CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 234670|Reply: 797

All about ilmu pengasih/pemanis latest pengasih cenuai by wasntme

Post Last Edit by Santeira at 22-10-2009 10:52

Post Last Edit by Santeira at 22-10-2009 10:37

aku bukak thread ni utk kita bincang pasal ilmu pengasih. then klu ada sesapa yg nak kongsi amalan pengasih ni, boleh la ajar2 sket. tp yg betul aje. yg ilmu hitam tu toksah la. nak citer je ok lah.

aku pernah dgr satu ilmu pengasih, buat 3 mlm berturut2, sblm tido kita tepuk bantal 3kali, then seru nama pompuan tu. adalah ayat quran nak kena baca and amal. then after 3 days kita akan perasan perubahan pd perempuan tu, klu dulu sombong skang ni pantang jumpa kita asyik senyum je. member aku ckp klu betul2 jd pompuan tu lepas balik keja je terus g umah kita. taknak balik selagi kita tak suruh balik.

aku mintak member aku tu ajar, tp dia taknak. tp yg ni guna ayat quran la. ada gak aku dgr yg guna ayat dlm bahasa jawa, kaedah sama, tp ayat je lain. ni klu jd lg teruk. lepas je 3 hari, pompuan tu bungkus semua kain baju pindah terus umah. suka hati kitalh nak buat camne lepas tu.

[ Last edited by  BabeYSHa at 3-8-2006 10:11 AM ]

Rate

1

erm... penah amal doa nabi yusof... alhamdulillah

Yewwww.. x beshhh cinta paksa2 ni... hhahaha

Originally posted by urda1iluv at 7-9-2005 04:53 PM
erm... penah amal doa nabi yusof... alhamdulillah

boleh tanye urda!iluv,macam maner doa nabi yusof tu?? xpun PM kat myra bleh???

aku nak gak la...

ajar aku gak wehhh

Originally posted by myra_ixora at 10-11-2005 12:33 PM

boleh tanye urda!iluv,macam maner doa nabi yusof tu?? xpun PM kat myra bleh???

surah yusof tu..ayat ke-4.yg bermula..izkolla...(sorry ler if salah eja)

hana guna gak...tapi, tak jadi kawin pun dgn org yg hana cintai tu??
so, bergtg pada jodoh gak..if guna ayat2 al quran nie..

Follow Us
junkredish

err..tanya la kawan ko tu..dia guna ayat yg mana satu...hana mmg nak amal nie.. :cak:

ayat pengasih nie.. atau ubat pengasih nie takkan jalan kalau sorang je syiok.
kalau betul2 nak org tu kasih kat kita, minta kat Tuhan insya Allah jadi la tu.
Tuhan tau mana yg elok dan mana yg kurang elok utk kita, so kepadaNya la kita meminta supaya diberikan insan yg boleh take care dan kasih kita seadanya. Cubalah.. insya Allah menjadi ;)

sunny_day This user has been deleted
lagi suka percaya kat jodoh dan ketetapan tuhan dari ayat2 pengasiih ni.... cuba imagine kalau 10 orang baca ayat pengasih, target dia kat sorang laki yg sama. camaner tu ? sila renung... and betul ke jejaka yg anda minat ni betul2 seiras, betul2 orang yg awak suka? kalau dah kenal dia betul2  awak still suka gak?

aku pernah dgr satu ilmu pengasih, buat 3 mlm berturut2, sblm tido kita tepuk bantal 3kali, then seru nama pompuan tu. adalah ayat quran nak kena baca and amal. then after 3 days kita akan perasan perubahan pd perempuan tu, klu dulu sombong skang ni pantang jumpa kita asyik senyum je. member aku ckp klu betul2 jd pompuan tu lepas balik keja je terus g umah kita. taknak balik selagi kita tak suruh balik.

Cerita mcm ni pernah terjadi dlm satu kampung. Dlm kg ini ada satu keluarga yang anak perempuan dia (jap nak kira) ... ha ada lima orang anak perempuan dia yg dah masuk group ''andartu''.  Satu hari tu rumah sewa dia orang (belongs to their parents lah kan) dimasuki/disewa oleh satu group budak bujang. (Jap nak kira lagi ... ha tak salah hamba ada 4 orang. Umur orang bujang ni muda muda ada satu jer yang sebaya dng anak perempuan tuan rumah).

