CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

Misteri Pantang Larang Keturunan (Ikan TAPAH etc..)

Reply #160 GRINDSAKHTANIC's post

kalau ikan tu mobydcik ke .. masuk akal la ye..hampeh!

aku tak cayer sgt tp mungkin larangan sbb alergic kot... sbb kita org kalau makan tuh kire cam darah tuh kuar dr rongga badan... goli den...

Originally posted by miftahuljamilah at 31-12-2007 08:00 AM

mobydcik tuh emende??tuh bukan model keter porsche ker??

Originally posted by sexyzangel at 31-12-2007 09:40 AM
aku tak cayer sgt tp mungkin larangan sbb alergic kot... sbb kita org kalau makan tuh kire cam darah tuh kuar dr rongga badan... goli den...

tuh nasib baik keluo dari rongga badan........bukan ekau jo yang goli....den dan kawan sekampong den turut golli siap muntah muntah bubur lambak lagik....

Reply #164 GRINDSAKHTANIC's post

bubuk lambak ker bubur lambuk grand..... apo nih.... sebut betoi2!

dah pandai joget lambak plak bubur tu..........

Follow Us

Reply #163 GRINDSAKHTANIC's post

moby dick tu ikan paus kat dalam siri kartun kat tv9 tu,selalu tolong sorang budak kalau ada org jahat,tak ingat la nama apa?kenapa nak berkenalan dgn moby dick ke?

Originally posted by miftahuljamilah at 31-12-2007 08:00 AM

elok la kalau ko sedar ketidakbolehpercayaian perkara sebegini . .  tapi jangan menyesal lak kalau terlibat n terkena

Originally posted by miftahuljamilah at 2-1-2008 07:03 PM
moby dick tu ikan paus kat dalam siri kartun kat tv9 tu,selalu tolong sorang budak kalau ada org jahat,tak ingat la nama apa?kenapa nak berkenalan dgn moby dick ke?

buat hape aku nak berkenalan dengan mboydick tuh..bukannya boleh dibawak kawin.....

Originally posted by ianho at 2-1-2008 07:23 PM

elok la kalau ko sedar ketidakbolehpercayaian perkara sebegini . .  tapi jangan menyesal lak kalau terlibat n terkena

yer..yer......nak tanyer.....mana paling sadistis........menyesal kerana ketidak-boleh-percayai akan perkara sebegini atau menyesal kerana meminjam duit dari along?

Originally posted by sexyzangel at 2-1-2008 10:08 AM
bubuk lambak ker bubur lambuk grand..... apo nih.... sebut betoi2!

tuh laaaaa....aku nak sebut lambuk..taopi tersalah sebut la plak.........astagaaa...!!!

Post Last Edit by semibrain at 26-8-2009 08:50

saya punyer pantang.
- tak bole makan ikan tapah
- tak bole makan ikan talang
- tak boleh tanam bunga gandasuli di halaman rumah

kisah ikan talang dan bunga gandasuli
megikut cerita dari bapak saya, orang bugis suka belayar, satu hari kapal nya pecah di tgh laut, tgh terapung2 kat tgh laut datang sekumpulan ikan talang menolak dia ke tebing pantai, dalam suasana yg gelap tu dia berpaut di akar pokok gandasuli samapi la hari siang. pastu dia bersumpah segala keturunan dia xboleh mkn ikan talang n tak boleh jadikan bunga gandsuli perhiasan di rumah... tu la kesah nyer...
ubat nya jala benang dibakar dan abu nye disapu di tempat yg kudis n sakit kulit.

sumpahan ni klau yg perempuan takda masalah, sebab biler berkahwin dengan org yg tak de supahan ikan talang ni, sumpahan dia terlerai n bebas... keturunan yang lelaki masalah, turun temurun lekat, macam saya susur galur dari atas sampai ke saya semua dari pihak lelaki, jadi pantang tu masih lekat kat saya.

nak ikutkan ikan talang ni memang spesis yg gatal, biler kite makan ikan talang ni kalau org tak tahan memang gatal sampai merah kulit. ikan talang ni selalu di buat ikan masin.

tak tau sangat pasal pantang ni, kalau ade org yang lebih arif tolong perbetulkan.
kenkadang terasa jugak nk buat xperimen.. hehhehe

Rate

1

Sya pulak, tak boleh makan ikan kacang / alu-alu.
Kalau makan jugak, habis gatal, naik kelopak garam besor duit seposen, dua puluh sen serata lengan, paha, kaki.

