CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SenahMontanah

Zarema kantoi ganggu Rita Royani tgh2 malam

Innrukia replied at 1-6-2015 12:56 PM
Konsepnya, biarla bkn kna kat aku & family hahaaa. Tp ni open forum so nak bt caner kan...kna acce ...

tu la pasal.

Kesian Rita.. Aku bukan sokong rita..kesian juga,tp mmg dia salah juga skrg.

Kalau imbas semula masa edel nak kahwin zarema,rita pun dah mengalah maafkan edel. Bahkan rita sendiri yg call edel,bagi edel jumpa ngan anak2.. Tp siapa nak hantu? Hoho.

Pastu jemah upload pic dl library tu caption 'HANYA KAMI BERTIGA',pdahal rita ada kat sudut tunggu anak2. Masatu still rita tak bising2 lagi. Dia sabar(kot lah). Rasanya dia sedar diri lagi. Malas nak kecoh hal kecil.

Puncaknya bila jemah block no rita kat hp si edel,ingat lagi kes jemah delete sms yg rita reply ke hp edel bertanya tentang anak?? Jemah pun salah juga. Pastu  buat2 suci.

Kalau rita block no edel pun,rasanya dia hanya membalas perbuatan jemah. Pastu edel pun kecut juga bawah tiak jemah,bincang la weh ngan rota..peduli apa jemah nak ngamok baling2 barang.. Pasal anak kot. Rasanya rita tak tntut sgt mutaah  semua tu kalau edel ada inisiatif binvang elok2.

Aku percaya aje semua diorang ni ada salah masing2. Bezanya rita ni lantang.. Budak sbelah plak pandai play victim. Kalo tak.. Korang ase diorang tak failkan saman ke ckp tu fitnah.. Citer edel kena bantai baling barang semua tu.. Kalo tak betul confirm dah report polis n saman.. Mcm kes no hp jemah tu.

Ala semua pun xleh makan ckp .gasak korang lah. Masing2 ada anak dah besar nnti padan muka anak stress ke apa

Suka baca di forum ni..
mostly bukan mnyokong tnpa sebab
tp more pd perspektif org yg x mnyebelah mana2 pihak
keep iy up..teruskn mberi kesedaran pd karat2 yg taksub tu..

bioessence posted on 25-5-2015 07:29 PM
Pegi kawin la Nat
Kurusksn badan, telan Qu puteh
Insha awloh dapat abam sado

La.....ini di repot ke mod sebagai name calling/personal attack. Macam ler aku heran kena tolak ct 50 kat bod gossip artis ni....

Ke memang betul andartu??? Peel cepat sentap mcm nak sama jer dgn andartu

aku baca komen yang anti rita pun tak jauh beza perangai ngan rita

udah2 kutuk rita, masa depan kita semua tak tau macam mana lagi kan

sekejap jer kalau tuhan nak tarik

posh88 replied at 1-6-2015 11:37 AM
She is sad mommy...dia tgh rebel tu...deep in my heart..sgt kesian ngan Rita..walau mulut dia hazab. ...

aku x phm mentaliti yg membela perbuatan sirita...kita phm kdudukan rita... xsemestinya kita xberada d kdudukan rita kita xphm situasi dia...sapapun blh phm..  tp tindakan2 dia tu yg banyak merosakkan dia sendrik.... xmo becerai tp tindakan yg diambil semua kearah nak becerai... tp dlm ms yg sma berlakon sbg mangsa..

sudah hampir 8 taun dia begitu... mencerca menghina... meraban...suka hatinya la lepaskan rasa hati... aku tgkkk xda 1 pun mslah dia selesai...makin parah ada la... dia sakiti hati dia sendrik... dia kena bertanggungjawab la atas pbuatan dia mjaja rumahtgga nya... berdiam diri bkn menangis di bucu katil spanjag masa.. cr kwn yg boleh sapot emosi yg positif.. jmpa konseler.. luah dgn mak... bdoa d sejadah

skrg dah cerai... go on la dgn tuntutan... tp xabis2 cerca org..perli sindir.. sapa yg hati x tenang sebenarnya

rasa2 kalo enot yg buat mcm rita buat... kena sokong atau tambah dicerca?

Follow Us
Innrukia replied at 1-6-2015 11:40 AM
kiranya dia boleh rebel kutuk org umpat sana sini bg seantero baca sbb dia sedih
very good s ...

Menurut karatz rita..dibenarkan rita maki hamun carutkan fitnah aidil zarema dan keluarga sebab rita tengah sedih. Bagus karatz rita. Mmg sesuai beridolakan rita

ehh ada org kuruk pijikal la hahhaaa...itu la mmg ciri2nya keh keh

Never like to read psl issue edel & rr ni but tdy boleh pulak terklik & terjebak kat thread ni....
OMG terkedu dgn bahasa yang digunakan rr in ... penuh padat dengan feelings of jealousy, hatred, revenge, vengeance etc etc... Agak2nya ada tak her family members brought her for counselling treatment or anger mgt or something similiar..... malu wehhh tak habis2 cerita ni year in year out........

