CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lee_sakura

Misteri gunung-gunung di Malaysia

sambung la lagi kisah kat taiwan tu..

aku lagi suka cerita macam ni. nampak memang kau hadapi. walau tak berkerawang sangat. tp aku tetap blh imagine

Edited by eyansss at 17-8-2016 12:41 PM
minahmanja replied at 15-8-2016 05:22 PM
ade lg ke citer..?? sambung la cptt.. tk sabar...

tinggal part tipah dengan man je masa kami dipisahkan...

man cite, lepas aku dengan adenan masuk khemah beg, dia dok layan la tipah tu main2 air...  pusing2 area khemah kami tu...  dia dok sengih2 cam kerang busuk...  bajet dah abeh menggoda la tu...  pastu man ajak dia masuk khemah perempuan...  ajak tido...  ye la, dah pukul berapa masa tu kan... perbualan dia lebih kurang cenggini la...

man : tipah, tekak abang gatal sangat2 la...  tolong korek pakai pisau...  garukan pakai pisau...  serius gatal sangat ni...
tipah : ala man (biasanya dia panggil abang)...  tak larat la...  abang buat sendiri la...
man : kaki abang lenguh2 la...  sakit2...  tipah amekkan parang tolong potong kaki abang...
tipah : penat la...  abang potong sendiri la...

knowing tipah yang mulut lepas, biasanya dia carutkan je tunang dia...  ko dah tebiat ke nak potong2 kaki ni, cenggitu la normally respond dia...

pastu tipah tanak tido...  dia humming je...  ntah lagu apa ntah (aku tetiba saspek bunyi humming tu sama dengan yang aku dengar petang tu)...
puas ajak tido pun takmau..  membawa la sampai ke pagi...  man kata, lepas dia mandi baru la dia tido kat hammock tu...  tapi masa tu man macam berbicara ala2 style batin la mintak 'menda' tu keluar dari tipah...  dia tenung mata tipah n bersuara dalam hati...  pastu tipah senyum meleret pastu tros tido...

bila kami dah sampai kat keta, baru la man bukak cite...  yang lelaki2 yang tido kat luar tu sume tak sedar apa2 langsung...  kira cam tido mati terus la...  pastu aku sound la sherry, apsal gi layan minah ni borak2 gelak2 mengekek mengilai...  pastu dia kata diorang takde pun mengilai ke mengekek ke hape... borak biasa2 je...  aku maki la dia, jangan memain...  pastu dia siap bersumpah bagai...  so, aku je yang nampak diorang mengilai2 atau dia yang tak perasan diorang mengekek2???  aduhai...

tetiba aku tros rasa seram sejuk...  dan ntah kenapa aku rasa cam jiwa aku tertinggal kat atas...  memula aku abaikan aje... aku rasa maybe aku masih terkejut dengan kes kepala air naik, dengan kesurupan lagi...  so aku ignore...

then kehidupan biasa aku bermula kembali...  pegi opis cam biasa...  tapi aku selalu rasa hati aku cam gugup...  taktau nak cite rasa gugup tu camne...  pastu dalam 3/ 4 hari lepas masuk keje, geng2 berasap aku ada tego aku masa kami berasap : apsal ko nampak lain yeak...  muka ko nampak suram...  pastu ko asek termenung je...  apsal...

aku jadik pelik...  sebila lak aku sokmo termenung...  sebab kalo aku tak bizi, aku akan layan surf internet cite2 lawak pastu gelak terkekek2...  sume orang memang tau peel aku tu...

then malam tu adenan call aku...  dia tanya aku ada masalah ke, ada risau apa2 ke...  aku kata la takde...  pastu tetiba rasa gugup makin kuat...  tetiba aku rasa seram...  pastu ntah camne aku cakap dengan adenan aku takut...  pastu aku rasa cam tak berani/ boleh bergerak...  adenan suruh aku bukak lampu...  jangan tido dalam gelap katanya...  aku kata nak bangun pun tak berani...  pastu aku tutup je mata sambil dengar adenan membebel...  tetiba, hamek ko cik ponti melayang depan mata aku (macam mimpi tapi aku tak tido lagi)... tengah aku nampak melayang tu si adenan jerit Allahuakbar...  pastu jerit suruh aku bukak lampu pastu dia dok baca fatihah la, zikir la, memacam la...

