CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
ChintaQaseh replied at 19-11-2013 11:02 AM
aku dok 1 sesi je pun..mase part 1 then aku buat intersesi so aku apply kolej...time tu la aku kne ...

Aku pon ex-UiTM Segamat gak 2012-2014 JBM229 (Islamic Banking) . Kolej Intan juga tapi dormm punye yang bawah tu. Adelah 2-3 cerita time stay dekat dorm tu. Aku ada ada cerita hari tu klat thread lain,. nanti aku tempek sini.

Aku pun nak kongsi cerita gak lah ngan TT dan semua pengalaman aku sewaktu jadi student dekat UiTM Segamat.

Waktu tuh tahun 2012. Aku start masuk UiTM Segamat 10/10/2012. Disebabkan course yang aku nak ambik sewaktu tu takda dekat UiTM kampus Sabah (aku asal Sabah), aku dapat kat Segamat ngan kawan-kawan aku yang lain. Waktu tuh memang terkejut sangat, sebab Segamat banyak gila kuburan cina, besar2, dalam hutan pulak tu. Siap Google Maps lagi tengok location kampus Segamat ni, boleh pulak antara kuburan cina yang besar2 tu. Fuhhh serammmm.

Nak di jadikan cerita, waktu tuh student Diploma takda dekat kampus, yang ada cuma kitaorang student Degree. Student yang dari jauh macam aku dan kawan2 aku diberikan kelonggaran stay asrama. So tinggallah kami dekat Kolej Intan. Kolej Intan ni yang betul betul depan dengan Food Court tu. Ehhh banyak pulak mukaddimah ni.

So, waktu tu, asrama memang sunyi. Semua blok bahagian bawah ja yang berpenghuni. Bahagian atas memang takda. Kosong. Gelap ja tiap malam waktu tu. Satu malam tu, boleh pulak aku terbangun. Waktu tuh macam dah 3 minggu gitu lah aku dah dekat Segamat. Keadaan katil2 dekat dorm tu semua kepala katil bersambung dengan dinding. (kepala katil dekat tingkap, hujung katil dekat bahagian dorm *tempat orang selalu lepak2 duduk makan, borak2)

Aku terbangun nak tahu sebab kenapa? Sebab badan aku terasa berat sangat.  Aku kena TINDIH! mak aiii, aku dah cuak waktu. Dah la keadaan bilik gelap. Kena tindih lagi? Aku baca apa yang patut. Aku selawat, aku azan dalam hati, nak fight la konon benda tu. Waktu aku tengah baca-baca tu, (aku kan tutup mata, aku tak nak buka mata. Tak sanggup aku tertengok benda tu.  ) tetiba ada orang gelak-gelak tepi telinga aku (bunyi gelak ramai-ramai),  sambil keliling bantal aku. Yang tak boleh blah tu, boleh pulak sambil dia ketawa2 tu dia tekan2 bantal kepala aku guna jari-jari dia?  Kan kita kalau baring kat bantal, kalau ada benda yg tekan bantal/katil kita, kita memang boleh rasa. Gitu lah keadaan aku waktu tu. Then aku baca apa yang patut. Lama2 benda tu hilang. Aku? Aku kaku kat katil. Tak bergerak langsung. LOL

Aku diam ja tutup mata sampai lah aku yakin dah takda apa2, aku ambik handphone bawah tilam. Tengok jam, ada lagi dalam 15minit masuk jam 5. Aku call mama aku terus, sebab aku rasa seram so aku nak cari orang yang dah confirm bangun . Kat Sabah sebelum jam 5 lagi dah masuk Subuh, sebab tu aku yakin mama aku dah bangun, kat Segamat time tuh memang lama lagi lah orang nak bangun Subuh, semua masih diulit mimpi. So tenang lah hati aku sikit   Kat Segamat jam 5 pagi macam jam 4 kat Sabah. Tak lama lepas tu terdengar bunyi bacaan Al-Quran dari Masjid Assyakirin tu . Aku pun tak takut dah..hihihi. Esok2 aku belum cerita lagi dekat ahli dorm aku. Aku diam ja, aku cerita dekat geng aku dulu. Then sampailah ada satu kejadian lagi berlaku yang dialami oleh orang sebelah katil aku, baruulah kitaorang ramai-ramai baca Yasin kat dorm tu. huhu

Cerita ni takda lah seram sangat, cuma nak kongsi pengalaman seram dekat UiTM Segamat tu. Ada lagi cerita lain dalam dorm tu jugak, kalau korang nak nanti aku ceritakan.

