CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: akulala78

ADNAN SEMPIT 2 KURANG DAPAT SAMBUTAN? KENAPA?

Reply 160# haniryan

xley la..nanti ade yg meroyan plak kalau xde sekuel..kalau bleh wat smpai adnan sempit 10..

adoilah... semput baca thread nie

alamak! pasni kuar Wawa Semput pulakkkk

*saye suke cerita mamat khalid... saye boleh tengok ulang2   

Reply  machiko
Gud one.aku pon cam ko.di tengah2 org gelak aku saja tak gelak.sbb aku rasa lawakny ...
bungasakura Post at 27-2-2012 21:07

it's good to know that we are in the same boat sayang bakat Sam, berlakon cite gini je..I tengok filem Songlap, hebat lakonan pelakon2nya..then tgk cite ni yg sangat la profit oriented.. betul, ada org nak tgk wayang nak lepaskan tension, so tak nak tgk citer yg berat2, tapi janganlah sampai tak de standard langsung! masa dalam cinema tu, ada yg mengilai2 ketawa tau!! hairan sungguh..betul la, saya kot yg kurang sense of humour...

byk lenses boleh tgk sesebuah filem..orang kita terlalu terikat ngn labe ...
myralupilato Post at 27-2-2012 20:52

pulun la diorang nak kata ape, felinggggg.. hujung2 yang untung mig jugak ummah2 kat luar sana takde masalah pon agaknye, enjoy je kot dapat release tension segala.. sedar2 dah untung jota2.. so chill jelah kan

setakat pelem? tak perlu nak menyentap mana lah.. input yg kita dapat dari satu2 pelem, alahai ciput sgt.. kalau buat pelem yg kebabom or sarat dgn mesej sekalipun, hujung2 kuar taik telinga kaler kelabu jugak kan..
ni tak bantai p hamun produksi, produser, pelakon segala. semua di'sampah'kannya

p/s: kalau takut membazir tengok pelem sampah, duk rumah je mcm macit2 sawah tengok cite tanah kubur, ketika aku di neraka, kuburku sempit etc.. boleh insaf nokkk

Post Last Edit by Santeira at 28-2-2012 06:13

kalau anda boleh membayar harga tiket filem untuk menonton filem macam MI:4, untuk apa bayar yang sama bagi menonton filem sampah tempatan yang setaraf atau lebih rendah taraf dari drama2 TV? khennn?

kalau suka pelem sampah pegi la tengok, kitorg tak mau bayar untuk sampah. kat TV pun ada berlambak.

Reply 135# harisbee

malangnya, anggapan ko yg aku tak tgk citu tu meleset haha. aku tgk cite yg wangi saja. cite melayu yg tak membodohkan bangsa aku, aku tgk. leftenan adnan pon aku tgk.

kalau setakat cite cina celak ni, yg dibuat sambil membodoh2kan bangsa aku, iaitu bangsa melayu iaitu tak tahu cakap omputih, ckp omputih huru hara, kaki rempit, secara tak langsung dia hina bangsa aku. ada dia letak kaum dia dlm filem dia buat suma tu? siap letak org pompuan bertudung merempit. ko tak rasa ka bangsa melayu dipijak2 oleh david teoh ni. yg bestnya org melayu jugak yg pi tgk sambil gelak2 dgn bangsa depa sendiri

Follow Us
Reply  myralupilato

kalau ngangkung pon u bleh kata ok...then ok lah..
i have to admit ...
maxim Post at 27-2-2012 12:32

bagi aku la. org yg kata ngangkung tu lawak guling2 dan kumpulan jambu tu lawak tahap hebat, adalah golongan spisis terancam. tadi aku takleh kata apa la. hanya mampu kata... kesiannnn

bagi aku la. org yg kata ngangkung tu lawak guling2 dan kumpulan jambu tu lawak tahap heba ...
cikokui Post at 28-2-2012 09:33

baguslah tgk film2 wangi yg aku utarakan tu....

kalu isu moral yg ko cuba ketengahkan utk menyampahkan citer ADNAN SEMPIT 2...film ANAK HALAL jauh lagi sampah dr ADNAN SEMPIT 2

Adnan sempit 2 tu..langsung tidak mengenengahkan isu mat rempit secara langsung...

