CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rifa0710

[merged]Pengalaman mistik di hutan,latest by feyo

tak pernah lah masuk hutan...

Reply #1 Syd's post

Dulu aku masuk hutan..kem hutan selama 2 minggu..yang menjadi pendinding aku ialah Surah Ayat Kursi...sebelum masuk aku baca dan sebelum tido pun aku baca..Bila aku rasa seram sejuk pun aku baca...Cuma waktu malam terakhir kitorang, kitaorang buat pertandingan karaoke, tetiba dengar macam ada bunyi pokok rebah kat kawasan perkhemahan...ingatkan ada pokok tumbang..rupanya tidak ada pun..Kami rasa hantu galah kot yang lalu kat situ...

Lagi satu masuk hutan ni, kencing tu jangan bersepah..kalau nak kencing...jangan main kencing dalam sungai....atau kat mana2 sudut...

Kawan aku, dari Hutan Kawang, ke Banjaran Crocker sampai di Keningau Sabah, kena ikut dengan perempuan rambut panjang warna puteh...

Aku ingat lagi dekat Keningau, aku dengan dia tido satu bilik..malam tu aku rasa lain macam je rasanya...so, aku tido dulu..katil tu bertingkat..dia tido belah atas, aku tido kat bawah..

Dia kata, dia nampak ada perempuan berdiri dekat sudut katil dia..dan perempuan tu punya muka pandang tepat ke arah dia...nasib baik la waktu tu aku dah tido mati..kalau tak mesti aku nampak kaki perempuan tu...

eastrun : itu pun kalau dia ada kaki la kan... karang nampak isi perut terburai je... meleleh-leleh dengan darah...

Reply #48 UnicornBerapi's post

.......maunyer terus nanggis............

Reply #48 UnicornBerapi's post

Seb baik waktu tu aku tido mati....

Follow Us
aku  penah gak pi haiking gunung tahan.. tp time tu dah nk abis piyed dah..

dahtu aku tersesat kat sana.. jenuh gakla kwn2 aku ngan guide cari.. aku tak tau nk wat cmna.. jaln2 asik pi pi jalan yg sama.. last2 aku selawat.. baru terperasan mcm ada jln  lg satu aku ikut jln tu.. msa aku jln2 tu rasa mcm diperhatikan tp aku buat tak tau ja la.. dan tak berani toleh blakng sebb aku pernah baca kat mana ntah kalo tersesat tgh cr jln pulang jln sesekali toleh blakng sbb nnti x can jumpa jln dah... jln2 punya akhirnya terjumpa gak kwn2 ngan guide yg tgh cr aku tu.. pastu guide tu cerita tpt aku sesat tu mmg slalu ada org sesat, dan tak jumpa2 lagi.. kiranya aku ni bernasib baik.. alhamdulillah..

Reply #51 smma's post

sib baik kan...kadang2 lam kita dok berjaga2 takut sesat,tp sesat gak....

Originally posted by smma at 18-3-2009 12:28 PM
aku  penah gak pi haiking gunung tahan.. tp time tu dah nk abis piyed dah..

dahtu aku tersesat kat sana.. jenuh gakla kwn2 aku ngan guide cari.. aku tak tau nk wat cmna.. jaln2 asik pi pi jal ...

agaknye org yg sesat x jumpe tu toleh belakang kottt masa cr jln
seramnye..kalau sesat sorang2 dlm utan..
masa aku sekolah dulu ada gak camping motivasi dlm utan..
masa sesi burung antu tu memula seram gak..apa tidaknye, ada kubur lama kt kwsn kiteorg diletakkan sorang2 tu..

baru aku teringat, masa aku jadik fasilitator utk 1 program motivasi kat uni dulu, ada la jugak program burung antu nihhh..
sblm mula aktiviti, biasa la kena kira dulu bilangan org yg nk masuk utan nihh..
bila dh abis aktiviti, tetiba masa kira2 tu, terlebih sorang plak..
jenuh la ketua kiteorg 'pujuk' benda tu masuk balik dlm utan

a ah psal program burung antu ni mmg seram sket.. aku pernah gak sertai masa camping kat gunung jerai, kedah. masa lam sesi tu ada jugak yg kna kacau.. depa kata mcm ada benda itam .. bdn besarla dok kacau depa... yg kna tu bdk laki.. tp dia buat derk je la..

lagi satu msa aku pi haiking gunung korbu, perak..

msa tu kmi dlm perjalanan menuju ke puncak gunung dah dekat time maghrib, so keadaan suram gelap sketla.. ada member aku kna tepuk blakng msa lalu kat sebtg pokok besaq.. apa lagi gelabah gila dia.. dah member aku jenis lemah smangat plak.. malm tu bila tdoq lam khemah pakat berhimpit2la..

ade org pnah cite masa dia g jerat burung wak2...tiup serunai pngil burung tu..tiba2 angin kuat...sekali rupenye2..king of wak2 turun...besar dia dkat saiz keta kancil...ntah la sama ada itu penunggu atau burung btol...

kt hutan mmg bnyk cite..aku pnah lalu sikit dulu..pahit...tp manis dikenang..hik2...

mujur la aku xde pengalaman masuk hutan,ustaz aku dulu klau nk berburu kancil atau rusa dia buat pagar,dia tabur garam atau tepung keliling kwsan yg dia agak boleh dpt,sure kancil@rusa x boleh lari sbb kena 'kepung'.Anak ustaz aku tu,dia mmg expert cari brg wak2,dia cerita mmg kerap dia jumpa lembaga hitam yg besar berlegar2 kwsn brg wak2 tu,jd dia x kaco.