Kampus ni jadi seram sebab bila student cuti 1-2 bulan..bangunan pun kosong. Pak gard ronda pun level bawah je..itu pun datang berdua....nak kuatkan semangat.
Masa awal uitm Segamat ni bukak..ada la org pasang radio..tetiba je bertukar siaran ke opera cina..haish..tukar ballik siaran asal...pun tukar ke radio cina..last2 tutup sng.

Ada sorang ustaz ni terpaksa balik malam sebab ada keja..dlm 11.30 baru nak gerak balik rumah..sampai kat selekoh depan jirat cina tu..enjin keter dia terus padam. Cuba start 2-3 kali tak boleh jugak. Masa tu lampu jalan semua takde...jadi mmg gelap gulita la.
Ustaz ni keluar kereta terus cakap..'apahal nak jumpa aku..kalau berhajat mari sini'...senyap sunyi je...
Lepas 5 minit start balik kereta baru boleh hidup...
Banyak lagi cerita..tapi cerita org je lah...

ainnymidie posted on 30-12-2005 10:50 AM
uitm n9-  aktvt fly tentu jadik kebiasaan terutama pada student lelaki...ni citer aku pasal fly. rum ...

Sy suke bace cerite awk..tapi susah skit sy nak bace,tak ade perengan. (betul ke eja perengan tu?? )  Maaf,kalau salah,sy sekolah tak abis.

kisah universiti ni, byk kisah yg dekat di hati.. uitm peghelih dekat di hati i..kolej yg paling banyak gangguan dulu, kolej resak, kolej mayang, kolej dahlia..

kolej resak tu kisahnye ade student yg bunuh diri menurut cerita lama2.. gantung diri kat kipas..ade 1 bilik yg mmg ditutup terus.. katenye luar bilik tu dah dipalang kayu sbb x bagi budak masuk..

kolej mayang pulak, penah ade rasuk2an gitu.. penah menyaksikan kejadian ala2 saka harimau melompat dr meja ke atas katil..tapi tak berani dekat la.. kang di cakarnye..

paling win, kolej dahlia tu.. belakang kolej tu ade kawasan ladang berbukit yg luas.. ade satu perkampungan bunian katenye kat situ..sampai ade student yg hampir2 digoda bunian tu.. tiap2 maghrib nak dipanjat bukit kat atas tu.. naseb katenye ade kawan2 tlg kuncikan pintu.. sbb penah terlepas.. makanya org jumpe die pengsan kat ladang tu..

bangunan lain, HEA tu mmg paling seram kalo pegi maghrib onwards.. byk kisah pak guard bertemu dgn 'penghuni' kat situ.. selain tu, bangunan akademik Blok B.. lepas tu kawasan2 puaka dekat tasik yg nak menghala ke white house..

tapi paling kecoh dulu kejadian 'org minyak'.. sunyi habis kolej malam2.. sume takut nak keluar mlm.. mase tu, byk la kepercayaan keluar nak elak jadi mangsa org minyak.. ade yg pakai kain pelekat boifren memasing, ade yg pakai baju terbalik.. kelakar.. ssh nak percaya sbb takde satu kes pun terjadi.. ntah mana student2 dapat.. ke dorang ni create cerita..

tatin_pink posted on 5-8-2007 03:18 PM
yang pasal kat uitm dungun 2 cite sal budak lemas tu memang betul.
yg aku dengar..setiap kali tarik ...

Tu jadi 2. :-S

Follow Us
ainnymidie posted on 5-9-2007 02:16 AM
jgnla rosakkan thread aku nih...waaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Siang tuang rumoh.

khatam jugak baca benang thread ni... mcm2 cerita seram berlaku kat uitm. tak sangka uitm dungun tu boleh tahan angker jugak ek. iols ni org trg pon mmg tak tahu menahu.. maklumlah, sepupu sepapat sedare mare takder yg studi kat uitm. jadi cikgu yg ramai, n then studi kat kusza. iols sndiri pon studi takat politeknik jahh.. heuheuheu. dah abes ke cter pasal keangkeran uitm ni? lagi 5 page rumah ni nak rentung.. jom tepek lagi cter..jomm!!

