CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 39570|Reply: 298

Perkara pelik bila memandu

Post Last Edit by Santeira at 22-10-2009 10:52

Post Last Edit by jazim at 16-10-2009 23:29

Ada dua perkara yg aku tengah musykil skg. Kebelakangan ni kerap kereta yg berselisih dgn aku bagi lampu kelip2 mcm isyarat yg kereta2 selalu bagi kita bila lalu di lebuhraya sebagai amaran ada road block atau speed trap. Yg aku pelik semua kejadian tu bukan di kawasan yg ada speed trap, siang2 hari dan tengah bandar, bukan lebuhraya. Aku tengok kereta aku xde yg pelik pun. Aku pernah dengar cerita di mana seorang brader dapat isyarat camni kat Johor dan bila dia dapat jumpa dgn mamat yg bagi isyarat tu, mamat tu kata dia nampak ada 'benda' bertenggek atas bumbung kereta. Kalau betul ada org nampak 'benda' tu memang pelik le sebab setiap kali aku nak hidupkan enjin memang aku baca doa naik kenderaan.

Yg kedua, ada beberapa kejadian kenderaan berlanggar di kawasan kejiranan aku di mana kedua-dua pemandu/penunggang mengaku mereka saling x nampak kenderaan yg dilanggar/melanggar. Ini bukan alasan nak buktikan diri mereka x salah tapi memang fenomena yg betul2 berlaku. Semuanya berlaku pada waktu malam khasnya lepas maghrib. Munginkah waktu tu adalah waktu gangguan makhluk halus di mana penglihatan pemandu bagaikan 'ditutup' masa masuk simpang atau tukar lorong? Kata salah seorang kenalan aku yg pernah terkena, kejadian tu berlaku termasuk di tempat yg ada lampu jalan.

Apa pendapat korang? :cf:

Rate

1

1# jazim

seramnyer....

memang seram apa tah lagi kalau memandu waktu malam. apakata tuan rumah cuba mintak air bacaan yassin ka..siram sikit kat kereta tu..mana tau kot kot ada yang menumpang, tak pun letakla yassin dalam kete, atau sticker doa doa.
seram la esok aku nak travel balik terengganu time waktu malam (waktu maghrib biasanya melintasi kawasan gombak atau karak...) hanya dapat berbekalkan doa moga moga selamat sampai.

3# Pygmalion

Elok juga tu. Mungkin diorang nampak sesuatu yg aku x nampak. Tkasih banyak brader.

pergh!!
seram..
tp mmg byk kes cm ni kn?

tak ada pendapatan...

Follow Us
masa tuan rumah memandu, tak rasa macm berat ke....siaran radio terganggu ke?

seram ko!!!!

aku x bace doa seblom drive ni, lagi la kalo nak kena kaco

selisih!!!!

aku juz bace bismillah jek kalo nak drive......uhuksss

takut weh sebut2 psl eksiden nih

nape kene siram air yasin kat kete?

Huhu...xmau la aku jumpe benda pelik2 time drive. Sbb tu aku nk drive jauh2, aku cuba elakkan waktu mlm. Paling awal pn lebih subuh...

tak rasa macm berat ke....siaran radio terganggu ke?
Pygmalion Post at 16-10-2009 23:44

ooo...makhluk tu suka main aerial ea?

TT dok area mane....camne bley x nampak keta lainkan sampai bley belanggar...pelik aku....

ooo...makhluk tu suka main aerial ea?
Mr.Lapok Post at 16-10-2009 23:52

maybe...tapi biasanya kehadiran entiti ni mengganggu siaran sama seperti kehadirannya menggaggu elektrik kerana terdapat cas cas di entiti tersebut...bab siram air yassin tu i have no idea tapi biasanya orang buat just untuk protect that car..ramai orang melayu yang buat..insya allah selamat...

12# whadda

pandang kita tertutup biasa jer.. mmg x pelik pon kalo x nampak ada kete datang dr arah btentangan...
kadang ada gak kes dia x tutup, tp dia tujar, jln lurus jd bengko, bengkok jd lurus..
dah mcm tu, org yg x biasa jln tu mmg eksiden..
brani cakap mcm ni sbb arwah ayah sy penah kene test... jambatan beralih tempat..
seb baik dia brenti dulu, tgk bebetul.. kalo x mmg dah msk sungai dah masa tu..
2nd time, cousin sy drive, kami kemalangan.. seb baik xde yg parah..
bila tanya.. dia cakap pas kona jln tu jd 2 lorong, so dia amik lorong kiri skali ---> longkang sebenarnya..
ni kat lebuhraya timur barat nun.. dr jeli, sblm air banding.. kona turun bukit..

kwn oja pun siram air yasin gak. 4 bulan pehtu eksiden.

12# whadda

pandang kita tertutup biasa jer.. mmg x pelik pon kalo x nampak ada kete datang dr arah btentangan...
kadang ada gak kes dia x tutup, tp dia tujar, jln lurus jd bengko, bengkok jd lur ...
halimi78 Post at 17-10-2009 00:09

alaahai.. hani yg dah biasa guna jln yg sama masa balikkg pun kadang2 leh konpius.. ni kanplak yg tak biasa... tp bila dah rasa lain je nampak jlnkat depan tu dr kebiasaan.. hani akan slow... baca ayat2 sikit.. pastu macam magic kan... leh nampak balik jln depan dgn celar yg amat.. hehehe alhamdulillah... takde apa2 berlaku.. tp still hani tk suka drve mlm2...pasal tahap silau hani leh tahan tinggi...

me slalu jer drive memalam.. sorang pon soranglah..
janji dapat balik..

mmg slalu lalu jln sunyi.. even nak blk umah MIL ni pon 20km+ msuk dlm dr jln bsr...
maklum la.. umah felda.. tau jer la keadaan jlnnya cane..
tu pon ada gak 1-2 tempat yg diorang ckp keras sket..
mmg ada.. cuma x penah tserempak lg..
harapnya xde la nak tserempak dgn diorang.. mls nak melayan..

dulu2 hani tak kisah balik malam2.. lagi suka ada laa.. pasal leh merempit... kalau siang hari dok kumpul surat cinta je laaa... hehehe...
skrg dah kurng pasal silau tinggi.. sush nak drve  nak nak plak kalau ujan or ada keter guan lampu putih tu.. huhhh... menyumpah tk habis la klau ada keter guna lampu putih tu.. sakit mata...

silau tinggi.. nak drive pakai spek itam..
musti org prespek abis tgk hani drive memlm pakai spek itam

tp tu la.. nak blk memalam nih yg bestnya, jln lengang...
sbb jln lengang tu diorang suka nak main2..

masa tuan rumah memandu, tak rasa macm berat ke....siaran radio terganggu ke?
Pygmalion Post at 16-10-2009 23:44

Xde rasa berat pun. Radio jarang bukak sebab aku z berapa minat dengar radio masa memandu.