CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivitar

betul ke boleh 'scan' problem orang lain dari jarak jauh

kitty_lynne replied at 7-11-2015 05:26 PM
Uols kt mana...dan apa sakit uols... Klu uols dok area kl/ selangor... Blh iols kenalkn dgn sorg u ...

lemah2 badan...

Pm iol klu nk contact number ustaz tu

Pasal scan org ni ada xcaranya utk halang org tu scan kita? Aku kurang bkenaan cara ni sbb xmintak kebenaran tuan bdan tu sdiri sbb aku penah kena..nak terang pon xreti tp aku tahu ada someone scan aku huhu

Salam. Pengalaman tokwan sendiri. Pernah dapat melihat perkara yang jauh atas permohonan terus kpd Allah (sembahyang hajat sepanjang Ramadhan n doa) sebab nak tolong seseorang yang sakit. Sekarang dah pencen. Tak boleh melihat perkara in future, cuma yang sedang atau yang telah (dululah).
Benar, tidak ada yang mustahil atas kehendak Allah jua.

Edited by espri6006 at 13-1-2016 09:55 AM

Assalamualaikum buat scanner semua...mohon bantuan sikit itu pun kalau sudi nak scan...

Aku ni sekarang jadi Pembekam dan tukang urut SPA secara part time, buat kat rumah sendiri. Ianya bermula sejak ogos 2015 sehingga sekarang. Dalam tempoh 3 bulan pertama boleh tahan jumlah pelanggan nak ramai tu kata taklah juga sebab aku buat sebelah malam je. Dalam sebulan tu org yang datang urut dan bekam adalah dalam 5-6 orang...tapi sejak bulan nov 2015 - jan 2016orang mula kurang ...sebulan ada 1 - 3 orang sahaja. Tapi itu bukan kisahnya sebab aku anggap rezeki je.

Tapi sejak Dec 2015,  wife aku didapati mengandung hamper 2 bulan..belum buat kad klinik lagi sebab terlalu awal. Sepanjang tempoh tersebut dia bleeding tak banyak cuma kuar macam darah period je so dia buat biasa je kot2 fikir lebihan last period. dan pada masa yang sama juga dia naik seperti bisul di betis bawah sikit lipatan, dah jumpa doctor, doctor cakap ia hanyalah bisul. Bagi sesiapa yang pernah naik bisul akan tahu sampai masa matang bisul itu akan berdenyut utk pecah tapi biasul ni tak besar2 kecik macam tu aje...tapi bila ditekan rasa sakitnya. sehingga sekarang masih ada..tak besar tak kecik...pecah pun tidak baik pun tidak dan pertengahan Nov 2015 isteri aku disahkan keguguran kerana ada darah kuar lagi dan 2 kali masuk hospital dan mmg sah keguguran. Selepas itu anak aku yg berusia 4 tahu pula naik spt ibunya di betis...tak baik2 juga...sehingga bisul itu tak Nampak macam bisul cuma Nampak ia jadi warna coklat sebesar duit syiling 5sen utk anak aku dan 20sen utk wife aku...memang ada kesan kat betis diaorg warna coklat. bila ditekan rasa sakit dan keras bahagian tu.

Dan aku pula start dec 2015 bisul tu naik kat betis aku...sama mcm wife dan anak lelaki aku tu...sampai sekrg tak baik baik jga...macam tu juga..tak besar2 tak surut tinggal kan kesan warna coklat. Sejak minggu lepas juga belakang aku sakit itu dibahagian urat belikat sebelah kanan,,terasa sangat lenguh dan kadang2 rasa kebas, kdg2 rasa macam benda merayap..aku mmg bukan jenis kerja2 berat pun sekadar buat kerja2 bersih rumah atau laman jer selain kerja pejabat. Malam tadi aku rasa dah tak tertanggung sakitnya belakang ..aku jumpa doctor dan bagitahu sakit belikat sebelah kanan aku bgtaulah simptom2nya..ada doctor tu cakap..eh awak ni buat saya scary aje...lepas tu dia kata cuba pergi urut kat SPA Awana sbb ada tukang urut lelaki kat sana. aku bgtau dia tu lah susah nak cari tukang urut lelaki kat sini..dan aku bgtau doctor tu yg aku juga buat urutan spa dan bekam juga. So dia pun bgtau kadang2 bende tu lah balik pada kita..lekat kat kita balik...ayo scray pulak aku.
Masa aku ambik kursus bekam tu mmg dibekalkan dengan ayat pendinding..tapi kdg2 aku baca kdg2 tak...
masa kau gi kat doctor tu dia cucuk kat punggung aku sambil diperhatikan anak perempuan aku yang 10 tahun tu..balik rumah dia pulak gi cerita kat Ibu dan abangnya yg usia 11 tahun, dah jadi penkut diaorang tu..takut bawaan orang lekat kat rumah aku.