Ex UiTM Shah Alam..pernah duduk di Seroja 1 tahun 2000(time ni bilik kat Seroja 1 belum renovate ..lantai simen lg)..tahun 2003 smbg lagi dok Seroja 1 1st sem. je.. sem. 2 sampai sem. 6 seroja 2.

Banyak jugak la dengar cerita macam2..tapi alami sendiri xde la. ^_^

une_fille posted on 1-12-2015 12:37 PM
Ex UiTM Shah Alam..pernah duduk di Seroja 1 tahun 2000(time ni bilik kat Seroja 1 belum renovate ..l ...

Ce citer,ce citer.. (∩_∩)

une_fille posted on 1-12-2015 12:37 PM
Ex UiTM Shah Alam..pernah duduk di Seroja 1 tahun 2000(time ni bilik kat Seroja 1 belum renovate ..l ...

Edited by une_fille at 10-12-2015 05:09 PM
raunna replied at 9-12-2015 07:46 AM

Pengalaman sendiri ni..x tahu la seram ke tidak..

1st semester.. duduk di seroja 1.. masa ni,seroja 1 dah fully renovate. Lantai bilik dah tile, katil & wardrobe semua besi…kalau x silap tahun 2005 rasanya, masuk bulan Jun.. biasa la satu bilik 8org ada 4 katil double decker..tapi yg mana katil atas, mlm semua bawak turun tilam tido kat bawah tgh2 hall bilik.

Ada satu malam ni, dah tido actually..tiba2 rasa sunyi je..macam tido sensorg dalam bilik tu..pastu terjaga..tengok sekeliling..huaaa..mmg sensorg pun semua org xde...ingatkan mimpi.. tgk jam time tu dekat pukul 3pg..tapi mmg betul semua org xde..toleh belakang..(kedudukan tido..kaki mengadap tingkap.. pintu di bahagian kepala..so bila bangun, kedudukan pintu di belakang la) pintu ternganga luas..time ni rasa marah yang lebih ..dah la tinggalkan sensorang..boleh pulak biarkan pintu ternganga luas..rupanya semua roommate duduk bersidai kat luar depan bilik..

Tanya la.. kenapa semua dekat luar..roomate bagitahu, ada budak bilik hujuang sebelah kanan kena ganggu..dalam bilik tu saya paling berusia time tu..roomate yg lain fresh SPM &STPM..kira pangkat adik2 la roommate semua tu.

Ada budak sorang ni suggest..akak..akak pegi la tengok.. lepas budak tu suggest macam tu..xde terpikir ape pun, cuma teringat amik wuduk ladulu..huhu..pastu terus pergi toilet hujung level..huhu pergi sensorg pulak tu..tapi time tu x de rasa seram ke ape..menonong je pegi toilet..lepas amik wuduk..terus la pergi bilik budak yang diorg bagitahu kena ganggu tu..ada la3-4 org duduk kat luar..

Bagi salam..masuk2 bilik..budak yg kena ganggu tu dah terbaring tgh2 hall.. dah ada orang yang sedang tolong tenteramkan..kiri 2 orang, kanan 2 orang & sorang kat hujung kaki. Budak ni dia pejam mata x nak buka2 tapi dalam keadaan sedu sedan menangis..dia ada cakap2..tapi x ingat apa yang dia sebutkan..yang duduk kiri kanan tu AJK blok rasanya & Ketua Blok..sebab tgk ada la budak2 lain yang duduk kat katil masing2..mungkin roommatenya la kot.

Dah masuk tu..terus duduk dekat hujung kepala budak tu..sebabnya itu je ruang yang ada nak duduk..kedudukan membelakangkan pintu..

…Ketua blok, tanya budak tu “kenapa ni? Budak tu cakap.. ‘dia ada’ saya nampak 'dia'..
masa ni baru terpikir..Ooooo agaknya sebab ni kot budak ni pejam mata..

