibe.......
"LARI!!!! LARI!!!!!!!!!!" ai ternampak kelibat botak berlari ke arah kami dak3 lain pon ada kat belakang dia....bertempiaran larik macam lipas kudung kitaorg yg kat kereta ni terus masuk dalam kereta kaki dah siap masuk clutch ngan masuk gear 1 dah.......tgk keadaan derang lari sangat laju dan dalam keadaan takut.....

ai tanya "APASAL??!! APASAL???!!!"
"LARI...!!! LARI!!!!"

Rate

1

biasa la, karangan upsr sya mmg amik ms sket.. sabor2 ye smua.. hahaha

kami yg masing3 blur ni pon..as a driver pon terus tekan minyak la......
sampai kat kedai mamak...derang masing3 bukak citer...
sebelum derang lari tu...masa nak turun tak silap..si botak ni ada terbau benda harum....segar.....yg bertukar bau busuk yg amat..tapi dia diam...

sampai je tanah...tetibe derang semua terkejut bila macam terdengar ada tapak kaki berlari3 mengejar derang macam ada satu batalion manusia datang kejar...siap selang seli ngan bunyi mengilai ngan bunyi
hanjing bersahutan sahutan...padahal...dua2 blok tu kosong....derang ada kat blok lagi satu tu je itupun derang tak naik jauh....

ai lak bukak citer yg ai nampak azza siap suluh2 keluar bagai...derang cakap..derang tak pegi pon blok tuh...habis tu yg ai nampak tu ape????

SUMPAH! Flat tu memang seram macam tetttttttttttt....

Rate

1

erkkk...keseraman melanda diri ini pas baca cerita sya..

kami yg masing3 blur ni pon..as a driver pon terus tekan minyak la......
sampai kat kedai mamak...d ...
syahoney Post at 24-11-2010 12:35

ok.. aku bg A++ utk karangan UPSR ko kali ni.. hehehe. cambest je flat yg ko citer ni.. nape flat tu kena tggl sya?.. ada info tk nape org dh tk ddk kt flat tu?

Reply 155# skeezotone

tak sure la abam skezz....dengar citer ada sorang abang kat situ..flat tu macm suweyy sbb buat atas tanah kubur...dulu ada org tinggai lama2 tak de org terus....masuk pun pintu..ape3 yg besi semua dah kene rembat....agaknya org3 kat situ slalu kene kaco...tapi yg kat taman2 perumahan depan tu ok la pulak.........itulah 1st time n last time kitaorg p sana ..masa tu tahun 2008 kat sungai kantan kot namanya..lupa la....

Reply  skeezotone

tak sure la abam skezz....dengar citer ada sorang abang kat situ..flat tu ...
syahoney Post at 24-11-2010 12:42

sungai kantan?.. tu area kajang lg tuh.. xprasan lak aku umah flat tu.. neway.. cerita flat tu mmh menarik prhatian aku utk wat xplorasi.. hehehhe

sungai kantan?.. tu area kajang lg tuh.. xprasan lak aku umah flat tu.. neway.. cerita flat tu m ...
skeezotone Post at 24-11-2010 12:46

alahh flat tu kene masuk dalam ...kalo dari giant kene buat uturn....masuk kat lorong kiri ...nnt lalu kawasan mcm kiri kanan belukar skit...terus ke belakang...jumpa satu kawasan perumahan....kene masuk kawasan perumahan tu...nnt jumpa la flat tu sbb satu3nya flat dalam kawasan taman yg dihujung jalan...

alahh flat tu kene masuk dalam ...kalo dari giant kene buat uturn....masuk kat lorong kiri  ...
syahoney Post at 24-11-2010 12:49

ok.. ada ms nnti aku nk g usya.. hehehe

Reply 159# skeezotone

zooview ada pegi sitevisit tak?????