CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 14590|Reply: 49

Apa beza acoustic ngan classical guitar ?

ape beza dia ha?hmm mane satu sedap main?
lagi satu bunyi dia sama ke lain?

[ Last edited by  MrWannabe at 12-8-2007 02:19 PM ]

Reply #1 MrWannabe's post

Secara ringkas, acoustic guitar tali dia semua besi dan neck dia regular... walhal classical guitar neck dia lagi lebar and core tali dia nylon.

Yang mana sedap nak main? Itu terpulang pada pemain nyer... ko kena try both betul2 baru ko boleh decide. Tapi kalau ko sayang ujung jadi ko, main classical lah... Kurang sket darah kuar.

jadi aku?maksud kau?

kalau main plucking sedap pakai classical, kalau nak strumming sedap pakai accoustic..

ape beza plucking dengan strumming?

plucking dan strumming tu salah satu dari cara ko nak bunyikan gitar tu. cube ko ngk kamus ape maksud dua-dua tu. takyah tanye kiterang kamus sendiri dah terang menjelaskan.

Follow Us
dua2 maksud memetik tak?

bagi korunk la plucking dan strumming mane satu lagi best?

oww baru aku paham
kalau (Guitar Plucking)
[youtube]cx3MY4SX7Xg[/youtube]

kalau Strumming
[youtube]i3vghE1mp4Q[/youtube]

betul tak aku?

ada tak orng main guitar dua2 dia buat plucking dengan strumming

urm, 2 2 beza mcm yg forumer dah citer, aku tambah sket lagi. Classical guitar ni selalunya yang ajar kita main lagu classic kalau kita masuk kelas la expecially yamaha music school. Dia banyak main open tuning. Bunyi dia soft, lembut, tapi akan jadi keras kalau di petik dengan kasar macam gitaris flamenco (macam gypsy kings).

Gitar Akustik ni plak biasanya kita panggil folk gitar. Gitar kapok yang bebudak main tepi longkang tu dari kategori akustik ni la. Jenis Steel strings atau tali besi. Cuma kapok punya neck ni agak lebar ( tempat jari meletakkan not tu) berbanding gitar akustik macam yamaha, ovation, takamine dan lain2 yg famous.

Ok kau dah nampak kan beza plucking ngan strumming. Plucking tali tu di petik satu persatu, dan bunyi yg terhasil dikeluarkan secara satu persatu. Strumming lak kesemua tali di mainkan secara serentak.

Nak pluck atau strumming tu terpulang pada lagu atau gitaris tu sendiri. Kalau biasa kita lepak2 tepi tembok, pegang gitar ada masa kita strum, ada masa kita pluck, atau kalau ade member yg main, sorang boleh strum dan sorang boleh pluck utk mengharmonikan lagi bunyi2 yg keluar tu. Sedap sikit sound dia. Nampak contrast. Kalau sorang pun boleh nak main 2 2 jenis, tapi kebiasaanya org tu dah experience , dia leh control apa yg dia nak keluarkan kalau nak tgk gitaris power main gitar jenis ni sama2, ko cari la video Paco De Lucia, Al Demeola ngan sapa tah lagi sorang, john macloghlin kot. Tapi ini dah tahap dewa la..tapi elok sebagai rujukan...mekaseyyyy

hmm... aku tak reti nak main classical guuitar... jari jemari aku tak biasa dgn nylon, high-action. Ada sebijik terbengkalai jadi perhiasan je kat umah Yamaha C-40. Skang ni mencari acoustic guitar, kalu buleh dreadnought... hehehhe

gitar kapok biasa kalu nak main classic pun bleh gak... (pasang tali nylon) plucking... cuma bridge dia rosakkk ahh.. tp still leh main... aku belajar classic dulu.. main cam tuhhh ahhh... lagisatu nak main strum sambil plucking boleh!!! main gitar atas kreativiti tidak ikut peraturannn.... feeling lagu...

oww terima kasih byk2 korunk..korunk da byk tlng aku.sape2 yang nak explain lagi.hehe

eh kalau beli mini guitar berbaloi tak?bunyi dia lain ke?tengok gambar ni

ape beza dia dengan gitar besar?hmm bunyi mana lagi sedap?lagi stau brape harga dia?lagi murah ke ?hmm

ngahahaha
ko ni byk nya bertanya..
bagus tu..
tapi aku geli hati sket bile ko tanya,
mana lagi best plucking ke strumming hihi

gitar kecik tu fret dia kecik. aku tatau la camne ko main kalo jari ko jenis jari untut

carti aku panjang..aku suka la guitar kecik..cam comel je.hahaha

hahh atas budget ko ahh... tp tips utk beli gitar murah.. hahh kalo ko cadang nak beli gitar kapok(atau sewaktu dengannya) first kali ko tgk warna dia kalo ko minat ko pegang ahh gitar tuhh!!! pastuhh ko ketuk sket body guitar dia.. kalo bunyi terang.. dan tak mcm berulang tuhh.. susah jugak nk explain bunyi dia tp ko dgr sendiri ahh... kalo ko rasa sedap.. hah nampaknya artwork guitar tuhh finishing nya lebih perfect... hiihi lagi ko tg ahh plak string kt neck  tuhh tak lari jauh dari fret dia.. kira senang ahh ko nak main nanti... lagi satu gitar kapokk nihh selalunya kt gear dia senang rosak!!! ko main lahh pulas2 dulu sebelum beli... last sekali ko main ahh gitar tuh jap.. tgk okeh tak ngan badan ko... tangan ko...kira selesa ah ko mainnn.... tross ko beliii... itu pendapat akuuu ahh!!! kehhh

terima kasih..walupun aku kurang paham ape kau ckp.hahaha