CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

Meraga Sukma aka Astral Projection

sori tt...byk la pulak posting ni kuar..line tenet x stabil...so sowi

(posted by mobile)

Lia91
, tt x kisah, tpi tt bkn pro bkn expert, tt cuma share pengalaman jer:-), bnyk lg org yg lbih arif dari tt...

intanku
xper:-)pkara biase tu:-), bagi tt, x penat rasanya, mlah bersemangat:-)tiap pengalaman, mberi pengaran dan kekuatan pda tt:-),

Teknik Latihan AP;
Ini TT punyer cara sendiri yer, ringkas jer, coz ader yg minta TT post tekniknya tu.

Peringatan;
Sebelum memutuskan untuk mencuba AP, make sure korang betul2 bersedia dari segi iman, dan fikiran kena open minded, iaitu menerima segala apa yg dilalui itu sebagai satu "hikmah" khusus tuk diri masing2..jgn kerana hanya nk cuba tuk maen2 nk cari awek kat dimensi lain ker nk cari ilmu yg korg impi2 kan, sebab itu adalah "ego" yang selalunya menjatuhkan kita...minda kena tenang,hati jg, seboleh2nya kuatkan ibadah tuk " balance" body ,mind, spirit...dan untuk "protection"..Ap ne, kalau kiter dah " faham intinya" dier akan buka minda kita seluas2nya dan masa tu kita akan dihujani oleh seribu satu persoalan, dan seiring dgn masa plahan2 psoalan tu akan terjawab mengikut kdaan..Ap ne, kita serius, dier pun serius bg exp kat kita, kalau kita just nk maen2, maka exp kita pun hnya mainan sahaja, Saya ckp gini coz bende bgi setengah org ialah bende mustahil dan x masuk akal, so tujuan saya x lain utk minta sapa2 yg ader minat tu, jgn sekali2 putus asa klu x pnah dpt2, ader citer pnah saya baca, org tu pg blyar tpi kpalnya dipukul ombak di tengah laut, dier berenang2 selama entah berapa jam tpi x nmpk aper2 daratan ke pulau ker, dia berenang shingga la dia kepenatan dan berputus asa lalu bhenti, tpi pada hakikatnya yg sebenarnya daratan cuma ader beberapa ratus meter sja dari tmpt dier stop tu:-), so dari citer tu, saya ambil iktibar tuk try, try, try, dan try lg, x dpt mlm ne, cuba sok lg, guna pktaan " xper, sabar je, saya pasti akan berjaya juga",ok..
So klu da ready, kita g tekniknya;

1.Pertama sekali cari tempat yg korg x ble diganggu, oleh kebisingan dan org lain, tempat sunyi tapi selamat lah..
2.Cari posisi yang selesa, samada baring ker duk ker menyandar , asalkan korg boleh bertenang atau rileks..
3.Ingat dah dpt posisi, korg boleh berdoa kpda Allah untuk minta perlindunganNya dan terpulang kpda diri masing2 tuk bdoa selama yg mgkin, tujuan kita cuma nk minta perlindungan dari segi fizikal dan roh,k..
4.Dah selesai berdoa, kita cuba rileks kn seluruh bdan dari hujung kaki sampi kepala, klu ader hp kat poket tu, kuarkn dan ,silentkn coz saya pnah tganggu oleh alarm hp sendiri time dah dpt vibration..kalau boleh cuba olah pernafasan tu, tarik dan hembus selang dlm beberapa mnit tuk lancarkan peredaran udara, lpas tu biarkan nafas kita tu dgn alunan semulajadinya,
5.Tutup mata plahan2 dan teruskan fokus pada alunan nafas tu, jgn tlalu sgt fokus smpi korg yg kontrol alunan tu k, just jadi seorang yg "pasif" ,mksudnya, biarkan je smua dgn alunannya, x paksaan k..
6.Ok masa ne mgkin fikiran dan imaginasi tu bersilih ganti kan?prosesnya sama, juga, just " let go " , biarkan dan jgn hiraukn semua tu..
7.Mungkin da dkat sejam kita jd pasif dan kini kita hampir nk tertidur, mgkin masa ne, ader gk gambaran2 yg muncul dlm imaginasi, ssekali tdengar bisikan, kita ignore jer, jd pasif, klu terasa mcm nk ttdo, lawan dier tpi smooth ya, ckup sekadar, gerakkan sdikit anggota tbuh atau bisik kat hati, " rileks..ker bertahan..ker tpulang yg pnting kita x terlena..
8.So saya anggarkan mgkin ini akan blku beberapa saat slpas tadi..
(a) Badan tiba2 jadi ringan dan Seluruh badan bergetar(vibration), ia bmula sikit2 lama2 mnyeluruh bdan k..
(b) Terasa badan terhayun2 ke kiri knan or kdg2 x mnentu pusingannya.
(c) Kdua2 (a)&(b)dialami..
9.Sekiranya bdan kita bgetar, kita juga harus "pasif", dan biarkan ja gtaran tu shingga dier hilang ataupun kurang, dlm masa ne kdg2 kita terasa berada d tempat yg sgt gelap atau kita dapat mlihat dgn jelas pdhal mta masih tertutup,part ne biasa org akan terbuka mata ketiga k,dan selalu org yg bru bljar akan cuma smpi di sini sebab, gtaran tu mmg mngejutkn,bkn krna getaran tu mnyakitkn tpi, sapa la x tkjut klu kwn tegur x bgi salam kn:-)
10.So klu itu smua bhasil korg lalui tnpa masalah ,slpas tu mgkin korg akan merasa diri melayang ke satu tmpat ataupun mlihat ruangan dlm blik korg ataupun rasa terapung jap dan tersedar..

