CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Perkahwinan terbaik mengikut syariat

axl_bach posted on 21-11-2014 11:47 AM
mmg laa ada bajet....tp bukan langsung2 ada bajet terus bleh kahwin sbb mendalah majlis perkahwina ...

tau pun...

yang lu melalak kat semua thread kawin amender..??

jantan kalu dah kawin baru citer la...

axl_bach posted on 21-11-2014 11:43 AM
tu laa pasal, kat Kedah busuk2 RM7 kat tempat lain aku rasa xdpt dah rate camtu.....

lg satu pi ...

pernah nyembang dengan sorang kawan lelaki pasal ni tau
gebang bosar kater wanita pilihan dia.. kena ikut kehendak dia
dia nak buat maajlis simple
akad nikah jer dah
pastu makan dengan family ja

hahhahaha tu dia bila kawin
tak berani nak bagitau adik
sebab?
perghhh!!~ merah menyala woo lipstik isteri d hari persandingan
inai bercorak2 bagi .. sedangkan dia dulu beria2 mengutuk perempuan berinai corak2 ni
pastu hahaha ader gambar pas kwen .. posing sakan la jugak
siap berpelamin indah
siap makan beradat

adik mampu tersengeh2 ja nengok gambar2 tu kawan2 lain kongsi kan

lavasalmon posted on 21-11-2014 11:49 AM
" ok ayang...bee nak kluar kejab ni...ada member ajak lepak kedai mamak makan tosei...ikan tu ayan ...

Confirm....... potensi statistic cerai naik lagi

stinger_attack posted on 21-11-2014 11:49 AM
Nee nak tanya.....kau dah ada calon ke belum?

Kau bung bang bung bang...tanya orang suruh lay d ...

baru minggu lepas luahkan hasrat secara formal kat orang tua calon aku....reaksi dorg positif tp memerlukan perbincangan lanjut....n dari lanjutan tu insyaallah akan menyusul lawatan org tua aku plak ......semoga dipermudahkan

FanTasyCreaTioN posted on 21-11-2014 11:20 AM
betul ke yang kita faham ni ..
duit hantaran tu .. lelaki mengharap duit hantaran tu untuk keguna ...

bukan.. katakan la pasangan tu buat pinjaman 50 k untuk keseluruhan majlis.. adalah lebih baik jimat kan sikit on belanja majlis kenduri.. so lebih2 leh guna untuk life after majlis. let say 30% untuk majlis.. and 70% baki untuk life after majlis.. . jgn banja 50 k abis untuk bermegah2 di majlis serperti buat di dewan yg mahal2.. makanan yg mahal and pelamin yg mahal2..

duit mas kawin hak isteri .. suami takde hak..
duit hantaran untuk perbelanjaan kahwen (kenduri kahwen) and duit mas kawen masa nikah adalah hak isteri..i rasa u keliru kat sini.. mas kawin and duit hantaran adalah hal yg berbeza

itu maksudnya..ok..

axl_bach posted on 21-11-2014 11:52 AM
baru minggu lepas luahkan hasrat secara formal kat orang tua calon aku....reaksi dorg positif tp m ...

Aku tengok lembab bin babdab kau nee.....lagi dua tahun masih akan dalam stage bincang...takda progress...

Aku suggest kau pakai khidmat LABA jer bab bincang bincang nee....DAN aku yakin  by next year kau dah anak dua......

Tak caya?

Caya lah cakap aku....

Follow Us
stinger_attack posted on 21-11-2014 11:44 AM
" nak basuh apa lagi bee? dah sepanjang hayat ikan tu hidup dalam air...nak basuh pe kehal?...samb ...

hahaha..

tu sib baik kat mydin dah siang ikan itu.. kalau tak dengan isi erut semua dia goreng..

axl_bach posted on 21-11-2014 11:52 AM
baru minggu lepas luahkan hasrat secara formal kat orang tua calon aku....reaksi dorg positif tp m ...

dapat orang mana?? kau plak orang mana...

kalau jauh susah la nak balik raya..start la tahun depan rebut2 nak balik kampung sapa dulu

stinger_attack posted on 21-11-2014 12:01 PM
Aku tengok lembab bin babdab kau nee.....lagi dua tahun masih akan dalam stage bincang...takda pro ...

lembab cam sput...

jumpa bincang...bincang lanjut...kena bawak makpak jumpa...bincang lagi...perlu bincang lanjut lagi...kena bawak makpak menakan pulak...

bincang lagi dan lagi dan lagi...

letih la mamat ni...

axl_bach posted on 21-11-2014 11:45 AM
bkn camtu adikku sayang.........ngape nak kata demi kesenangan lelaki kalo dah itu neraca pertimba ...

setuju dengan abang tang ni ja

mmg dianjurkan memilih yg beragama tetapi faktor keturunan, pendidikan, akhlak, dan rupa paras tetap dititikberatkan....

tapi tetap bertegas mengatakan memang lelaki LEMAH akan menggunakan 1000 macam alasan untuk memenangkan diri sendiri yang pemalas dan tak bertanggungjawab

dan adik akan setuju kalau lelaki tu kata : yer nak perempuan berpelajaran tinggi sebab saya pentingkaan ibu kepada anak saya dari keturunan pandai2.. saya nak anak2 saya nanti pandai2 ..mewarisi dari saya dan isteri dan saya tak perlu duit dari isteri sebab saya nak isteri duduk d rumah menjaga anak2 kami

bukan:

selepas kawin saya perlu isteri bekerja membantu kewangan sebab tu saya nak isteri yang berpelajaran tinggi dan sebab tu saya rasa memang layak dia mendapat hantaran tinggi

