CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: farikica

All About Gold Coast, Australia - Part 4

Close [Copy link]
Reply 280# bdk2

flight malam ke..? pukul 9 lebih kan...? esok pg sampai teros leh jalan2...he..he..

Reply 281# farikica

yup...isnin nnt flight malam. sampai esk paginya nak pegi letak beg, kalo blh check in lagi bagus. then, terus gerak jejalan pegi Brisbane. Hrp2 cuaca ok...

Reply 282# bdk2

Kalau ikot forecast minggu depan weather memang sngt cun! Minggu ni ja mcm hapa..tp ok la, x ler terok sangat sebenarnya.. Eh, aku rasa bus 702 tu lalu la kat Santana tu... Tp aku x 100% sure la... cuba tanya pakcik bus tu...sebab aku check kat website surfside tu, tulisnya lalu...

Reply 283# farikica

aku pn ade tgk weather forecast tu. hrp2 mmg btol la ye. insyaALLAH..
kalo btol bus 702 lalu depan santana apt tu mmg sgt2 bagus ler. xyah amek airport shuttle. eh? ade ke? hahah...
hrp2 xdela abes duit byk sgt kat sana nnt. 2weeks ni lama...aku bwk aud972 je ni. pengsan kalo x cukup

ko kt sana masak x? aku baca kalo nak beli ayam halal ade kat depan islander hotel?

Sambung gambar2..La ni kat Movieworld...

Yg ni wajib tengok...kalau x tengok, pegi balik lagik sekalik .. Stunt driver show..ada 2x sehari..pukul 10 lebih satu, pukul 1.50 satu.. show ni, kalau lambat masok, memang mereka x kasik masok teros..pintu mereka kunci dah... so, kenalah tunggu next show...

Yg ni gambar2 parade..pukul 3.30 ptg..sekali aja sehari.. dekat main street.

Lepas parade, teros mereka2 ni tolak trolley jualan murah kat depan pintu masok MW..saya ada tanya mereka, kenapa patong2 dan baju2 ni murah dari di dalam...kualiti x ok ke atau yg reject..? mereka kata x... saja nk habiskan lebihan stok..so, kami pon belikla bunny ngan t-shirt...he..he..

Uploaded with ImageShack.us

Rate

1

Reply 284# bdk2

Iyeke ada ayam..? aku tanya kat pekerja bahar tu, mereka kata kena naik kereta baru sampai kedai ayam halal tu.. x tau la.. rasanya kak frap penah belik ayam halal tp x pasti kat mana...aku hari2 masak..memang save giler2... pasal umat2 aku wajib makan nasik... aku belik seafood kat woolsworth (dekat bangat ngan HRC)... malas nak menapak ke coles... seafood marinara yg aku upload tu = aud 12 sekilo.. so setiap hari lauk berasaskan seafood...tomyam seafood, nasik goreng seafood, kobis goreng seafood.. tp ko jngnla belik sekilo... 1/2 kilo pon dah cukup untuk 2-3 kali makan.. ikan pon murah.. yg dah siap buang tulang tu, panjang dalam 2 jengkal baru AUD2 mcm tu..  Aku x pernah makan luar kecuali kat kedai bahar dan kat paradise tu..he..he..

Follow Us
Reply 286# farikica

owhh okla mcm tu. beli kat woolsworth jela ek. aku pn ok je mkn seafood tu. nmpk tempting sungguh! heheh. sbb kalo blh mmg nak jimat abes mkn kat sana. kalo blh masak, kita masak kan...kekekke

Reply 287# bdk2

Bab duit ni very subjective..kalu kuat belanja memang x cukup banyak mana pon.. ko kaki shopping kan..? Cukup ke duit banyak tuh...keh..keh... Kat kedai maharani tu aku tengok 1 dish dalam aud13, aud17, mcm tu la... pernah p sana sekalik, ingat nak try makan tpi kedai tu tutup, pukul 3 ptg baru bukak..so, x jadiklah makan kat situ...

Reply 288# farikica

hahaha...hrp2 xdela terbabas shopping sgt. lgpn kalo bab souvenirs tu mybe x sgt kot since aku tgk bentuk2 design lebih kurang sama mcm kat perth je. insyaALLAH jela aku ni. hahaha...

Reply 289# bdk2

aku baru nak log off, tetiba nampak sampul merah.....eh..aku ada baca kat page blkg2 sikit dulu, ayam halal ada kat coles..  jenama lily apa ntah...he..he... kalu ko rajin ko selakla... thread 4 jugak cuma belakang2 sket..

Reply  sham159

nape x belik sham...? kan dah terangau2... saya belik sorang satu pasal sa ...
farikica Post at 14-6-2012 16:23

sama la kita..kalau gie memana yg ade HRC mesti beli sorang sehelai..bukan setakat utk kitaorg aje..siap beli utk anak2 buah lg especially yg selalu jaga hero2 kami..hehe. kalau ade sesapa yg pegi memana yg ade HRC..kirim pin utk collections..dah penuh dah kat topi saya..

