CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

Eksplorasi seram & mistik siri 2 (rumah tinggal & jirat puaka)

Close [Copy link]
Reply 136# skeezotone

entah..kalau masuk bod ni...selidik gambo2 ni...telek tenung...automatik tangan jadi sejuk beku mcm baru pegang ais..bila lama sgt menelek menenung gambar2 ni..

sebab tu..skg dh jarang2 telek tenung gambo...dulu jadi mcm ni la selalunya....bagi warning kot agar tak terlalu highlight pasal dorang sgt...dulu lagi la..smp mimpi...tapi tak jadi apa pun...ziarah..tak pun dorang tgk dari jauh..atau..tewas tgh jalan...

tapi bila dah jalan2 gi bod lain...atau buat benda lain..automatik tangannyer suhu jatuh..tak sejuk la...tu pasal kena jalan2 tempat lain atau bod lain dulu...

kat umah ni pasang heater...hehehe....tak buka mode sejuk....

bkn saja nak menakutkan.. tapi mmg tak berapa elok pun dalam segi agama kita simpan barang yg bersusuk tubuh lengkap nih..  akak even barbie dolls seme tu kalau org kasi ms bday anak, akak tak berapa suka diaorg main dgn seme nih.. so mmg kasi pada org lain lah gamaknye.. anak nak komplen bagi je mainan lain..

Reply  skeezotone

entah..kalau masuk bod ni...selidik gambo2 ni...telek tenung...automatik tan ...
linamys Post at 21-1-2011 17:48

misteri gak dgr keadaan ko ni.. just relax.. kalo rs pelik sgt better take a break jap..

yup.. aku sokong tu.. entiti2 ni mmg bole muncul dlm mcm2 jenis objek.. cthnya binatang.. prnah  ...
skeezotone Post at 21-1-2011 17:34

warning kot...tak pun cenderahati...

bkn saja nak menakutkan.. tapi mmg tak berapa elok pun dalam segi agama kita simpan barang yg bersus ...
adnil Post at 21-1-2011 17:51

mmg dh lama org nasihat aku suh stop men hobi ngumpul2 patung ni.. ye la.. hati muda katakan.. skang dh nk kawin.. mmg kena stop la.. simpan dlm kotak je la pasni.. hehehehe

misteri gak dgr keadaan ko ni.. just relax.. kalo rs pelik sgt better take a break jap..
skeezotone Post at 21-1-2011 17:53

misteri juga..tapi biasa2 jer....dah biasa...mmg akan rest la..jalan2 tempat lain dulu...
tapi lina anggap itu satu tanda..supaya..jgn berlebihan sgt cari2 dan telek2 dalam gambar tu..kalau rasa gitu..stop...kalau nampak..simpan2 sendiri...tu yg malas nak bulat2...

Follow Us
yup.. aku sokong tu.. entiti2 ni mmg bole muncul dlm mcm2 jenis objek.. cthnya binatang.. prnah  ...
skeezotone Post at 21-1-2011 17:34

ermm mungkin makhluk2 ni suka menyamar jd kucing kot, sebab saya pernah alami satu kejadian,.. kt umah saya kalo nak basuh baju memang kena pi beranda luar, kat tepi umah, memang ayah siapkan tempat khas basuh baju dengan tempat sidai sekali, berbumbung, berpagar botol la... tinggi lepas dari kepala.. kt umah memang ada bela kucing, hitam putih kaler dia.. Shi'ro namanya, satu malam saya mcm biasala nak pi cuci baju.. tp dh lewat dlm kol 11.45 malam.. sebelum tu mak saya ada la mengusik.. ko tu cuci baju memalam nanti ada lak yang datang bertenggek teman...(nak menayakat lak mak ni) huhuhu... masa tengah cuci tu baju tu memangla kucing saya ni ikut saya, siap gesel2 lagi kt kaki... bila kucing ni over manja lak, susah saya nak berjalan  sebab dia dok kejar kaki saya, geram sangat saya pun letak kt dalam umah tutup pintu... sekali masa tgh nak sidai baju tu.. tiba2 saya nampak kucing saya tu tengah dok tenung muka saya, pelik gak.. td dah simpan kt dlm umah... kucing tu tenung muka saya lama, saya pun memula tengok xderla rasa apa, saya pun panggil la shi'ro... tp dia tak bergerak.... statik jer... tp yg saya perasan size dia 2x ganda lebih besar dari kucing saya... apakah itu??? tak tunggu lama, baju pun tak habes sidai terus lari masuk umah.. kunci pintu... esok pagi sambung balik sidai... shi'ro kucing saya time tu tgh enak beradu atas katil dlm bilik saya... jadi.. siapa kah yg kat luar???

ermm mungkin makhluk2 ni suka menyamar jd kucing kot, sebab saya pernah alami satu kejadia ...
adindaHikaru Post at 21-1-2011 17:57

wuhu...seram gak yer...
agaknya mak dah kata nnt ada orang temankan....dah ada yg temankan....  mcm tetau jer..