Last edited by FanTasyCreaTioN on 21-11-2014 12:13 PM

stinger_attack posted on 21-11-2014 12:01 PM
Aku tengok lembab bin babdab kau nee.....lagi dua tahun masih akan dalam stage bincang...takda pro ...

lembab???huhuhuhuhuhuhu

aku baru jer berkenalan dgn si dia dlm 3 bulan nih.....ni kira pilihan muktamad aku laaa n dah nekad nak akhiri zaman bujang teruna desa berbekal kitab tua datang ke ibu kota dgn penuh harapan menjadi sorang banduan menjadi sorang banduan.....dah malas dah main2 jer dgn pompuan.....sblom nih aku x pernah siyes pun dgn pompuan agak2 buhsan aku blah jer......tu yg x kawen2 lg tu......lol

tentera_laut posted on 21-11-2014 12:06 PM
dapat orang mana?? kau plak orang mana...

kalau jauh susah la nak balik raya..start la tahun de ...

org dekat2 jer dgn tanah tumpah darah aku KEDAH DARULAMAN.....kira jarak umah aku dgn umah mak pak dia dlm 50km jer.....xder masalah laa nak berebut balik beraya nnt......huhuhuhuhuhuhuhu

tentera_laut posted on 21-11-2014 12:00 PM
bukan.. katakan la pasangan tu buat pinjaman 50 k untuk keseluruhan majlis.. adalah lebih baik jim ...

tak keliru pun pasal mas kawin dan hantaran

masih dengan persoalan .. lelaki nak jugak ke duit hantaran tu?
such a pity kalau dapat yang macam ni

lavasalmon posted on 21-11-2014 12:07 PM
lembab cam sput...

jumpa bincang...bincang lanjut...kena bawak makpak jumpa...bincang lagi...pe ...

Discus pause..discus pause...discus pause...datang DATO put on table hantaran parents pompuan can't refuse...terus melopong.....

Masuk angin kuar ASAP.......

axl_bach posted on 21-11-2014 12:10 PM
org dekat2 jer dgn tanah tumpah darah aku KEDAH DARULAMAN.....kira jarak umah aku dgn umah mak pak ...

korang plak duduk kat kedah gak ke.. atau kat KL ni haa.. kalau KL bagusla.. kalau kedah leceh sket..

FanTasyCreaTioN posted on 21-11-2014 12:11 PM
tak keliru pun pasal mas kawin dan hantaran

masih dengan persoalan .. lelaki nak jugak ke du ...

kalau lelaki tu bergolok gadai pinjam sana sini buat hantaran untuk pompuan lagi such a pity..

FanTasyCreaTioN posted on 21-11-2014 12:07 PM
setuju dengan abang tang ni ja

my sis muka ala2 Aiswayra Rai (my bestfren yg ada crush dgn dia cakap muka dia cam Anna Hathaway) pendidikan tahap master dlm bidang sains dari local IPTA dulu kawen hantaran RM12,000.......alih2 lepas kahwin laki dia soh dok umah jer jadi surirumah sepenuh masa, my BIL cakap dia mampu tanggung makan pakai isteri dia tu....memula my mom cam x setuju sbb dia nak my sis ada kerjaya selayaknya dgn kelulusan beliau yg sedemikian itu sesungguhnya adoiiiiii tp my BIL mmg jenis yg bertanggungjawab.......now dia jadi menantu kesayangan my mom.......

dia x kisah pun kerja keras demi isteri dan 3 anak....n for my sis, now dah jadi usahawan jual barang melalui FB dgn perolehan kasar hampir2 sama dgn gaji basic aku dah.....huhuhuhuhuhuhuhuhu

stinger_attack posted on 21-11-2014 12:12 PM
Discus pause..discus pause...discus pause...datang DATO put on table hantaran parents pompuan can' ...

terpaksa la cari calon lain pulak...( ni sure makan masa 3 tahun ni )

pastu bincang lagi...dan lagiiii...

tentera_laut posted on 21-11-2014 12:05 PM
hahaha..

tu sib baik kat mydin dah siang ikan itu.. kalau tak dengan isi erut semua dia goreng. ...

Itulah kau silap...orang bijak nee kat sekolah dia ada belajar bacteria...kalau ikan yang dah disiang..dibiarkan tak terus masuk kuali...kuman mbhcshcocclea bacteria akan meresap...jadi kau ingat dia akan pilih ikan yang dah disiang atau ikan yang masih tahi masih dalam perut?

Think........

tentera_laut posted on 21-11-2014 12:12 PM
korang plak duduk kat kedah gak ke.. atau kat KL ni haa.. kalau KL bagusla.. kalau kedah leceh ske ...

aku pun keje belah2 utara jer der....maleh aku nak pegi belah2 KL nun.....tp mmg ada hasrat nak buka restoran kat KL nnt bila modal dh cukup kencang.....impian yg masih tinggal impian.....