CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] Kemalangan di Karak Highway. Motor berkuasa tinggi terbakar.

Modngengade posted on 22-10-2014 11:20 AM
Setelah gigih akak mengkhatamkan tered ini...secara keseluruhannya akak amat dukacita kerana rata2 p ...

Saya menyalahkan ummah meleis in general sis.

famri7 posted on 22-10-2014 11:34 AM
Saya menyalahkan ummah meleis in general sis.

Akak pasrah sis.....biar hati ini terasa pilu dgn sikap ummah yg x pernah berubah

Modngengade posted on 22-10-2014 11:20 AM
Setelah gigih akak mengkhatamkan tered ini...secara keseluruhannya akak amat dukacita kerana rata2 p ...

Tengs la sbb jemput i kongsi pandangan kat tred eksiden nih.

Mmg bikers dan pembayar 'cukai jalan' yg lain taksalah dlm kes nih.
Cukai jalan dah bayar, kene tol plak dgn konsesi.
Sepatutnya kita berhak dpt keselesaan jalanraya jauh lebih baik dari negara2 yg tak kenekan cukai jalan dan tol.

Sejak ron95 diperkenalkan, u perasan tak byknya eksiden komfom terbakar.
Pantang bergesel sket, terbakar.
Sepatutnya benda2 yg membahayakan rakyat patut disekat. Bukan dok pikir untung je.

Ntah la.
Bahan radioaktif linas pon tak pedulik, apa la sgt eksiden terbakar yg berpunca dari ron95.

So.
Agak2 eksiden jln raya gini bleh dpt penghormatan hari berkabung dan diusung tentera mcm eksiden udara tak??
...apa punya dabel stended daa.

bangcak posted on 22-10-2014 12:20 PM

Mmg bikers dan pembayar 'cukai jal ...

Amboi bangcak..sekali seru terus muncul..mujarab mantra semerah padi ioul..

Tulah hairan jugak..semakin minyak naik rega....semakin gigih ummah membakar petrol di jalanraya...

Teringat lagu pusara di lebuhraya  ekamatra....

Memanglah nampak sangat eksiden sikit terbakar ..rasa zaman minyak tak mahal macam sekarang takde pulak selalu dengar terbakar-terbakar ni.

Selagi boleh cari untung ...nyawa orang apa nak dikisahkan..inilah Malaysia.

Lagi pulak kalau yang jadi mangsa Melayu Islam ...katanya kena terima takdir dah ajal macamtu.  Tu one thinglah tapiii patut yang salah dan yang bertanggungjawab harus juga terima tindakan atas apa yang dibuat.

Cuba kalau negara lain ...haruslah disiasat dan dicari punca untuk bendung.

Tow truck kat Malaysia ni kalau tarik kereta pun memandu macam c*l*k*.

Ini pulak yang tarik lori pasir/tanah?  Takde keselamatan di atas jalanraya untuk pengguna jalanraya yang lain.

Ini nasib belum keluar lagi bab lembu terlepas tgh highway...karang berderet-deret...ish minta jauhlah!

Ai pernah witness accident biker ni kat plus hiway dkt UPM Serdang arah selatan.. brader tembam ni bawak kat speeding lane cilok sana sini.. dlm hati ai dah menyumpah.. tup2 dia bergesel dgn keta tergolek dog tgh jalan..

Kira2 tergolek ala2 heroine hindustan di pergunungan kashmir gitu..

Ai pun stop keta pg jenguk dia kt tepi jalan.. siap sound dia tepat, saya nampak encik bawak kat lane laju cilok2 tadi.. pastu ai blah.. tak kuasa nak kena jadi saksi plk tak pasal2...

Follow Us
Kalau aku la, tak kira kecik ke besar, asal motor saja kena jaga2. Kebanyakannya yg kecik tu laa yg sial..

gingolok posted on 22-10-2014 02:56 PM
Kalau aku la, tak kira kecik ke besar, asal motor saja kena jaga2. Kebanyakannya yg kecik tu laa yg  ...

Aku tak bawak motor tp aku takdak la consider depa sial sbb ramai dr depa orang tak mampu nak beli kereta...terpaksa heret family naik moto...

scorpionkiki posted on 22-10-2014 03:00 PM
Aku tak bawak motor tp aku takdak la consider depa sial sbb ramai dr depa orang tak mampu nak beli ...