Reply 142# adnil

gambar yg frame gantung kat dinding pun sama juga kan....tak boleh penuh...atau satu objek penuh...

wuhu...seram gak yer...
agaknya mak dah kata nnt ada orang temankan....dah ada yg temankan... ...
linamys Post at 21-1-2011 18:00

eheheh next time kalo nak teman biar la hensem kan.. bukannyer kucinggg... meeeowwwww....

Reply  adnil

gambar yg frame gantung kat dinding pun sama juga kan....tak boleh penuh...at ...
linamys Post at 21-1-2011 18:01

kiranya jgn cukup sifat lah ... kalau sekerat or cartoonised tak per lah kot..

eheheh next time kalo nak teman biar la hensem kan.. bukannyer kucinggg... meeeowwwww....{ ...
adindaHikaru Post at 21-1-2011 18:02

tiba2 datang ensem...pastu bertuka wajah....seram gak...

kalau suami temankan..syok gak....

aku kalo xde guide yg bwk mmg aku rs berat sket.. maklumle, tmpat2 yg bkn ngn area aku ni mmg ak ...
skeezotone Post at 21-1-2011 17:39

yg aku dgr tu kat istana jugra tu lah.. ramai org jumpa ular putih ler.. kalau niat ko baik, ko leh jumpa harta karun katanya.. wallahualam..
ms aku single dulu ada gak aku ajak mak ayah aku gie melawat istana nih... mak aku nih daya sense dia tinggi sket (tu yg menurun sket kat aku ni) so tak mau dia entertain permintaan aku... bila dah kawin, ajak hb - pun sama gak.. dia tak kuasa tak tidur malam bila aku ckp aku dgr or nampak benda pelik kat tingkap ke hapa nanti.. kuikuikui...

ermm mungkin makhluk2 ni suka menyamar jd kucing kot, sebab saya pernah alami satu kejadia ...
adindaHikaru Post at 21-1-2011 17:57

ye la tu.. mmg bnda2 camni ske hati dia je nk mnyamar jadi sape yg dia ske.. even kwn kita pon dia leh mnyamar.. aku bila wat ekplorasi, bila aku tgk cam member aku prangai len mcm je, aku mesti lyn borak2 ngn dia.. bimbang kot2 dah ada bnda masuk dlm badan dia.. ye la.. kitorg ni gamble je, xmcm team2 len yg siap ada cam org2 yg pandai bab2 handle bnda2 halus ni.. kitorg mmg zero.. kalo kena ganggu, stakat baca surah yg simple2 je bole la.. hehehe

Reply 60# scha1008

same la ...tgu dieorg nih bulat2 kn bru nmpk ...

yg aku dgr tu kat istana jugra tu lah.. ramai org jumpa ular putih ler.. kalau niat ko baik, k ...
adnil Post at 21-1-2011 18:06

aku prnah trbaca gak pekara2 mistik pasal istana jugra tu, tp blom ada kesempatan agi nk sampai sana.. dulu ada bnda ikot aku balik duk bertengek atas batang penyangkut baju aku time mlm2.. 2-3 hr pastu hilang camtu je..

assalamualaikum....

Post Last Edit by kikuri at 21-1-2011 21:20

Reply 147# adindaHikaru

ckp pasal gangguan kucing ni..kiku ade citer

satu malam tu kiku tido mmg lena la..tah mcm mana kiku dgr cakaran halus kat pintu bilik...mmg cuak la.cer bayangkan tgh tido sedap2 bila ade bunyi kan terkejut...msti mamai2...dlm mamai2 tu kiku dgr bunyi cakaran lg...mmg cuak gile...pehtu......

ade bunyi mengiau...reropanya kucing kiku nak kuor sbb nak berak... kiku bawak kucing tido dlm bilik...kan bila tido tiba2 terjaga otak pon tak berfungsi sgt..so lupa plak kucing kiku ade kat bilik...penat je kiku berdebaran bagai..pehtu kiku bawak turun kucing tu campak kat  luor..esok pg baru die masuk...

Reply 157# mizzgina

waalaikumussalam

assalamualaikum....
mizzgina Post at 21-1-2011 19:41

waalaikumussalam