CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kikyou

antara Haq dan Batil

Close [Copy link]
Reply 140# cawat

hehehe, a ah dari cerita inuyasha. hehehe. peberet anime

Reply 142# afira

kikyou kan bekas awek inuyasha. hehe. pastu inuyasha jumpa kagome. kikiki. kiut gile inuyasha OT lagi

tt saya pon dok port klang..kat jln kastam...
ejanskut Post at 29-12-2010 13:36

jalan kastam..pernah pergi jumpa kawan kat situ. perumahan kastam kat situ. saya duk pulau indah

nak lagi...nak lagi...cer cerita..cer cerita...!

Reply 139# cang

hahaha. dorang memang saja2 nak ngusik je. bukan wat bebetul pon

Hai!TT Cerita you best larh!!

Follow Us
Hai!TT Cerita you best larh!!
Izreen Post at 29-12-2010 14:11

hai izreen. ye ke? akk tgk awak dah bukak cerita baru. teruskan usaha. akk baru nak baca.

Reply 152# idakamaruddin

dahaga ni, nak kena minum dulu. sib baik bukan cerita live kuar dari mulut. hahahaha

apo kesudahan citer kakak ipar tu???? :@

ok dah minum milo, sekarang sambung lagi.

~~"hurm ada orang dengki ke abali (abang ali) tu. memang bukan kerja si nora," kata abah saya. abah saya cakap lagi "sebenarnya abali tu dah terkena buatan orang. masa dia kerja dulu elok selepas sebulan dia kawen ada seorang akk dari sabah ni suka dengan abang saya. tapi abang saya tak layan dia. tu yang dia marah sangat. dia pernah cakap dengan kakak ipar saya, walaupun abang saya dah kahwin, dia takkan benarkan kakak ipar saya tu gembira di sisi abang saya. dia akan buat abang saya bencikan kakak ipar saya tu.

~~nak dijadikan cerita, saya nampak dengan jelas (dalam zikir) akk sabah tu bagi abang saya makan nasi. dalam nasi tu ada daki badan dia. kira nasi kangkang la ye? ee yucks, nak muntah rasa bila bayangkan. pastu dia sempat curi gambar perkahwinan abang saya dimana sekeping gambar kakak ipar dan sekeping gambar abang. gambar kakak ipar, saya tak tahu dia buat apa. tapi gambar abang saya tu dia satukan dengan gambar dia, pastu tanam dalam satu kubur (orang kata ikat roh) konon akan bersama walau dengan apa cara sekalipon.

~~kemudian dia ada hantar sesuatu kat rumah abang saya dan benda tu diletakkan di lima sudut yang berlainan dalam rumah tu. 4 sudut di ruang tamu dan satu sudut di bahagian bilik tidur. benda yang dia hantar tu berfungsi untuk membuatkan abang saya tak senang duduk dalam rumah sendiri.

~~lagi dia ada gunakan tanah kubur dari kuburan lama. yg tu tak tahu apa fungsi.

~~bila saya ceritakan hal ni pada abah dan kakak ipar, kakak ipar mengaku. dia kata dia pernah jumpa sorang ustaz, dan ustaz ni kata perkara yg sama mcm saya cakap tu. lagi berderau darah kakak ipar. mujur abang saya tak naik tangan kat kakak ipar. kalau tak, naya je kakak ipar tu.

~~esoknya saya call abang, (banyak duit nak call, saya suruh dia call balik) saya ceritakan hal sebenar. saya tanya ada tak dia makan makanan yg akk sabah tu bagi. jawapannya, positif. ada. jenuh jugak saya ceramah kat dia. pastu saya mintak maaf balik sebab ceramah kat dia. yelah, dia kan abang (mcm dlm iklan lak)

~~sabtu baru2 ni saya g rumah dorang, alhamdulillah keadaan dorang tu macam baru bercinta. berkepit je memanjang. bahagia betul saya tengok.

~~hehe ada yg saya lupa nak terangkan. cemana kepala taik tu wujud.

~~ok, bila dah rumah tu penuh dengan sihir, maka tak akan jadi apa2 kesan pon kalau penghuni tu solat. tapi bila ahli zikir masuk walau tak buat apa2, sihir tu automatik tawar. kepala taik tu sebenarnya menzahirkan keadaan sihir tu. betapa buruknya sihir tu.

~~nak tahu cemana kepala taik tu berubah, tu wallahu'alam. saya pun tak dapat terangkan. sememangnya ada juga sihir yg tak berkesan dan akan berubah bentuk menjadi kepala B**i..

~~jadi kawan2, untuk elakkan diri dari perkara buruk, zikirlah selalu. zikir ni maksudnya mengingati Allah. tak payah ambik tasbih bagai pun tak apa. dalam main game PSP tu pun boleh zikir. Allah (tatkala nafas ditarik) hu(tatkala nafas diturunkan) buatlah berulangkali. walaupun dalam tidur. itu namanya zikir nafas. semoga berjaya;)

~~wallahu'alam

Dah ok ke family Abang skang ni ? Abah tak ambil apa2 tindakan ke sebelum tuh

Reply 159# cawat

alhamdulillah. setakat ni saya tengok banyak perubahan. saya tanya jugak kakak ipar, kot2 la depan saya je dia buat baik, kan. tapi kakak ipar cakap, lepas balik keje, terus duk umah. keje pun skang dah makin dekat dengan rumah. dulu dia keje nilai, sekarang kat seri kembangan. dia duduk kat puchong
~~tindakan cemana? tatasusila ke disiplin? hehehe

apo kesudahan citer kakak ipar tu????
e_0ne Post at 29-12-2010 14:31

hehehe dah ada kesudahan. sabar2 jangan marah2 kikikiki

ida yakin kik ni mst dtg dr family yg well known dlm bab agama..alhamdulillah...byk bende kik ckp yg ida br tau skg..ni br betul2 info berguna.....bukan setakat hiburan sahaja...

thanks byk2..kalu ade lg tips share lg..ida mmg nk tau gak pasal ni...

btw..nk lagi..nak lagi! "cer cerita..cer cerita!"

Reply 158# kikyou

syukur alhamdulillah akhirnya bahgia pun keluarga abang...dahla xde anak.sian kakak ipar tu selama ni...nak buat camne kan ujian Tuhan bgi kat dorg.pantang tul lah org main sihir2 ni...taiklak tuu letak kat umh.xpasal2 kena cuci. pehtu bagi nasi kangkang lagi sian abang tu xtau papa dah makan rupanya..

Reply  kiblatku30

muda ke? nak masuk 25 da tahun depan. hehehe
kikyou Post at 29-12-2010 07:50

muda le tu....25 ..dh ada 2 org anak ek?...

best giller bace citer nie..macam tamar jalis lak...atuk dier kan ader ilmu2 camni jgak..

Reply 150# kikyou

hehehehhe tau xpe....ensem bangat!!!! oops...OT...hehehe sowieeee

carry on with ur superb story....enjoy sangat2 bace..thanx

muda le tu....25 ..dh ada 2 org anak ek?...
kiblatku30 Post at 30-12-2010 00:27

tak silap TT ader mention ank dia sorg je...

Reply  pintumasuk

tapi dia tak datang pun saya kawen. saya tak pernah jumpa dia pun. sampai ...
kikyou Post at 29-12-2010 17:17

hehehe.. kadang2 alasan yang macam tu mmg best kan.. hehe.. i loike...