CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nayl

[Penulis] aisya sofea (merged dgn widuri_2414)

Pada Zu o.k je jalan ceritanya. Taklah membosankan.

pada aku, ok..... mungkin sbb aku suka suma citer dia kot... lgpun aku kumpul suma buku2 dia nie.... hahahahahaha....;-p

Aku pernah bace satu jer karya Aisya Sofea ni iaitu Adam & Hawa...walopon sumer kate best, pd aku so-so jer.. sbb aku rase ader yg x logik kat cni iaitu 8 taun x berhubung ngan somi, somi plak x pernah nak hubungi isteri tp bg nafkah melalui mak isteri tu jer....isteri plak wat andaian dah terlepas ikatan perkahwinan sbb 8 taun x bg nafkah...bleh kah gitu??? maksud aku x cuba hubungi somi untuk mengesahkan status....iyerla walopon benci but still somi isteri...
Karya Aisya Sofea yg lain2 x berpeluang lagi beli...maybe korang leh suggest buku Aisya Sofea yg best utk di bace kat aku...

aku rasa suma ok.... ntahlah, mungkin aku dah baca suma buku2 dia kan....:-)
Adam & Hawa heh.... agaknyer benda tu sebenarnya ader dalam realiti.... cuma jarang2 kita dengar.... mungkin Ain Hawani tu terlalu bencikan sejarah dia ngan suami dia, tu yg dia tak terpk nak mintak cerai ker, nak p mahkamah ker, nak berhubung ngan suami dia ker.... sbb terlalu benci dan dia anggap perkahwinan tu 1 kesilapan paling besar dalam idup dia... org kena kawin secara terpaksa, mmg payah agaknyer rasa nak berpk secara logik.... pendapat aku lah kan....:-)
aku nak suggest kan buku aper heh kat ko.... buku dia yg aku xder cuma FAR AWAY tu jek... sbb english... takut setaun pun aku tak abis baca....:-).... cubalah rasanyer KAU UNTUKKU..... kalau ikut aku nak cadangkan suma buku dia kat ko.... tapi nanti ko kata aku tipu plak kan.... takut tak sedap.... hahahahahahahaha.....;-)

honey...thx 4 ur suggestions...nnti pi cari Aisya Sofeanyer buku...

38# acikia
kak..cuba baca sehangat asmara..

Follow Us
38# acikia
kak..cuba baca sehangat asmara..
willy_wonka Post at 14-2-2010 19:58

okeh..haruuus masuk list nih..

Willy.... citer tu pun aku suka..... rasa mcm Zainal Arief tu romantik jek.... tapi romantik dalam diam....:-)

36# acikia

acikia
aku nk suggest ko baca jendela hati..and stop at that...
hehe jahat tak aku?xdela...
aku bc karya aisya sofea, jendela hati lepas baca jauh..tapi jauh tu dh lama sgt aku baca
masa bdk2 so aku xpaham sgt...bg aku jendela hati best sbb konflik n plot nye ok
so minatla kt aisya sofea...lepas je cite jendela hati, aku bc gak sehangat asmara n kau untukku..
aku jadi frust sbb cite dia cm xlari dari cite jendela hati...
so aku stop la bc cite dia...smpaila br2 ni aku bc yang sebenarnya...frust gak lagi...
now aku nk cari adam n hawa sbb bc review nyer cm best...hopefully setanding ngn jendela hati..
n mintak2 plot cite totally different fr her other stories...jemula bc balik2 knflik dalaman
ske tapi ego nk cakap...yg aku bc cite dia sme mcm tu..
pjg plak aku mengarut kat cni...
so acikia..that's it...aku suggest ko bc jendela hati...yg tu mmg best..

