CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

Slam tt. Mcm mane nk kontek ustaz arkitek tu. Lps bc kesah tt ni mcm ade kait plak dgn masalah kakak kita. Sakit pinggang .slalu sakit2 bdn. Kalau kt tempat kerja slalu sakit pastu geng2 x hd x rapat. Kt umah kakak plak kadang bunyi bising dr atas rumah pastu kadang2 sampai kakak pening x leh bgn.m harini die pergi sg buloh pastu nk balik pening2 smpai mak kol pakcik mintak tlg amek dgk sg buluh.. kalau tt blh bg no tu blh sy bg kt kakak sy.huhuhu

cloudy_83 posted on 9-5-2014 06:22 PM
seramlah dugaan tt..
Mudah-mudahan tt berjaya pulih sepenuhnya dari sihir2 ni

insyallah..semoga cepat semuh juga tt

siape_aku posted on 22-5-2014 08:22 AM
salam rosmawatie...

sy ok je...baju makin longgar....hikhikhik....

Nak pasang hos jgak la..

Tumpang simpati dgn nasib awak TT..
Tabah giler kot mgadap bnd ni smpi 8 thn..
betul ke cancer pun antara penyakit yg disebabkan saka..?

hai Aneem....

penyakit hospital/moden..... kebanyakkannye bermula dgn sihir mcm ni....bukan semua la....tapi ustaz kate mcm tu..... cancer tu sume ...permainan jin....

salam ramadhan uols....

genap setahun lepas aku berubat dgn Darul Syifa Ruqyah tu....(yg ustaz2 hensem tu)

dan Alhamdulillah...period aku semakin normal!! syukur ya Allah!! memberi kesembuhan untuk hambaMu ini....

dan lepas berubat dgn ustaz kat TTDI tu....ade mcm "lubang" untuk mereka2 (jin?hantu?setan?) ni dtg kembali kat aku.... maksudnye di sini.... lepas berubat dgn DSR tu, aku almost x nmpk ape2 yg berunsur mistik..

sampai la berubat dgn TTDI tu..... bulan lepas kot...ade 2-3 kali penampakan berlaku! tapi aku cube buat bodoh....cube "menidakkan" ape yg aku nmpk....

serius aku tak suke kalo aku nmpk2 balik...sbb aku mule jadi stress....aku mule layan mood nak marah2 tu....

kire mcm baik satu bahagian, rosak lak bahagian lain.... mungkin akan diusahakan utk ustaz TTDI tu dtg rumah aku plak....

mak n family aku, mcm biase la...berjuta billion alasan bile nak ajak ustaz tu dtg rumah.... kdg2 mcm beriye sgt tp bile suruh kol...harammmmmmm..

tgk la lepas raya ni mcm mane....

*7 ramadhan aritu, genap 2 tahun nenek tinggalkan kami...al-fatihah utk arwah nenek.... semoga doa kami dapat memudahkan dia kat sane...

just curious....

dulu arwah nenek penah la "ubat"kan pompuan2 yg bermasalah dalam rumahtangga..... yg laki tak balik, yg pompuan lambat kawen, yg bercakaran, yg kena pukul dgn laki.... nenek jampikan ape yg patut....(malas nak taip pnjg2), senang cite ... pengasih la..... ilmu pengasih....

mmg pompuan2 tu dpt bf and kawen (ade antranye kwn aku), yg laki tak balik dah balik rumah, x kuar menggatal dah...yg kena pukul pon dah elok dh...sng cite laki mmg balik rumah la....

persoalannye...

boleh ke dapat pahala membantu org lain dgn ilmu pengasih?? walopon nawaitu tu nmpk baik tapi dengan "mengikat" org tanpa kerelaan jiwa dan hati.....mmg bukan totally 100% mandrem mcm nasi kangkang tu..tapi sort of la...lebih kurg... cumenye pengasih ni kena ditopup...

aku tak tau la ape jadi dgn pompuan2 tu sekarang....harap2 mereka semua berbahagia....dan mendoakan nenek aku yg pernah tolong diorg dulu, sejahtera....

*teringat raya tahun lepas, bile ade kawan ayah aku datang nak jumpe nenek,...terkujat die bile ckp nenek dah takde .....

