CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kikyou

antara Haq dan Batil

Close [Copy link]
Post Last Edit by darthery at 30-12-2010 09:23
Reply  darthery

oklah, saya terus terang, pernafasan zikir tu orang hakikat kata nafi isbat. pernah denga lagu sufi-damasutra kot. tu sebenarnya syair para wali digubah jadi lagu.
~~nafi dan isbat kau sandingkan...ada di dalam kegelapan..apa ntah lagi tak ingat. nafi isbat ni kena buat betul2. kalau tak leh batuk darah. nanti saya cerita keistimewaan nafi isbat
kikyou Post at 29-12-2010 17:20

nafi dan isbat kau sandingkan sebagai tali pegangan, sufi kau hilang di pandangan, ada di dalam kenikmatan, engkau dan dia pasti tidak akan terpisah...... andai tertutup tirai sufi yang terang tidak nampak terang itulah siksa menyakitkan sepanjang jalan.

tu ar lagu sufi. Kak, saya dah baca dah kisah suami akak n akak bgtau pasal zikir nafas.. yg itu ke nafi isbat? tq sbb share...

Reply 158# kikyou

~~jadi kawan2, untuk elakkan diri dari perkara buruk, zikirlah selalu. zikir ni maksudnya mengingati Allah. tak payah ambik tasbih bagai pun tak apa. dalam main game PSP tu pun boleh zikir. Allah (tatkala nafas ditarik) hu(tatkala nafas diturunkan) buatlah berulangkali. walaupun dalam tidur. itu namanya zikir nafas. semoga berjaya

kalau zikir Allah dan hu sahaja.. membawa maksud apa..
Akbar tak de ke..

sebab selalunya zikir Allahuakbar.. mohon pencerahan..

Reply 169# darthery

my peberet song heheh..dari dulu fikir ape maksud lagu ni..skang baru tau

Suka baca cerita TT ni hari2 buka internet terus tgk cerita TT  dulu..  Boleh tau tak TT ni pahang kat mana.

Reply  darthery

my peberet song heheh..dari dulu fikir ape maksud lagu ni..skang baru tau
afira Post at 30-12-2010 09:37

Tu lah dia.... mak n ayah saya suka sangat lagu ni... siap suruh saya tuliskan lirik... kekadang time rilek2 dieorng bdua nyanyi lagu ni... hahaha

Post Last Edit by kikyou at 30-12-2010 07:42

salam warahmatullah, sebelum saya balas segala komen kawan, saya tulis cerita sikit ye?

ni kisah wali Allah bernama Habibi Al-'Ajami. secara ringkas latar belakang Habib. ada pendapat mengatakan bahawa habib tidak sanggup mempelajari al-quran, dan kerana itulah dia digelar al-'ajami iaitu org barbar atau orang yang tidak dapat berbahasa arab.

~~ni secebis kisah hidup dia.

~~pada suatu hari ketika tentera2 hajjaj mencari-cari hasan(wali jugak), ia bersembunyi di dalam pertapaan Habib.

"Apakah engkau telah melihat hasan pada hari ini?" tanya mereka kepada habib.
"ya, aku telah melihatnya," jawab habib
"di manakah hasan pada saat ini?"
"di dalam pertapaan,"

para tentera tersebut memasuki pertapaan habib dan menggeledahnya, namun mereka tidak bertemu dengan hasan.

"7 kali tubauhku tersentuh oleh mereka, namun mereka tidak dapat melihat diriku," hasan mengesahkan.

~~ketika hendak meninggalkan pertapaan itu, hasan mencela habib:

"habib, engkau adalah seorang murid yang tidak berbakti pada guru. engkau telah menunjukkan tempat persembunyianku."

"guru, kerana aku berterus terang itulah engkau dapat selamat. jika tadi aku berdusta, nescaya kita berdua sama2 tertangkap."

"ayat2 apakah yang telah engkau bacakan sehingga mereka tidak melihat diriku?"

"aku membaca ayatulqursi sepuluh kali, rasul beriman sepuluh kali, dan katakanlah, Allah itu esa sepuluh kali. setelah itu, aku berkata "Ya Allah, telah ku berikan hasan kepada-Mu, dan oleh kerana itu jagalah dia."

~~jadi kawan2, berpegang teguhlah pada Allah. nescaya selamat dunia akhirat

~~wallahu'alam

~~nanti saya sambung cerita. awal pulak anak dara sorang  ni bangun

Follow Us
Reply 158# kikyou

zikir allah hu tu saya penah dgr, sebenarnya mak cerita yg lepas majlis tahlil utk arwah tok, pakcik saya kumpul adik-beradik dia & mulakan zikir ni...mak saya tak pernah dgr zikir nih, jadik dia pun ada la bertanya...
suami saya punya pakcik kata ni zikir ahli sufi...

sebutan sebenar allah-hu ya? bkn allahu?
& apa maksudnya?

Salam,menariknya post sis!
Jom kongsi2 cerita..

Reply 162# idakamaruddin

ye, nanti saya sambung lagi. baru je online balik. hehehehe

Reply 163# pinktriangle

tulah, selama 9 tahun kawen, hanya sebulan je kakak ipar saya bahagia. tapi sekarang ni dah makin bahagia pulak. hehehe

Reply 164# kiblatku30

saya ada seorang je ank, mana pulak kuar lagi sowang tu, hahaha

Reply 175# cmf_Riri

check wiki..hehe....hu atau huwa adalah gantinama. cuba tgk surah al-ikhlas, qul huwa allahu ahad. klu dibaca terus huwa dan allah tu bunyi bersambung...

Reply 165# esham85

a ah. dia pon selalu ngan atu dia jugak. saya pun minat dengan tamar jalis. cerita dia best. skang susah nak dapat buku dia. koleksi kat umah semua abah punya

Reply 166# afira

selingan eh? hehehe

Reply 167# Joe^Duan

betul, saya ada anak sorang je. lambat lagi nak menyusul. kikikiki

Reply 168# pintumasuk

hahahaha. suka ye? kikiki

cik puan TT nk tnye la, cane la ye nk hilangkan sakit2 tnpa g jupe doctor, bukan ape sepanjang tahun 2010 ni ida selalu la batuk n demam..asal org demam ida dpt virus die...ni pun badan x sedap balik sbb ayah kt rumah dmam..padahal br baik je demam n batuk..

x larat nk klinik sbb dh byk kali claim ngn panel...xnk la ida ni katekan pekerja yg selalu sakit..imej kne jage, kalu x, xdpt la bonus

mungkin ade ayat2 yg ida bole amalkan kalu sakit mcm ni...ida btl2 x larat la sikit2 MC...

Reply 169# darthery

bukan, nafi isbat dan zikir nafas lain. zikir nafas hanya utk kita diwaktu tarik dan hembus nafas. nafi isbat,,saya tak leh terangkan cara, bahaya tu. awak kena belajar dari guru badal.

Reply 170# nuwa

hehehe. pencerahan kawasan yg gelap ye?
~~allahu tu hanya utk zikir nafas. sebab nafas kita cuma naik dan turun. allah dikala nafas naik dan hu dikala nafas turun. tang mana kita nak letak akbar. hehehe, ada lagi penerangan yg lebih dalam. tapi bimbang awak tak faham

oklah skang ni masuk topik balik. hehehe, kang mod ngamuk lak kat saya.

~~oleh sebab cerita ber ...
kikyou Post at 29-12-2010 17:15

Salam TT, nak tanye, kepala taik tu amende ek??x pernah pulak sy dengar, x boleh nak bayang pun therefore x paham cerita tersebut..mintak explain yea..TQ