aku janji
nak update
tapi bz tul

so..lom sempat

ni buku2 tu semua

ada dah nih

kena carik balik jer page mana

xtvt burung antu ni slalu mengalami kelebihan peserta

sesi burung hantu ni dh mcm wajib ada kalau pi camping.

aku dlu penah join camping kat wang burma, perlis.
siot je aku org ke-2 yg stat gerak.
(lagi awal ko gerak, lagi jauh la tempat ko diletakkan)

membe aku yg 1st tu dia kata dia dok kt tepi jalan.
sbb nk kurangkan rasa seram, membe aku tu duduk je tak bdiri.
sama la jugak dgn aku, kejap duduk, kejap mncangkung.
tiap kali ada bunyi, tiap kali tu la jantung aku rasa nk kluar.
kot² la rimau ke, babi hutan ke.
kt situ pulak mmg dh sempadan siam.

yg geng senior pulak relek² je lepak.

masa dh setel sesi tu, geng senior + fasi dtg balik ambik kitorg.
bermula ngan yg 1st kt tepi jalan tu.
pastu aku & seterusnya smpai abis.
yg bengang tu, org 1st smpai no 8 gap jauh gila.
yg lain² tu smpai abis dekat² je.

Balas #57 t0m\ catat

pasal pggl burung wak2 ni dedulu aku pernah ikut ayah paggl burung ni..
(ala pggl kat blakang umah aku ja.. biasala umah kg so blkang umah tu ada pokok buah2an la)
kali pertama ngan kedua tu okla.. dpt lam 2 ka 3 ekor
kali ke 3.. pggl2 tak menyahut.. lama jugak tunggu .. pastu ayah aku pggl lagi .. tup2 ada benda itam melayang .. besor tu.. adik aku tnya.. apa tu? (cish adik aku ni mulut tadak insuran  btulla) .. ayah aku kata.. jom balik..

hmm lps tu aku jarang dah ikut ayah aku ppgl burung wak2 tu sbb aku dok asrama..

Pengalaman pertama camping,masa tahun 1995 kat hutan ulu chepor, chemor perak. Penuh excited nih, sbb first time nak pegi. Musim tu, musim hujan..khemah2 pun basah jer..tapi seronok punye pasal,tak kisah le tu semua. Malam kedua (rasanya) ada le aktiviti Ops Burung Hantu tu...tgh2 hutan tu ada satu jalan mini tar,so kitorang beratur panjang atas jalan tu then sorang2 ditarik dari belakang dan diletakkan di tempat2 menunggu. Sampai turn aku, ada le tangan pegang bahu tarik..pastu. dudukkan aku..betul2 kat perdu pokok buluh. Semua dah dipesan, "jangan pandang belakang". Aku ni takde la berani sangat, penakut tu ada gak le skit2...tapi,cuba2 intai gak..apa benda ada kat belakang...hmm...sekali aku nampak ada orang yang duduk kat seberang jalan...dalam jarak 10meter dari tmpt aku tu...dalam hati berkata " ooo..ni la sebabnyer,,tak kasi toleh belakang..letak dekat2 je rupanya, takde la seram sangat pun" . Pastu,aku pun duduk "bertafakur" ler...tunduk jer...sambil terlelap2 skit..

Then, skali aku angkat kepala, pandang kiri.....hah! ada satu makhluk, macam manusia...duduk tepi batu besar ..dekat je ngan aku..dalam 3 meter jaraknya. Dengan keadaan gelap, desiran daun2 buluh, ditambah dengan bunyi air sungai mengalir...aku pandang jer "benda" tu. Mulut dah kumat kamit baca ayat Kursi,pastu hati ni dah ingat macam2 benda dah.Malam yang sejuk,jadi panas tiba2...dek kerana takutnya...
Memang aku dah tak pandang lagi dah benda tu, tunduk je kepala sambil berdoa...jangan le ko datang sebelah aku plak nnt.

Tiba2.....adoi!siapa baling batu plak ni, kena badan aku...ahh..sudah, takkan dia nk kacau sampai macam ni kot...
gagahkan diri,pandang skit jer arah tu...huh, still ada kat situ, tapi.....kali ni tengah mencangkung atas batu tu plak.

Tanpa disangka, "benda" tu pun tengah pandang arah aku...dan...dia lambai tangan!!! Alamak....macam mana ni...aku buat tak tahu...tunduk lagi kepala setunduk-tunduknya. lantak lah,apa nk jadi.

Sampai la dapat isyarat, aktiviti dah tamat...diorang start kutip balik semua budak2..
Aik....makhluk tadi pun kena kutip...dan disebabkan semua masuk barisan semula...automatiknya dia duduk belakang aku...dia sound aku "wei,apasal buat tak tahu je aku panggil tadi"
Arrggghhh...sungguh hampeh....sebab rupa2nya itu kawan aku jugak...dia yang aku mula2 nampak kat seberang jalan tu...lari pindah kat batu besar sebelah aku tu.

Cissss.....dalam hati punye la geram, tapi nk cover line punye pasal..aku wat tak tahu je la dengan soalan dia tu.Hanya Tuhan je yang tahu betapa berdebarnya hati..dan betapa sakitnya punggung aku duduk atas batu2 kecil tepi jalan tu....nk bergerak, tak berani...

Rate

1