kalau ada kalian yang sudi bantu..silakan

espri6006 replied at 13-1-2016 09:53 AM
Assalamualaikum buat scanner semua...mohon bantuan sikit itu pun kalau sudi nak scan...

Aku ni se ...

nk komen x reti.. cuma tang ngurut tu.. yup.. ada dpesankan..
kalo nk ngurut.. satunya dinding/ kunci sblm urut..
yg selainnya.. bersihkan diri slps ngurut.. takut 'bisa' tlepas masuk...
sbb katanya kalo sikit2 x nampak kesan.. tp kalo tkumpul tubuh sniri yg menanggung kesan..
tu kata org tua2 la..

drp scan dr kejauhan.. ada baiknya g cari org yg pandai yg ada bdekatan..
alang2 dah tgk kalo ada leh mintak wat pape yg patut trs..
dgn lg satu.. amalan sniri.. rasanya ada byk kot kawan2 kita dah share kat merata tred..
kena belek2 la sket tgk.. x ingat pong..

Follow Us
halimi78 replied at 13-1-2016 10:07 AM
nk komen x reti.. cuma tang ngurut tu.. yup.. ada dpesankan..
kalo nk ngurut.. satunya dinding/ k ...

Terima kasih MOd [url=]@halimi78[/url]..nak kena gali kat thread lain tu masalah tu...hajat dihati tu memang nak jumpa juga pakar yang berdekatan, cuma nak tanya pendapat kat sini dulu kot2 ada yang boleh bantu.

espri6006 replied at 13-1-2016 10:13 AM
Terima kasih MOd @halimi78..nak kena gali kat thread lain tu masalah tu...hajat dihati tu memang n ...

yg pakar2 lama dah nyelam.. jarang2 br nk timbul.. tu masalahnya,,

kalo nk cuba nasib.. cer la tanya sama tn arian.. sehari 2 lps mcm ada msk..
kalo tetiba nyelam balik xtau la..

pakar2 lama? hehehe

Gebang je sapa ckp boleh scan jarak jauh tu...

Scan jarak jauh boleh..
Tapi mesin scanner tu mesti boleh tru komputer..
Kalau nak senang pakai mesin faks..
Pagi tadi baru dbell renew roadtax..org insuran nak bukti..dbell print slip tu guna scanner pastu faks terus ke opis beliau..2 kali jugak la..yang pertama tu fail..tak dapat dihantar..

dah jadi thread lawak plak kat sini

cerita pasal scan ni, teringatlah sorang forummer lama. kira glamer lah dulu kat board ni, brader king ke apa namanya. serius lupa. akak pernah lah mintak dia tolong scankan abah ni coz masa tu adalah unsur yang mencurigakan. Dia bgtau, abah akak & 2 lagi adik (sorang lelaki, sorang pompuan) ada saka. Tapi lepas tu tak de lah nak follow up atau nak buang saka tu. sekadar nak tau je.

tapi baru2 ni abah sakit. dia yg mintak anak2 carikan ustaz. so ditakdirkan dapatlah jumpa sorang ustaz satu daerah ngan kitaorang. kebetulannya yg temankan abah, adik lagi 2 org tu yg dikatakan ada saka gak. so ustaz ni pun cakap benda yg sama. terkejut adik yg pompuan ni coz akak pernah bgtau dia(dia sorang je lah) pasal hal saka. balik umah x sabor2 dia bgtau akak. so akak rasa, ada sesetengah org yg diberi kelebihan untuk scan jarak jauh

kitty_lynne replied at 7-11-2015 12:20 AM
Abam  Hantukiller blh scan.. Dia penah scan iol dr jauh...x amik bayaran pun...
Timaksih byk2 abam  ...

dia scan awk , dia mintak gambar x??

princesslulu replied at 30-5-2016 06:26 AM
dia scan awk , dia mintak gambar x??