..pastu Ketua Blok suruh dia bukak mata, tunjuk “dia” dekat mana..budak tu menangis bertambah kuat.. cakap x nak bukak mata..takut..takut..

…Ketua Blok cakap lagi “..ok..ok xpe x yah bukak mata..bagitahu je nampak “dia tu” kat mana.”

…budak ni angkat tangan tunjuk kat mana tau…huhu..dekat atas pintu masuk bilik..errk..haa..time ni baru datang rasa seram dia..terus rasa macam duduk x cecah lantai..huhu..tapi dalam pada rasa takut tu..ingat baca lafaz istia’zah je..baca yang tu je dalam hati..huhu..time ni ada jugak terpikir nak toleh belakang tengok..tapi ntah kenapa dalam hati macam berlawan x payah toleh tengok..

Kemudian Ketua Blok cakap "..ok xpe..jom kita baca ayat kursi reramai.." sambil dia pegang tangan budak tu dia baca ayat kursi..hehe..tapi yang baca kuat ketua blok sorang je..yang lain baca dalam hati kot..termasuk la yang bercerita ni..hehe..sebab rasa takut tu ada..baca pun x terkeluar..

Masa ketua blok baca sampai tempat berhenti yang ke 8 nak masuk yang ke 9..dia macam xboleh baca..nak keluar suara macam x lepas..dia cakap.. “minta bantu baca kuat sama2..saya x boleh nak habiskan baca..” time ni ntah datang dari mana rasa ni..baca la sama dgn dia semula kuat2..

Alhamdulillah dapat baca sampai habis..yg tempat berhenti akhir tu kami ulang tiga kali..alhamdulillah..budak tu berhenti menangis..pastu dia sendiri perlahan2 buka mata. Mungkin dia rasa benda tu dah xde .. dia bangun tapi dalam keadaan duduk, Ketua Blok bagi dia minum air..kemudian dia baring semula, terus tido. Ketua Blok pesan minta roommate dia tengok2an..kalau jadi balik..minta cepat2 panggil dia semula.

Kemudian..kami pun semua beredar la..balik bilik masing2.. balik bilik..terus rasa ngantuk..sambung tido..huhu..

Sekian, cerita yang x berapa nak seram.

Ketua blok x crite apa2 ke?

raunna replied at 11-12-2015 06:03 AM
Ketua blok x crite apa2 ke?

xde..hehe..esoknya  xde pun pegi tanya keadaan budak tu mcm mana..hehe..tapi ok kot rasanya..sebab xde bising2 lagi or roomate budak tu panggil minta bantuan ape2.

Raunna dok seroja1 jugak ke?

Oh...hehe..Mudah2an bdk tu dh ok sekarang.
Err..err..sy abis sekolah menengah je.

Assalammualaikum

terasa best pulak baca cerita ni..mengimbau habis kenangan lama bermula dari Pre-Comm UiTM KK Sabah 2001-2002, DIB di uitm melaka (3 bulan jer lepas tu tukar kos), DPA di UiTM Dungun 2002-2004, Law di UiTM Shah Alam 2005-2008..

Cerita Hantu dan Seram.. setiap kampus aku rasa dan kena tapi paling banyak kena masa di Dungun..

(sebenarnya aku dah rasa duduk di semua kolej dalam UiTM Dungun termasuklah Pusat Islam disebabkan program kolej, program MPP (aku ydp MPP masa 2003/2004), program jaga budak PLKN, n program jd OC)

dan aku dah rasa tidur kat hampir semua kampus UiTM yang utama macam arau, jengka, alor gajah, seri iskandar, permatang pauh, merbok, machang, kecuali SEGAMAT dan kalau Shah Alam pulak aku penghuni tetap perindu, pernah tidur di cempaka, kenanga, teratai, mawar, jati dan Akasia SS16.. jadi banyak cerita dalam ni aku boleh sahkan benar dan insyaAllah jika tak ada apa aral aku akan share pengalaman aku sendiri.. bukan untuk berbangga tetapi sekadar ingatan bahawa syaitan itu sangat licik dalam memperdaya manusia..

bersambung...

hafidzjebat replied at 29-12-2015 05:01 PM
Assalammualaikum

terasa best pulak baca cerita ni..mengimbau habis kenangan lama bermula dari Pre ...