Sya percaya tak der apa-apa kena-m ...
sya_sugar_sugar Post at 8-10-2006 11:40

maaf,nk bertanya...
bota laut tu ape?
bleh cite detail x pasal sumpahan ikan kekacang nie?
sebelah ayah mmg x leh mkn ikan nie..kalo x,merana la badan...

aku xleh makan ikan pembunuh paus (killer whale -orga). x lalu nak makan sbb besar sngat...mesti daging die liat...

Wahh...korang mmg betul byk pantang larang takleh makan ikan ni...takleh makan bintang tu ...takleh buat tu dan ini...Cuma saje nak tanya....yg pantang sesuatu jenis ikan tu...pernah x try makan ????nak tahu gak apa jadi nya nanti??

Mcm Pantang Ikan Tapah....skang ni nak dapat ikan Tapah mmg susah ya amat..sruper gak mcm ikan temoleh...susah nak jumpa...

Ka\mpung aku di Kg Batu dua Tapah. Kawasan Kampung aku ngan Sg tapah tu takder le jauh mana pun...dan pernah lihat dgn mata sendiri camner besarnya ikan Tapah ni....Cuma aku dok le ada pantang2 takleh makan ikan tapah tu...jauh skali ikan Talang...

Perkara yg dalam Al Quran dan Hadith tak kata haram,ngapa nak diharamkan?? sebenarnya kita dah set dalam otak" ikan ni tak boleh makan nanti jadi mudarat!'
cuba kita ingat tiada yg mampu memudaratka ...
miftahuljamilah Post at 28-12-2007 08:52 PM

Aku sokong yang ni,,,,,semuanya akal dan minda yg mainkan peranan...

Post Last Edit by semibrain at 26-8-2009 23:55

ntah la... kalau dia bersumpah dengan nama ALLAH camne?
takut aaa sumpah2 ni...

kawan aku xleh makan ikan tapah...makcik dia just kena air ikan tapah kt pasar pown dah jd gatal2...family dia mmg dok dkt lambor, parit, perak...n dia ckp moyang dia mmd da nama pandak

Renew lagi thread ni, ingatkan dah dilupakan.

Tak faham jugak konsep pantang larang. Tapi mungkin ada setengah perkara kalu kita set minda kita macamana pun akan jadi jugak. Banyak kawan kata kalu percaya sesuatu tu akan memberi mudarat, maka ia akan. Jika tak percaya, takkan berkesan.

Tapi bila suruh try hidu kloroform tengok pengsan ke tak, taknak pulak. Yang peliknya kalu tak percaya kloroform tu boleh 'mempengsan'kan, tetap pengsan bila hidu. Susah nak explain konsep pantang larang ni, macam ada perjanjian antara waris dgn apa yg dipantangkan.

Memang dipantangkan ikan tapah & tak pernah try pun. Rasanya yg ni tak kira lelaki atau perempuan. Mungkin nanti saya cuba bagi ikan tapah kat abg atau adik saya, tengok apa jadi. Tolong rekomen resepi. Tapi sebelum tu, kat mana barang kemas penawar tu? In case of emergency.

Wahh...korang mmg betul byk pantang larang takleh makan ikan ni...takleh makan bintang tu ...takleh buat tu dan ini...Cuma saje nak tanya....yg pantang sesuatu jenis ikan tu...pernah x try makan ????n ...
medangmru Post at 26-8-2009 19:11

ade jugak orang tapah sini..kg aku jalan stesen, tapah...tapi tataulaahh boleh makan ke idak ikan tapah