CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian misteri ketika outstation di seluruh negara

btpman posted on 3-6-2014 04:51 PM
Pernah outstation ke Miri. Duduk di hotel Imperial. Kami bertiga , jadi ambik apartment yg 2 bilik.  ...

Aku dulu slalu gak out station kat Miri n stay kat Imperial tu.Tp Nasib aku baik la sbb x pernah lg kene kacau even balek tgh2 mlm..hehhe

Bc thread Tt nie teringat ms aku slalu outstation dulu. Sekali tu kene d KK. Dok kat Promenade apartment. Ktong amek apartment ada 2 bilik. Tp kami ambik 1 bilik jer.Lg 1 bilik tu org lain sewa. Ms tu kami ada 5 org.4 perempuan 1 lelaki. Nk di jadikan cerita, budak lelaki tu kene tdo kat ruang tamu la.heheh..

Mlm tu,lps lunch kami decided nk tengok movie.Ms tu byk cite best.n ms tu gak ada 1 cite seram.Ghost Game.Ingat x? Smpai kat cinema tu,kami semua osom.sbb msg2 nk tngok cite lain2.Last2 buat decision tngok ghost game tu.Mmg seram giler! Paling x bleh lupa 1 scene tu. Salah sorng peserta nie,g bilik kwn dia. Dia g sorng2. Ms tu,kwn dia kat tingkt atas tu,nmpak ada org lain ikut kat belakang kwn dia. Tggu pintu di buka..Habis cite tu,kami balek apartment. Tapi aku ngn 2 org member ppuan nie kluar lg.Lepak2 tgh mlm d KK..

Kami baek adalah dlm kul 2-3pagi. Tp cuma aku ngn B je balek.Kwn aku C x balek.Sbb msh lepak ngn kwn dia. Msk ke apartment aku nmpak member lelaki nie tgh tdo kat kerusi. Ms nk msk bilik tu,B berdiri kat belakang aku.Sbb tggu aku buka kunci.Ms nk buka pintu bilik tu,aku perasan yg bulu roma aku tegak.Aku rs lain mcm jer tiba2.Aku terus bula pintu n tarik tgn B ni.Cuci muka terus tdo.

Pg esok tu,masa breakfast member lelaki ni tanya. Haih?Mana C?Aku kata C x balek.Tdo umah kwn dia. Member lelaki nie x caye.Dia kata,semlm dia nmpak C belakang aku!   Aku cakap la.Kat belakang aku B.Sbb cuma aku ngn B jer balik smlm. Tp member nie mati2 cakap,Aku dpn sekali buka pintu,Ckat belakang aku dan B tgh duduk kat kerusi. Aku ngn B dh rs nk nangis. X tau nk cakap apa. Sbb x tau spe yg member lelaki ni nmpak mlm td.Sbb apa yg member laki aku nmpk tu sm mcm 1 scene cite Ghost Game tu. Salah sorng peserta nie,g bilik kwn dia. Dia g sorng2. Ms tu,kwn dia kat tingkt atas tu,nmpak ada org lain ikut kat belakang kwn dia. Tggu pintu di buka. Mcm tu la gaya nya yg kwn aku nmpk.

Sorry x seram sbb x tau nk cite ..hheehhe

Rate

1

kesiannya... mmg fyi hotel tu banyak misteri.. ramai dah kena... dulu saya dok area blkg hotel ni... tapak hotel ini dulu ada sebuah rumah india... india ni bunuh diri kat rumah tu... lama gak rmh tu ditinggalkan.. last dijadikan hotel... mmg area situ mmg keras.. my brother byk kali jumpa cik pon smpi dia termasuk dalam parit kerana terkejut.. ye la budak kecik umur 11-12 tahun naik basikal...

syalyn posted on 23-7-2014 03:02 PM
kesiannya... mmg fyi hotel tu banyak misteri.. ramai dah kena... dulu saya dok area blkg hotel ni... ...

ini merujuk kepada cite TT tntg Hotel M-Suites

hest posted on 4-6-2014 09:35 AM
kau keje apa eak? aku jeles dengan kau...

kannnn..macam syok je kesana kesini

syalyn posted on 23-7-2014 03:03 PM
ini merujuk kepada cite TT tntg Hotel M-Suites

Aiyooo hujung tahun ni ke jb lagi..jangan la m-suite lagi hahahaa tak sanggup

Follow Us
AshSiddiqa posted on 23-7-2014 02:22 PM
Bc thread Tt nie teringat ms aku slalu outstation dulu. Sekali tu kene d KK. Dok kat Promenade apart ...

Aiyooo jelmaan -_-"

kauado? posted on 23-7-2014 04:17 PM
kannnn..macam syok je kesana kesini

Syok memang syok tapi memang penat

TT balik jb nanti hapdate lg tauu..
nebes tunggu citer baru..

TT ada cerita baru lagi tak?

jejedik posted on 24-7-2014 06:07 AM
TT balik jb nanti hapdate lg tauu..
nebes tunggu citer baru..

Hehehe..kalau terkena ada la cerita..harap2 tak lah hahahaha

deanswify posted on 24-7-2014 04:23 PM
TT ada cerita baru lagi tak?

Ada byk lagi yang saya tak masukkan..disebabkan bulan puasa so kakau cerita scary sure korang tak seram sebab hantu kena ikat kekekeke..lepas raya saya akan update satu per satu

hapdate la lagi TT..
dok baca benang lain cakap ade je benda scary jadi bulan puasa ni
nak tunggu raya satgi kalut raya, kalut layan perut meragam,
takdan pulak nak cerita..
ahakss..

pomade.seller posted on 24-7-2014 10:40 PM
Ada byk lagi yang saya tak masukkan..disebabkan bulan puasa so kakau cerita scary sure korang tak  ...

Ok kemungkinan TT busy buat biskut raya hihi

jejedik posted on 25-7-2014 06:24 AM
hapdate la lagi TT..
dok baca benang lain cakap ade je benda scary jadi bulan puasa ni
nak tunggu  ...

Hehehe bulan puasa ni ada jin je tknseram hehehe.. InsyAllah malam sikit sy update ataupun kejap lagi

deanswify posted on 25-7-2014 06:49 AM
Ok kemungkinan TT busy buat biskut raya hihi

Tk buat biskut raya..menyibuk kat dapur & makan niskut yang bini buat hehee.. InsyAllah nnt saya update

pomade.seller posted on 27-7-2014 10:14 AM
Tk buat biskut raya..menyibuk kat dapur & makan niskut yang bini buat hehee.. InsyAllah nnt saya u ...

Kikiki baiklah salam aidilfitri semua ya. Maaf zahir batin

Assalamualaikum semua..maaf lah lama tak update, bukan apa..bulan ramadhan syaitan byk kena ikat..kalau cerita seram jadi tak seram pulak hahahaa...

Ok lah kisah ni lari sikit dari thread..bukan outstation tapi berpindah rumah..kisah ni sekitar tahun 2001, parents aku dah tak tahan dengan kawasan rumah aku yang dah pesat membangun..maka mak aku mencari rumah dan beli di pinggir rawang..masa family aku pindah..aku takde di kl,aku duduk dengan nenek dan atuk aku di kelantan, setelah habis spm aku balik tinggal dengan family aku, yang bestnya kawan aku datu kawasan rumah di kl pindah area situ.. Best bukan kepalang la geng satu kepala ada kat situ.

Ok sebelum aku melalut jauh dari simpang kisah seram kepada jejak kasih,mai aku ceritakan kawasan rumah yang family aku beli, yang dulu nya asal adalah tanah estate..

Depan rumah aku ni terdalat satu taman yang luas..dan disitu ada satu tempat lepak(orang kata asalnya tempat tu kuil india), tapi tak tahu la betul ke tak..tapi tpar lepak tu ada 2 batang pokok rendang kononnya kalau lepak tengah petang tak la panas.. Bila dah ada kawan sekepala,maka melepak sambil ketawa besar2 tu dah menjadi kebiasaan bagi pemuda pemudi seperti kami..sebelum kejadian kami dan sorang kawan baru baru balik dari surau, terus melepak.ketawa hu ha hu ha,ada la sorang pakcik tegur kami,jangan ketawa besar nanti ada yang ketawa dengan korang baru tahu.dalam hati aku..apahal la pakcik ni,so kami ignore je apa pesanan pakcik tu, so kami terus melepak sampai la pukul 1 pagi..........................

Jeng jeng jeng... Bermula kisah yang agak seram tapi kelakar.. Tengah duk syok borak ketawa riang ria,aku perasan dalam gelak ketawa kami ada suara yang tak sedap duk join ketawa sekali,dalam hati..jiran depan ni kot..so buat la tak tahu sambung borak macam biasa cerita hal dunia macam masing2 nak jadi president,sampai la satu masa ni ketawa kami di iring dengan ketawa sadis..aku terdiam,bunyi macam atas kepala nak tengok tapi rasa macam seram.. Pak an kawan aku ni dengan berani duk menjengah ke atas ya Allah pontianak bro..terus dia ketawa mengilai dan macam nak terbang ke arah kiteorang, apa lagi lintang pukang lari,aku sampai terlepas simpang rumah aku sebab ikut pak an lari..berlari sampai la ke hujung jalan yang tak tahannya masih tingg seluar dalam drngan boxer sebab kain pelikat tercicir tengah jalan hahahaha..masa tu masih salahkan masing2, dalam masa yang sama pak an n kawan baru aku cakap nak tidur rumah aku..maka berpusing la kami ikut jalan belakang..sampai jalan belakang ketuk pintu kuat2 ayah bukak pintu pastu tanya..mana seluar hahaha..kiteorang kena kacau ayah..ayah tergelak campur simpati dan nasihat kami lain kali jangan la melepak lama2..ni kawasan baru kita tak tahu asal usul tanah ni..

Ok..sampai sini untuk kali ni hehehe..nanti aku sambung cerita asal usul tanah ni pulak,bila aku dah mula bergaul dengan orang lama dan asal tempat ni

pomade.seller posted on 23-7-2014 10:26 PM
Aiyooo jelmaan -_-"

hah! kan? aku pun x tau..tp ms aku tgh buka kunci bilik tu aku rs lain mcm..rs seram semacam..

aku selalu jgk outstation... alhamdulillah blm lg jumpa menda. Rasa ada la..

1. Kat Kondo Port Dickson - Aku malas nk ikut mmber gi karaoke or pusat refleksologi. Duk sorg2 dlm bilik layan movie mmg terasa ada benda yg duk sekali. Masa tu mmg menyesal duk sorg... tgh layan2 movie tetiba jer perasaan tu hilang.

2. Malacca Straits Hotel (dpn Hogh School Melaka) - Katil mcm katil kelamin yg ada tiang tinggi2 mcm dlm cerita pontianak harum sudal malam tu. Sama jugak masuk2 jer mmg terasa ada menda yg duk sekali dlm bilik tu.. Mcm biasa semayang maghrib dulu, pastu layan movie.. tetiba perasan dh tkde pape dah. Rasa takpe lg... asal jgn tunjuk muka..

aku harap tak jumpa la benda2 ni memunculkan diri.. sbb aku jenis outstation petang lepas course br cari hotel. main gamble jer mana yg jumpa n rate murah.. terus sebat.

harap2 lepas2 ni tkde la terkena hotel berpuaka... aku baca2 jugak kt cari ni agar tk terima nasib yg sama mcm org lain.

kalu outstation pun selalu kuar tgh2 malam... sampai pagi terus jer masuk course/gi site visit