Ringkas sgt tpi boleh gk tnya klu ada  yg x fhm k:-)

Happy Travelling:-)

thank you TT untuk penerangan teknik latihan AP...

nk tanya, selalunya TT travel ke alam lain kan....boleh tak travel dalam dunia kita sendiri? pegi negara lain ke....

dan kalau kita buat AP ni boleh tak kita niat dalam hati nak ke tempat tertentu....contoh sebelum lelap mata tu kita cakap nak ke everest ke katakan, boleh ke kita sampai sana? ke nasib kita je roh kita tu nak ke mana-mana pon.....?

thank you TT untuk penerangan teknik latihan AP...

nk tanya, selalunya TT travel ke alam lain kan ...
parasitology Post at 15-7-2012 23:05

Sama2 :-), ilmu kene bagi2 sesama supaya x penting diri sndiri:-),

Tentang hal nk travel ke tempat lain tu dlm dunia kita ne, sememangnya boleh k..tpi bg tt, pengalaman kat tingkat yg lbih tggi tu lbih "bermanfaat" daripada berada d tgkat rendah iaitu dunia mnusia..tt, cuma ada beberapa kli jer, satu, x blik ke kg tt, kdua tu pgi ke London, yg g ke london ne pun tt, kan mc baru masa tu, tt fkir2 nk kemana ye?mana ye?last2 teringat kat london, trus fokus n tt mlayang laju d awangan sblum mncul kat satu bgunan pnckar langit, eh? tt terkejut coz ader org bjln kat tepi bgunan tu sambil mbawa anjing nya, ternganga mlihat tt,apa lg tt, lari masuk ke bgunan tu, tt ingat tt, mncul kat tepi bgunan dkt traffic light tpi lum sempat nk pastikan yg tt kat mane, da tsedot blik ke tbuh:-),

of course, yg paling penting semasa AP ialah "intent" atau kehendak hati, hasrat, konsentrasi, ini lah "pemacu" yg penting smasa adventure k:-)

thanks TT....

Follow Us
thanks TT....
parasitology Post at 15-7-2012 23:45

Sama sama ;-)

Reply 60# olyd88

nampak suasana. macam betul2 tengah berjalan. meraga sukma ke ni?

saudara  umirezu,
ble citer full story?sbb prtanyaan tu rgkas sgt:-)

Reply 84# olyd88

tq TT sudi kongsi teknik ni. lepas baca semua, inilah yg terjadi kat sy baru2 ni. sama step by step. tak sangka sy terbuat AP dalam keadaan tak tahu apa2 pasal AP.

macam mana nak tingkatkan lagi AP ni tt?

Meraga Sukma aka Astral Projection

Reply 83# olyd88

adakah kaedah ini boleh digunakan utk cari budak yg kena culik, or bertemu dgn roh mereka yg telah mninggal?

