CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] YaPEIM: 3,000 dari 500,000 penyumbang Potongan Gaji menarik diri. page#11

dizek replied at 24-11-2015 09:39 AM
itu la pasal

PKR tahu ramai yang akan tetap

wuit kecik hati aku dizek.Sokong jer pkr.. tapi tak pernah undi kes masalah sistem SPR  tak sync kat state..Wui SPR pilhanraya depan toksah bagi alasan tak sync..Nanti ada lak pengundi hantu la apa la.Sendiri malas bende lain lak muncul

Acong replied at 24-11-2015 09:49 AM
mohon fatwakan DOSA kritik Yapiem

cina kalo nak mohon apa2, dengan
biro aduan MCA la biasanya cong

AKu potong rm 5 je sebulan sejak beberapa tahun..kalau ikut amarah, nak je berhenti..aku x halal duit aku di buat benda lain sbb aku brniat derma..tp fikir balik..biar lah..aku dh niat sedekah..kalau dorang salahgunakan..tu antara mrk dgn Tuhan..

MamaMima711 replied at 24-11-2015 09:54 AM
AKu potong rm 5 je sebulan sejak beberapa tahun..kalau ikut amarah, nak je berhenti..aku x halal dui ...

syukur laa ada manusia macam ko....

harap 3000 org tu akan berpikiran cam ko  

AKu potong rm 5 je sebulan sejak beberapa tahun..kalau ikut amarah, nak je berhenti..aku x halal dui ...

sikap gini antara yang mewakili majoriti
daripada 500,000 penyumbang

bukan minoriti 0.001 % yang mudah kecoh kulu kilir
pro PKR termasuk makcik2 kaki gosip

sabbath_shalom replied at 24-11-2015 08:10 AM
Kesiannye anak sis

Skang ni camne? Dah ok ke? Ada yg kata kunyit, lemon menghalang dan melaw ...

.............. Alhamdulillah dear ....... sekarang dia dah sihat dan sembuh insyaallah .....dia sakit masa tahun 2003-2006 gitu ...... tapi you ..... masa dia tengah chemo .... Allah sahaja yang mengetahui betapa sengsara nya dia ..... after chemo .... sebab pertahanan badan yang rendah .. selalu dapat infection .. high fever .... very high fever ...  yang sampai mengeletar tubuh badan "kesejukan"  ... dan masa dia mengeletar tu .. saya terpaksa basahkan badan dia utk turunkan suhu .. bayangkan bila ianya berlaku ditengah2 malam .. di pagi hening pkul 2-3 pagi .. kami basah bersama2 .... sama2 mengeletar ... bibir pecah .. tak boleh makan minum .... tangan hancur dicucuk cucuk utk cari urat utk masukkan jarum ubat ..... utk ambik darah etc etc .... Allahhuakbar ... sengsara sungguh pesakit2 kanser ....  saya dah melihat kesengsaraan anak saya melawan kanser ... sebab tu MAKNA ni agak dekat di hati saya .... bila saya dah  pencen nanti .. saya nak jadi sukarelawan MAKNA .....

satu lagi ... saya cukup hangin kalau ada penjual ubat ubatan segera di online yang kata ... makan je supplement yang dorang jual ...kanser stage 4 pun boleh semboh .. memang saya bahasakan penjual2 sebegini .....

oppsss .. terOFF TOPIC.

soo .... manusia 2 yang nak mengumpul dana2 atas tujuan apa sekalipun .... kena seorang yang sangat amanah ... sebab kit athu .. rakyat malaysia sangat2 pemurah ..... kalau mpengumpul dana ni tidak amanah ...  mereka akan gelap mata dengan limpahan wang ringgit hasil derma / sedekah .... macam mereka2 di Yapeim dan cik Jamil madu 3 ni la  ....

Follow Us
mikasa replied at 23-11-2015 10:05 PM
Cuti kat mana? Main salji kat Swiss? Ditaja ker cuti dia? Cuti doh rumah..mau kena ligan ngan repo ...

sorry bukan ketua pengarah, tapi presiden dan timbalan presiden. Timbalan presiden pula ambil anak beranak utk isi jawatan dlm anak syarikat.

mikasa replied at 23-11-2015 02:05 PM
Cuti kat mana? Main salji kat Swiss? Ditaja ker cuti dia? Cuti doh rumah..mau kena ligan ngan repo ...

Ujung tahun cuti dekolah memang le masa bagi yg mampu pegi holiday sana sini bawak anak pinak . Ingatkan orang beso yapein kena paksa ambik cuti ke mcm yg di gembar gemburkan tu

3.000 dah bijak so yg 497,000 lagik tuh still x bijak2 lagik ker??

NAT_11 replied at 23-11-2015 11:40 AM
KIHKIHKIH...................KEBENARANYA sudah terbukti, tak payah
nak defensive sangat.
SATU SOA ...

Nat,

ada lagi tambahan...

' tak ada pula, menolak kebenaran kandungan invoice', sebaliknya dok cakap ' pihak terbabit dapatkan maklumat secara tidak sah'?...jadinya..emangan sahlaaa kan bukti invoice tu.....pihak YaPeiM tidak pulak menidakkan kos2 tersebut................puiiiiii....hu3

dah kalo katanyaaaa berjoli bukan duit pendermaaaa...ko dah kenapa terlompat2 macam hanjenggg je bila penyumbang tarik diri????

kata tak sentuh duit orang derma.....so dok dendiam sudahlah.....orang nak menderma direct ko susah hati apsal??? takut temolok ko kering ke????

so akak ucapkan syabas pada yg tarik diri dari menderma kat yapeim ni...adalh afdhol ko carik je akaun rumah anak yatim mana2...standing order je dari bank....kut dak pon...semayang jumaat buh jek laaa tabung mesjid tu time gaji masuk....

sbb nak harapkannnn puak2 jilaker hati hitam perut berulat nihhhhh...anak yatim makan nasik....depa anak bini makan steak dlm bisnes classss......ehhhh...duit meniaga katanyaa.....lanjiou!!!!

jap ahkak nak komen tajuk @R2D2

apsal tajuk ko 500k penyumbang...
article 5,000 je???

