CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12300|Reply: 51

kerja kutip sampah lebih mulia dan berkat dari penyanyi dan pelakon...

Setujukah korang dengan pendapat aku  bahawa,pekerjaan sebagai kutip sampah(contohnya DBKL) dan cuci tandas adalah lebih mulia dan lebih berkat duitnya berbanding ngan pekerjaan sebagai penyanyi dan pelakon...

mesti korang nak tau sebab apa aku kata camni...sebabnya bagi yang beragama islam dah sah2 pekerjaan penyanyi dan pelakon tu duitnya haram...betul tak?
yelah dok bergelek dan berpegangan tangan tak kira muhrim..pastu aurat buka sini sana....
banyak lagi alasan lain..tapi banyak tu dah ler aku kasi contoh yer...

dan buat yang tak setuju ,tolong kasi alasannya yang munasabah utk diperbincangkan...:hmm:

[ Last edited by  matakucing at 17-10-2006 10:09 PM ]
Single Polls, Total 4 Users voted
88.89% (48)
11.11% (6)
Your User group have no permission to vote

Rate

1

aku setuju pun.
sebab halal.
nyanyi pun halal kalau tutup aurat, dan nyanyi lagu lagu yang memuji Tuhan
dan dalam lingkungan kaum wanita sesama wanita...

dan bagi aku,kalau bandingkan mek ct,zianazain,dan dayang ngan pencuci tandas...hina lagi pekerjaan dorang ni dari segi agama:nerd:

jazmin...

tapi susah nak cari yg cuma nyayi kat kaum wanita jer...hehe..
mesti dia lumsum tak kira depan laki dan pompuan

[ Last edited by  matakucing at 17-10-2006 08:31 AM ]

aku pun setuju gak.............

aku setuju banyak yg nie...biarlah dia pencuci tandas atau sebaliknya....penyanyi nie...pelakon nie..lebih menjerumus kepada fitnah....berpegangan saje dah menyebabkan pelbagai tomaham org.....

Follow Us
No objection..agreed...pada pandangan agama..pengutip sampah lagi mulia kerja nye..berbakti pada masyarakat amnya..
pada pandangan masyarakat???mmmmmm dont know. u can think ur own..

penyanyi pada aku maybe ok..but lelaki la..kalo yang perempuan tu susah skit...pelakon sendiri mau ingat la..
(terkejut ngan statement dari 2 orang pelakon yang mmg x disangka boleh buat stupid statement)...sorang tu kalo x silap imam kat area perumahan dia)...donia..ohh donia..

couldnt agreed more, but then again tuan rumah bukak thread ni pasti bukan kerja kutip sampah kan? ;)

to me.... apa jua kerja yang mendatangkan rezeki yang halal akan diberkati. jadi penyanyi/pelakon/model/artis majalah ni... kira jalan yang paling mudah/singkat untuk jadik kaya/kawen dgn org besor2....

soal dosa pahala, kita serah pada Tuhan.. cuma aku panas ati bila tengok artis pompan kita suka benar cakap cari rezeki halal dgn nyanyi/berlakon.. sambil bergambar tayang lurah... nyampah betul aku

Rate

1

ahaii ada gak orang yang tak setuju yer...heheh

tapi tolonglah bagi alasan pada yang tak setuju tu...boleh kita pakat2 pikirkan alasannya tu....:hmm:

tuan rumah ni bukanlah keja tukang kutip sampah atau pencuci tandas...tapi rasanya kalau orang bagi pilihan sama ada tuan rumah nak jadi pencuci tandas atau artis yang bersepah sekarang ni...tuan rumah lebih rela dan dengan hati terbuka sanggup jadi pencuci tandas.....(lagipun tuan rumah pun ada gak pengalaman jadi housekeeping masa tahun 90-an dulu...wat kerja partime sementara tunggu keputusan periksa kuar...)

p/s:tuan rumah rasa yang tak setuju tu mesti kerjayanya ada sangkut paut ngan dunia hiburan kan...hehehe:pmuka:

Rate

1

dah vote..(^_^)

Originally posted by fawabi at 17-10-2006 01:42 PM
couldnt agreed more, but then again tuan rumah bukak thread ni pasti bukan kerja kutip sampah kan? ;)

to me.... apa jua kerja yang mendatangkan rezeki yang halal akan diberkati. jadi penyanyi/pelakon/model/artis majalah ni... kira jalan yang paling mudah/singkat untuk jadik kaya/kawen dgn org besor2....

soal dosa pahala, kita serah pada Tuhan.. cuma aku panas ati bila tengok artis pompan kita suka benar cakap cari rezeki halal dgn nyanyi/berlakon...