X minta gambar.... Dia minta nama penuh je... Bintikan mak... Contoh : peah binti joyah

uhukk uhukk tumpang lalu yerkk ..

kitty_lynne replied at 1-6-2016 10:44 PM
X minta gambar.... Dia minta nama penuh je... Bintikan mak... Contoh : peah binti joyah

ooh guna nama je yeah ...

Teringin nak belajar tapi takut npk yang menyeremkan..pastu aku pulak kena scan... haru

ada orang scan aku haritu. dia guna jari. dia kata ada something ngan aku. hurmmm mcm mana nie.

salam....

baru bace thread ni.....
ianya terpulang kepada seseorang untuk percaya kebolehan org lain utk scan ni....
mcm saya... i was gifted dgn kelebihan paranormal ni....
tapi sy pilih utk tak gune kan "ilmu" yg ade pada saya....
sebab sedikit sebanyak ia ade bersangkut paut dgn bantuan jin....
tapi kalo wali2 Allah itu sy tak tau la....(zaman dulu2 org kuat beribadat)

sy pernah try scan org sekali....hanye sekali tu....
iaitu mak opismate sy.....masuk hospital...doktor kata cancer tapi arwah berperangai pelik (arwah meninggal beberapa bulan lepas kemoterapi)
mase kejadian makcik tu hidup lagi la....hehehe....sy plak kat opis...dengar la member tu cerita ,...
mase tu sy masih link dgn hero (kalo bace thread sy, hero tu name gelaran utk salah sorg forumer yg tolong sy mendalami ilmu yg sy miliki ni)
die suruh sy cube scan....dengan beberapa ayat zikir dan menyebut nama org tu, sy pon mulekan.....

rase mcm kite terbang masuk dlm satu zon yang bergerak laju (pernah tgk tak cite Doraemon bile nobita masuk dalam laci utk pergi dimensi lain tu?)
lebih kurang mcm tu rasenye....smpai la bile kite dah dekat dgn org yg nak di scan tu....pandangan tu jadi slow....hingga objek terbentuk jelas depan mata.... mase ni telinge dah dengar suara mcm bergema2....suara kat tmpt kejadian....suara kat tempat org yang di scan tu.....tapi butiran nye tak jelas .... hingga saya nampak makcik tu terbaring dgn baju putih...dlm bilik warna putih...ade mesin besar warna putih ....

bile sy cube pegi lagi dekat...sy lost control...mcm terundur ke belakang...mcm kena sedut dek zon laju tadi...smpai sy "balik" semula ke opis....
pastu sy ckp kat member opis tu... "aku nmpk mak ko pakai baju putih dlm bilik ade mesin2..."  pastu kawan sy cakap "mak aku takde baju warna putih....die pakai baju die n kain batik je kat hospital...."
"owh ye ke ? xpelah...mak ko ok je kot...." saya pon bangun pergi ke surau...sebab ape??? sakit kepala yg teramat sangat....mcm nak meletup...mase tu rase mcm scan sy tu tak menjadi...si hero suruh rehat sbb first time sy scan...

terbaring dalam surau...bile baring pon nmpk siling tu mcm bergulung2 berlipat2 dengan kipas yang berpusing tu lagi menambah sakit kepala.... tapi pejam jugak la mata smpai terlelap dlm stengah jam....tapi lepas tu mmg berat betul kepala.... kena mkn panadol....n sambung tido...mintak excuse kat CC cakap nak rehat jap sbb sakit kepala....

bile dh terbangun...kawan sy tu dtg n cakap "eh...tadi aku kol adik aku (adik yg jage mak die kat hospital), die cakap mmg mak aku ade buat MRI...die pakai baju putih...kena masuk bilik khas" Banggg!!! mcm kena tembak plak rase kepala..... so ape yg sy nampak tu adalah betul!!!  sy berjaya scan dari KKB ke HKL!!!!!!!

tapi memandangkan sakit kepala yg teramat sangat lepas buat tu....sy x sanggup dah nak scan2 org.... walopon ade galakkan dari hero supaya belajar scan sikit2 sampai pro.....

haish...x sanggup... itu adalah pengalaman sy scan org kali pertama....dan mungkin yang terakhir ....