CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Changa

maya karin cerca sinis ummah yg berangan hidup enggan naik public transport

klu nak ke opis aku mmg kna bw keta sndiri. nak tunggu bas 1 jam baru sampai. tue pon ikut mood dorg. kdang2 langsung tak de bas. org2 kat cni mmg aper2 guna teksi yg super mahal (skali naik rm 40-50) atau tunggu berjam2 kat bus stop. lg satu kawasn cni ader fb. klu nak kuar tue dorg akan masuk fb. so blhlah tumpang menumpang..

KucingBiru replied at 12-7-2015 01:29 PM
Memang pun. Kat FB Group Apartment ioll ni ramai gila selalu mengutuk foreigners yang dok kat sini ...

alamak makan dalammmmmm

sila baca reply okeh... jangan nak win sangat

timahterung replied at 12-7-2015 05:41 AM
kalau harga minyak naik lagi tambah lagi harga tol pun naik, pegi keje naik lori alam flora pun sang ...

Hahahaha....win komen u..

I terbayang kita nk gi keje tu tunggu lori tu sampi..pastu pakat lompat bergayut kt tepi2 tu.... sampai tempat kerja terjun....

Dah kenapa semua ni, ingat semua rumah org dkt dgn lrt  Kah?.. Kena naik bas jugak..klu tersangkut2 bas, kena naik teksi, kalau takda mau jalan kaki? Kemudahan pengangkutan awam hanya di 1 tempat je aku rasa kat mesia ni,kat kl kot..even kat shah alam pun jauh oi ,padang jawa dan seksyen19.

menantu fauziah nawi ape kebende tah nama dia yg berambut megi tu selalu naik lrt trserempak dgn aku,walhal memg kitorg tahu rumah dia rmh elit area rmh adiputra,cuma rmh adiputra pprt sikit je drdr sheols,rmh sheols ade dua post guard nk kne harung..tp xmalu pon sheol nk naik lrt wlpn kne brdiri

Follow Us
Edited by kontang at 13-7-2015 10:45 PM

Terus terang .... aku naik public transport sbb terpaksa je ... ie. jln sesak , tak tau jalan ... lebih selesa drive sendiri ... pasang aircond , pasang radio ... nak singgah kat mana2 pun senang ...

Kalau berkeluarga ... kadang2 naik public transport pun mahal ... contohnya tiket bas rm2.2  x 4 org = rm 8.8 ... pergi balik Rm 17.60 ...  kalau naik kereta duit minyak lebih kurang Rm 8 je ...  teksi lagi mahal RM 56 (pergi/balik untuk jarak yg sama) ....

Apa pun.... Lrt > teksi > bas ...  dulu pernah tunggu bas sampai 2 jam ... tak sampai2 ... last2 jalan kaki balik ke rumah ...pukul 12.00 t/hari pula tu .. rasa nak menangis ... sekurang2nya stesen LRT ada juga bumbung ... ahaks ....

mzzenma replied at 13-7-2015 10:22 AM
uolls sendiri pun mesti dah lama tak naik tren kan?

mzz sampai hari ni ulang-alik rumah ke ofis ...

Aku dulu puncm kau gak..8thn ulang alik komuter lrt..kira satu hari i spent on average 4hours commuting. Stress toksah cakapla...rambut pun gugur. Sekarang dah stop, aman damai otak.

Ktm punya management tu entah berapa juta kali aku sumpah...harap2 satu dari sumpah tu jadi kenyataan...hihi

Hahaha. Ni nk cakp isu "sayazahra" la ni.
Yelah. Minah tu pun satu, naik keta ng tol minyak bagai. Kalau dia leh "terpaksa" naik lrt hujung bulan means dia boleh je naik lrt tp gatal nk drive.
Pastu komplen rumah mahal. Ko expect 2 tahun keja ada rumah ke? N yg gatal g berangan nk beli rumah area mahal kenapa. Flat tgh kl tu melambak. Tapi mesti ko xnak sbb nak "kelas" kan. Yelah. Lrt pun "terpaksa".

net_level replied at 13-7-2015 05:56 PM
sila baca reply okeh... jangan nak win sangat

Reply uols pasal MEAN temperature 15deg tu ke?

imthegirl replied at 13-7-2015 11:27 PM
Reply uols pasal MEAN temperature 15deg tu ke?

ingatkan chuols dah bz sampai UK... berkuntum juga disini ropernye
shukor masih panjang umur...

net_level replied at 12-7-2015 04:58 AM
iols cuma state why some people tak rela guna public transport negara...
tunggu train dekat seten ...

