CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: titoxer

[STORY] Sekali tersaaasul daa...

hahhahahhaa.. aku nak kongsi cerita...

aku memang selalu salah cakap dan selalu cakap terabur dan blur2.. aku jenis cakap lelaju dan selambe je cakap.. tu selalu jadik bahan kat opis, kat rumah n mana2 la.. sebab tu orang suka dengar aku sembang.. aku banyak cerita dan dorang cakap aku pandai wat lawak.. padahal memang taim tu aku tengah blur

baru2 ni.. aku kua ngn sorg mamat niyh.. mamat ni memang kerjaya yang bagus la.. aku ni memang biasa je la... dia anta aku balik rumah.. pestaim detim la kiranya.. sebelum sampai rumah dia cakap ngan aku.. kat mana umah u??

aku pun cakap la balik.. "i segan la u.. i ni biasa je.. x macam u.. keluarga mewah n berharta bagai".. dia cakap la.. "xpe la u.. yg penting ati n diri u baik" aku dengan bangganya cakap la.. " u berenti la kat kereta DASUKI tuh, tu la keta abg i".. mamat ni terpinga2 dengar cakap aku.. pastu dia pandang aku.. dia sound balik.. "Dasuki?? dasuki yang mana u?" aku selambe lagik sebab konpiden betul kan.. "alah.. keta putih tu" dia gelak besar.. aku lak terpinga2.. asal niyh?? sebab aku punye la bajet2 ngan dia ni.. "u, tu bukan DASUKI tu DAIHATSU la u.. selama i hidup, i xpenah pun dgr keta dasuki.. u ni.. selambe je cakap.. baru i eknals apa u sebenarnya"... hahahhaa.. aku lak.. hampeh betul la..d a malu gile muka aku..tersipu2 aku dalam keta aritu.. kejadian ni baru je berlaku ari isnin baru ni.. hampeh kan???

Rate

1

budak opis aku antar msg 'jangan lupa makan penalti'
aku dah tercengang2 da..
rupe nye die nak cakap 'JANGAN LUPA MAKAN PANADOL'

ade..sori kalau xlawak..tp memang gelak guling2 aku time tu

Rate

1

budak opis aku antar msg 'jangan lupa makan penalti'
aku dah tercengang2 da..
rupe nye die nak c ...
missypink_85 Post at 8-12-2011 17:37

msti die demam bola kan..............

aku pun ada cite gak tp x taulah lawak ker tak...............

masa nih ak kat KTM so nak beli tiket. Aku nak p KL Sentral tp aku pun tak paham kenapa orang tuh ckp takde KTM p situ. rupe2nye ak ckp nak p KLIA....... Malu ak tau..

* pada ak lawak krn terjadi kat diri sendiri.. mekacih

Rate

1

Ni pulak lecturer aku tersasul... dia ni pengidap diabetic.. makan minum kena jaga... sekali tu dia ikut kami minum2 kat cafe... disebabkan tak leh amik gula..dia kena minum kosong jer laa... di sebabkan nak 'stress' sangat supaya budak tu tak salah amik order... dia dengan bersungguh-sungguhnya order :  Adek.. saya nak teh 'O' ais kosong... tak nak gelas tauu...!!!  (yg sebenarnya tak nak gula...).. aku yg dok sebelah dah tak leh control.. gelak tebahak-bahak {:4_502:} ..peduli aper aku dia lecturer ker aperrr... berubah muka lecturer aku tu  ....heheheheh

Rate

1

Bini aku ni English dia memang berapi gak la.. sekali tu dia nak cakap situasi tp dia tercampur SITU ...
taji2906 Post at 17-11-2011 11:40

tersasul versi english pun kdg2 kelakar gak

kawan aku sorang pernah ckp, "oh my God, it's shockening!" (patutnya shocking.. agaknya dia nak sebut frightening ke apa ke, sbb minah ni english berabuk gak) hehe

kdg2 aku guna gak shockening tu kalau nak describe extreme shocking

lagi satu, kawan lain pulak, tersasul nak sebut speculate jadi spekulat... combine speculate dgn spekulasi kot (sebutannya spe-kiu-LAT)

Rate

1

Follow Us
tersasul versi english pun kdg2 kelakar gak

kawan aku sorang pernah ckp, "oh my God, it ...
awan_kelabu Post at 13-12-2011 11:03

Ada sorang kawan aku ni, English taklah pandai sangat.. cakap ckit2 tu boleh la.. kebetulan bos dia org Jepun, so memang dua2 English terabur la..

ada skali tu bos dia call, suruh pesan barang2 cat untuk projek company. kawan aku ni keje kontraktor company cat SKK.. so kelakar la dengar dia terabur cakap English tu.. paling tak tahan bila dia sebut "next time" terkeluar plak slang kampung dia.. jadi la "next TAING" ala2 ganu gitu.. hahahha.. kesian dia jadi bahan..