Follow Us
lebih kurang mcm sy la jugak..sy ni ada saka+sihir..semua dari siam..
setiap kali berubat plg kurang 4-5 jam..tu sy sorg..rs cm mati ja waktu tu..
yg sihir tu org hntar ms sy kecik lg..kononnya nk bg dkt mak skali terkena dkt sy..hihi..merana hidup sbb dah lebih 20thn baru sedar da bnda dkt sy..
sy ni period xdtg dah hmpir 2 thn..separuh badan bhgian kanan sy sakit mcm nk tercabut..skit hari lagi mgkin ble lmpuh kot...ustaz ckp segala urat2 dan saraf dlm badan dah rosak teruk..dan sy bernasib baik tersedar wlpn dah terlwt...
sihir yg dihantar tu guna patung, angin, ada yg guna sarung ular..hntar ikut makanan...
yg plg beznya org yg hntr tu ddk sblh rmh sy sj..s
mcm tipu je kan crita ni..sy pun dah tak tahu nak buat cmn..scr luaran nmpk mcm org xdak mslh..tp dlmn hanya Allah yg tahu..
redha jela..putus asa tu jgn ckp lah..dah tak larat dengan semua ni..huhu

baru habih baca update SA
best..
tq SA
nanti ada lagi berita terbaru kongsikan la..

siape_aku posted on 8-5-2014 10:10 AM
so lepas balik dri umah ustaz tu, aku pon semyg subuh,,kul 7.15 ok!! subuh gajah la namenye kan,...s ...

alhamdulillah...semoga dipermudahkan segala urusan
dgn izinNya...insyaAllah

siape_aku posted on 8-5-2014 10:11 AM
Alhamdulillah...makin sihat ...n mule kurg berat badan....

Wah..tang ni yg bikin aku gegor.. nak jugak p sedut lemak keluar ..heeeeeee..nk nomor teponnye S.A.. heeeee

ThousandSwords posted on 14-7-2014 04:14 PM
Wah..tang ni yg bikin aku gegor.. nak jugak p sedut lemak keluar ..heeeeeee..nk nomor tepo ...

hahaha...yg ni aku rase die psiko je lebih....mane logic la nak buat gitu...

siape_aku posted on 18-7-2014 03:32 PM
hahaha...yg ni aku rase die psiko je lebih....mane logic la nak buat gitu...

kihkihkihh..aku  menjk buln poser ni xda mood nk mkn sgt pon x trun brt bdn..kot la sungguh ada  sedut lemak .. hihihiiiuu

bulan pose rase makin naik je badan,....hahahaha

siape_aku posted on 11-7-2014 02:17 PM
just curious....

dulu arwah nenek penah la "ubat"kan pompuan2 yg bermasalah dalam rumahtangga.... ...

tp kalo ade menggunakan khidmat jin...dh syirik tu...wpon niat baik

siape_aku posted on 21-7-2014 06:45 AM
bulan pose rase makin naik je badan,....hahahaha

sama la dgn aku....

aku rase badan naik tapi org dok kate aku makin susut!! rabunkah mata beliau??? hahaha

terganggu betul hidup aku semggu ni....dgn anjing masuk dlm pagar, setiap kul 3 pagi SETIAP malam die akan menyalak...malam tadi paling sadis...die howling mcm serigala tu!!! cibai betol....kebas aku atas katil, x leh bergerak.....cilako betol...punye la aku dah tabor chili powder kat tepi rumah (cara mcm tabor belerang)...aku dgr die mencicit je lari...agaknye tersedut cili tu...tapi itu je la...die masuk jugak dlm pagar ...cume tak pegi tmpt  yg ade serbuk cili je .....dah huduh rumah aku kaler merah2....

mcm mane ni ha??? adoiyai!!!

salam uols...

sejak beberapa minggu yg lalu....aku dilanda demam dedor2 yg berlarutan....risau jugak sbb skang ni dgn mcm virus yg pelik2 kite dengar...dan yang paling teruk..aku insomnia...tak bole tido malam.... vita-lea dari Shaklee berbijik2 aku telan bagi mengembalikan tenaga...ostematrix aku amik full dose pon tak mau gak lelap mate.... sudahnye cara akhir...aku telan ubat utk sakit saraf yg paling kuat aku bedal stengah bijik.... cukup utk buat aku "pengsan" selama 4 jam!!

xde sebarang gangguan pelik yg aku alami....cume aku tersangat2 letih....lesu and tak bermaya....jadi penakut....tak seberani sebelum ni....lepas tu aku mule perasan, aku hilang kebolehan sixth sense aku....bkn sixth sense yg bole nmpk2 entity tu....tapi sense utk "merasa" org.... biase aku ade kebolehan utk "kenal" org yg aku tgk for the first time in forever....tapi kali ni...aku hilang power tu....yg aku ckp baik sbnrnye cibai...yg aku kate x baik tu la yg tolong....ha gitulah...vice versa...

sehinggalah pada suatu malam....

siot betol dah taip panjang2 tertekan plak mouse nih!!! haish!!!

lepas semyg isya' ...aku tgh berzikir...mase tu aku rase kerinduan yang teramat sgt pada arwah nenek.....sampaikan zikir aku pon lari2 tune-nye sbb control rase sebak....mase bace doa lepas zikir tu...mmg aku nanges sekali...tak tau apsal la rase mcm tu....

dan disebabkan masalah kesihatan, selera makan pon makin kurang...so aku abaikan je makan malam....niat di hati nak baring kejap je sbb baru kul 9 mcm tu...tapi aku tertido.....dengan lampu terang benderang aku bole lelap....