Letting her vent her frustrations forever in her ig as suggested by one of the forummer is definitely ridiculous. As long as she's happy and fine so let her be ... contd with the cursing....mind you she's cursing pple..
Kalau semua support and tak ada yang menegur probably she'll think public is with her, sympathise with her, agreed with what she wrote... & the royanan continues....sampai episode...edel....till death do us part.

mawarni07 replied at 1-6-2015 01:14 PM
Kesian Rita.. Aku bukan sokong rita..kesian juga,tp mmg dia salah juga skrg.

Kalau imbas semula m ...

Si rita dah carut sana sini..kemudian guna nama Allah. Siapakah yang play victim.

genUmi replied at 1-6-2015 01:22 PM
aku baca komen yang anti rita pun tak jauh beza perangai ngan rita

udah2 kutuk rita, masa depan k ...

Maybe sbb itu la ketenangan hati rita ditarik kot.

hhahha mengalah bila ex nya dah nak kawin kot... baru sedar edel tu tak jahat mana pun... kalau jahat sgt.. tak ingin lagi sebut namanya..

apanak buat ... sampai skarang meratib kena rampas.. masa bbrapa tahun asing xda pun mgalah.. cerca somi lagi...kata dah tawarhati..

ms depan kita sendrik pun mmg kita xtau... tapi kalau hadapi mcm rita pun ( mmg xla kot.. aku terima kga mertua seadanya keh keh ).. xakan skali kali nak share kat mana2 laman sosial masalah kga.. bkn tmbg baik... tmbh hancur lagi ada

bolehblah replied at 1-6-2015 01:31 PM
Menurut karatz rita..dibenarkan rita maki hamun carutkan fitnah aidil zarema dan keluarga sebab ri ...

kannnnn....
rr tu mengundang masalah kat diri sendiri...

cer settle cara classy sikit... senyap & amik tindakan kat edel tu...
haaaa berduyunnnn kita sokong... hak tetap hak... kita bkn bengap sgt sampai menidakkan hak dia & anak2 dia...(sorry aku x learn psl hak isteri sesudah cerai dr kes rr...)

dan ditekankan kat sini, aku bkn karatz sesapa...lantakla edel & zarema nk tunggang terbalik pun...
my concern is perbuatan rr tu too much..

perembes replied at 1-6-2015 01:31 PM
ehh ada org kuruk pijikal la hahhaaa...itu la mmg ciri2nya keh keh

Karatz rita tgh gigil tahan nak mencarut & memaki kat forum cari nih.
Keh keh keh

bolehblah replied at 1-6-2015 01:39 PM
Karatz rita tgh gigil tahan nak mencarut & memaki kat forum cari nih.
Keh keh keh

keindahan dan keselesaan mereka mencerca telah tergugat...tp xda sapa marah nak berhujah cmanapun sini... tpulag pd diri sendrik nak pilih bahasa camana kan hihihi

Innrukia replied at 1-6-2015 01:38 PM
kannnnn....
rr tu mengundang masalah kat diri sendiri...

btul tu inn.. sapa edel utk diminati..bola sipak pun aku x minat.. jemah lagi la.. lgsung aku x knl sblm terbabit dgn edel rita... si rita pun aku kenal sebab asyik kuar media psl rumahtgga.. alang2 aku dah ikuti gusip  ni dr awal.. ikut je la.. tp yg buat aku tertarik utk ikuti kes ni dr awal ialah karat rita yg mbabi buta bekap... sapa ja yg rita xngam akan dicerca.. cth ayu.. bkn ayu ja yg dikutuk.. smua artis yg ayu rapat smua akan di cerca.. nak bg bukti xgigih lagi nak gali tred raun2009 dlu keh keh.. yg latest lps kuar rm20 tu.. karat idola bertebaran ke serata ig utk mencerca org yg xkaitan.. ayu..zakuan.. kat ig nora pun .. pelik sgt mentaliti ..gmbar mak edel di ig ayu pun karat rita xsegan silu cerca mak edel situ.. blh tepuk dahi tgk

perembes replied at 1-6-2015 01:54 PM
btul tu inn.. sapa edel utk diminati..bola sipak pun aku x minat.. jemah lagi la.. lgsung aku x kn ...

a'ah ni la satu-satunya gossip retis yg aku follow... terjebak after kes cerai depa...
time tu ramaiiiiiii karatz rr 'menghunus pisang' kat sesapa yg komen attitude rr...
skrg dah jadik sr kot...tadek point nk letak 'pisang' dahhh

Saja nak tepek..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

fynnkakiblock replied at 1-6-2015 06:12 AM
Si karatz azizul tu komen, dia mmg kena sokong ritapisang sebab dia guna produk ritapisang pprt beau ...

weii dlu ada alasan sokong reta sbb reta cantik...  

Scary mary nya thread ni..'terjenguk' plak

Doakan je la semoga rr tu berubah hati/sejuk hati/insap/dok dendiam. Tak payahlah korang pun bermulut hazab kutuk2 rr..So, apa beza korang dgn rr?