Satu hari dlm berborak borak dgn kakak sulung kpd 5 perempuan tu .. terkeluar lah cerita dia orang ni main tuju tuju. Kak Dar tanyalah ''tuju tuju tu benda apa?'' ... makcik ni pun ckplah '' ilmu menyeru nama sipolan bin sipolan setiap malam (di malam yang sepi pi pi, pak mat jual roti tit iti .. heheh gurau kejap kasi tension sikit :lol).

Lepas tu kan tak lama .. adik perempuan dia yang sebaya dgn budak bujang yg menyewa rumah tu pun bertunang. Lepas tu berkahwin lepas tu dpt anak tapi meninggal masa dilahirkan lepas tu la ni dia orang ada tiga anak kot. Entahlah .. terputus hubungan ler.

Lepas tu kan masa kak Long dia cerita bab seru seru ni .. as usual kak Dar aka minah ingin tau pun tanyalah soalan ini '' dah kalau dia tak nak dah dgn ilmu tu apa dia kena buat'' ... kak Long dia pun ckp ilmu yang dia orang adik beradik dpt dari bapa dia (arwah dah ) boleh dihilangkan dgn meletakkan jari jari dkt dlm pelipat (antara peha dgn betis) masa mencangkung dlm toilet) ....... perghhhhhh sah sah ilmu tak betul!

Sejak itu kan .. kak Dar takut betul nak pergi rumah dia. Maklumlah kak Dar ni cun ler jugak kang tak pasal pasal kena tuju tuju. Kot adik lelaki makcik tu cun and sesuai dgn kak Dar okay - no prob, Kang kena yang tah hapa hapa tu kang .. harus emak ayah kak Dar menagis siang malam (hehehhe ... jangan jeles ek)

Originally posted by DARSITA at 11-11-2005 04:01 AM

Cerita mcm ni pernah terjadi dlm satu kampung. Dlm kg ini ada satu keluarga yang anak perempuan dia (jap nak kira) ... ha ada lima orang anak perempuan dia yg dah masuk group ''andartu''.  Satu ...

sah ler tu Dar.. ada something wrong dgn family tu.. tu pasal susah nak kawin ;)
ishhhh jgn la pegi. karang dia bubuh dlm makanan, angaunya lain tau... tiap mlm meratap meraung... nak kawiiiin nak kawiin :lol

Originally posted by nu_Ouija_Board at 10-11-2005 09:35 PM
aku nak gak la...

ajar aku gak wehhh

ko mukan ilmu pengasih
ilmu segala ape pun tak laku kalo kasi kat ko :bgrin:

jos pun penah gak dengar cite
tapi org nih pakai minyak dagu
nih pakcik jos yg cite kan
die kate die ngan member die sendiri pegi siam nak beli minyak dagu tuh
die kate mase org tuh nak buat
punyer seram
kene pegi kubur pompuan yg baru mati..........patuh potong dagu mayat pompuan tuh
die kate mase korek kubur tuh ade lah bacaan die
pak cik jos kate die da lari da awal2 mase tuh........tak brani nak tunggu.......seram gile die kate suasana mase tuh
die kate last2 kawan die dpt minyak tuh
kawan die nih ade penah pakai minyak nih kat sorang pompuan ni kire kaye lah jugak
die kate kalo pakai minyak dagu kat org nih.........org ni ikut jer cakap kite
tapi pak cik jos kate..........kawan die nih tak senang2 jugak sebab duit yg die dpt dari pompuan2 nih abis tak tau pegi mane
walllahhualam
:bgrin:

Originally posted by jaws_bodo at 11/11/05 08:11
jos pun penah gak dengar cite
tapi org nih pakai minyak dagu
nih pakcik jos yg cite kan
die kate die ngan member die sendiri pegi siam nak beli minyak dagu tuh
die kate mase org tuh nak buat
p ...

tu lah pasal. Niat tak baik. Tak kayo kayo eh. Ish sampai mcm tu sekali ek ... sian perempuan kaya

Selamat hari raya Eva

Originally posted by eva at 11/11/05 05:56
sah ler tu Dar.. ada something wrong dgn family tu.. tu pasal susah nak kawin ;)
ishhhh jgn la pegi. karang dia bubuh dlm makanan, angaunya lain tau... tiap mlm meratap meraung... nak kawiiiin ...