Bdk2 dah beli baju hujan? sure dah siap packing ni.....Selamat berangkat on monday. Happy ...
frapamocha Post at 16-6-2012 17:33

AlhamdulilLah..semoga Allah swt permudahkan segala urusan ibadah akak di sana. Sambil tu doakanlah rakan2 dlm nie semua bejaya dalam kehidupan dan urusan seharian bersama2 keluarga tercinta dan memperolehi keredhaanNYA dunia akhirat. Amin!

Mr John, 3 hari GC mana nak cukup?? Akak gi 6 hari pon tak puas.Kalau 3 hari mcm gi cuti-cuti Msia ...
frapamocha Post at 15-6-2012 11:40

betul3x..apara nko nie..dah tau gie bercuti menyeberangi lautan..adaka 3 hari aje..dahla dlm perut burung besi pun 8jam..mau tepu punggung tu..mana cukup 3 hari..kurang2 seminggu..memang sah2 nko kena bayar "dam" lepas nie..

Reply  farikica

tak kisah la gmbr ape2 pn..jnji utk tatapan kami semua kat sini. hahah.
...
bdk2 Post at 14-6-2012 18:36

cukup tu kalau utk makan minum + jejln cuci mata ajer..kalau borong brg2 kat sana memang la x cukup..

Reply 293# mhaamoh

actually mmg allocate 3 hari je kat GC. sbb the rest dah allocate utk sydney dgn melbourne. takpelah..ade rezeki boleh dtg lagi.

Reply 291# mhaamoh

he..he..mhaamoh, saya x ler segenerous awak membelikkan untuk org lain.. selalunya saya dan fmily aje la.. mahal tu..he..he..

Reply  bdk2

Iyeke ada ayam..? aku tanya kat pekerja bahar tu, mereka kata kena naik kereta  ...rasanya kak frap penah belik ayam halal tp x pasti kat mana
farikica Post at 17-6-2012 00:33

Siapa yg miss entry akak dulu, ni akak post lagi.......
akak beli ayam halal kat zahab mini market/convenience store. Beli yg dah potong2 $9. yg dah potong tu byk breast meat. Dapat 3 kali masak utk isi perot 5 org dewasa.   Kalau yg satu ekor $12, susah nak kena potong2 sendiri. beli yg ni kalau nak panggang.
Kedai ni kecik je kat kawasan area Chevron Rennaissance. Surfers Paradise Boulevard, jalan ni panjang dr Chevron ke Islander.   kat traffic light Chevron, belah kiri akan jumpa kedai Zahab, kecik je kedai ni. sebelah tu ada kedai My Bikini shop n ada kedai souvenir L & H owner mat china Hong Kong. murah, boleh dpt T-shirt 3 for $20/$18 child. FM dan keychain pon lebih murah dr kedai kt condom shop tu. Landmark area ni, kalau mlm nmpk lampu2 funfair ... ada rides yg memeningkan kepala kt situ .Kt traffic light sebelah kanan, depan sikit jumpa Condom Shop dan souvenir shop..... kalau terus kehujung ialah Islander Hotel.

Bus guide utk bdk2 dan geng lain2 yg nak gi GC
ni dari Cavill Avenue  
1. WetnWild, MovieWorld, Dreamworld, Paradise Country -  TX2
    Australia Fair- 708, 706, 709,760, 704, 700
    Harbourtown - 703, 709
From Appel Park. Departs every 15 mins

2. Seaworld, Marina Mirage - 750
Leaves fr Surfers Paradise Blvd, near Westpac bank. Departs every 20 mins.     

3. Bus & Train to Brisbane - 745
Departs Beach Rd opposite bus station. Departs every 30 minutes and connects with Nerang Train .
First bus at 4:48 am. last bus at 10:54 pm

4. Pacific Fair - 704, 706, 707, 745
From bus stop opposite hotel

5. Currumbin Wildlife - 700

6, Gold Coast Airport - 702

Reply 280# bdk2
InsyaAllah, akak akan doakan utk semua dijemput  ke rumah Allah tak lama lagi. Yg penting kena ikhlas dan pasang niat.Harap semua doakan akak sihat dan dipermudahkan segala urusan.

AlhamdulilLah..semoga Allah swt permudahkan segala urusan ibadah akak di sana. Sambil tu d ...
mhaamoh Post at 17-6-2012 13:45

Amin...Amin...Ya Rabb. Jazakallah khairan kathira.

InsyaAllah akak akan doakan yg baik2 utk rakan2 forummer. Semoga semua akan dijemput menjadi tetamu Allah juga.