Rate

1

Ada sorang kawan aku ni, English taklah pandai sangat.. cakap ckit2 tu boleh la.. kebetula ...
taji2906 Post at 13-12-2011 12:38

ha'ah ada kawan aku org ganu pun ckp mcm tu.. jenuh aku tahan gelak, time meeting lak tuh

hadoi...skit perut gelak...

sabtu baru2 ni....

kazen : ko tgk tu.... ( munjung ke arah pelamin )
aku : waaaaa....!!cantiknya pelampin....!!
kazen : ha? lampin...?

aku nak cakap pengantin tu cantik..tapi otak pun detect jugak yg pelamin tu cantik...
hambek kau pengantin+pelamin = pelampin....

Rate

1

[STORY] CHICAGO = CHICHAGO = CICAKGO?

kejadian dalam kelas waktu study dulu-dulu...

pesalah = ira & kamal
pensyarah = miss sarimah

Ira ni kena buat presentation dalam B.Inggeris untuk satu kursus ni...

Ira : As we all know, the US economy bloom tremendously and since this company located in 'CHICHAGO', the effect also reflect to them. It gives so much benefits to the people lives in CHICHAGO by providing employment opportunities...bla...bla...bla....

Miss Sarimah : What is the name of that city again?

Ira : Chichago, why Miss?

Miss Sarimah : It's sound weird (sambil senyum-senyum)...I guess you meant CHICAGO?

Ira : That's what I said, right Miss?

Kamal : NO! You said CICAKGO! erkk...CHICHAGO!

Rate

1

salah ckp......

fada, si kamal tu mmg salah cakap tapi si ira tu mmg dia sebut Chicago tu chicago (sebutan BM)...lawak je bunyi nye...

Baru beberapa min lalu:

"... Tuduhan oreh olang yang didera."

Rate

1

Kawan Liz bukan tersasul, tapi dia mmg suka toknenek dia sebut asal bunyi sama. {:4_500:}

Stainless steel dia sebut Standard steel
Hybrid dia sebut Hi bridge
matahari naik dia sebut sunset.

kekeke

Rate

1

Post Last Edit by seeri_7843 at 22-12-2011 10:37

teringat kisah aku ngan bos aku dulu........

satu hari en bos tanya kat aku....
bos : "Seeri, kalau nak amik bas kat depan ni bole kan?" (bos yg tk pernah naik bas)('depan' bermakna depan bangunan kempeni tpt kami keje)
aku : "Bole, banyak bas benti kat depan ni. En Bos nak gi mana?"
bos : "I nak pegi........ . Bas intrak.o.t.e. pegi tak situ?"
aku : "Eeerkk...... pegi kot..... tapi kene kompemkan dulu nombonyer." (sambil aku menahan gelak...... kawan2 aku kat sebelah pon muke memasing thn gelak)
bos : "Camner nak tau nombo ape?"
aku : "Takpe...nnti En Bos try tgk kat tepi bas..... ade derang tulis bas gi mana." (Masih lg thn gelak)
bos : "Ooo ye ke.... TQ eks.... nnti I tgk"
aku : "Ok ok..." (aku yg tk dpt nk thn gelak terus tergelak kecik...kawan aku pun ikut gelak)
bos : "Ngaper???......" (Tp dia pun ikut gelak....mungkin dia tau yg td dia tersasul sebut)
aku : "Tak de pape...tak de pape" (Tp still gelak)(takmo la aku malukan bos aku senirik)

Pastu dia pun berjalan sambil gelak gelak gak......... Bila dia da jauh sket.... apa lagik...berderailah aku ketawa ngan kengkawan lain

Rate

1

Reply 13# MrF

hahaha, samala la kita. slalu tersasul antara ciken chop ngn copstik

Post Last Edit by nawtylulu at 27-12-2011 12:56

-erk double post-

perhhhh.. sama cam dak rumah aku dulu.. tulis perkataan die yg salah n tampal kt dinding n siap wat contoh ayat.. gampang kn??? sesape jiran n kengkawan dtg, bukan men sakan nk gelakkn... dah la nama aku top list yg selalu wat salah.. bencikkkkk..zumi Post at 6-12-2011 05:46 PM

aku plak rse cm nk wat bku ttg perkataan yg ko slalu salah r zumi.. tu blom cmpr bahasa kebangsaan ko lg tu...

hahahhaa ketawa pecah perut ok baca thread ni. aku pon ade cite. ari tu tanya hubby, nak makan apa malam ni. pastu dia cakap nak makan NASIK KERBAU.. pikir punya pikir rupanya nasik kerabu.. hehehe.. terguling-guling haku gelak...

Rate

1