CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cekodokgoreng

"Kakak buat ape tuh?"

erkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk!!~
seramnyerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
seb bek budk tu tk cakp,. " emak,kakak ni buat ape lam kete"
huwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
CahayaAina Post at 22-2-2010 02:26 PM

tercabut stereng kete tu di rengkuh nanti...

tercabut stereng kete tu di rengkuh nanti...
medangmru Post at 22-2-2010 16:18

silap2 tercabot nyawa.....

silap2 tercabot nyawa.....
kilometrico Post at 22-2-2010 16:25

Aaa ah, bende² ni la yg membuatkan pemanduan tidak lancar huhuhu...

Errrrrrrrr...cik lang ngan Cik Ponti ni tak kaco bas la plak....nak kaco kete je...
medangmru Post at 19-2-2010 09:20

uiiiiiiiiiiii.. tak mau la dia kacau bas. kita kalau naik bas konpem memalam sebab destinasi jauh..

serammm sungguh nih

Ya Allah...terus terang ye...cerita TT ni antara cerita seram paling seram yang i pernah baca kat sini...suspense sangatlah...lagi pulak kalau kita imagine diri kita berada dalam keadaan TT masa tu...hanya Allah yang tahu perasaannya...

Dalam minggu lepas...hari jumaat malam...sedang i membaca cerita2 seram kat sini...tiba2 rasa nak cerita pulak kat anak dan suami pasal cerita ni...sebab ia meninggalkan kesan takut yang lebih dalam hati ni...masa tu dah dekat pukul 12 malam...

I pun bukalah thread ni dan cakap kat suami dan anak...cerita ni antara yang paling takut sekali...so i nak bacakan untuk diorang...then i pun mulalah bacakan kat mereka out loud...dengan nada yang saja2 dibuat tinggi rendah dan kadang2 berbisik...agar mendatangkan effect seram dan suspense...

Baru je i mula baca beberapa baris ceritanya...tiba2 tv terpadam...lampu terpadam...kipas berhenti berpusing...dan pada masa tu juga...jam dinding berbunyi 12 kali...kami...especially i...yang sedang kononnya nak menakutkan suami dan anak dengan cerita TT ni sendiri...yang paling terkejut...tersentak jantung...berdegup degap punyalah kuat degupannya sampai boleh rasa macam nak terkeluar dari dada...{:1_126:}...

Pastu masing2 pun buat cool...anak dan suami i mula ambik cellphone untuk buka lampu bagi mencari lilin...i pulak pergi ke telefon nak buat report ke TNB...malangnya...entah kenapa...line takde...so kami ingat nak masuk tidur je...walaupun tahu dalam kepanasan malam macam tu...dengan nyamuk lagi...sure tak boleh tidur...nasib baiklah dalam 10-15 minit lepas tu...tiba2 lampu...kipas dan tv terpasang semula dengan sendirinya...:pompom:...

Yang i tertanya2 sampai kini...adakah apa yang terjadi pada detik 12 malam itu...suatu kebetulan atau............{:1_116:}...{:1_133:}....???????

Rate

1

Follow Us
adoiii..
seram siot cte ni...
aku yg baca siang2 hari ni pun 2 3 kali pandang kiri kana depan blakang...

166# shiina

abislaaa....dia dah tau kat mana ko tinggal.

168# tabasco

......

166# shiina

seb baek anak ko tak ckp "mak ape kakak tuh wat kat suis lampu"  

