CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Perak Buat Chong Wei, Tetap Jadi Kebanggaan Rakyat Malaysia!

lazim replied at 22-8-2016 10:13 AM
betul aku setuju sangat dgn hujah2 ko. xsemua org paham bila kita sebagai peminat kritik. perak ut ...

Aku perasan sejak dari dulu lagi trademark Badminton Malaysia suka main defensive. Entah buat apa nak save energy aku pun tak tahu lah. Padahal last-last letih juga sampai banyak buat silly mistakes.

Sebab tu aku kalau tengok Malaysia vs Indonesia lawan final Olimpik ke Thomas Cup ke memang I put my money kat team Indo. Dan selalunya betul jangkaan aku, Malaysia lebih banyak main defensive sedangkan team Indo akan ambil setiap peluang yang ada untuk smash, jumping smash, power netting play etc. Then bila game dah dragged sampai rubber set, either kena lauk or buat mistake bodoh berturut-turut.

Macam ko cakap lah, bila aku keluarkan analisis aku ni semua tuduh aku macam bagus lah, kalau ko terrer sangat apasal ko je yang main lah...I mean come on lah, obvious thing is obvious.

Sorrylah kalau aku ada yang sentap kalau aku cakap ni - kadang-kadang aku salahkan peminat kerana meraikan 'tempat kedua'. Takdelah salah pun tapi ini dah 3 kali wei, and we really need to stop celebrating mediocrity.

So terimalah kenyataan, kita takkan menang emas badminton. Memang team Badminton Malaysia dah chop muka perak atau gangsa. Better fokus kat sukan lain juga, jangan sebab dapat 3-4 biji perak semua campak banyak duit kat BAM, karang nanti jadi lagi "Kemelut BAM" macam dulu player keluar masuk BAM.

Majukan lagi sukan basikal lebih baik. Aku dengar member aku kerja KBS cerita, kat pantai timur ada 2 je velodrome, itu pun satu dah tak boleh pakai lagi satu tunggu masa nak roboh. Padahal ramai cyclist dari Terengganu. Cerita rebut jawatan persatuan, pertubuhan sukan lagi kencang dari nak memajukan atlet negeri sendiri. Bila dah menang, orang highlight isu itu ini dan-dan lah cakap "saya tak tahu mengenai isu tersebut, kami akan siasat"..

ehh ter emo pulak aku

dammerung replied at 22-8-2016 11:37 AM
Aku perasan sejak dari dulu lagi trademark Badminton Malaysia suka main defensive. Entah buat apa  ...

terima kasih kerana menulis dengan baik sangat hargai, inilah maksud yg cuba aku sampaikan. lega bila ada org paham. dekat fb aku hanya tulis sebaris je. tapi acik2 dh bash suh aku plk main badminton

ada jugak msian yg berpendapat macam aku.

masa tgk the game, mmg terasa lcw throwing the gold away.  

lazim replied at 21-8-2016 03:09 PM
bulu keti he boleh didandan. harap kak bedah xlemas.

I sukaq dibelai manja dengan bulu ketiak lebat macam gittue, abang kau tue asyik cuko jer habis. I rindukan bulu ketiak lebatt

dammerung replied at 22-8-2016 09:57 AM
aku pun sebenarnya memilih untuk memaafkan Lee Chong Wei. Bagi aku dia tak patut kalah kerana stat ...

I pernah baca Taufik Hidayat start main badminton umur 8-9 tahun.time umur 9 tahun, tempat dia nak berlatih badminton tu jauh dari rumah dalam berapa kilometer ntah. tiap2 kali dia nak pegi berlatih, ayah dia akan gerak dulu Taufik akan jalan kaki/berlari nak pegi tempat badminton tu. kiranya before start berlatih dia dah warming up berlari dah. I tak boleh imagine umur kecik2 dah kena berlari berlatih penat macam tu tiap2 hari.

Kalau kat negara lain macam China, jadi atlet salah satu cara nak escape dari poverty. tapi kalau kat malaysia ni I taktaulaa sama ke tak

Bab stress management tu betul, dr dulu sampi sekarang mcm x der nampak usaha nak bg pakar utk player ni uruskan stress.

Cheng long masa lawan axelsen lain corak dia masa lawan chong wei dia tukar  dan chong wei pun ikut je.

Follow Us
lazim replied at 22-8-2016 10:20 AM
he bkn kalahkan diri. he pon dh habis nyawa masa semi..kalau final / broze medal game tu ada gap s ...

If u tengok ms lindan main dgn Denmark  tu pun u bole rase tu bukn lindan yg sbenar

dammerung replied at 22-8-2016 11:37 AM
Aku perasan sejak dari dulu lagi trademark Badminton Malaysia suka main defensive. Entah buat apa  ...