dan setelah sekian lame aku tido takde mimpi....(dah tido pon kurg mcm mane nak mimpi ye tak?) .... malam tu aku mimpi sesuatu yg aku tak pasti ape maksudnye.....tapi aku rase aku bole agak....

mimpi:

aku dengan sorg kawan aku (aku puas utk igt sape die tapi tak bole igt langsung!!! tapi die pompuan bertudung.... pakai blaus n sluar panjang n tudung putih...aku tak pasti baju kaler ape lak aku pakai dlm mimpi tu...) aku dengan kawan kau ni dalam perjalanan kaki ke rumah nenek.... hari siang...cuaca terang mcm kul 11 pagi mcm tu...takde terik matahari...cume cuaca baik dgn langit biru.... dan xde silau matahari....(nanti jap lagi korg tau kenapa aku nmpk langit biru!)

xde sebijik kete or motor lalu kat situ...hanya kami berdua ditemani beratus mungkin beribu2 bangkai ular di kiri dan kanan jalan!!! sesekali ade bangkai yang perlu dilangkah sebab melintang di tgh jalan.... multi size and colour...tapi kebanyakkan bersaiz anaconda..... (tak pasti jenisnye ape tapi semuanya besar dan pnjng mcm anaconda..yang paling besar bersaiz paha Zul Ariffin kot...hahahaha).... xde bau yang mengganggu...aku cume kegelian tgk bangkai2 tu....badan ular2 tu seperti dihiris dan dikelar2.....aku bole nmpk isi dagingnye....putih...pink mude...xde sebarang perbualan berlaku...kami hanya jalan melintasi bangkai2 tu.....

smpai la tinggal beberapa seken je lagi nak sampai rumah arwah nenek.....kire dari jalan tu dah bole nmpk rumah nenek dah....(tepi jalanraya tu ade paya...pemandangan real dgn mimpi adelah sama) ... tibe2...ade satu ular...mungkin yang paling besar atau yg paling kuat...x tau la aku...die kuar dari paya tu...terus tegak berdiri menjulang ke langit!!!(mse ni aku nampk langit kaler biru!!) aku agak2, mungkin setinggi pokok kelapa sebelum die mule menurunkan kepala die slowly nak terkam aku!!!! dgn mata merah n lidah terjelir2....aku nmpk jelas badan die berwarna hitam pekat berkilat diselang seli warna kuning pekat....

tgh aku kaget tak bergerak, kawan aku yg tadi tak berbunyik tu, die kutip satu bende dari Tanah....aku tak pasti sama ada bende/binatang.....tpi mcm bersaiz memerang....kwn aku campak bende tu ke arah ular tu.... ular tu sambar terus masuk dalam mulut die...die telan bende tu....sambil masih pandang aku!!! kawan aku jerit suruh aku lari...tapi aku tak bole bergerak....sbb aku takut....kawan aku kutip lagi bende yg lebih kurang mcm yg 1st tadi, die campak lagi skali n mase tu aku lari sekuat2 hati ke rumah nenek.....

bile aku toleh ular tu dah takde!!! kawan aku tu pon tgh lari2 jugak belakang aku....mane ular tu lesap...hilang atau masuk paya,,....aku tak tau la....

sambil sempot2 depan pintu rumah nenek...aku kembali atur napas yang dah mcm ketapi tak cukup serombong... aku pon bagi salam n bukak pintu umah nenek.....tak berkunci.....aku nmpk nenek tgh baring atas tilam die.....

(real situation: dalam rumah nenek, ade satu tilam besar depan tv, yang kami bentang setiap lepas maghrib, tmpt tido nenek, dan tempat kami cucu2 berebut nak tido bawah ketiak die setiap malam...) ..kat tepi tilam tu jugak la arwah nenek ni mengubat org yg datang bawak anak menangis keteguran dan macam2 lagi kisah para isteri mengadu kisah suami curang/x balik rumah...) tilam itu hanya menjadi saksi bisu....errr...tialm tu bertukar jugak la 5-6 kali sbb cepat lunyai.....kehkehkeh....

aku panggil, nenek tak menyahut....aku pijak tilam tu...terasa kehangatan masa lalu....(semua kenangan berputar ligat...seligat gasing yg mcm langsung tak nak berhenti)... aku melutut sebelah kaki, nenek pandang aku....(damn!! susah siot nak taip... ~nanges)

die pandang dgn mate yg gembira....aku terus peluk die sekuatnye....aku mintak maaf sambil menangis mengongoi sambil peluk die....aku mintak maaf utk segala kekurangan mase aku jage die....aku jarang pegi ziarah kubur die...die peluk aku n jawab "hmmm".... tu je die sebut...

bile aku lepaskan pelukan, aku terjaga dari tido...!! tepat pukul 3am! dengan lampu terang dalam bilik aku....aku bangun tgk cermin mate aku merah...tapi aku rase lega...mcm rindu yg aku rase tadi dah lepas.....

aku terus g bilik air...mandi n solat tahjud...