CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: duquesne

Cerita/Pengalaman paranormal aku dan kaum kerabat

Reply #148 ea208964's post

Sebenarnya kalau ikut cerita S ni, dia pun ada jugak cakap dulu tu, salah dia juga, sebab dia yang belasah aje buat macam tu .. ala ala "mulut takde insuran"...

So kita tutup la cerita ni yer.. nanti saya update cerita terbaru..

cane nak sebut nama ko ni duquesne?

Reply #150 naQi-tiRa's post

You're welcome!

Balas #163 duquesne\ catat

ade crite baru?

Reply #154 cikputeh82's post

masing masing ada sebab tersendiri kan... toksah pikir la.. benda dah jadi pun.. dah lama dah

Reply #159 nik2121's post

tengah me-reply

Follow Us

Balas #166 duquesne\ catat

ok

Reply #162 peko_lolo's post

Sebutan betulnya Du-ken.

Pengalaman aku - terkini (part 1)

Baru-baru ni aku ke rumah cousin aku. Masa tu lepas maghrib. Masa sampai tu, tengok-tengok, meriah pulak suasana sebab ramai pulak sedara-mara kat situ. Aku seronok la sebab dah lama tak jumpa. Time tu, aku ingat, aku bawak handphone aku masuk ke dalam rumah. Then bila aku nak ke belakang, aku letakkan kat atas sofá sebelah handbag aku. So aku dah ralit kat belakang ngan sepupu sepapat aku, sembang macam-macam hal la kan. Then aku teringat nak call abang aku, aku pun ke depan la semula nak ambik handphone. Tengok-tengok handphone aku takde. Heran jugak sebab aku tau kat mana aku letak tadi. Aku mundar-mandir carik. Tak gak jumpa.

Aku pun buat la announcement, tolong carik handphone aku. Sorang-sorang try call handphone aku, tapi takde pulak bunyi. Aku bukak handbag aku, selongkar, takde pulak. Carik punya carik, aku dah nangis dah masa tu. Sorang cousin aku ni pandai menelek barang hilang. Formula apa dia pakai, aku pun tak taulah. Dia kata, aku memang tak pegang handphone dari tadi dan handphone tu jauh dari aku. Aku dah cuak la, mana tau kot kot time jalan-jalan kat pekan tadi, ada cicir kat mana-mana kan. Adoi lah, handphone baru tu. Aku dah terbayang, betapalah nanti masuk gaji, kopak la nak beli handphone baru.

Pengalaman aku - terkini (part 2)

Aku duduk kejap. Cuba ingatkan balik mana pegi handphone tu. Aku cuba lakonkan semula scene aku masuk rumah, letak handbag, letak handphone, tapi yang anehnya, aku ingat takat letak handbag lepas tu pegi ke belakang. Tang handphone tu macam ada memory lapse. Puas aku ingatkan kat mana aku letak handphone tapi aku macam dah lupa.

Banyak kali la semua orang telefon handphone aku tu, tapi tak jugak dengar bunyi. Aku pegi kat kereta, selongkar semua, tak ada jugak. Last-last aku masuk rumah semula, selongkar handbag aku sekali lagi. Tadaaaaaaaa… jumpa handphone aku tu, elok je dalam poket berzip kat bahagian belakang handbag. Ok. Case closed.

Berdesing jugak la telinga aku kena bebel ngan cousin aku tu. Takpe. Pengajaran buat aku. So aku comtinue la sembang-sembang, gelak-gelak ngan yang lelain sambil makan. Fuhh!! Lama sungguh tak makan ramai-ramai. Seronok sungguh.

Aku terima SMS. Aku baca pas tu aku letak handphone tu atas meja makan, kat corner, sebab aku duk kat tepi tu. Sambung sembang-sembang lagi, dah habis makan, bawak pinggan ke dapur, kemas dapur pulak. Dah settle, aku ke depan, nak layan tv. Tetiba aku teringat yang aku tak buat lagi call ke abang aku tadi. So aku ke belakang kat meja makan tu nak ambil handphone. Takde.

Pengalaman aku - terkini (final part)

Adeh… lagi sekali! Mana pulak aku letak tadi ni. Sekali lagi aku diserang memory lapse. Dah kecoh dah cousin aku semua pasal case ni ter-reopen. Carik punya carik, aku jumpa kat bawah fridge. Cemana pulak boleh terselit kat situ kan? Heran sungguh aku. Nak pujuk aku punya pasal, dorang ni cakap ler, ada la tu budak-budak main tu. Saja je la kan, nak main-main, pas tu campak je kat mana-mana. Aku diam aje la. Sebab yang pasti budak-budak kat rumah tu takde la ramai sangat dan masing-masing either melayan tv, melayan susu atau melekap kat mak masing-masing.

Sampai sekarang aku heran jugak kenapa jadi macam tu. Pengajaran la buat aku. Jangan leka. Ada la yang aku terbuat masa gi jalan-jalan tu yang aku tak sedar tu. Tapi yang paling penting, handphone tu ada kat aku, tak hilang. Alhamdulillah!

Balas #171 duquesne\ catat

mase tepon ilang tu
kredit ade ilang x?

Reply #172 nik2121's post

Postpaid..  tapi tengok bill, takde extra call pun...

Balas #171 duquesne\ catat

smpai dua kali hp kena sorokk....

Reply #174 cikputeh82's post

hahhaha itu yang misterinya.... first time terkena macam tu...

conform ke takde budak2 yg sorok hp tu?

Reply #176 mimi77's post

budak-budak tak kacau barang.. lagi pun tak ramai budak.. semua jenis menyusu botol lagi dan melekap2 kat mak-maknya..

ye ke....peti ais tu jauh ek dr tempat u sembang2 tu?

Originally posted by peko_lolo at 29-5-2009 10:36
cane nak sebut nama ko ni duquesne?

ooo...selama ni dok sebut dukuesni...

Reply #178 mimi77's post

peti ais tu kat dapur.. tempat sembang tu kat belakang rumah.. atau kat living room...