Well said...

Aku rase lcw tlmpau ikut rentak lawan.sepatutnya main je ikut rentak sndiri.ko nk smash ko smash jela.ko nk trbang ko trbang.knp nk kene ikut rentak lawan.bole nmpk die ikut je rentak chen long.aku tabik spring kat lin dan.aku rase die legen yg sbenar n pemain tbaik no 1 dunia.haha aku yg x tau pasai badminton bole cakap gini

budakpink replied at 22-8-2016 03:57 PM
If u tengok ms lindan main dgn Denmark  tu pun u bole rase tu bukn lindan yg sbenar

lindan yg sebenar tu mcm mn?

pertama : lindan pon semakin tua, prestasi mungkin sedikit menurun.. lawan dgn india pon rubber set. so apa yg pelik
kedua : dia berhempas pulas masa lawan dgn chong wei. esoknya dh kena lawan axelsen. penat. xsempat recover
ketiga : dia kalah rubber set. kalau dia dh malas sila kalahkan diri dgn straight set.
keempat : heol dgn bengang dok challenge keputusan line judge. sampai hbis pakai smua challenge pon desak nk challnge lagi.

aku lebih percya teori LCW & LD sama2 penat harungi semi. sebab tu dua2 jadi ayam pada penampilan terakhir di olimpik.

Korang ni bercskap macsm takde agama, takde iman.. Manusia hanya merancang, Allah yang menentukan..

Hebat macam mana pon lindan, Allah lagi hebat.. Allah berkuasa untuk memenangkan dan mengalahkan sesiap pemain badminton yang Dia kehendaki..

Jadi tak payah la korang terkejut sangat nape linddan kalah, nape chongwei kalah.. kalau korang beriman pada qada dan qadar, korang takkan terkeliru

kemaruk replied at 22-8-2016 04:15 PM
Korang ni bercskap macsm takde agama, takde iman.. Manusia hanya merancang, Allah yang menentukan..
...

maaf bang kem

Cuba korang kira berapa ramai orang islam di china, berbanding jumlah orang islam di malaysia..

Jumlah penduduk islam di china hampir sama banyak dengan jumlah pendyuduk malaysia keseluruhannya.. sudah tentu la doa mereka lebih kuat.. walaupon di restoran halal di china ada jamu arak, tapi itu lain

Jurulatih perseorangan negara, Hendrawan, tetap terkesan dengan kekalahan anak buahnya, Datuk Lee Chong Wei, di pentas final Sukan Olimpik sambil menegaskan dia bersedia memikul tanggungjawab atas kedukaan itu.

Sebagai pemain, Hendrawan mengecewakan perseorangan China, Ji Xinpeng, di temasya Olimpik Sydney 2000 tetapi dia pasti tidak menyangka senario yang sama menimpa pemain berusia 34 tahun itu.

Tujuh tahun bersama skuad negara, daripada membimbing pelapis dan kini Chong Wei, ia cukup memadai buat Hendrawan memahami kekecewaan setiap rakyat Malaysia.

"Ini yang terbaik yang boleh saya berikan. Maksud saya setahun setengah selepas dia berhadapan isu doping, saya bantu dia. Ini yang terbaik yang boleh saya berikan.

"Saya harus jujur yang lawan dia beraksi dengan lebih bagus. Harus diakui juga faktor fizikal Chong Wei nampak kurang segar, mungkin akibat daripada hari sebelumnya baru bertemu dengan Lin Dan,

"Saya lihat dia belum cergas sepenuhnya, apatah lagi bermain dengan Chen Long yang tentunya lebih muda," jelas Hendrawan.

Sementara itu bekas pemain perseorangan negara, Wong Choong Hann, memahami apa yang dilalui pemain nombor satu dunia itu.

"Saya rasa apa pun yang berlaku, hidup harus diteruskan. Satu hari nanti Chong Wei tetap akan bersara, saya sendiri tidak tahu bila, semuanya bergantung kepadanya.

"Saya juga percaya sesiapa sahaja yang bakal menggalas tanggungjawab yang ditinggalkannya akan meneruskan apa sahaja yang telah ditinggalkannya.

"Bila tiba masanya nanti, pengganti tersebut perlu untuk membuktikan kepada dirinya sendiri dan semua bahawa dia mampu untuk menggalas kepercayaan dan tanggungjawab yang diberikan oleh pasukan badminton Malaysia," ujar Choong Hann.

sumber: https://www.stadiumastro.com/ms/ ... pikul-tanggungjawab

teruskan hidup. barang yg lepas usah dikenang.

tumpukan kepada pelapis yg ada. kurangkan kerenah pegawai sukan ye. anda yg byk membunuh atlet sukan yg berpontensi.