aku masa kena jerkah tu macam tetiba ada kekuatan tros melompat dari katil n tros pasang lampu...  pastu adenan suruh aku ikut dia sabtu tu gi satu tempat...  katanya ada yang tak kena...

then sabtu tu kami gi satu masjid ni...  kat sungai buloh sana...  ada ustaz ni memang selalu ubatkan orang...  bila dah nak sampai time aku, gugup aku melampau2 jadinya...  pastu ustaz tu suruh aku melunjur kaki, dia gulung kertas A4 jadikan macam hailer...  dia baca ayat2 al-quran...  tetiba aku nangis sedu sedan...  sedih sangat aku rasa masa tu...  aku rasa hiba sangat...  tengah nangis2 tu aku tanya ustaz tu, nape aku nangis ni...  ustaz kata, biasa la tu...  lama gak la proses tu...  sekali tetiba, aku rasa sangat2 lega dan aku rasa ok dan ceria...

then ustaz tu kata, cik ponti yang aku nampak mengikut kami turun bawah tu rupanya dia ikut sekali balik kl (serious aku takde cite ngan ustaz tu tau yang aku nampak kelibat tu...  in fact, takde cite pun kami naik gunung)...  dia ikut sebab dia tengok aku kuat lawan menda2 yang kaco kami masa tipah kesurupan...  celah lubang bedah mana ntah aku kuat...  terkulai kot menyorok belakang adenan...  hahahaa...

sekali cik ponti rasa dia tak seronok duduk kl...  tak seronok duduk kat umah aku...  tapi nak balik tak reti...  tu yang dia asek termenung je tu (kira orang nampak aku termenung padahal cik ponti tu)....  tapi skang dah settle (jangan tanya camne, ustaz tu tanak cite...  hehehehe)... ustaz tu kata masa kesurupan tu aku terkejut...  jiwa cam terkeluar...  tu yang cik ponti tu terus masuk...  dan sebab tu la aku rasa jiwa aku tertinggal...

si adenan lak cite, yang dia menjerit Allahukbar tetiba n suruh aku bukak jugak, sebab dia nampak cik ponti melayang kearah dia...  gila ko...  kami sama2 serentak nampak cik ponti melayang...  pastu aku cite aku mimpi aneh2...  rupanya apa yang aku mimpi, adenan pun mimpi jugak...

eyansss replied at 17-8-2016 12:25 PM

man cite, lepas aku dengan adenan masu ...

meremang weii bace citer ni... seraammm... dh la duk sorg ni...

Berkelah memang sesuatu..3 kali aku pergi sana, 2 kali ade penampakan mistik..Alhamdulillah lah penampakan tu hanya menumpang dlm gambor x sehardcore ko kena..tapi gambor2 tu dh xdo..huhuu..

elezza replied at 18-8-2016 01:04 PM
Berkelah memang sesuatu..3 kali aku pergi sana, 2 kali ade penampakan mistik..Alhamdulillah lah pe ...

tumpang bergambar   tapi aku setuju yang berkelah tu memang something...  tak sangka ada yang share the same feeling...  dua kali aku naik, dua kali la nampak memacam...  sekali tu yang kes kesurupan ni la...  kali kedua ni more on penampakan dan bunyi2...

Follow Us

ini citer2 lama2 kan?
finally ko kawen dgn adenan ke?
~pengaruh citer drama akasia

Hana replied at 18-8-2016 01:38 PM
ini citer2 lama2 kan?
finally ko kawen dgn adenan ke?
~pengaruh citer drama akasia

dok aih...  dia kawen gak ngan pojaan hati dia...  kami ni bespren je...  hahahaha...  cuma pas dia nak kawen tu aku amek keputusan tros pegi tak berpaling lagi sebab bakal bini dia call aku n tuduh aku memacam...  sedih weih...  hahahaha...  aku just ngadu ngan sorang ni je pasal keputusan aku nak blah dari group tu...  tapi diorang2 masih kawan ngan aku tapi dalam diam2 la...  tak heboh2 tanak adenan n bini tau...  hehehe...

