CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dyana612

Luahan sedih Fizo Omar isu Mawar dikecam di laman sosial

ai dnga la u all memg ad tiruan sebijik,, djual 100++ gak, kwn i cite,dia jual yg tiruan pnye la, org tu lama da keje paridah, tp berenti, dia wt sndri,dia ambk kain,dia tempah tempt yg sama paridah ambk.. hasil dia serupa hbis,,lable lbh kurang sama, cuma tkar jnama and kale  purple,kalu paridah nye lble dia pink kan.. and kwn i penguna paridah ori, dia kata sng jaga, tdung paridah dia mask mesin je awning x rosak..i tngk dpt mata ai..dia slbr mask mesin,,

beatgirlX posted on 10-4-2014 05:37 PM
ok..aku nak tau apa bezanya industrial design ngan patern??
aku ok kalau dia rampas tudung fareeda  ...

tak silap aku lah, industrial design tu tertakluk pd rekabentuk n design je. cth mcm monogram LV tu. nk ikutkan beg die tu sama jah mcm beg lain tp sbb ade monogram LV tu org tak boleh tiru. kalau paten pada fungsi n invention. contoh katelah fareeda ni cipta tudung yg bila hujan boleh jadi payung, so die boleh patentkan tudung payung die sbb tak penah dibuat org lagi.

annehuda posted on 11-4-2014 08:21 AM
tak silap aku lah, industrial design tu tertakluk pd rekabentuk n design je. cth mcm monogram LV t ...

Tudung Fareeda ni ada ke buat paten ke apa ke?!
Hakcipta ke?!

kalo aku g offshore pakai tudung paridah ni, kompom kono golak memanjang dgn kawan2 aku kang
mcm x sesuai jah

Athrun.Zalaa posted on 11-4-2014 08:31 AM
Tudung Fareeda ni ada ke buat paten ke apa ke?!
Hakcipta ke?!

die takleh patenkan 'tudung' sbb bukan die yg cipta tudung lapik meja ni die cuma boleh daftarkan design tudung die as industrial design je. maksudnye takde sape boleh tiru design merapu die tu. tp dlm industri fesyen ni, jarang-jarang la aku rasa tak penah dgr lg pun fashion designer ni daftarkan design diorg under industrial design ni. so aku takleh kasi contoh yg sesuai kt sini

aku tak hadap la tudung fareeda ni , membazir..tak cantik pun dimata aku. tp akak2 pprt bimbo gomen kalau pergi lunch bukan main menayang2 jah..siap terhuyung ayang layer tudung tu bajet nak satu kedai makan tahu dorang pakai fareeda

ada aku kesah, annoying adalah

Follow Us
emm rasenye tak perlu kot nk merampas..dah la nak raya..sian orang cari rezeki utk raye..tetibe tdg semua kne rampas..alahhh takde luaknye pon klu ade ciplak nih..sebab orang yang beli original fareeda xkn lah snggup pergi beli yang murah2 ciplak pye fareeda ...dorg msti cari yang mahal pye..yang murah2 nih orang yang biase2 aje kan...so bg aku xde efek kot...msg2 ade target market sndri...

ehemmm dah jd pr n marketing uolls..HONTONGLahhhh

roti_naan posted on 10-4-2014 12:02 PM
yeke plg mahal rm 200?
aritu aku ada terbaca kat twitter harga riban2. tau betul ke tak.

ok..yg ini kelakar...hahaha

"tak lama lg peragut dah  tak ragut handbag tp ragut tudung pareedah."

ainie_1008 posted on 10-4-2014 11:14 AM
ermm gi Vietnam, klu x salah aku ader satu kilang wat tudung paridah kat sana. siap ader label par ...

aah mmg ade..dulu mmg die buat kt vietnam sne...kirenye kdai tu die da tmph khas utk fareeda nye..tp skng dorg dah buat kt sini..dah pandai kot jhit..hahhaa

melayu suka kutuk melayu..bangsa lain saling menyokong..aptb

tak suka fizo dok panggil wife dia 'madam rose' kulu kilir....

SayaSayangMama posted on 11-4-2014 02:02 AM
Tp dia dah daftar hak milik cipta suka hati dia la... dulu i g vietnam berbondong pnjual jual tudu ...

alaaa...bkn jatuh miskin pon kan....kaya raya jugak kan...dah la customer perangai mcm sakai...org lain panas tak pikir plak....time sale menyusahkan org...hidup jgn tamak....tgk je kat insta skrg...ramai jual shawl, takde sape kecoh nk paten2 bagai....rezeki allah yg bg...jgn la takut..klu allah kate rezeki tuh bkn ko punye, masuk dalam mulut pon leh kluar cirit birit balik

LuLu^Lost posted on 11-4-2014 09:13 AM
ok..yg ini kelakar...hahaha

"tak lama lg peragut dah  tak ragut handbag tp ragut tudung pareeda ...

nok....tudung ropol2 mcm alas kaki peragut pon tak kose....

Lula2 posted on 10-4-2014 10:53 AM
kalau ade tag fareeda haruslah dirampas...
kalau xde mane bole rampas unless dia da patent kan de ...

mmg fareeda dah patent rekaan esklusif mrk...kat nona ke kat safiya..mawar ada ckp
klu tidak xkan kdnkk join skali dlm rampasan...

200 ringgit sehelai tudung pareda, boleh beli 20 tudung Pashmina harga 10 ringgit, lagi cantik, besar dan pelbagai ......

tudung ikn laga...kembang2 kt tengkuk

opie5662 posted on 11-4-2014 09:39 AM
nok....tudung ropol2 mcm alas kaki peragut pon tak kose....

haha. tau xpe.

lantanao8 posted on 11-4-2014 09:40 AM
200 ringgit sehelai tudung pareda, boleh beli 20 tudung Pashmina harga 10 ringgit, lagi cantik, besa ...

bak kata fijo omar,bini dia jual tudung pendek bukannya skirt pendek...ia masih menutup aurat lagi...apa lah bezanya jika tudung kantol pendek mendedahkan segala buah yg ada...dosa mmg lah dia tanggung...tapi rekaan exclusive tudung yg didesign bini nya tu, tak melambangkan org yg memakainya nak tutup aurat sebetul-betlnya...just tutup hanya utk nak nmpak cantik...

dah ade ke artikel ni....kalo dh xpelah, aku retepek je lah

“Jika ingin berfesyen, tengoklah kemampuan diri” – Mawar Abdul Karim

Nampaknya, isu rampasan tudung fareeda tiruan semakin panas apabila rata-rata pegguna laman sosial menganggap tindakan tersebut sebagai kejam dan menjejaskan sumber rezeki peniaga lain.

Selain itu, pengguna-pengguna laman sosial juga mempersoalkan harga tudung-tudung keluaran fareeda yang dianggap mahal dan sukar untuk dibeli. Salah seorang peminat tudung fareeda iaitu Nurkamisah Sharil telah memuatnaik satu komen di facebook yang mencadangkan agar pihak pengurusan fareeda menghasilkan tudung yang murah.

Cadangan itu bagaimanapun telah dibidas oleh Mawar Abdul Karim, isteri Fizo Omar dengan mengatakan kalau mahu berfesyen kena tengok kemampuan diri. Kata Mawar lagi, fareeda juga turut menjual scarves yang murah di mana harganya di bawah RM100.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

wan_fizah posted on 11-4-2014 09:42 AM
tudung ikn laga...kembang2 kt tengkuk

adoyaiiiii cik adek...tersembur lah air kopiiii kaka pepagai
lawak pagi jemaat