masa anak tengah baby lagi hubby aku pernah gatal2 nak balik dari ipoh ke kl ikut jalan lama...aku tak nak sbb masa tu dah dekat tengah malam...tapi degil jugak nk ikut jalan lama cos dia kata kalau ikut h'way takut jalan jam...msa tu balik cuti raya la..
sampai kat satu kawsan hutan (aku tak pasti kat area mana cos masa tu aku dah start pening2 kepala) anak aku start melalak...aku pujuk2 tak mau diam2 gak..bagi susu pun tak mau...aku peluk dia kat dada n tepuk belakang dia pun masih sama gak...menangis non stop....mata asyik nak pandang kat cermin tingkap
aku dah cuak dah masa tu...rasa nak marah kat hubby aku pun ada cos aku dah larang jgn jalan mlm2 cos ada anak kecik...kalau nak jalan malam pun tak pyh la ikut jalan lama...
sampai kat satu corner..tetiba anak aku melalak yg teramat kuat sampai hubby aku pun panik...member terkejut sampai nak terbabas kereta...aku peluk anak aku kuat2 sambil jerit kat hubby aku soh berentikan kereta...dia tak stop kereta cuma slowkan je...mungkin dia pun terkejut gila tengok anak aku jadi macam tu..terjerit2 sampai ilang suara..mata asyik nak tengok tingkap..puas aku alih dia supaya tak tengok tingkap...tapi dia tetap nak pandang jugak...
lama2 sebab dah letih agaknya..anak aku terus tertido...masa tu aku rasa takut yg amat bercampur dengan rasa marah atas kedegilan hubby aku...tu la kali terakhir kitorg lalu jln lama ke kl..jam kat highway pun redah gak la cos dah serik dgn peristiwa tu...nasb baik tak ada apa2 yg menjelma...kalau tak mau pitam aku kat situ...
moral of the story....kalu bini cakap len kali dengar la!!

masa anak tengah baby lagi hubby aku pernah gatal2 nak balik dari ipoh ke kl ikut jalan lama...aku tak nak sbb masa tu dah dekat tengah malam...tapi degil jugak nk ikut jalan lama cos dia kata kalau i ...
ri_na76 Post at 27-2-2010 20:37

mmg kalau ank masih kecik x dgalakkan travel waktu mlm (tada kesah hiway ka jln lama)...
lbh baik gerak siang2... sampai pong siang...
dan sebaiknya sblm langkah kaki kuar umah lagi baca apa yg patut..

172# halimi78

tu ler pasal...org dah cakap dah..jangan balik malam..jadi apa2 kang susah...bila dah kena baru gelabah..org laki ni kdg degil tak bertempat..

172# halimi78  

tu ler pasal...org dah cakap dah..jangan balik malam..jadi apa2 kang susah...bila dah kena baru gelabah..org laki ni kdg degil tak bertempat..
ri_na76 Post at 28-2-2010 01:32

muahahaha... me pong laki...

n me pong slalu jah balik tetengah mlm gitu...

170# kilometrico

......

171# ri_na76

confirm de 'kakak' yg duk melekat kat tingkap mase tuh..ishk..sian budak tuh kena nmpk benda2 cam tuh

pehni leh la ikut highway...atau selang2 ikut jalan lama dan heway...

aku kalau balik kg kat Tapah Road sinun waktu malam....biasanya aku selang seli ikut heway dan jalan lama....kalau dr behra ...
medangmru Post at 18-2-2010 13:48

penah gak lalu jln ni mod....ms otw nk g ipoh kalo naek bus sri maju dia amik jln kg...dari tg malim msuk bidor bru msuk highway tapah...
n mmg jln area bidor n highway tapah 2 sgt2 la gelap....
pnuh ng hutan2 je...
tp kalo taph higway 2 ok ler sbb byk keta...tp kalo jln kg nk ke bidor 2...pergghh..!!!
seb baek jie xpnh drive....slalu naek bus....tu pon naek time2 mgrib..kul7 mlm... 

72# medangmru  

actually anak aku pun ada nampak hantu ni...ni lagi best, siap duk dalam kete lagi antu tu..nasib baik aku tak nampak..kalau takkk..

citernya gini..ada satu malam tu aku bertiga ...
billionman78 Post at 18-2-2010 14:44

waaaaaaaaaa...........!!! 

duk kat kaki????????????? 

yang tot tau..kete lain bg high beam kat tot ada lah...masa tu memang tgh ditumpang pun..

makin berat kete ada lah..dah lah berat dgn penumpang..lagi 'dia' mau tumpang...
tumpang kat atas bumb ...
ketotmerah Post at 18-2-2010 16:09

erkkkk....
tot pon kna gak ke???????
seb baek ade org laen lagik ataih keta 2 

Post Last Edit by Bella_Lun@ at 18-2-2010 16:48

Cite pasal tumpang² ni, aku nk cite gak la.
Pasal pakcik aku ( sepupu ayah aku ).
Pakcik aku ni keje ngan JAWI, pastu ada la wat part-time bag ...
Bella_Lun@ Post at 18-2-2010 16:36

waduhhhhhh........
mata merah???