Dlm adnan sempit 2...berkisar ttg adnan yg diberi syarat supaya pandai berbahasa inggeris dan bergaya corporat dlm masa 30 hari..manakalan nadia kena pandai memasak dan mengemas rumah ala ala isteri mithali dlm masa 30 hari...

Aku x nampak intipati citer ni sbg sampah...

ending dia yg membuat konklusi bahawa kita kena gigih berusaha utk mencapai apa yg kita mahu...dan dlm masa yg sama kita kena admit tahap kemampuan diri kita...dan org sekeliling harus terima diri kita seadanya... bagi aku backbone citer ni positive...cuma penceritaannya dlm bentuk komedi...sebab film ni genre komedi...

bagi aku citer sampah adalah plot dan scene  yg tidak lojik dan melompat2...watak bodoh....tiada intipati...ending lancau...pelakon kayu..etc

btw...aku tak berapa alert yg film ni david teo punya...bagi aku ..kalu dah film tu sampah  x kesahla sapa produser...sapa pengarahnya...sampah tetap sampah....

nara mesti puji & kasi review bagus sebab pulus masyukkk maa

Reply 16# zyraa

nara tue puaka tahap siyal. penipu. nak sponsor lebey puji la macam2. owh.. maybe nara kata best sebab itu je level dia. layan sampah

Reply 170# maricruzestrada

ha..ha..ha..tp tgk cara dia puji..konon2nyaa baguss sgt....tgk laa..klu tak besttt..mmg kenaa maki laaa si nara tuee..sbb hipokritt...dan untungggg jerrr

bagi aku la. org yg kata ngangkung tu lawak guling2 dan kumpulan jambu tu lawak tahap heba ...
cikokui Post at 28-2-2012 09:33

agreed...sampai sekarang tak paham apa yg kelakar sangat cerita ngangkung dan adnan sempit tu...
hantu kak limah dan papadom lagi kelakar bagi i sebab lawak dorang ada value and pengisian...

why gaduh2?

x suka xyah tgk..
yg suka bila org kata x suka..xyah sentap..
minat org lain2..

masing2 punya duit...suka hati lah..
walau pun filem2 David Teo..ni..tarap sampah..ke..hapa..ke..
aku suka bila dia kongsi2kan rezeki yg dia dapat dgn org lain..
utk rakan artis, krew.... dan juga anak2 yatim...
dlm makna kata lain....walaupun filemnya tarap sampah..tapi hatinya baik... takle sebusuk sampah....!!!

sekian

Best la jugk citernya.

it's good to know that we are in the same boat  sayang bakat Sam, berlakon cite gini je..I ten ...
machiko Post at 28-2-2012 01:34

Sekarang zaman kapitalis maa... profit dolu baru quality. Jgn quality xde profit pon xde sudah la

pulun la diorang nak kata ape, felinggggg.. hujung2 yang untung mig jugak  ummah2 kat luar  ...
cikgojesss Post at 28-2-2012 03:20

Reply  zyraa

alahai nara cakap pon ko nak caya..

nk pegi tgk pegi je la..jgn nanti kluar pggu ...
maxim Post at 26-2-2012 19:15

bile aku tgk si ghost rider..terdetik..nyesalnya tgk cite sampah ni..kuciwa...plan asal nk tgk adnan sempit..tpi tkut x berbaloi cite melayu

bile aku tgk si ghost rider..terdetik..nyesalnya tgk cite sampah ni..kuciwa...plan asal nk  ...
AppropriateNick Post at 28-2-2012 18:57

tgk wayang ni cam berjudi la..ikut nasib..dpt cite best untung..dpt cite x best merungut.

pulun la diorang nak kata ape, felinggggg.. hujung2 yang untung mig jugak  ummah2 kat luar  ...
cikgojesss Post at 28-2-2012 03:20

nerakanya statement