(posted by mobile)

Reply  olyd88

adakah kaedah ini boleh digunakan utk cari budak yg kena culik, or bertemu dgn roh ...
intanku Post at 16-7-2012 07:23

boleh, tapi kita kene "dalam" sikit dlm bidang ne, klu baru skali bjya AP bkn bmksud da ble buat itu ini..mcm skolah jgk, klu baru masuk darjah satu, tak mungkin terus dapat  bukak enjin keta kan:-)hehe

Reply  olyd88

tq TT sudi kongsi teknik ni. lepas baca semua, inilah yg terjadi kat sy baru2 ni.  ...
amirezu Post at 16-7-2012 01:30

sama2 saudara:-)
Untuk "maju" dlm AP xder jalan singkat k, yg paling utama ialah , Disiplin dan Latihan berterusan...kita automatic akan tau tahap kita bila dah sampai masanya, "masa" tu bergantung dgn dedikasi kita dlm melakukan latihan...

Pasu....bila akak dah pandai buat Astral Travel nanti, siaplah...tetiap hari akak jumpa roh pasu....jazaa Post at 13-7-2012 18:38

.....takpe, pasu izinkan aje kalau kak Jazaa nak 'jumpa' pasu...
tapi, soori la, pasu tak nampak kak jazaa....
pastu, tolong detect siapa yang dok seblah kak Jazaa...yang sama-sama 'tengok' pasu dalam diam tu ye...yang kata "sesekali saya 'datang tengok' awak"...sedangkan jasadnya nuuuuuuunnnnnnn di sinun..
kalau jumpa ngan dia tengah sekodeng pasu, kak Jazaa report kat pasu, tau...

Reply  olyd88

tq TT sudi kongsi teknik ni. lepas baca semua, inilah yg terjadi kat sy baru2 ni.  ...
amirezu Post at 16-7-2012 01:30

salam ami...wah....sekarang ni ami dah ade 'geng' la ye....

Teknik Latihan AP;
Ini TT punyer cara sendiri yer, ringkas jer, coz ader yg minta TT post tekniknya ...
olyd88 Post at 15-7-2012 22:15

pasu minat untuk tahu...dan pasu baca...
pasu tau ada yang memang ada kebolehan ni,
tapi, untuk belajar dan aplikasikan...emmm...pasu rasa pasu tak berani...

pasu minat untuk tahu...dan pasu baca...
pasu tau ada yang memang ada kebolehan ni,
tapi, untu ...
pasuoren Post at 16-7-2012 09:08

pasu x salah klu x berani, tpi sayang lah keistimewaan tu tpendam je dlm diri dan x diasuh:-),

salam, saya rasa saya selalu dalam keadaan separa sedar masa mula2 nak tidur ni. tapikan saya selalu rasa susah nak bernafas. Ada satu malam tu,.....saya dlm keadaan separa sedar....saya tahu yang saya tak mimpi,...saya boleh nampak ada orang lalu lalang dlm rumah saya dan keadannya bising padahal dalam rumah saya masa tu tak ada org dan senyap sunyi. Terus saya tak berani lagi berada dlm keadaan macam tu. Masa saya kecil2 dulu, saya pernah satu malam tu, saya terbangun sebab terlalu dahaga,......kemudian saya bangun ke dapur nak minum air,....masa tu rasa saya terhoyong hayang sedikit,....bila saya nak ambil gelas atas meja.....tangan saya tembus gelas tu.....saya tak boleh ambil. Banyak kali saya cuba tapi tak boleh.

Post Last Edit by jazaa at 16-7-2012 11:23

Reply 98# olyd88

pasu x salah klu x berani, tpi sayang lah keistimewaan tu tpendam je dlm diri dan x diasuh:-),

TQ TT share teknik Ap.....

Pasu pun mcm akak....tak berani sbb takut roh tak masuk semula ke jasad...tetiba sedar, orang dah masukkan ke liang lahad....

bagus sgt tu:-), tempat gelap tu pnya famous name klu owg putih panggil " the void/ 3d blackne ...
olyd88 Post at 15-7-2012 03:52

blum ready lagi..cuak x ilang lagi..hahaha