42# chicmushroom
itu mmg x dinafikan selalu terjadi pd penulis yg tulis buku byk2..sbb citer jd lebey kurang jek....aku penah kene gak (tp x yah mention sapa penulisnya ek)...sgt2 frust...
thx 4 ur suggestion, nnti terserempak harus ku rembat

Chic... Acikia.... Jendela HAti tu pun best gak... ish! aku nie suma best heh....;-p..... xperlah, ko try maner yg ko rasa ok, then baru ko dapat rasa ok ker ko citer tu... jendela ati tu berpuluh2 kali aku baca.... sampai nak lunyai dah buku tu....;-) acikia..... eh! saper???? nak jgk aku tau penulis2 yg buat ko frust sgt2 tu..... kena siasat nie....;-)

novel aisya sofea yg best... jauh, kau untukku, sehangat asmara, adam hawa... lepas itu takde yg best dah... jendela hati, gelora jiwa besa2 je bg aku. adeh.

Aku pernah bace satu jer karya Aisya Sofea ni iaitu Adam & Hawa...walopon sumer kate best, pd aku so-so jer.. sbb aku rase ader yg x logik kat cni iaitu 8 taun x berhubung ngan somi, somi plak x perna ...
acikia Post at 13-2-2010 10:47

mcm crita NK plak kan. i like.
hihi.  

snow pown cuke novel aisya neh especially SEHANGAT ASMARA n ade kesinambungan pendek n merge  n novel lama2 y lain BUATMU SUAMI OR KEKASIH ERK.. lupe laaa...
tp mmg besh la...

aku baru baca dua novel AS

1.  Gelora Jiwa
2.  Ku Untukmu (bestttt...... abeh je bc 1st round.... ulang lg smpi 3rd round. Suka watak Fuad... cool memendam rasa)
3.  Sehangat Asmara (baru kat bab 4.... based on korang punya review... novel ni best kan...)

saya nak let go novel

Gelora Jiwa - Aisya Sofea - Alaf21 - RM13

kalau berminat pm saya..

cerita-cerita aisya sofea ni best tapi bahasa monolog..kurang feel bahasa2 camni..tapi jalan cerita best.

Baru jer tadi beli novel terbaru AS.. Masih Setia.. cetakan pertama - 2011
belum sempat nak baca lagi.. harus malam nanti tekun mengadap..

MIERA - Gadis biasa yang hidup serba sederhana.  Ada rupa, ada pelajaran, ada cita-cita. Dalam menjalani kehidupan seharian, teman lelaki tidak pernah terlintas di fikiran. Sehinggalah dia dipaksa memikirkannya atau dia tiada pilihan!

Rudi - Lelaki terpilih yang ingin digandingkan dengan Miera. Namun Miera tetap berkeras enggan berteman biarpun segunung harta dijanjikan untuknya.  

Musibah melanda. Sekelip mata, percutian Miera di bumi asing bertukar menjadi tragedi. Namun, di sebalik peristiwa hitam yang berlaku, kehadiran Dr. Malik mengetuk pintu hatinya. Dalam kesibukan membantu mangsa bencana, dia mengamati lelaki itu dari jauh. Dalam kelelahan menjalani kehidupan seharian, dia mendekati tanpa sengaja. Jeling-menjeling, pandang-memandang. Jiwa terusik, hati bergelora hingga tanpa sedar, perasaan itu hadir tanpa diundang. Mengapa hatinya mudah tercuit dek lelaki itu?

Hatinya berbelah bahagi. Rudi yang mencintai, Dr. Malik yang diingini. Masakan dia boleh memiliki kedua-duanya. Justeru, mana satu pilihan terbaik untuknya?

dah abes baca setia menanti..4 bintang dan seperti biasa tulisan kak aisya tak mengecewakan cuma heronya kali ni kureng menyentuh hati ku ...tak seperti ahmad fuad, adam mukhriz, zainal arif, idris..

MASIH SETIA - dh abes baca tp kalo dipanjangkan lagi bab selepas miera n dr malik balik msia tu kan lagi besttttttt. rasa cepat sgt ending cmtu. apa pun tetap x mengecewakan wpon dh lama tggu buku baru nih.