:setuju::setuju::setuju:

tak semua artis yg teruk perangai & tak semua tukang kutip sampah & tukang cuci jamban tu ada hati yg baik.

syifa This user has been deleted
aku kurang setuju dengan pernyataan tu....semua bergantung pada individu tu sendiri..dah rezeki kat situ nak buat camne.. kalu rezeki dr jalan halal, even doktor yg byk tolong org tu pon tp dihabiskan kepada benda yg sia2 sia takde maknanya...

sape kita ni nak jadik hakim utk letak hukum...ALLAH je yg layak

Tukang kutip sampah, cleaner dan kawasan yang sewaktu dengannya. Tak de hinanya pekerjaan tu.

Tak yah nak dibandingkan jadik artis lah. jauh beno bezanya.

Manusia semua sama, beza di mata Allah cuma amalan kita aje. Tapi beza pada mata manusia ni subjektif. Kalau berkelulusan, takkan le nak keja jadik cleaner atau tukang kutip sampah kan? Cari kerja yang sesuai dengan kelayakan.

kalau tuan rumah bukak thread kata kerja kutip sampah/jadik cleaner lagi mulia dari jadik snatch thief/pelepak/mat rempit/bohsia/bohjan/perogol atau peminta sedekah aku setuju..

Soal artis tu mulia.. memang tak mulia le kalau dah mendedah sana-sini, tapi kalau nak bicara soal moral.. kita manusia ni pun tak sempurna, betul tak?

Rate

1

most of the celebrities are the worst, in fact they are disgusting, some are just a pure and genuine western pop stars wannabes but sadly they just can't, hahah, hidung tak mancung, pipi tersorong sorong, another one, i realy like to see artist with no intermarriage in their families, boleh tak?

kalau mix sket, dah sanjung ke puncak dunia! budget baka baik la ek?
these celebs society perlu dihapuskan, yg REaL ARTISTIC PEOPLE je yg dibolehkan utk berkarya, yg nak glamorous ni MENJAHANAMKAN dunia seni je. to hell with their money.

p/s BENCI tengok local artist.

bagi aku lak...kalau dah termaktub benda yang kita cari rezeki tu dah sah2 memang dilarang oleh ALLAH ,buat per kita nak keja..
kalau takde kelulusan baik jadi pencuci tandas jer...lagi berkat duitnya....

bab akhlak baik tak baik tu lain citer...yang penting rezeki yang kita cari tu meamng tak salah dari segi agama...maksudnya tak perlu nak dedah2 aurat dan sewaktu dengannya utk dapatkan duit bagi menyara diri sendiri serta keluarga...

tapi aku tgk zaman skrg..lebih berminat jadi artis daripada jadi cleaner atau pencuci tandas.....atas sebab apa?? glamer???

kite bukan tuhan nak ckp kerja itu ini rezeki tak halal..
sedangkan kalau keje opis pastuh asik monteng,curi tulang boleh dikategorikan rezeki haram gaks..

heheh.. sori eh, sebenarnye aku bukan nak menghina, merendah-rendahkan taraf pencuci bangunan/opis atau driver atau despatch atau lain-lain,

tapi aku nak share story yang berlaku kat aku.

aku memang tak bleh ngan dengan mak cik cleaner. since opis lama dulu sampai opis baru ni. puncanya mek indon ni jenis tak bleh dihargai..
korang tau tak? dua cleaner yang penah keja dgn opis aku (lama dan baru) lagak diorang lebih dari kitorang yang keja kat opis ni sendiri tau!

derang kalau kita layan baik.. they lost respect to us already.. they start treat kita macam kawan-kawan setongkang dia, i am not saying it's not good, but they all dah start pikir yang they tu setaraf dengan orang keja opis. lalut sangat sampai to the point malas buat keja, malas vacum opis, malas lap meja, malas buang sampah.. and to the extend bergayut kat tepon (using office's phone!) lama-lama, tak pedulik whether orang pandang dia ke tidak..

mebbe the rest of you never came across this attitude by indon cleaner, but aku terkena 2 kali dah..

Rate

1

bagus...
mari2 masuk pakat luahkan apa yang ada dlm hati masing2...
boleh gak tau isihati masing2 dlm menterjemahkan apa itu rezeki yang halal ikut fahaman sendiri....

aku tak kata aku tuhan....