Mak aii, ni memang betul warga UiTM. Hampir semua cawangan UiTM dah dijelajahnye

hafidzjebat replied at 29-12-2015 05:01 PM
Assalammualaikum

terasa best pulak baca cerita ni..mengimbau habis kenangan lama bermula dari Pre ...

Tak sabar nak baca pengalaman u dekat jengka. Nanti share la u.

dulu aku prnah study dkt uitm merbok... time tu mmg bnyak gangguan yang berlaku disebabkan burung merak yg ada dkt situ..

UiTM dihatiku..hahaha..aku hafal sampai skrg dua2 lagu..

cerita 1.. Di Dungun masa ni aku jaga budak2 PLKN.. Yang lelaki duduk di kolej Gemia dan Perempuan duduk dekat redang.. pusat operasi di redang.. ada satu malam tu, budak lelaki dan perempuan tengah berhimpun di Gemia untuk agihan T Shirt Program..so budak2 perempuan ni kena jalan kaki dari redang, lintas tenggol dan sebabkan ramai so ada yang lalu dekat padang raqby depan tenggol tu.. aku masa tu berdua dengan dengan member nama afif follow dari belakang.. tiba2 aku nampak satu budak perempuan masih berdiri tengah padang menghadap arah tasik yang penuh belukar..sebab masa tu budak2 perempuan pakai t shirt ptih dan seluar track hitam..jadi aku nampak baju putih jer lah dari pinggang ke atas.. aku dan afif pun jerit2 lah kat budak tu supaya naik atas arahkan pergi ke GEMIA sebab tinggal dia sorang jer masih kat situ..tapi dia buat bodoh jer..geram punya pasal (sebab budak2 plkn ni ramai yang kuang hajor) aku ngan afif pun pergi dekat budak tu kt tengah2 padang tu..entah macam mana dalam jarak 20 meter lebih kurang, afif pun suluh lah kat budak perempuan rambut panjang tu sambil maki2.. tiba2 cahaya lampu tu tembus dan kami nampak budak tu takder kaki dari pinggang ke bawah..berdiri terapung.. dengan gelak2 kecil..hihihihih..hihiihiihii.. aku dan afif bergegas lari ke gemia tanpa toleh ke belakang dan sambil berlari tu terasa benda tu mengikut sebab bunyi gelak kecil hihihihihi tu rasa makin lama makin dekat..nasib baik lepas jer sungai kecil kat pagar GEMIA tu dh ada jurulatih plkn yang tunggu kat situ dan benda tu menghilang.. mujur benda tu tak tunjuk muka..hanya tunjuk rambut rebonding dia jer.. ingatkan cerita ni habis kat situ jer..

Lepas 2@3 malam kami jumpa benda tu, kes rasuk budak2 ni makin menjadi.. yang paling famous kes puteri dari bukit belakang redang datang merasuk budak budak plkn yang duduk di redang hingga sebahagian terpaksa dipindahkan ke Karah.. semasa di karah ada seorang budak perempuan ni selalu kena sampaikan penat dah nak layan.. ada satu hari tu, masa dia kena rasuk dia kena kurung dalam satu bilik sementara tunggu ustaz sampai.. masa tu aku pun masuk lah bilik budak tu dengan sorang jurulatih..aku maki dia aku marah dia sebab aku ingat dia berlakon nak dapatkan perhatian tapi aku tetap takut gak lah..lepas maki tu, tiba-tiba budak tu pandang aku gelak dengan sambil sebut nama penuh aku.. macam ni lah lebih kurang ayat dia...'hahahaha..wahai muha..........bin... h,......, beta tahu kau sedang takut kan???? kau tak layak bercakap dengan beta kerana ilmu kau tidak setinggi aku... hahahahah".. lepas dia cakap jer macam tu aku faham dan yakin yang budak ni memang kena rasuk..bukannya berlakon..gerun gila..aku pun terus keluar dari bilik tu sambil dengar budak tu ketawa mengilai ngilai..seram siot... lepas tu kalau sapa2 kena rasuk ker aku anggap tu betul ajerlah.. gila mcm mana tahu nama penuh aku..

sambung nanti..

Kejadian di Kolej Karah...