Ish kalau dengar cerita orang orang yang terkena buatan orang ni kan .. seram ada naik kesian pun ada. Sampai hati maknusia buat benda benda mcm ni kan. Terjerit terlolonglah anak dara orang mlm mlm hari. Lepas tu ada jenis yang mengoyakkan kain baju dia sendiri yang paling takut yang kejap kejap pengsan. Kejap kejap pengsan. Di jauhkanlah hendaknya.

Originally posted by Hana at 10-11-2005 09:45 PM
junkredish

err..tanya la kawan ko tu..dia guna ayat yg mana satu...hana mmg nak amal nie.. :cak:

aku dah lost contact. klu tak....

btw, dpd citer dia, ada 3 jenis yg dia tau. satu, yg plg ringan, yg aku citer tepuk bantal tu lah. kedua,berat sket, kena guna kemenyan. plg lama seminggu, org yg diseru mesti dtg balik. dia pernah guna tolong kawan aku yg husband dia lari dpd dia. mmg betul, dlm seminggu, laki dia carik balik kat tempat keja. yg ketiga, plg berat, tp dia tak pernah citer camne.

tulah, klu sesiapa kat sini tau camne ilmu tepuk bantal tu, turun2lah ilmu sket.

aku nak test kat dian sastro. :cak:

tang sangka plak topic ni boleh up balik, dah lama aku create. dulu ingat tak de org minat.

anyway aku dah tukar jd tajuk Ilmu Pengasih & Pemanis.

Ilmu Pemanis, spt pengasih, utk menarik perhatian org kpd kita. cuma yg ni tak ditujukan secara khusus kpd seseorang, lebih kpd secara umum. eloklah klu sesiapa tahu, boleh ajar sket.

NI aku tak tau lah amalan ilmu pengasih ke or kebetulan sifat tabi'enya macam tu...
alkisahnya...masa aku kat opis lama dulu, kwn aku ni si S..agak cun gak. muka mcm anak mami tp org melaka. anyway, dia dah bertunang. tapi dlm pd tu, adelah 2/3 org tua2 konsultan n big boss, sudah syok sama dia. sampai berebut2 lah pulak. memanglah muka boley tahan. tapi perangai pun blh tahan gak kasar. pendek kata, kalo lelaki sebaya si S ni memang tak suka dgn perangai si S ni. so kwn2 perempuan yg lain apa lagi, lagilah menyampah dgn si S ni (termasuk hasad-dengki). masa meeting, si S ni suka duduk bersilang kaki. sambil tu di pusing2kan ibu jari kakinya. aku mmg lah tak kuasa nak perasan apa dia buat. tapi ada sorang minah aka musuh tradisi si S ni, mmg jenis prihatin apa yg si S ni buat. dia sebarkan kat sapa yg sudi mendengar bahawa perbuatan si S ni memusing2kan ibu jari kakinya dan kemudian ibu jari tu dihadapkan ke arah jantan yg ditargetnya (in this case- big boss)- itu adalah merupakan amalan ilmu pengasih....
apa pendapat korang? ade ke mcm tu? aku mmg tak caya si S ada amalkan ilmu2 camni. aku ni kira kwn yg plg rapat dgn dia sbb aku sorang blh thn dgn peel dia.
bila aku confront dgn si S ni, dia nafikan lah of course. dan aku sendri pun tak yakin dia berama dgn ilmu camtu..tapi tak taulah kalo korang pernah dengo amalan camni wujud. habaq mai...

Originally posted by DARSITA at 12-11-2005 03:30 AM

tu lah pasal. Niat tak baik. Tak kayo kayo eh. Ish sampai mcm tu sekali ek ... sian perempuan kaya

tapi tu lah
org yg pakai ilmu pengasih nih hidup tak senang gak
tapi yg satu jos tau nyer lah
tak tau lah btui ker idak
org yg pakai ilmu pengasih walaupun keatas somi nyer sendiri
mase die nak sampai ajal tuh...........memang sakit lah sket :pray:

Originally posted by nurkasih74 at 12-11-2005 02:50 PM
NI aku tak tau lah amalan ilmu pengasih ke or kebetulan sifat tabi'enya macam tu...
alkisahnya...masa aku kat opis lama dulu, kwn aku ni si S..agak cun gak. muka mcm anak mami tp org melaka. anywa ...

hebat jugak yer ilmu pengasih nih
pakai jari kaki pun bleh jugak yer :stp:
tapi kite pun tak leh percaya sgt ngan mulut2 org nih kan222
:pray: