CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chenta_dewi

Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 4] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan di sini.. ^_^

Close [Copy link]
menghela nafas dalam kelembutan haruman yg kusembur pagi2 tadi..kadang aku sendiri seperti ini..khayal menikmati bau yg seolah ditaman rahsia..bunga bunga mekar mewangi..harumanya segar lembut dihembus angin..menyentuh lembut pipiku..hmmmmm...haaaaa...

harini pakai baju kurung bunga2 kecil..kaler pink hijau muda putih pun ada..tudung lak kaler ping..awww..selalu aku serba gelap..dari kepala smpi kekasut smua itam..harini pink..taksuka pink..tapi baju tu je dah gosok.

Mcm mana entah nak bagi faham. Dia punya pusing sama Level dgn hamba dia si kelly ng.

Dia ingat Malaysian ni bodoh ke apa.

KILL_NANCY replied at 20-4-2018 08:08 AM
its a new dayyyy!!!

wake up with the biggest smile.time to practice chiropractic like a champ.cra ...

too many repetitive word

gigih nya login MN stalk orang..tade life ke..sadis betul

rasa cam penat pulak harini nak duk rumah je taknak pergi mana2 tapi kenapa ada orang tak faham2...

Follow Us
rasa down.....

hari2 datang kerja asyik mengantuk aje
macam terkena virus mengantuk

sambil buat kerja dengar ceramah satu ustaz kat youtube.terkedu kejap.sedih pun ada.

ceritanya seorang anak malu dengan ayah sendiri sebab ayahnya kerja kuli buruh binaan.bila ayah dia hantar dia ke institut selepas habis cuti sem, dia suruh ayah dia berenti jauh2.malu kawan2 tengok dia naik motor buruk.malu ayah dia pakai baju buruk.dia berlagak macam anak orang kaya.dia tipu kat ayah dia, suruh ayah beli handphone mahal2 sebab mudah nak cari maklumat.handphone murah2 tak bole kononnya.jadi ayah dia pun ikat perut.saban hari kumpul duit nak beli handphone untuk anak tak sedar diri tu.kerja buruh penat kan.waktu lunch pun skip.minum air kosong.tenaga takde tapi kerah jua.dah dapat handphone baru senang la nak berlagak show off sana sini simpan gambar girlfriend, kawan2.gambar mak ayah satu pun takde.sedih...maka lahirlah tanggang wannabe.

ayah...mak...

30 tahun ayah berkhidmat sebagai pegawai keselamatan atau jaga atau pak guard tak kisah la apa panggilannya.saya tak pernah malu dengan ayah.kehadiran ayah dengan mak lah saya tunggu2 waktu belajar dulu.ayah dengan mak sanggup naik motor buruk langgar jalan berlubang..sejam lebih perjalanan sebab nak jumpa saya.sakit pinggang mak duduk belakang ayah.motor tak bole laju..naik bukit semput..kadang2 mak kena turun kejap berjalan kaki bila sampai kat satu jalan tu dan ayah tunggu mak kat atas.tu belum kira kes tayar pancit lagi..haha..saya?saya dah lepak kat pondok guard menanti mak dan ayah dengan penuh kesabaran.saya tau mak bawak biskut hup seng, milo dan kek sarang semut mak.tu tak penting sangat pon.yang penting saya dapat jumpa mak dan ayah.saya tidaklah baik sangat, tapi saya tak pernah malu dengan mak ayah saya....saya bangga dengan ayah, saya respek ayah dapat besarkan saya lima beradik jadi manusia.

sekadar berkongsi...tidak lebih dari itu

bagi saya cerita saya cerita yang happy...tapi cerita anak malu dengan ayahnya satu cerita yang menyentap naluri insani saya.cuba pikir sikit dik, awak tak pelik ke ayah awak kerja macam tu dapat besarkan awak dengan baik..sihat walafiat?dapat bagi apa yang awak nak tanpa mengenal penat lelah?awak malu?ke menyesal lahir bukan dari benih Dato, Tan Sri atau Sultan?entahlahhh...

terima kasih ayah...mak..

stay rasa salah..pergi pun rasa salah

pagi yang indah, kicauan burung yang merdu menghirup udara yang tercemar dari asbestos dan karbon monoksida , gemerincing sudu mengacau air nescafe 3 in 1 di dalam cawan.sambil sepasang mata ini meneliti m.c kau yang saaaanggggaaaaatttttt tidak masuk akal.celaka kau jebat!!berani kau liquid m.c kau lalu kau tulis semula ya.

feeling better..beta is better today.

sari dua lepas rasa celaruan tak tentu hala..lepas satu satu isu timbul..skrg masuk ujung minggu bole plak cooldown..simpton stress pasal life yg makin ke penghujung? dilema memikirkan hala tuju diri..serta anak?..tapi aku punya mental bukan bole pakai..kejap ok kejap tak ok..yg ok sebab aku tau segalanya aku berserah pada Allah swt..ujian bertimpa2 aku masih utuh disini..biasalah aku kadang menangis seperti anak kecil ..lepas tu ok sendiri. aku punya perasaan yg tersimpan mendalam..kisah lama dan penderaan emosi selama ini menginggalkan kesan dalam yg amat pedih utk aku lupakan..ia menjadi diriku skrg.

oo anak aku dh dapat jawpan..dapat 2 offer..satu tu ahad ni dia pi..4 hari jugak utk pemilihan..byk kena prepare..aku doakan dalam siang malam ku..moga dipermudahkan segala urusan. kalau tak dpt yg tu dia ada lagi 1 option..dekat2 je tmpt further study..syukur alhamdulillah.

semua ok..im good.

@rospinki

bertabah la kak, hidup penuh warna warni.macam2 kaler kita lalui.ada hitam...ada merah...ada jingga.baru lah syok hidup macam ni.sebab benda2 macam ni buat kita rasa kuat dan matang dari hari ke hari.seronoknyaaa anak2 sedang mendaki puncak kejayaan.tahniah saya ucapkan

yang kau pulak.dah la bagi aku m.c liquid.lambat datang lak kau nih.macam bos2 kau ya.

KILL_NANCY replied at 26-4-2018 09:05 AM
@rospinki

bertabah la kak, hidup penuh warna warni.macam2 kaler kita lalui.ada hitam...ada merah. ...

oo hai Nancy..hahaha..tadi memang akak tergelak baca pasal mc tu..dia padam kat mana? nama ke tarikh? amboi dia igt orang lain cerdik mcm dia ke? aduii mcm2 perangai manusia kan..tu lah pasal..nak dikira hidup ni ada kala akak rasa givap rasa gelap..nape buat aku mcmni..kepada insan2 yg pernah akak sayang dan jaga..tapi insan tu juga la yg mengecewakan akak..mengguris perasaan. ahhh..kalau asik mikir sedih takleh nak hidup. lihat sekeliling..byk nikmat yg kita lupa..dan taggungjawab yg tak pernah habis..penat sgt.
ni satni baru blik jumpa anak..pastu singgah lhdn..nk cepat masuk opis tadi main sauk je kasut kt bawah seat..skli dlm lif baru perasan kasut sebelah lain..dah kena gelak org dlm lif tadi

Insyaallah anak2 akak ok jer..akak doakan Nancy juga berjaya dan bahagia selalu. anak yg nk pi interview tu masih bekerja hrini..dia start keje masa lepas spm haritu..pulun habis dia keje..tu lah akak ckp..takde sebab kenapa tkdpt keje..pegi balik amik..duit blenaja smua ada..haaaa bertuah anak2 skrg. bila akak start cerita kisah lama akak mula keje..cepat2 dia tukar tajuk

sorry pangil Nacy jer..entam sajalah.

Conclusion harini, gaji masuk awal tapi takde feeling nak happy ke tak

Now iols kenot sleep...helppp

rospinki replied at 26-4-2018 10:30 AM
oo hai Nancy..hahaha..tadi memang akak tergelak baca pasal mc tu..dia padam kat mana? nama ke tari ...

sorry kak ros lambat reply...

dah settle dah kak.ahaha..dia main date.dah issue showcause letter dah kat hr.dah dapat bahagian dia.m.c dari HKL lak tu.pepaham je la.

persetankan kak je kak orang2 sebegitu.ambil lah shieldtox, spray la muka2nya selama 15 minit.nescaya hidup akak akan tenang dan bahagia.tak mati hidup dikeji manusia.bukan tangan orang lain nak suap rezeki kat mulut kita.kalau pikir pasal manusia2 biol tu kak, akan menjejaskan mental dan rohani kita.biarlah apa diorang nak cakap, nak layan kita seteruk mana pon.yang penting slip gaji ada kwsp, amount tak berubah.haaa

trimas kak ros mendoakan saya.berbunga2 hati saya ada orang sudi doakan saya.Nancy pon okay kak.saya terima saja.ahaiii...

Sakit kepala dengan drama ofis politik

KILL_NANCY replied at 27-4-2018 06:12 AM
sorry kak ros lambat reply...

dah settle dah kak.ahaha..dia main date.dah issue showcause let ...

takpe..sesmbil je reply. takde kepentingan pon akak ni.

syukurla ada nancy rajin mereply hakak yg porever alone nolaif ni bak kata sesorg pada akak..but akak ok je..pandangan org sukahtila dirog nak justify cemana..hidup kita masalah kita kita je tau.

ok Nancy..akak sentiasa doakan moga NAncy sentiasa bahagia..pstt baru masuk opis ni..bye

rospinki replied at 27-4-2018 01:01 PM
takpe..sesmbil je reply. takde kepentingan pon akak ni.

syukurla ada nancy rajin mereply hakak  ...

jangan begitu kak ros.saje tegur sapa.hehe..semoga berbahagia kak ros sekeluarga ya..

hari ni movie marathon.sendawa pon rasa pop corn.

Avengers Infinity War - overrated sampai fakta pon diubah?the black order kena nerf ke macam mana?children of thanos kot.takkan terpaksa nerf untuk buat avangers hero nampak lebih kuat.cerita pon sedikit chaos.

The quite place - syabas emily blunt.best la citer ni.rasa macam taknak habis je.suspen.bagi kan budak ni oscar la.

Rampage - silverback diputihkan maybe nak bezakan dengan silverback Peter Jackson..ok la tengok giant croc dibekalkan sensor 'kalau kau berani cubalah' kat leher.

Dukun - Huiyoo tak sangka malaysia bole buat cerita macam ni.macam tengok karya Na Hong Jin pada satu2 part.macam ni laaaaa..ingatkan busuk macam citer2 seram david teo..syabas Dain Iskandar Said!!

perasaan happy dan sikit kecewa.montot pon sakit seat tgv bila nak tukar.adoii yai..lotus lagi selesa kot.