...

sikap rakyat malaysia macam nie lah digunakan sbg formula oleh pengumpul dana haram jadah utk kaut keuntungan peribadi....

...

akubest replied at 24-11-2015 12:21 PM
jap ahkak nak komen tajuk @R2D2

apsal tajuk ko 500k penyumbang...

check msg #252

eh eh!!!
nih typo ke spin neh...???
angka pencarummmm pon nak spinnn?????
dari 5k naik 500k?

tetiba akak nak carik penedol
penin.....

maximus_01 replied at 24-11-2015 09:04 AM
Tengah carik sampel surat utk stop sumbangan. Tak byk pun RM 100 je sebulan. Dah bertahun2 jugak.  S ...

Nama You
Alamat You ( Rumah/Pejabat)                                                                                   Tarikh
YayasanPembangunan Ekonomi
IslamMalaysia (YaPEIM)
Tingkat8, Grand Seasons Avenue,
No. 72,Jalan Pahang,
53000 Kuala Lumpur                                                           No. Faks: 03 27172616
Tuan,
PERMOHONAN UNTUK MENAMATKANPOTONGAN BULANAN TABUNG YaPEIM
Dengansegala hormatnya perkara di atas adalah dirujuk.
2.         Sayaingin membuat permohonan untuk menamatkan potongan bulanan untuk tabung YaPEIM.Butiran adalah seperti berikut:
Nama                          :           
My Kad                      :           
Alamat bekerja          :           
            No. Telefon                :           
            Sebab                          :           

3.         Kerjasamapihak tuan untuk mengambil TINDAKAN SEGERA di dalam perkara ini diucapkan terima kasih.
Sekian,
(                                                    )
s.k: Unit Pengurusan Akaun
      (BahagianGaji)
     (Jabatan?????   )

biasala bila satu2 tempat / org bila ada duit especially gomen related memang akan datanglah bijak pandai kaki sailang... macam semut cari gula.. dah jadi lumrah.. toksah kata gomen related org.. hatta persatuan penduduk taman pun kalu fund collection beribu2 berebut nak jadi Chairman.. dapat sailang skit masa bagi kontrak security.. tu baru fund ribu/belas ribu.. inikan lagi yg masuk tens / hundred million.  Yang pasti kalu billion, no 1 la pegang...

alien3d replied at 23-11-2015 04:04 PM
okay aku dah tengok balik invoice tuh... kononnya..
Yang US.
1. Cadangan  bukan invoice

1. even kalau bkn invoice pun (tp yg us 3 states minus ny tu mmg invoice la), kita ambik contoh us (3 states) n europe tu, us total rm590k n europe rm290k utk 100 peserta per event maknanya utk us rm5900 (usd1.5k) n paris rm2,900 (euro 500), reasonable price la kalau kita refer dgn statement student yg terlibat. so, dah dpt bajet rm590k, ada 2 pilihan, geng2 yapeim jumpa student ke, student berkumpul kat satu venue, mn lg jimat. kat sini la kita nak tengok detail tu, akmal now fail nak bg, yapeim dah jwb. yapeim guna point audit report, sop audit kita tau la mcm mn kan, so akmal dah kalah la kat sini.

2. yapeim guna duit anak yatim n sumbangan utk anak yatim n miskin utk bersuka ria, pun mcm x betul sbb yapeim dah bg pecahan sumber beraudit,

* Kutipan SPG dan Skim-skim lain        RM334,931,764.00
* Dana Perniagaan YaPEIM                 RM118,157,689.00
* Jumlah Pengeluaran Amal Jariah       RM453,089,453.00

fail lg akmal kat sini nak bg detail hujah.

3. yapeim guna duit sumbangan utk buat bisnes n untung dpd bisnes tu buat joli sakan pun mcm x betul sbb peserta tu student tajaan yapeim kan plus awal2 lg dah dibgtau yapeim ni kumpul dana n buat bisnes n untung dpd bisnes tu akn concentrate ke program kebajikan minus capex++, fail lg akmal now kat sini, kecuali dia blh tunjuk detail logik pembaziran tu kat mn v dia punya quotation utk similar event.

rizab pendapatan yapem pun makin bertambah, maknanya ada untung

kesimpulannya ???????????????

senang cerita kalau rasa derma tu x ikhlas n lg menambah dosa x perlu la menderma,

Edited by alien3d at 24-11-2015 12:53 PM
badaksumbu replied at 24-11-2015 12:39 PM
1. even kalau bkn invoice pun (tp yg us 3 states minus ny tu mmg invoice la), kita ambik contoh us ...

kesimpulan ? Siapa Creditor ? .Atau invoice simpan dalam laci macam jabatan lain, bila nak buat bayaran kalut buat surat tuntutan dan buat payment voucher ikut direct payment...
**psss...  haritu ada orang tanya aku kat muka buku kenapa benci goverment , dah korang tak ikut credit term, simpan bawah laci lepas tuh pening buat tuntutan.  Aku suka GST. Akmal tak kalah lagi kalau ada terror accountant leh tolong dia.. tapi too way technical orang biasa .