CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

kepercayaan dan ilmu mistik melayu kuno (update page 51:rakaman suara hantu)

Close [Copy link]
Reply 114# eazzad

dh tgk dh gmbr tu. mmg ada nmpk mcm muka n mata walaupun gmbr agak blur. ko ni pun jenis yg rajin snap2 gmbr antu ek??

pengkebumian jenazah@mayat

zaman dulu, mayat org mati dibungkus hanya dgn mnggunakan kain sarong.. bagi org miskin biasanya diorg guna 3 helai kain sarong je.. org kaya biasanya 7 helai. bg yg kaya juga biasanya sarong yg digunakan adalah dr tenunan benang emas. kemudian mayag akan dibaringkan kt atas daun pandan (utk mngurangkan bau). 6 biji bantal digunakan. 2 utk lapik kepala dan 2 diletak kiri dan kanan mayat, 2 lagi dibahagian rusuk. dibawah tgn mayat akan diletakan kacip besi (kacip pinang). kemeyan akan dibakar sepanjang mayat berada dlm umah.

kacip besi ni juga diletakan diatas dada mayat bagi mngelakan mayat bangkit semula (bapak bangang).. mayat bole bangkit sekiranya ada kucing yg dtg mengesel2 mayat.. dikatakan dlm badan kucing ada semangat jahat yg boleh mmpengaruhi keadaan mayat..

aku penah isu kn kt hubby aku mcmne kalu mlm2 nk tdo kite on video cam n record ape jd kt  ...
idakamaruddin Post at 5-1-2011 15:17

cam aku plak.. bila kt dlm bilik mlm2, aku slalu amik gambo bilik aku dlm gelap.. sj nk trace kot2 mmg ada roomate yg aku xnmpak.. hehehehe

Reply  skeezotone

apadaa dekan. xmampu weh.xcukup pandai nk jadi dekan.huk3. kerja admin cabuk ...
hakunamatata Post at 5-1-2011 15:21

oh.. aku pon keje admin gak.. admin yg slalu ngulor.. hahaha. berry bz tu.. nnti timbul la tu.. hehehe

Reply 160# idakamaruddin

dulu penah dua kali beli digicam (digicam bodo je.hehehe). tp satu ilang lps org pecah masuk rumah (huwaaa) satu lg rosak sbb zoom dia sangkut. maleh lak nk gi htr repair. nak2 plak skrg ni ada mmbr yg dh bli dslr, tompang menempek muka kat dslr dia je skrg ni. tp rindu la nk snap2 gmbr mcm dulu.huhuhu

Reply  idakamaruddin

saya plak, jgnkan dslr, kamera digital paling cikai pun xde.sadis..sadis. ...
hakunamatata Post at 5-1-2011 15:22

nnti aku jual aku pnye kt ko bila aku rs aku nk upgrade camera aku k?.. camera aku tu mmg dh biasa g kat tmpat2 angker.. kira ada aura sket la.. nak?.. hahahaha

Follow Us
alolooh nana jgn ckp cmtu...beli utk kegunaan je...ida beli pn xe kegunaan saje2 sbb minat ...
idakamaruddin Post at 5-1-2011 15:26

aku minat amik gambo hantu.. dat's y aku beli.. tapi br aku tau, upa2nya hantu mmg sjenis makhluk yg agak pemalu utk beraksi dpn camera.. hahahaha

Reply  idakamaruddin

dulu penah dua kali beli digicam (digicam bodo je.hehehe). tp satu ilang lp ...
hakunamatata Post at 5-1-2011 15:35

harus la kn...........

Reply  idakamaruddin

dulu penah dua kali beli digicam (digicam bodo je.hehehe). tp satu ilang lp ...
hakunamatata Post at 5-1-2011 15:35

DSLR skang ni pon dh xmahal cam dulu dah.. dpt gaji bln depan pekata ko trus rembat je 1.. hahaha.. sapa2 yg nk dtg kenduri kawin aku nnti pon leh gak sekiranya nk kasi hadiah DSLR kt aku.. hakhakhak

Reply 166# skeezotone

kalau ko bg diskaun 100%, kompem aku beli.hahahahaah

Reply 169# skeezotone

tau,murah. nak2 time YES aritu,bole la tahan reganya. tp aku ada misi penting taun ni. xbole nk perabih duit beli mende yg diklasifikasikan sbgai kehendak,bukan keperluan.cewahh!!!ahaa...kenduri kawen ko nnti, aku nk menempek muka kat dslr ida jelah.egegegegege.ko nyer adiah lg spesel.apa kelas bg dslr je.hehehehe

Reply  skeezotone

kalau ko bg diskaun 100%, kompem aku beli.hahahahaah
hakunamatata Post at 5-1-2011 15:50

ok no prob.. 100% diskaun utk tali camera yg gantung kt leher tu.. hahaha

Reply  skeezotone

tau,murah. nak2 time YES aritu,bole la tahan reganya. tp aku ada misi penting  ...
hakunamatata Post at 5-1-2011 15:53

spesel?.. tu yg aku ske nk dgr tu.. hahahaha..

Reply 167# skeezotone

sbb tu kalo gambo2 antu ni kita kene telek betol2 baru nmpak..mcm cik pink kita selalu buat {:3_83:}

Reply  skeezotone

tau,murah. nak2 time YES aritu,bole la tahan reganya. tp aku ada misi penting  ...
hakunamatata Post at 5-1-2011 15:53

adekah nana nak kawen??????????????????

Reply  skeezotone

sbb tu kalo gambo2 antu ni kita kene telek betol2 baru nmpak..mcm cik pink kit ...
kikuri Post at 5-1-2011 15:59

betoi tu.. hantu mmg ske kuar mnyelit2 je kt dlm pic.. kalo g amik gambo kt tmpat2 angker mmg kena ada sorg yg boleh jengkilkan mata cr bnda2 trsembunyi dlm gambo tu.. kalo mata aku mmg xdpt la.. agaknya dh byk sgt gambo2 hantu yg aku dh delete sbb xprasan.. hehehehe

apa agi nk crita eekk.. eerrmmm.. k.. aku nk crita psl kekdah bomoh yg berubat guna bertih beras lak.. kira camne kita nk tau tanda2 sesuatu pnyakit melalui bertih beras yg diguna oleh bomoh tu.. jap.. hehehehe

Reply 175# idakamaruddin

aiyoo..kawen??mmg cadangnya begitu.tp jika bertemu si calon pengantin lelakinya dlm masa yg terdekatla.kalau tidak,tunggu jelah sampai xtau bila.hehehehe..i kan nk gi bercoti bulan 5 ni. nk gi kuria. kena kumpul duit dari skrg. kalau x,xbole la nk bli souvenir utk korang, plus adik badek aku seramai 11 org tu beserta anak2 buah yg seramai 27 org tu.ades. miskin2.

Reply 174# kikuri

kdg2 smpai naik juling bijik mata nk tilik gmbr2 tersebut, tak nmpk2 juga. mmg salute kat org yg bijik matanya tajam mcm helang.

Reply  idakamaruddin

aiyoo..kawen??mmg cadangnya begitu.tp jika bertemu si calon pengantin lelak ...
hakunamatata Post at 5-1-2011 16:13

wah x hengat bercutinye sampai korea gituewww...syiokkk habis..eh bukan nana ke g kursus kt london bln ni? sonokkknyeee...
ida sorang la tepu dok msia yg x habis tawaf lagi... so jeleesss