Maksud aku yg kapcai tu bawa mcm sial seolah2 naik superbike bukan aku kata orang yg bawa moto kecik tu sial. Apa la kamu ni susah sngt nk faham.

xde ke abam2 moto nak share ikut pendapat dorang.

bagi kiter kalau bwk slow insyaAllah sempat stop tpi da moto besau tak kan nak bwk mcm
beskal plak kan.

ape yg jadi ambil pengajaran..abam2 motor nak test vroom2 leh tpi
ingt juge keselamatan org lain.kdg org tak sedar dri mana awk datang2 tibe2 mcm kilat.

tpi dri keseluruhan kt berbalik pada Allah yang Maha Menentukan ajal dan maut.

p/s: kt pun ngeri ngan abam motor bila dorang bawk moto reramai laju2.
x bagus juga letakkan diri dan org lain dlm keadaan risiko..nak laju2 sebolehnya
pi litar je boleh x abam2?

bangcak posted on 22-10-2014 12:20 PM

Mmg bikers dan pembayar 'cukai jal ...

...semua gara2 minyak naik ya bangcak...

kesimpulan dia ....karak bukan macam hiway yang lain....

tulip.ungu posted on 21-10-2014 10:43 PM
tulip pun rasa macam tu. or myvi nak elak kereta depan so laluan kanan dia bg signal n terus masuk ...

Serius mmg tak sedar kalau ada moto besar ni pecut. Pengalaman aku sendiri di karak highway, aku pandang cermin belakang,cermin sisi dan bagi signal untuk memotong. Pada waktu tu lorong di belakang dan kanan clear. Aku pun pandang ke depan dan mula masuk ke lorong kanan. Tiba-tiba nampak kelibat sebiji moto melintas di lane sebelah. Gila punya lajulah. Berlaku dlm beberapa saat aje

ultra78 posted on 22-10-2014 04:10 PM
Serius mmg tak sedar kalau ada moto besar ni pecut. Pengalaman aku sendiri di karak highway, aku p ...

betul! tau takpa. depa punya laju berdesupppppppppp pergi

seram ooo ngan motor besar ni...tgh relax je drive kt hiway tetiba berdesup je tepi telinga...terperanjat oo...mujur x latah

benci dengan bikers. sekian.

ultra78 posted on 22-10-2014 04:10 PM
Serius mmg tak sedar kalau ada moto besar ni pecut. Pengalaman aku sendiri di karak highway, aku p ...

Ini kan yg dipanggil istilah blind spot.........seriously aku pun pernah kena motor kadang2 kereta juga out of sudden tiba2 muncul kat belakang kita...berderau darah......kalau selalu terkejut mcm ni aku rasa senang kot dpt sakit jantung:p

InVendeTTa posted on 21-10-2014 10:07 PM
menyampah aku bikers ni.selfish people,show off..got money better derma then waste ur time n money.t ...

they are not wasting their money, they using their money wisely.
tinggal bini anak utk hobi? pecayalah, mostly bikerz2 ni wife semua agreed with this.
bukan hari2 pegi ride. memancing pun hobi kan?
org kalau dh suka, ko ckp ape pun x jadi.

jgn ckp psl nak derma. sbb korang xtau dah berapa byk di derma.

Aku taklah tidak bersetuju nak ber motorbike ke apa, tapi, kalau nak pulas throttle rapat pun tgk tempatlah... janganlah bawak laju di jalan awam... pendapat aku sama je, baik motor baik kereta, kalau nak drive laju2 pergi trek, kat sana ada safety measure banyak, kalau terbabas pun masih ada jarak selamat, kalau understeer pun masih selamat sebab takde kenderaan yang datang dari arah bertentangan... kena drive lengkap dengan riding gear semua... jadi takdelah jadikan sukan permotoran ni berisiko tinggi nak mati katak...

Korang nak beli 250cc ke, 500cc ke hatta 1300cc sekalipun takde org kisah, kalau korang besit di tempat yang dah khaskan... kalau korang tgk video diorang pecut kiri kanan cilok sana sini pun dah tahu, konfirm pengguna jalanraya yang lain menyumpah seranah sebab bawak susah kepada org ramai...

crazecousa posted on 20-10-2014 02:58 PM
minah/mamat yg pakai nick "changa" ni pesal komen cam lahanat?

Bukan minah..

She's a MAN, baby yeah!