Nicki_Meow replied at 22-7-2016 09:51 AM
Misteri Azian Di Mana kami lupakan buat sementara. Cuak beb. Dah lama kami semua pelajar, tak ada or ...

Gunung Berlumut area Felda Kahang Kluang ek.. lama x gi situ

Hana replied at 10-8-2016 04:19 PM
abis la aku kalau mod sebenar datang.

kalau ko gi hiking kat obersi dgn load yg berat, mcm m ...

ko kan legend hana..sume org kenal ko kt sini esp dlm bod FD. hehehehehehehehe. camner ko leh terlepas ke sini lak?

eyansss replied at 18-8-2016 01:12 PM
tumpang bergambar   tapi aku setuju yang berkelah tu memang something...  tak sa ...

Tapi itu lama dululah..10 years ago, masa aktif bercamping lagi..sekarang tak tau dah suasana berkelah..masih terasa sesuatu lagi ke kalo naik situ..huhuu

Masa first time pegi tu aku tak berani nk terjun dalam air berkelah yang hijau gelap tu..aku mandi kat tepi2 je..geng2 yang pegi ni geng2 yang baru nk up dalam dunia outdoor, maka excited tu lain macam..hahaaa..plus ada a few yg belum pernah sampai berkelah macam aku..first time merasa naik lori ramai2 weh..gila rindu zaman tu..dahla ramai first timer, boleh diorang bantai terus bawak naik dekat area kolam 7..hazab sangat rasenye trekking nak naik ke atas tu dengan trek licin curam lalu sebelah sungai, air terjun..lebih kurang 4 jam lebih jugak rasenye nak sampai dekat kolam last tu sebab jumpa kolam je berenti dulu tangkap gambor..

Siap pacak khemah, masak & makan ape lagi mandi sungai la..diorg boleh pi tiruk sampai dah nk maghrib pastu sambung mandi kat kolam air terjun yg paling besar atas sekali tu..sibukla masing-masing dok bergambar, bergelak sakan sampaila sorg member ni dok pi halau kami semua balik khemah..lepas dh elok tukar baju & maghrib baru lah nak masak..ramai dah kelaparan, yelah main air tak ingat dunia..malam pun berlalu dengan aman..

Esoknye dah sarapan, one last round mandi sungai dulu sebelum bukak khemah..nak turun agak senang compare dengan naik..sampai bawah lori dah tunggu nak angkut kitorang ke tempat park kete..dah lepas tukar baju, simpan barang semua..semua pakat lepak kat kedai makan yg ada kat situ sebelum gerak balik..masa ni lah masing-masing dok keluarkan kamera & handphone tengok2 gambar dan 'bluetooth' share gambar sesama dorang..

Masa aktiviti sharing gambo ni ado sorang geng pompuan ni pi zoom salah satu gambar yg diambik kat kolam air terjun yang kitorang mandi dekat waktu maghrib tu..terjerit member tu dan hampir-hampir dia nak campak handphone dia..dalam gambar tu ade imej 3 orang kawan lelaki kitorang tengah berdiri ala-ala macho kat kolam 7 bersama dengan 1 lagi lembaga hitam di sebelah tepi kiri diorang..lembaga hitam tu memang nampak jelas seperti seorang lelaki, cuma lembaga hitam tu ada dari lutut ke kepala..kecohla semua tengok gambar 'tetamu menyelit' tu..waktu diorang bertiga bergambar tu aku pun ada berdekatan dan tengok diorang bergambar, jadi bila tengok gambar ada 'tetamu menyelit' mulalah masing-masing baru nak rasa seram..

Member yg halau kitorang ni balik khemah masa maghrib tu pun bukak cerita yang dia rasa tak best sangat masa tu, lagi-lagi waktu maghrib di kawasan macam tu dalam hutan..sebab tu dia beria halau kitorang balik khemah, dia takut kalau jadi apa-apa..malam tu rupanya dia dan 2-3 orang lagi kena kacau..member ni cuma cakap kena gangguan bunyi-bunyian, dia tak nak bagitahu in details..cukupla korang tau ada gangguan katanya..yang lagi a few yang kena kacau tu pun pakat tak nak cerita gangguan bunyian apakah yang diorang kena malam tu..tak nak takutkan kitorang yang newbie ni kononnya..