Almost a year I naik ktm, lrt and bus ke ofis..
Jarang sbnrnya train delay..bus je la lmbt sbb Jln Jem...
Kalau train selalu nya on time kecuali ada mslh..

senang la ckp sbb ko bukannya hari2 naik public transport..bukan masalah malu naik public transport...memang xde benda nk dimalukan...cuma....cuba klau hari2 ko pegi keja naik public transport..time peak hour berhimpit2 kt dlm ktm/lrt sanggup ke??? tu pn klau ade kosong..klau penoh,terpaksa la ko tunggu paling2 15-sejam nk naik train lain...klau ko xtau betapa susahnye org naik public transport,toksah la sembang kencang mcm ko naik hari2...

Aku pn x naik public transport hari2 tp kerap la dulu2...so mmg paham perasaan org naik pu lic transport nih

net_level replied at 14-7-2015 12:04 AM
ingatkan chuols dah bz sampai UK... berkuntum juga disini ropernye
shukor masih panjang umu ...

Iols jenuh nak ngabis kan thread low yat uols. Macam cendawan lepas hujan tumbuh nya.
Sepanjang hidup iols pernah pergi negara kokesen sekali ja. Tahun 2010 nan lalu. 2 minggu zurich 2 minggu london. Itu pon numpang ehsan lecturer yg iols keje masa tu dia pergi present paper Dan pada iols cuaca masih terik takda la sejuk mana nyaman nyaman pon sebab iols pegi circa july 2010 dulu (if tak silap). Untuk tahun kehadapan iols tak tahu la kalau sekarang cuaca dah berubah dalam 5tahun ni

Uols, i memain jela pasal reply yg 4 musim tu. U jangan la tacing plak ngan I

Sayangnye rumah & tmpat keje ku xde stesen lrt
Kalo ade, mmg aku prefer naik lrt
Tapi bukan komuter
Cukup lah pengalaman sengsaraku pegi balik keje dgnnye suatu tika dulu

Public transport ni kalo keje kl boleh la nak naik slalu..tapi kalo keje luar kl memang pikir 2, 3 kali la nak naik..hatta di kawasan berstatus bandaraya pon, xsanggup..

delimaputih replied at 13-7-2015 11:52 AM
ape yang iols pasan, sebagai penumpang tetap lrt tiap2 hari..
waktu keje orang yg tggu train sume  ...

aku setuju ngan ko... dulu zaman aku naik bas, komuter, putra lrt sbb keje kt klcc.. mana yg berbaju smart keje rilek je beratur.
Yang stok casual..berselipar, sluar pendek bagai ni yg dok tolak menolak.. x tunggu org kluar sebok nak masuk dlu rebut tempat.

net_level replied at 12-7-2015 03:30 AM
on second thought compare juga public transport malaysia dgn negara kokesen tuh...
delay, interval  ...

i cuma suke lrt jek laju..yg lain hampunn

jargon replied at 13-7-2015 08:44 PM
menantu fauziah nawi ape kebende tah nama dia yg berambut megi tu selalu naik lrt trserempak dgn aku ...

Aah kenal kak farah tu. Comel dan sempoi je orangnya ala2 sejenis dgn maya karin juga punya attitude.. Dia bukan artis kelas picisan walaupun org tak kenal.. Dia kalau main teater hebat yamaat.

Suka gila rambut megi dia tu.

Lula2 replied at 14-7-2015 12:07 AM
Almost a year I naik ktm, lrt and bus ke ofis..
Jarang sbnrnya train delay..bus je la lmbt sbb Jl ...

Ya betul train jarang sgt delay. lrt, monorel selalu on time , kalau pun masa lari tak jauh sgt beza.. Unless la kalau ada masalah macam banjir. Kalau banjir bukan setakat train stuck , kereta pun stuck. Hahaha.. komuter je la kot ala2 hidup segan mati tak mahu. Kadang2 tengah2 bergerak boleh mati siap ada dead moment lampu pun hilang. Hahaha.. Tapi ni dulu2 la time aku dok belajar kat ukm 10 tahun dulu.. Sekarang komuter dah improve tak?