CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mistyQue

[MERGED] All About Mencari NURSERY/BABYSITTER/PENGASUH

Reply #179 silverstar333's post

pyh gak ek nak cari...ade yg tulis nursery...taska...daycare..tuh sume same ke? ambk baby? ke ambk budak2 besar je...

dah nak msk 7 bln, still x jumpe2 uwaaaaa

salam,

sy nak cari babysitter n nursery area puchong...

any recommendation??

salam..

saya pun tgh mencari babysitter atau nursery yang ok dah baik di sekitar putrajaya area precint 8,9,11.... ada sape2 tau tak...

Reply #182 rinne_rinn's post

alo makcik. di sini anda ye ekekeeke.. ;p

oh kalu saya masih duduk di situ, saya blh jd babysitternye wakakaka.. ko punye pasal aku mark up rege kaw2 hahaahaha..

nursery kat jb

nursery anakku akan ditutup by this month dan tgh cari nursery yg ok area hospital sultan ismail. Harap kawan2 boleh ttlg. tq

Mencari babysitter area taman arowana indah s'ban 2

Assalamualaikum,

Saya nak mencari babysitter untuk jaga anak lelaki saya yang berusia 2 tahun di kawasan taman arowana indah atau kawasan yang berdekatan.  Kalau ada kakak2 atau makcik atau saudara yang boleh jaga anak saya dengan penuh kasih sayang, bolehlah pm saya dengan memberi no telefon dan saya akan hubungi kemudian.

Saya akan hantar anak saya lebih kurang 6 pagi dan akan ambil lebih kurang pukul 7 petang sebab saya kerja di KL.  

tq

Follow Us

Baby Sitter needed - Damansara/ PJ area (urgent)

salam...ade tak sesape yg tau, baby sitter area damansara/pj..kalo nak dtg duduk umah saya lagi bagus...jaga baby saya, 2 months old..saya duduk area damansara jaya..jaga baby start from 7.30am to 6.30pm... pls help!!

mamy nak cari babysitter area bandar tasik puteri..ada ka???

taska / nursery di area kota damansara

Salamzz...

kalu boleh nak minta pandangan forumer kalau ade sesiap yg biase dgn area kota damansara...especially sek6...

nak carik nursery utntuk my son ...1 tahun 3 bulan...selama nih hantar bbsitter jer.. sampai dh rapat sgt pulak die dgn bbsitter xnak balik uamh..heheheh

so for.. i dah survey..BRIGHTER KIDS..tp dibuka untuk 4yrs above je... next to it ade Small Wonders...ade amik baby...i plan nak hantar situ....

tp nak minta pandangan kalau ade yg menginap di area situ & tahu nursery lain yg lebih bagus....tq

kenapa u pisahkan anak u ngan bb sister...since dorang ada chemistry ... antar kat nursery tak sama kasih sayang anak u dapat biler bersama ngan bb sister....

ada yg tak puas hati ke ngan bb sister tu ....kalu ada naper tak slow talk  aje..dari u terus pisahkan dorang... nanti anak u dah umur 4 barula antar kat taska..

Salam mayyo...

Saya memang warga jati Kota Damansara. Dari anak sulung lahir, sampailah la ni dah sekolah darjah satu, dan ada adik pun (baby 6 month), semuanya memang dok area K.D. Kebetulan, baby dan transit yang sulung pun memang kat seksyen 6 Kota Damansara.

So far, okeylah... tapi bak kata eddysya, kalau mayyo dah dapat  bbysitter yang bagus, no point you nak cari nursery. Ikut pengalaman saya, anak yang sulung dulu pun, bbysitter yang jaga. Tapi memanglah, rapat mengalahkan mak sendiri. Cemburu tu memang ada... masalah memang tetap ada. Tapi, fikirkan anak dah okey, so saya tak fikir pun nak cari penjaga yang lain... meskipun kekadang bebulu gak dengan bbysitter anak.

So, bila anak dah masuk 3 tahun, kebetulan pulak dah beli rumah sendiri kat seksyen 5... ada la peluang nak bagi alasan hantar anak dekat dengan rumah. Macam manapun, kita kena jaga hati dan relationship. Dia dah jaga anak kita macam anak sendiri, kita consider positif thinking je la...

Tapi sekarang, bila dah ada baby, habis pantang terus hantar same venue dengan abangnya. Taoi, memanglah... bila compare, better baby hantar dengan baby sitter. Saya ni baru 4 bulan hantar baby, macam2 benda dia dapat, bukan setakat batuk demam, chiken pox pun dah dapat. Lagipun, baby tak dapat jagaan sepenuhnya... Yelah, nurseri... bukan jaga anak kita sorang. Bila sakit demam, kita jugak yang kena ambik cuti.

Kerenah si penjaga pun macam-macam. Anak kita chiken pox dah tinggal parut pun, muka lain macam, kononnya anak kita macam pembawak virus. Jijik bebenor gayanya padahal kita dah ambik cuti seminggu untuk jaga baby. Memang susah... Senangnya kita jaga sendiri anak...

Yang bagusnya, hantar nurseri, anak lebih berdikari. Tp for baby, better bbysitter... Saya ni pun tengah cari bbysitter, tapi susah nak cari yang bagus. Kesian kat baby, tapi utk anak yang dah 4 tahun, hantar ke nurseri@preschool, it,s better.

Fikir-fikirkanlah ya...

nak tanya korang ek..kalo anto kat taska ni bape RM per month??

Originally posted by pu3_krizalid at 12-6-2009 09:25
nak tanya korang ek..kalo anto kat taska ni bape RM per month??

brapa RM sebulan tu byk gak la.. kakak ( 5 tahun) rm200, adik ( 2tahun) rm250 smua skali rm450...baru 2 orang tu...antar skolah Genius Aulad Kota Damansara, rm238 + rm55 (van) = RM293..smua skali bulanan RM743.00 utk 2 orang anak...MATI WOOO :@

Reply #1 mayyonnizz's post

hi mayyo..lama tak borak

My boy pun dah rapat sgt dgn nenek dia hantar dari 3bulan sampai 18bulan aje.
Tapi nis ada reason sendiri tak mau hantar nenek dia jaga lagi, salah satu sebab nak ajar
budak ni berdikari dan tak mau susahkan nenek dia lagi, skrg makin nakal.
So, bulan 5 baru ni dah hantar taska, sampai skrg dah masuk 2bulan masih nangis lagi masa hantar pagi, petang lak masa bulan lepas nampak haku dia nangis tapi skrg dah ok. Dia tak pandai berkawan mungkin sebab dulu rapat sgt dgn nenek duduk berdua aje. So, nanti u akan alami juga..

Nis hantar kat area Taska Tropicana, dekat gak dgn Kota Damansara kan, tapi mind punya dia accept above 2 years, pagi kindergarden dan petang daycare..dlm 500++ per month.

[ Last edited by  Nisda_ at 12-6-2009 14:34 ]

Originally posted by ieman47 at 12-6-2009 14:07

brapa RM sebulan tu byk gak la.. kakak ( 5 tahun) rm200, adik ( 2tahun) rm250 smua skali rm450...baru 2 orang tu...antar skolah Genius Aulad Kota Damansara, rm238 + rm55 (van) = RM293..s ...

ye lah...area petaling jaya, damansara rata-rata harga memang cekik darah kan
kat taska anak i ada 2 adik beradik..dekat 1k sebulan, nasib takyah transit belajar kat situ, petang tidur situ

Balas #2 eddysha9\ catat

salamz..thanxs reply..

bukan niat di hati nak pisahkan bbsitt dgn my baby...dh setahun lebih  dh boleh panggil toddler ker ??

tp ...actually lepas pantang haritu ..i desperate xde bbsitter...so bila dpt yg ni i terus hantar walaupun jarak umah kami jauh.... rumah i kat KD rumah bbsitter dekat subang bestari....

so pepagi amik masa dlam 20 minit nak pg hantar my son.... kalu nak diikutkan  bbsitt nih mmg jaga anak i dgn sebaiknyer....walaupun pernah lah..anak i jatuh sampai luka kat dahi..itupun die berterus terang & minta maaf...

bila my son kena campak pun die siap carikan daun ..rebuskan..mandikan..belikan air kelapa semua....terharu jugak....

tp...we all tak larat dh nak terkejar2 pagi2 hantar anak.. i pun konpius nih...tak tahu nak teruskan ke tak..

Balas #3 anak_minang\ catat

tq anak minang

boleh tak u  bitau taska mana yg u hantar tuh..kalu taknak bitau sini..u can pm pls

Originally posted by mayyonnizz at 12-6-2009 18:18
salamz..thanxs reply..

bukan niat di hati nak pisahkan bbsitt dgn my baby...dh setahun lebih  dh boleh panggil toddler ker ??

tp ...actually lepas pantang haritu ..i desperate xde bbsit ...

mayo
subang bestari , hantar baby kat mana ?

10# cendawan_liar \

hantar kat flat mentari..so far..very good!!