Well, untuk aku yang baru pestaim pegi situ syukur sangat takde kena kacau apa..sekadar nampak dalam gambar pun dah rasa seriau, lagi kan pulak kalo kena kacau depan-depan..next trip ke situ penampakan nenek kebayan dalam gambar pulak gara-gara mulut cabul salah seorang yang pegi trip tu..

cmf_jy77 replied at 18-8-2016 03:45 PM
ko kan legend hana..sume org kenal ko kt sini esp dlm bod FD. hehehehehehehehe. camner ko leh terl ...

boring. takde case bes kat FD. jalan2 le. apa lagi..

eyansss replied at 18-8-2016 01:52 PM
dok aih...  dia kawen gak ngan pojaan hati dia...  kami ni bespren je...  hahahaha...  cuma pas di ...

kesian ko..mende macam ni biasa berlaku dalam group outdoor kan..

Hana replied at 18-8-2016 05:09 PM
boring. takde case bes kat FD. jalan2 le. apa lagi..

ko dah tak layan krt ke?

elezza replied at 18-8-2016 04:45 PM
Tapi itu lama dululah..10 years ago, masa aktif bercamping lagi..sekarang tak tau dah suasana berk ...

hahaha...  kami pun sama, semua kolam kami stop amek gambo pastu buat terjun tiruk sket...  ekekeke... dan aku pun macam ko gak, rindu naik lori subuh2 hening...  hehehe...  syahdu rasanya...  ni kalo ulang balik tetap tak sama rasa cam dulu2...

penampakan nenek kebayan lagi skeri aku rasa dari kelibat hitam tu...  kat hutan memang takleh cabul tau...  bahaya...

elezza replied at 18-8-2016 05:15 PM
kesian ko..mende macam ni biasa berlaku dalam group outdoor kan..

sedih tau tapi nak buat camne...  aku cuba paham yang perempuan standard la nak jeles tapi tetap terkilan la...  sebab semenjak di'serang' tu aku tros merehatkan diri dari aktiviti daki2 camping2 ni...  bila pikir2 balik rasa cam bodo gila...  hahaha...  pasni ingat nak cari geng baru yang tak kisah aku bawak anak sebab aku nak ajar anak aku back to nature...  share same interest kononnya...  hahaha...

eyansss replied at 18-8-2016 06:59 PM
hahaha...  kami pun sama, semua kolam kami stop amek gambo pastu buat terjun tiruk sket...  ekekek ...

if buat trip sekarang for sure babe takkan sama mcm the old trip dolu2 tu..the line up..gila2 masa tu..memori itu untuk disyukuri..ewahh..hahaa..
penampakan nenet kebayan tu nanti lah aku citer ye..nak kena ingat2 balik citer lama tu..huhuu

eyansss replied at 18-8-2016 07:00 PM
sedih tau tapi nak buat camne...  aku cuba paham yang perempuan standard la nak jeles tapi tetap t ...

jeles tak bertempat namanya tu..banyak yg aku dengar bespren lain jantina ni end up takleh nak jadi bespren sebab partner masing2 cemburu tak bertempat..hhmm..bestla ko bawak anak pi camping..banyak je aku tengok yang angkut anak pi hiking, camping..aku ni pun konon2 nak bwk anak2 kenal nature tapi dah menambah anak3 maka layan camping tepi pantaila dengan apaknye & anak3..hahaa..

budakshinchan replied at 18-8-2016 02:34 PM
Gunung Berlumut area Felda Kahang Kluang ek.. lama x gi situ

Yup, area situlah.

Awal tahun ni ada kes orang hilang.

Nicki_Meow replied at 19-8-2016 07:03 PM
Yup, area situlah.

Awal tahun ni ada kes orang hilang.

xde dengar plak.. yak shin dpt tau.. xleh masok jap situ sebab kes kencing tikus